2019-es U17-es labdarúgó-világbajnokság
U17-es labdarúgó-világbajnokság (2019) (2019 FIFA U-17 World Cup) | |||
Adatok | |||
Rendező | Brazília | ||
Dátum | október 26. – november 17.[1] | ||
Csapatok | 24 (FIFA szövetségből) | ||
Helyszínek | 4 (3 rendező városban) | ||
Címvédő | Anglia | ||
Győztes | Brazília (4. cím) | ||
Díjak | |||
|
A 2019-es U17-es labdarúgó-világbajnokság volt a 18. ilyen jellegű torna. A tornát 24 válogatott részvételével október 26. és november 17. között rendezték Brazíliában. A világbajnokságon 2002. január 1. és 2004. december 31. között született labdarúgók vehettek részt.[1] A címvédő Anglia válogatottja. A vb-t Brazília nyerte.
A tornát eredetileg Peru rendezte volna, ám amikor a FIFA illetékes bizottságának tagjai 2019 februárban meglátogatták Limát, hogy hogyan állnak az előkészületekkel, aggasztó állapotokat találtak.[2] Ennek következtében a FIFA főtitkára levélben kereste meg a brazil szövetséget, hogy átvállalja-e a tornát, a Dél-amerikai Labdarúgó-szövetség is ajánlotta az országot, mivel a Copa América ez évi rendezése miatt megfelelnek a kritériumoknak.[3] A brazil szövetség illetékesei vállalták az U17-es labdarúgó-világbajnokságot, a FIFA március 15-én bejelentette, hogy Peru helyett felkérte Brazíliát a torna megrendezésére.[4]
Résztvevők
A házigazda India mellett a következő 23 válogatott vett részt:
Szövetség | Selejtezőtorna | Csapatok |
---|---|---|
AFC (Ázsia) | 2018-as U16-os Ázsia-kupa | Ausztrália Japán Dél-Korea Tádzsikisztán |
CAF (Afrika) | 2019-es U17-es Afrika-kupa | Kamerun Nigéria Angola Szenegál |
CONCACAF (Észak és Közép-amerikai, Karibi térség) | 2019-es U17-es CONCACAF-aranykupa | Kanada Egyesült Államok Mexikó Haiti |
CONMEBOL (Dél-Amerika) | 2019-es U17-es dél-amerikai Labdarúgó-bajnokság | Brazília Argentína Chile Ecuador Paraguay |
OFC (Óceánia) | 2018-as U17-es óceániai-bajnokság | Új-Zéland Salamon-szigetek |
UEFA (Európa) | 2019-es U17-es labdarúgó-Európa-bajnokság | Franciaország Hollandia Olaszország Spanyolország Magyarország |
Helyszínek
A világbajnokság mérkőzéseinek 3 város 4 stadionja adott otthont.[5]
Goiânia | |||
---|---|---|---|
Estádio da Serrinha | Estádio Olímpico | ||
Férőhely: 9900 | Férőhely: 13 500 | ||
Gama | Cariacica | ||
Estádio Bezerrão | Estádio Kléber Andrade | ||
Férőhely: 20 310 | Férőhely: 21 000 | ||
Csoportkör
A csoportkörben minden csapat a másik három csapattal egy-egy mérkőzést játszott, így összesen 6 mérkőzésre került sor mind a hat csoportban. A csoportokból az első két helyezett, és a négy legjobb harmadik helyezett jutott tovább. Minden csoportban az utolsó két mérkőzést azonos időpontban játszották. A csoportkör után egyenes kieséses rendszerben folytatódott a vb.
- Sorrend meghatározása[6]
- több szerzett pont az összes mérkőzésen (egy győzelem 3 pont, egy döntetlen 1 pont, egy vereség 0 pont)
- jobb gólkülönbség az összes mérkőzésen
- több lőtt gól az összes mérkőzésen
- több szerzett pont az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken
- jobb gólkülönbség az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken
- több lőtt gól az azonosan álló csapatok között lejátszott mérkőzéseken
- fair play pontszám (-1 pont egy sárga lapért, -3 pont két sárga lapot követő piros lapért, -4 pont egy azonnali piros lapért, -5 pont egy sárga lap és egy azonnali piros lapért)
- sorsolás
A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Brazília (R) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 1 | +8 | 9 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba |
2. | Angola | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 6 | |
3. | Új-Zéland | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 | −3 | 3 | |
4. | Kanada | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | −5 | 0 |
2019. október 26. 17:00 |
Brazília | 4–1 | Kanada |
---|---|---|
Peglow 17' 46' Franklin 45+1' (öngól) Veron 56' | (2–0) Jegyzőkönyv | Russell-Rowe 86' |
2019. október 29. 20:00 |
Brazília | 3–0 | Új-Zéland |
---|---|---|
Kaio Jorge 20' Talles Magno 81' Diego 90+1' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2019. november 1. 20:00 |
Kanada | 0–1 | Új-Zéland |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Garbett 27' |
B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nigéria | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 6 | +2 | 6 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba |
2. | Ecuador | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 6 | +1 | 6 | |
3. | Ausztrália | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 | |
4. | Magyarország | 3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 9 | −3 | 1 |
Sorrend szabályai: A sorrend meghatározása
2019. október 26. 17:00 |
Nigéria | 4–2 | Magyarország |
---|---|---|
Tijani 20' (11-esből) 85' Ibrahim 79' Adeniyi 81' | (1–2) Jegyzőkönyv | Komáromi 3' Major 28' |
2019. október 26. 20:00 |
Ecuador | 2–1 | Ausztrália |
---|---|---|
Plúas 4' Mlinaric 9' (öngól) | (2–0) Jegyzőkönyv | Botic 90' |
2019. október 29. 17:00 |
Nigéria | 3–2 | Ecuador |
---|---|---|
Ibrahim Said 5', 84', 89' | (1–1) Jegyzőkönyv | Daniel Jinadu 10' (öngól) Mina 56' (11-esből) |
2019. október 29. 20:00 |
Ausztrália | 2–2 | Magyarország |
---|---|---|
Botic 69' (11-esből) Watts 74' | (0–2) Jegyzőkönyv | Baráth 14' Zuigéber 20' (11-esből) |
2019. november 1. 17:00 |
Magyarország | 2–3 | Ecuador |
---|---|---|
Németh 50' 73' | (0–0) Jegyzőkönyv | Vite 66' Mercado 68' Mina 86' |
C csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Franciaország | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba |
2. | Dél-Korea | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6 | |
3. | Chile | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | −1 | 3 | |
4. | Haiti | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | −5 | 0 |
Sorrend szabályai: A sorrend meghatározása
2019. október 27. 20:00 |
Dél-Korea | 2–1 | Haiti |
---|---|---|
Eom Ji-sung 26' Choi Min-seo 41' | (2–0) Jegyzőkönyv | Sainte 88' |
2019. október 30. 17:00 |
Dél-Korea | 1–3 | Franciaország |
---|---|---|
Szangpin 89' | (0–2) Jegyzőkönyv | Kalimuendo 17' Pembele 42' Lihadji 78' |
2019. október 30. 20:00 |
Chile | 4–2 | Haiti |
---|---|---|
Rojas 11' Ceneus 45' (öng.) Tapia 52' Tati 89' | (2–1) Jegyzőkönyv | Jeanty 37' (11-esből) Jolicoeur 55' |
2019. november 2. 17:00 |
Chile | 1–2 | Dél-Korea |
---|---|---|
Oroz 41' | (1–2) Jegyzőkönyv | Paik Sang-hoon 1' Hong Sung-wook 30' |
D csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Japán | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | +4 | 7 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba |
2. | Szenegál | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | |
3. | Hollandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | −1 | 3 | |
4. | Egyesült Államok | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 8 | −7 | 1 |
Sorrend szabályai: A sorrend meghatározása
2019. október 27. 17:00 |
Egyesült Államok | 1–4 | Szenegál |
---|---|---|
Busio 3' | (1–1) Jegyzőkönyv | S. Faye 45+3' Balde 72' A. Faye 76' Sarr 88' |
2019. október 27. 20:00 |
Japán | 3–0 | Hollandia |
---|---|---|
Wakatsuki 36' 69' Nishikawa 77' (11-esből) | (1–0) Jegyzőkönyv |
2019. október 30. 17:00 |
Hollandia | 1–3 | Szenegál |
---|---|---|
Bannis 10' | (1–0) Jegyzőkönyv | Sarr 46', 87' (11-esből) Balde 90+5' |
2019. október 30. 20:00 |
Egyesült Államok | 0–0 | Japán |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
2019. november 2. 20:00 |
Hollandia | 4–0 | Egyesült Államok |
---|---|---|
Hansen 42' 51' Taabouni 70' Braaf 86' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2019. november 2. 20:00 |
Szenegál | 0–1 | Japán |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Nishikawa 83' |
E csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spanyolország | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 7 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba |
2. | Argentína | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 | |
3. | Tádzsikisztán | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | −5 | 3 | |
4. | Kamerun | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6 | −5 | 0 |
Sorrend szabályai: A sorrend meghatározása
2019. október 28. 17:00 |
Spanyolország | 0–0 | Argentína |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
2019. október 28. 20:00 |
Tádzsikisztán | 1–0 | Kamerun |
---|---|---|
Rahmatov 51' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2019. október 31. 17:00 |
Spanyolország | 5–1 | Tádzsikisztán |
---|---|---|
Valera 4' Navarro 20' 64' Moreno 35' Larrubia 45+1' | (4–1) Jegyzőkönyv | Carrillo 37' |
2019. október 31. 20:00 |
Kamerun | 1–3 | Argentína |
---|---|---|
Bere 10' | (1–0) Jegyzőkönyv | Flores 58' Krilanovich 63' Godoy 88' |
2019. november 3. 17:00 |
Kamerun | 0–2 | Spanyolország |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Escobar 21' Ilaix 42' |
2019. november 3. 17:00 |
Argentína | 3–1 | Tádzsikisztán |
---|---|---|
Orozco 38' 78' Godoy 89' | (1–0) Jegyzőkönyv | Soirov 81' (11-esből) |
F csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Paraguay | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 1 | +8 | 7 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba |
2. | Olaszország | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 | |
3. | Mexikó | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 2 | +7 | 4 | |
4. | Salamon-szigetek | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 20 | −20 | 0 |
Sorrend szabályai: A sorrend meghatározása
2019. október 28. 17:00 |
Salamon-szigetek | 0–5 | Olaszország |
---|---|---|
(0–3) Jegyzőkönyv | Gnonto 24' 34' Cudrig 29' Tongya 75' Capone 81' |
2019. október 28. 20:00 |
Paraguay | 0–0 | Mexikó |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
2019. október 31. 17:00 |
Salamon-szigetek | 0–7 | Paraguay |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Noguera 3' Segovia 43' Torres 65' 89' Presentado 68' Barrios 78' D. Duarte 88' |
2019. november 3. 20:00 |
Mexikó | 8–0 | Salamon-szigetek |
---|---|---|
Álvarez 2' 63' Alejandro Gómez 33' 80' Puente 44' Luna 58' 90' Ávila 72' | (3–0) Jegyzőkönyv |
2019. november 3. 20:00 |
Olaszország | 1–2 | Paraguay |
---|---|---|
Pirola 3' | (1–1) Jegyzőkönyv | D. Duarte 37' Quiñónez 52' |
Harmadik helyezett csapatok sorrendje
A harmadik helyezettek sorrendjét az alábbiak alapján kell meghatározni:
- az összes mérkőzésen szerzett több pont
- az összes mérkőzésen elért jobb gólkülönbség
- az összes mérkőzésen szerzett több gól
- fair play pontszám
- sorsolás
Hely. | Cs | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | F | Mexikó | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 2 | +7 | 4 | Továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba |
2. | B | Ausztrália | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 | |
3. | C | Chile | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | −1 | 3 | |
4. | D | Hollandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 6 | −1 | 3 | |
5. | A | Új-Zéland | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 | −3 | 3 | |
6. | E | Tádzsikisztán | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | −5 | 3 |
Egyenes kieséses szakasz
Nyolcaddöntők | Negyeddöntők | Elődöntők | Döntő | |||||||||||||||
november 5. | ||||||||||||||||||
A2 | Angola | 0 | ||||||||||||||||
november 10. | ||||||||||||||||||
C2 | Dél-Korea | 1 | ||||||||||||||||
Dél-Korea | 0 | |||||||||||||||||
november 6. | ||||||||||||||||||
Mexikó | 1 | |||||||||||||||||
D1 | Japán | 0 | ||||||||||||||||
november 14. | ||||||||||||||||||
BEF3 | Mexikó | 2 | ||||||||||||||||
Mexikó | 1 (4) | |||||||||||||||||
november 5. | ||||||||||||||||||
Hollandia | 1 (3) | |||||||||||||||||
B1 | Nigéria | 1 | ||||||||||||||||
november 10. | ||||||||||||||||||
ACD3 | Hollandia | 3 | ||||||||||||||||
Hollandia | 4 | |||||||||||||||||
november 7. | ||||||||||||||||||
Paraguay | 1 | |||||||||||||||||
F1 | Paraguay | 3 | ||||||||||||||||
november 17. | ||||||||||||||||||
E2 | Argentína | 2 | ||||||||||||||||
Mexikó | 1 | |||||||||||||||||
november 6. | ||||||||||||||||||
Brazília | 2 | |||||||||||||||||
E1 | Spanyolország | 2 | ||||||||||||||||
november 11. | ||||||||||||||||||
D2 | Szenegál | 1 | ||||||||||||||||
Spanyolország | 1 | |||||||||||||||||
november 6. | ||||||||||||||||||
Franciaország | 6 | |||||||||||||||||
C1 | Franciaország | 4 | ||||||||||||||||
november 14. | ||||||||||||||||||
ABF3 | Ausztrália | 0 | ||||||||||||||||
Franciaország | 2 | |||||||||||||||||
november 7. | ||||||||||||||||||
Brazília | 3 | Bronzmérkőzés | ||||||||||||||||
B2 | Ecuador | 0 | ||||||||||||||||
november 11. | november 17. | |||||||||||||||||
F2 | Olaszország | 1 | ||||||||||||||||
Olaszország | 0 | Hollandia | 1 | |||||||||||||||
november 6. | ||||||||||||||||||
Brazília | 2 | Franciaország | 3 | |||||||||||||||
A1 | Brazília | 3 | ||||||||||||||||
CDE3 | Chile | 2 | ||||||||||||||||
Nyolcaddöntők
2019. november 5. 16:30 |
Angola | 0–1 | Dél-Korea |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Choi Min-seo 33' |
2019. november 5. 20:00 |
Nigéria | 1–3 | Hollandia |
---|---|---|
Olusegun 12' | (1–2) Jegyzőkönyv | Hansen 4' 15' 80' (11-esből) |
2019. november 6. 16:30 |
Spanyolország | 2–1 | Szenegál |
---|---|---|
Navarro 27' Valera 59' | (1–0) Jegyzőkönyv | S.Faye 85' |
2019. november 6. 16:30 |
Japán | 0–2 | Mexikó |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Pizzuto 57' Muñóz 74' |
2019. november 6. 20:00 |
Brazília | 3–2 | Chile |
---|---|---|
Kaio 8' 45+2' (11-esből) Diego 87' | (2–2) Jegyzőkönyv | Cruz 25' 41' |
2019. november 7. 16:30 |
Ecuador | 0–1 | Olaszország |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Oristanio 76' |
2019. november 7. 20:00 |
Paraguay | 3–2 | Argentína |
---|---|---|
Cano 58' (öngól) Torres 73' D.Duarte 86' | (0–2) Jegyzőkönyv | Zaballos 27' Godoy 42' |
Negyeddöntők
2019. november 10. 16:30 |
Hollandia | 4–1 | Paraguay |
---|---|---|
Hoever 30' Hansen 40' Braaf 78' Ünüvar 86' | (2–1) Jegyzőkönyv | D. Duarte 45+1' |
2019. november 10. 20:00 |
Dél-Korea | 0–1 | Mexikó |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Ávila 77' |
2019. november 11. 16:30 |
Spanyolország | 1–6 | Franciaország |
---|---|---|
Valera 9' | (1–2) Jegyzőkönyv | Kouassi 21' Mbuku 36' Lihadji 46' Pembele 54' Rutter 59' Aouchiche 90+3' |
2019. november 11. 20:00 |
Olaszország | 0–2 | Brazília |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Patryck 6' Peglow 40' |
Elődöntők
2019. november 14. 16:30 |
Mexikó | 1–1 | Hollandia |
---|---|---|
Álvarez 79' | (0–0) Jegyzőkönyv | Muñóz 74' (öngól) |
Büntetőpárbaj | ||
Álvarez Muñóz A. Gómez Pizzuto J. Gómez Guzmán | 4–3 | Maatsen Ünüvar Taabouni Braaf Hansen Regeer |
2019. november 14. 20:00 |
Franciaország | 2–3 | Brazília |
---|---|---|
Kalimuendo 7' Mbuku 13' | (2–0) Jegyzőkönyv | Kaio 62' Veron 76' Lázaro 89' |
Bronzmérkőzés
2019. november 17. 15:00 |
Hollandia | 1–3 | Franciaország |
---|---|---|
Taabouni 15' | (1–1) Jegyzőkönyv | Kalimuendo 22' 54' 62' |
Döntő
2019. november 17. 19:00 |
Mexikó | 1–2 | Brazília |
---|---|---|
González 66' | (0–0) Jegyzőkönyv | Kaio 84' (11-esből) Lázaro 90+3' |
A 2019-es U17-es labdarúgó-világbajnokság győztese |
---|
Brazília 4. cím |
Jegyzetek
- ↑ a b FIFA U-17 World Cup Brazil 2019 to kick off on 26 October. FIFA.com . FIFA. (Hozzáférés: 2019. június 3.)
- ↑ Update on the FIFA U-17 World Cup 2019, 2019. február 22.
- ↑ U17: jövünk, Brazília! Csak nem tudjuk, hogy mikor…, 2019. május 16.
- ↑ „FIFA Council decides on key steps for upcoming international tournaments”, 2019. március 15. (Hozzáférés: 2019. március 15.)
- ↑ Four venues appointed for historic FIFA U-17 World Cup Brazil 2019. Fédération Internationale de Football Association, 2019. július 10.
- ↑ Regulations – FIFA U-17 World Cup Brazil 2019
Források
- 2019-es U17-es labdarúgó-világbajnokság, Brazília. fifa.com. [2019. július 12-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2019. július 15.)
További információk
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap