Vodní pólo na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1966
Vodní pólo na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1966 | |
---|---|
Místo | Utrecht |
Země | Nizozemsko |
Pořadatel | Evropská plavecká liga |
Datum | 1966 |
Účast | 17 |
Předchozí | Vodní pólo na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1962 |
Následující | Vodní pólo na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 1970 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Zápasy ve vodním pólu na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 1966 proběhly ve Utrechtu, Nizozemsko ve dnech 10. až 27. srpna 1966.
Československá stopa
V nominaci bylo 10 hráčů a 3 necestující náhradníci: Ladislav Kládek (*1943) z TJ Červená hviezda Košice, Ladislav Bačík (*1933) z TJ Slovan Kúpele Piešťany, Ladislav Bottlik (*1942) z TJ Červená hviezda Košice, Alexander Čop (*???) z TJ Červená hviezda Košice, Ladislav Sokol (*1940) z TJ Červená hviezda Košice, Juraj Reinovský (*1940) z TJ Červená hviezda Košice, Karol Schmuck II. (*1944) z TJ Slávia UK Bratislava, Ján Schmuck (*1942) z TJ Slávia UK Bratislava, Jaroslav Juriga (*1937) z TJ Slávia UK Bratislava, Karel Jonáš (*???) z TJ Slavia VŠ Plzeň a náhradníci Anton Kajlich z TJ Slovan Kúpele Piešťany, Juraj Berlanský z TJ Slovan Kúpele Piešťany a Konštantín Čop z TJ Červená hviezda Košice. Trenér Rudolf Jaška.
Vodní pólisté přijeli do dějiště mistrovství Evropy v nizozemském Utrechtu vlakem o půl desáté dopoledne po probdělé noci v Mohuči. Během noci z 19. na 20. srpna třikrát přestupovali.[1] Ve 12 h již nastupovali k prvnímu utkání proti Francii. Francii podlehli 1:2.[2] Ve druhém utkání základní skupiny s favorizovanou Jugoslávii prohráli 1:5.[3] Ve závěrečném utkání skupiny podlehlo Československo Německé demokratické republice 3:9 a čekali je zápasy ve skupině o 9. až 16. místo.[4] V prvním zápase skupiny o umístění prohrálo Československo se Švédskem 1:3[5] a v dalším utkání potřebovali porazit Španělsko o 4 branky aby postoupili do užší skupiny o 9. až 12. místo. Zápas se Španělskem Československo prohrálo 3:4 a postoupilo do skupiny o 13. až 16. místo.[6] V úvodním zápase porazilo Československo Irsko 9:3[7] a o konečném 14. místě rozhodlo vítězství na Tureckem 10:1.[8]
základní skupina
- TCH – FRA 1:2 (0:0, 0:0, 0:1, 1:1), Branky TCH: Alexander Čop 1
- TCH – YUG 1:5 (0:0, 1:1, 0:2, 0:2), Branky TCH: Ladislav Bačík 1
- TCH – GDR 3:9 (0:3, 1:3, 0:1, 2:2), Branky TCH: Ladislav Bačík 2, Alexander Čop 1
skupina o 9. až 16. místo
- TCH – SWE 1:3 (1:1, 0:0, 0:1, 0:1), Branky TCH: Ladislav Bačík 1
- TCH – ESP 3:4 (0:1, 1:1, 1:0, 1:2), Branky TCH: Ladislav Bačík 1, Karol Schmuck II. 1, Ján Schmuck 1
skupina o 13. až 16. místo
- TCH – IRL 9:3 (2:1, 3:1, 2:1, 2:0), Branky TCH: Karol Schmuck II. 5, Ladislav Bačík 3, Karel Jonáš 1
- TCH – TUR 10:1 (3:1, 1:0, 3:0, 3:0), Branky TCH: ???
Medailisté
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Tým | Sovětský svaz Sovětský svaz (URS) (Alexandr Dolgušin, Igor Grabovskij, Boris Grišin, Vadim Guljajev, Vladimir Kuzněcov, Leonid Osipov, Boris Popov, Valerij Puškarjov, Vladimir Semjonov, Vladimir Žmudskij, Josif Zemcov, ? (n), ? (n)) | Východní Německo Východní Německo (GDR) (Siegfried Ballerstedt, Hans-Georg Fehn, Jürgen Kluge, Hans Lange, Peter Rund, Erich Ruschke, Klaus Schlenkrich, Peter Schmidt, Jürgen Thiel, Heinz Wittig, Wolfgang Zein, ? (n), ? (n)) | Jugoslávie Jugoslávie (YUG) (Ozren Bonačić, Zoran Janković, Ronald Lopatny, Gyorgye Perišić, Miroslav Poljak, Đuro Radan, Vinko Rosić, Zlatko Šimenc, Mirko Sandić, Karlo Stipanić, Ivo Trumbić, ? (n), ? (n)) |
Odkazy
Reference
- ↑ Československý sport. 1966–08–20, s. 3. ISSN 0323-1224.
- ↑ Vodní sporty č. 10 /1966. 1966, s. 294. ISSN 0139-6765.
- ↑ Československý sport. 1966–08–22, s. 1, 2. ISSN 0323-1224.
- ↑ Československý sport. 1966–08–23, s. 1, 4. ISSN 0323-1224.
- ↑ Československý sport. 1966–08–25, s. 1, 4. ISSN 0323-1224.
- ↑ Československý sport. 1966–08–26, s. 1, 4. ISSN 0323-1224.
- ↑ Československý sport. 1966–08–27, s. 1, 4. ISSN 0323-1224.
- ↑ Československý sport. 1966–08–29, s. 1, 2. ISSN 0323-1224.
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Zápasy ve vodním pólu Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | Budapešť 1926 • Bologna 1927 • Paříž 1931 • Magdeburg 1934 • Londýn 1938 • Monte Carlo 1947 • Vídeň 1950 • Turín 1954 • Budapešť 1958 • Leipzig 1962 • Utrecht 1966 • Barcelona 1970 • Vídeň 1974 • Jönköping/Falköping 1977 • Split 1981 • Řím 1983 • Oslo 1985 (ženy) • Sofie 1985 (muži) • Strasbourg 1987 • Bonn 1989 • Athény 1991 • Sheffield 1993 • Vídeň 1995 • Seville 1997 • Florencie/Prato 1999 • Budapešť 2001 • Kranj/Ljubljana 2003 • Bělehrad 2006 • Málaga 2008 • Záhřeb 2010 • Eindhoven 2012 • Budapešť 2014 • Bělehrad 2016 • Barcelona 2018 • Budapešť 2020 • Split 2022 |
Mistrovství Evropy juniorů | 1970 • 1971 • 1973 • 1975 • 1976 • 1978 • 1980 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • Varna 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 |
Seznam medailistů | muži • ženy |