Németország a 2008. évi nyári olimpiai játékokon
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Németország zászlaja | |||||
NOB-országkód: GER | |||||
OOB | Német Olimpiai Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2008. évi nyári olimpiai játékok Peking | |||||
Versenyzők | 463 fő 30 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Dirk Nowitzki[1] | ||||
Záróünnepség | Katrin Wagner-Augustin[2] | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
| |||||
Más szereplések: Egyesült Német Csapat (1956–1964), NDK (1968–1988), NSZK (1968–1988), Saar-vidék (1952) |
Németország a kínai Pekingben megrendezett 2008. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 30 sportágban 463 sportoló képviselte, akik összesen 41 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Bischof, OleOle Bischof | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
1 Arany | Nemzeti válogatott Philip Witte Maximilian Müller Sebastian Biederlack Carlos Nevado Moritz Fürste Jan-Marco Montag Tobias Hauke Tibor Weissenborn Benjamin Wess Niklas Meinert Timo Wess Oliver Korn Christoph Zeller Max Weinhold Matthias Witthaus Florian Keller Philipp Zeller | Gyeplabda | Férfi |
1 Arany | Grimm, AlexanderAlexander Grimm | Kajak-kenu | Kajak egyes szlalom |
1 Arany | Hollstein, MartinMartin Hollstein Andreas Ihle | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Fischer, FannyFanny Fischer Nicole Reinhardt Katrin Wagner-Augustin Conny Wassmuth | Kajak-kenu | Női kajak négyes 500 m |
1 Arany | Spitz, SabineSabine Spitz | Kerékpározás | Női terep-kerékpározás |
1 Arany | Romeike, HinrichHinrich Romeike | Lovaglás | Lovastusa, egyéni |
1 Arany | Thomsen, PeterPeter Thomsen Frank Ostholt Andreas Dibowski Ingrid Klimke Hinrich Romeike | Lovaglás | Lovastusa, csapat |
1 Arany | Kemmer, HeikeHeike Kemmer Nadine Capellmann Isabell Werth | Lovaglás | Díjlovaglás, csapat |
1 Arany | Schöneborn, LenaLena Schöneborn | Öttusa | Női egyéni |
1 Arany | Steiner, MatthiasMatthias Steiner | Súlyemelés | Férfi +105 kg |
1 Arany | Frodeno, JanJan Frodeno | Triatlon | Férfi |
1 Arany | Steffen, BrittaBritta Steffen | Úszás | Női 50 m gyors |
1 Arany | Steffen, BrittaBritta Steffen | Úszás | Női 100 m gyors |
1 Arany | Kleibrink, BenjaminBenjamin Kleibrink | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
1 Arany | Heidemann, BrittaBritta Heidemann | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
2 Ezüst | Süss, ChristianChristian Süss Dimitrij Ovtcharov Timo Boll | Asztalitenisz | Férfi csapat |
2 Ezüst | Englich, MirkoMirko Englich | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 96 kg |
2 Ezüst | Thiele, AnnekatrinAnnekatrin Thiele Christiane Huth | Evezés | Női kétpárevezős |
2 Ezüst | Gille, ChristianChristian Gille Tomasz Wylenzek | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
2 Ezüst | Rauhe, RonaldRonald Rauhe Tim Wieskötter | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Kluge, RogerRoger Kluge | Kerékpározás | Férfi pontverseny |
2 Ezüst | Werth, IsabellIsabell Werth | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
2 Ezüst | Hausding, PatrickPatrick Hausding Sascha Klein | Műugrás | Férfi szinkron toronyugrás |
2 Ezüst | Schumann, RalfRalf Schumann | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
2 Ezüst | Chusovitina, OksanaOksana Chusovitina | Torna | Női ugrás |
3 Bronz | Obergföll, ChristinaChristina Obergföll | Atlétika | Női gerelyhajítás |
3 Bronz | Oppelt, BrittaBritta Oppelt Manuela Lutze Kathrin Boron Stephanie Schiller | Evezés | Női négypárevezős |
3 Bronz | Gille, ChristianChristian Gille Tomasz Wylenzek | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
3 Bronz | Altepost, LutzLutz Altepost Norman Bröckl Torsten Eckbrett Björn Goldschmidt | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
3 Bronz | Wagner-Augustin, KatrinKatrin Wagner-Augustin | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
3 Bronz | Enders, RenéRené Enders Maximilian Levy Stefan Nimke | Kerékpározás | Férfi csapatsprint |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Nadine Angerer Fatmire Bajramaj Melanie Behringer Linda Bresonik Kerstin Garefrekes Ariane Hingst Annike Krahn Simone Laudehr Renate Lingor Anja Mittag Célia Okoyino da Mbabi Babett Peter Conny Pohlers Birgit Prinz Sandra Smisek Kerstin Stegemann Saskia Bartusiak Ursula Holl | Labdarúgás | Női |
3 Bronz | Kemmer, HeikeHeike Kemmer | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
3 Bronz | Kotzian, DitteDitte Kotzian Heike Fischer | Műugrás | Férfi szinkron műugrás |
3 Bronz | Reitz, ChristianChristian Reitz | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
3 Bronz | Dorjsuren, MunkhbayarMunkhbayar Dorjsuren | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
3 Bronz | Brinker, ChristineChristine Brinker | Sportlövészet | Női skeet |
3 Bronz | Hambüchen, FabianFabian Hambüchen | Torna | Férfi nyújtó |
3 Bronz | Lurz, ThomasThomas Lurz | Úszás | Férfi 10 km nyílt vízi |
3 Bronz | Peter Peckolt, JanJan Peter Peckolt Hannes Peckolt | Vitorlázás | Könnyű 49-es dingi |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Timo Boll | Egyes | Kim Hjokbong (PRK) 13-11, 11-3, 11-4, 10-12, 11-8 | O Szangun (KOR) 9-11, 4-11, 9-11, 11-8, 4-11 | kiesett | 9. | |||||
Dimitrij Ovtcharov | Adrian Crişan (ROU) 8-11, 7-11, 11-7, 11-9, 11-6, 10-12, 11-8 | Ko Lai Chak (HKG) 4-11, 7-11, 4-11, 11-1, 1-11 | kiesett | 9. | ||||||
Christian Süss | Jakab János (HUN) 11-7, 4-11, 11-8, 11-8, 11-8 | Uladzimir Szamszonav (BLR) 13-15, 6-11, 9-11, 4-11 | kiesett | 17. |
Csapat
Bővebben: Férfi asztalitenisz-csapatverseny a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
- Timo Boll
- Dimitrij Ovtcharov
- Christian Süss
B csoport
Bejutott az elődöntőbe | |
Bejutott a vigaszágra | |
Kiesett |
Csapat | JM | GY | V | GyJ | VJ | PT |
---|---|---|---|---|---|---|
Németország | 3 | 3 | 0 | 27 | 14 | 6 |
Horvátország | 3 | 2 | 1 | 24 | 15 | 4 |
Szingapúr | 3 | 1 | 2 | 19 | 23 | 2 |
Kanada | 3 | 0 | 3 | 9 | 27 | 0 |
Németország | 3 – 0 | Horvátország |
Németország | 3 – 0 | Kanada |
Németország | 3 – 1 | Szingapúr |
Elődöntő
Németország | 3 – 2 | Japán |
Döntő
Kína | 3 – 0 | Németország |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wu Jiaduo | Egyes | Qiangbing Li (AUT) 9-11, 12-10, 11-6, 8-11, 11-3, 9-11, 9-11 | kiesett | 17. | ||||||
Elke Schall-Wosik | Melek Hu (TUR) 6-11, 11-6, 10-12, 6-11, 11-6, 7-11 | kiesett | 33. |
Csapat
Bővebben: Női asztalitenisz-csapatverseny a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
- Zhenqi Barthel
- Wu Jiaduo
- Elke Schall-Wosik
C csoport
Bejutott az elődöntőbe | |
Bejutott a vigaszágra | |
Kiesett |
Csapat | JM | GY | V | GyJ | VJ | PT |
---|---|---|---|---|---|---|
Hongkong | 3 | 3 | 0 | 27 | 6 | 6 |
Románia | 3 | 2 | 1 | 23 | 20 | 4 |
Lengyelország | 3 | 1 | 2 | 22 | 25 | 2 |
Németország | 3 | 0 | 3 | 7 | 28 | 0 |
Németország | 0 – 3 | Románia |
Németország | 1 – 3 | Lengyelország |
Hongkong | 3 – 0 | Németország |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tobias Unger | 100 m | 10,46 | 4. | 38.*** | 10,36 | 7. | 34.* | kiesett | ||||
Carsten Schlangen | 1500 m | 3:36,34 | 5. | 11. | 3:37,94 | 8. | 14. | kiesett | ||||
André Höhne | 20 km gyaloglás | 1:23:13 | 25. | |||||||||
50 km gyaloglás | 3:49:52 | 12. | ||||||||||
Till Helmke Martin Keller Alexander Kosenkow Tobias Unger | 4 × 100 m váltó | 38,93 | 3. | 6. | 38,58 | 5. | ||||||
Ruwen Faller Kamghe Gaba Simon Kirch Bastian Swillims | 4 × 400 m váltó | 3:03,49 | 4. | 9. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Raúl Spank | Magasugrás | 229 cm | 5. | 232 cm | 5. |
Sebastian Bayer | Távolugrás | 777 cm | 23. | kiesett | |
Danny Ecker | Rúdugrás | 565 cm | 9.* | 570 cm | 6. |
Raphael Holzdeppe | 565 cm | 3.** | 560 cm | 8. | |
Tim Lobinger | 555 cm | 16.** | kiesett | ||
Peter Sack | Súlylökés | 21,01 m | 13. | kiesett | |
Robert Harting | Diszkoszvetés | 64,19 m | 8. | 67,09 m | 4. |
Markus Esser | Kalapácsvetés | 77,60 m | 6. | 77,10 m | 9. |
Stephan Steding | Gerelyhajítás | 70,05 m | 32. | kiesett | |
Alexander Vieweg | 67,49 m | 35. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Arthur Abele | Tízpróba | 10,90 | 883 | 647 cm | 691 | 13,55 m | 701 | 190 cm | 714 | nem állt rajthoz | nem ért célba | ||||||||||||
André Niklaus | 11,12 | 834 | 729 cm | 883 | 13,23 m | 681 | 205 cm | 850 | 49,65 | 831 | 14,37 | 927 | 45,39 m | 775 | 520 cm | 972 | 60,21 m | 741 | 4:32,90 | 726 | 8220 | 8. | |
Michael Schrader | 10,80 | 906 | 770 cm | 985 | 13,67 m | 708 | 199 cm | 794 | 48,47 | 886 | 14,71 | 885 | 40,41 m | 673 | 480 cm | 849 | 60,27 m | 742 | 4:26,77 | 766 | 8194 | 10. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Carolin Nytra | 100 m gát | 12,95 | 4. | 13. | 12,99 | 7. | 12. | kiesett | |
Antja Möldner | 3000 m akadály | 9:29,86 | 7. | 18. | kiesett | ||||
Sabrina Mockenhaupt | 10 000 m | 31:14,21 | 13. | ||||||
Melanie Seeger | 20 km gyaloglás | 1:31:56 | 22. | ||||||
Sabine Zimmer | 1:30:19 | 14. | |||||||
Susanne Hahn | Maraton | 2:38:31 | 52. | ||||||
Melanie Kraus | 2:35:17 | 38. | |||||||
Anne Möllinger Verena Sailer Cathleen Tschirch Marion Wagner | 4 × 100 m váltó | 43,59 | 3. | 8. | 43,28 | 5. | |||
Florence Ekpo-Umoh Claudia Hoffmann Sorina Nwachukwu Jonna Tilgner | 4 × 400 m váltó | 3:25,55 | 4. | 8. | 3:28,45 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ariane Friedrich | Magasugrás | 193 cm | 5.* | 196 cm | 7.* |
Caroline Hingst | Rúdugrás | 450 cm | 10.* | 465 cm | 6. |
Nastja Reiberger | 440 cm | 14. | kiesett | ||
Silke Spiegelburg | 450 cm | 12. | 465 cm | 7. | |
Denise Hinrichs | Súlylökés | 18,36 m | 16. | kiesett | |
Nadine Kleinert | 18,52 m | 11. | 19,01 m | 7. | |
Christina Schwanitz | 19,09 m | 5. | 18,27 m | 11. | |
Betty Heidler | Kalapácsvetés | 71,51 m | 7. | 70,06 m | 9. |
Kathrin Klaas | 67,54 m | 24. | kiesett | ||
Katharina Molitor | Gerelyhajítás | 60,92 m | 9. | 59,64 m | 8. |
Steffi Nerius | 63,94 m | 3. | 65,29 m | 5. | |
Christina Obergföll | 67,52 m | 2. | 66,13 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Sonja Kesselschläger | Hétpróba | 13,50 | 1050 | 177 cm | 941 | 14,33 m | 816 | 25,50 | 841 | 604 cm | 862 | 44,28 m | 750 | 2:15,94 | 880 | 6140 | 16. |
Jennifer Oeser | 13,57 | 1040 | 180 cm | 978 | 13,62 m | 769 | 24,67 | 917 | 616 cm | 899 | 47,53 m | 812 | 2:11,33 | 945 | 6360 | 11. | |
Lilli Schwarzkopf | 13,73 | 1017 | 180 cm | 978 | 14,61 m | 835 | 25,25 | 864 | 596 cm | 837 | 51,88 m | 897 | 2:10,91 | 951 | 6379 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marcus Thätner | 66 kg | Darhan Bajahmetov (KAZ) 1-2, 1-3 | kiesett | 18. | ||||||
Konstantin Schneider | 74 kg | Meszúd Zegdán (ALG) 4-1, 4-0 | Manucsar Kvirkelia (GEO) 0-3, 0-5 | Christophe Guenot (FRA) 1-2, 1-2 | kiesett | 9. | ||||
Mirko Englich | 96 kg | Han Thejong (KOR) 2-1, 2-2 | Elis Guri (ALB) 1-1, 6-0, 1-1 | Adam Wheeler (USA) 2-1, 2-1 | Aszlanbek Hustov (RUS) 0-6, 0-3 |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Davyd Bichinashvili | 84 kg | Revaz Mindorasvili (GEO) 4-1, 0-2, 1-3 | Harutjun Jenokjan (ARM) 1-0, 1-3, 2-0 | Georgij Ketojev (RUS) 0-3, 2-0, 2-2 | 5. | |||||
Stefan Kehrer | 96 kg | Hakan Koç (TUR) 0-1, 1-1 | kiesett | 13. |
Női
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alexandra Engelhardt | 48 kg | Tatyjana Bakatyuk (KAZ) 0-1, 0-1 | kiesett | 14. | ||||||
Anita Schätzle | 72 kg | Audrey Prieto (FRA) 2-4, TUS | Agnieszka Wieszczek (POL) 1-1, 2-0, 1-4 | kiesett | 7. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ole Bischof | Váltósúly | Mehman Əzizov (AZE) 0020-0011 | Travis Stevens (USA) 0011-0001 | Tiago Camilo (BRA) 0200-0000 | Roman Hontyuk (UKR) 0011-0001 | Kim Dzsebom (KOR) 0010-0000 | ||||||
Michael Pinske | Középsúly | Sergei Aschwanden (SUI) 0000-0010 | kiesett | 20. | ||||||||
Benny Behrla | Félnehézsúly | Ruszlan Gaszimov (RUS) 1100-0001 | Najdangín Tüvsinbajar (MGL) 0001-0021 | Szuzuki Keidzsi (JPN) 1000-0000 | Csang Szongho (KOR) 0000-1000 | kiesett | 9. | |||||
Andreas Tölzer | Nehézsúly | Abdullo Tangriyev (UZB) 0000-0211 | Janusz Wojnarowicz (POL) 0100-0010 | Teddy Riner (FRA) 0010-0020 | kiesett | 9. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Michaela Baschin | Légsúly | Merjem Músza (ALG) 0101-0000 | Yanet Bermoy (CUB) 0000-0001 | Ljudmila Bogdanova (RUS) 0000-0001 | kiesett | 9. | |||||
Romy Tarangul | Harmatsúly | Zinnura Jo'raeva (UZB) 1101-0000 | Nakamura Miszato (JPN) 0000-0001 | Ilse Heylen (BEL) 0000-0002 | kiesett | 9. | |||||
Ivonne Bönisch | Könnyűsúly | Giulia Quintavalle (ITA) 0001-0101 | Hisigbatín Erdenet-Od (MGL) 0110-0001 | Barbara Harel (FRA) 0000-0001 | kiesett | 9. | |||||
Anna von Harnier | Váltósúly | Silulu A’etonu (ASA) 1000-0000 | Tümen-Odín Battögsz (MGL) 1001-0000 | Lucie Décosse (FRA) 0001-1001 | Urška Žolnir (SLO) 0000-0200 | kiesett | 9. | ||||
Annett Böhm | Középsúly | Gisèle Mendy (SEN) 1000-0000 | Natalija Szmal (UKR) 1001-0010 | Leire Iglesias (ESP) 1000-0000 | Anaisis Hernández (CUB) 0010-1000 | Ronda Rousey (USA) 0001-0010 | 5. | ||||
Heide Wollert | Félnehézsúly | Marina Priscsepa (UKR) 0011-0010 | Vivian Yusuf (NGR) 1000-0000 | Csong Gjongmi (KOR) 0000-1002 | Michelle Rogers (GBR) 0010-0001 | Stéphanie Possamai (FRA) 0000-0200 | kiesett | 7. | |||
Sandra Köppen | Nehézsúly | Janelle Shepherd (AUS) 0000-0110 | kiesett | 14. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág/ Egypárevezősnél középdöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Marcel Hacker | Egypárevezős | 7:26,71 | 2. | 6:48,85 | 1. | A/B | 7:03,05 | 4. | B | 7:07,82 | 1. | 7. |
Karsten Brodowski Clemens Wenzel | Kétpárevezős | 6:29,60 | 3. | A/B | 6:28,46 | 6. | B | 6:37,97 | 3. | 9. | ||
René Bertram Hans Gruhne Stephan Krüger Christian Schreiber | Négypárevezős | 5:43,48 | 2. | A/B | 5:53,56 | 3. | A | 5:50,96 | 6. | 6. | ||
Felix Drahotta Tom Lehmann | Kormányos nélküli kettes | 6:48,60 | 3. | A/B | 6:37,26 | 3. | A | 6:47,40 | 4. | 4. | ||
Filip Adamski Gregor Hauffe Urs Käufer Toni Seifert Marco Neumann* Jochen Urban* Richard Schmidt* | Kormányos nélküli négyes | 6:00,95 | 2. | A/B | 5:58,72 | 3. | A | 6:19,63 | 6. | 6. | ||
Florian Eichner Matthias Flach Florian Menningen Philipp Naruhn Andreas Penker Sebastian Schmidt Jochen Urban Kristof Wilke Jörg Lehnigk** Peter Thiede (kormányos) | Nyolcas | 6:37,56 | 4. | 5:47,05 | 6. | B | 5:36,89 | 2. | 8. | |||
Manuel Brehmer Jonathan Koch | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:21,99 | 3. | 6:41,48 | 1. | A/B | 6:37,07 | 4. | B | 6:28,66 | 3. | 9. |
Jochen Kühner Martin Kühner Jost Schömann-Fink Bastian Seibt | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:50,16 | 1. | kizárták |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Christiane Huth Annekatrin Thiele | Kétpárevezős | 7:09,06 | 2. | 6:55,96 | 2. | A | 7:07,33 | 2. | ||||
Kathrin Boron Manuela Lutze Britta Oppelt Stephanie Schiller | Négypárevezős | 6:15,26 | 2. | 6:36,17 | 1. | A | 6:19,56 | 3. | ||||
Maren Derlien Lenka Wech | Kormányos nélküli kettes | 7:28,66 | 2. | 7:27,02 | 2. | A | 7:25,73 | 4. | 4. | |||
Berit Carow Marie-Louise Dräger | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:51,96 | 1. | A/B | 7:04,95 | 3. | A | 6:56,72 | 4. | 4. | ||
Maren Derlien Christina Hennings Elke Hipler Katrin Reinert Nadine Schmutzler Nina Wengert Nicole Zimmermann Lenka Wech Annina Ruppel (kormányos) | Nyolcas | 6:14,42 | 4. | 6:14,45 | 5. | kiesett | 7. |
* - cserék az elődöntőben és az A döntőben
** - Jochen Urban a B döntőben
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
21 | Max Weinhold | |||||||
Mezőnyjátékosok | ||||||||
3 | Philip Witte | |||||||
4 | Maximilian Müller | |||||||
5 | Sebastian Biederlack | |||||||
7 | Carlos Nevado | |||||||
9 | Moritz Fürste | |||||||
13 | Tobias Hauke | |||||||
14 | Tibor Weißenborn | |||||||
15 | Benjamin Weß | |||||||
16 | Niklas Meinert | |||||||
17 | Timo Weß (CSK) | |||||||
18 | Oliver Korn | |||||||
19 | Christopher Zeller | |||||||
22 | Matthias Witthaus | |||||||
23 | Florian Keller | |||||||
25 | Philipp Zeller | |||||||
Tartalékok | ||||||||
2 | Christian Schulte (K) | |||||||
10 | Jan-Marco Montag | |||||||
Vezetőedző | ||||||||
Markus Weise |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2008FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 9 | 5 | +4 | 12 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 2 | 0 | 12 | 6 | +6 | 11 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 1 | 2 | 13 | 11 | +2 | 7 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 10 | 9 | +1 | 7 |
Belgium (BEL) | 5 | 1 | 1 | 3 | 9 | 13 | –4 | 4 |
Kína (CHN) | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | 16 | –9 | 1 |
2008. augusztus 11. 08:30 Sablon:2008FgyepGERCHN
| Németország (GER) | 4–1 | Kína (CHN) | Játékvezetők: David Leiper (GBR), Satinder Kumar (IND) |
C. Zeller 21' Keller 43', 54' Nevado 68' | (1–1) Jegyzőkönyv | Na Jü-po 7' | ||
Weißenborn 38' | Büntetések | Szung Ji 52' |
2008. augusztus 13. 18:30 Sablon:2008FgyepBELGER
| Belgium (BEL) | 1–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: Rob ten Cate (NED), David Gentles (AUS) |
Charlier 22' | (1–1) Jegyzőkönyv | Witthaus 19' | ||
Dohmen 26' Briels 34' | Büntetések | B. Weß 8' Weißenborn 26' T. Weß 71' |
2008. augusztus 15. 20:30 Sablon:2008FgyepKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 3–3 | Németország (GER) | Játékvezetők: John Wright (RSA), Satinder Kumar (IND) |
Jo Ungon 5' Csang Dzsonghjon 46' Szo Dzsongho 52' | (1–1) Jegyzőkönyv | Witte 17' Witthaus 40' C. Zeller 47' | ||
Csha Dzsongbok 9' Ju Hjoszik 34' Kim Jongbe 50' Csang Dzsonghjon 70' | Büntetések | Hauke 18' Keller 35' 70' Weißenborn 49' |
2008. augusztus 17. 21:00 Sablon:2008FgyepGERESP
| Németország (GER) | 1–0 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: John Wright (RSA), David Gentles (AUS) |
Fürste 34' | (1–0) Jegyzőkönyv | |||
Biederlack 39' 69' | Büntetések |
2008. augusztus 19. 10:30 Sablon:2008FgyepGERNZL
| Németország (GER) | 3–1 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: David Gentles (AUS), Andy Mair (GBR) |
T. Weß 5' Witthaus 9' Keller 55' | (2–0) Jegyzőkönyv | H. Shaw 46' | ||
Hauke 50' | Büntetések | Edwards 31' Nation 51' |
- Elődöntő
2008. augusztus 21. 18:00 Sablon:2008FgyepNEDGER
| Hollandia (NED) | 1–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: David Gentles (AUS), John Wright (RSA) |
Hoyng 66' | Jegyzőkönyv | P. Zeller 68' | ||
M. Brouwer 45' | Büntetések | B. Weß 29' Biederlack 61' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
Taekema R. Brouwer Reckers Weusthof De Nooijer Taekema | 3 – 4 | C. Zeller Keller Meinert P. Zeller Weißenborn C. Zeller |
- Döntő
2008. augusztus 23. 20:30 Sablon:2008FgyepGERESP2
| Németország (GER) | 1–0 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Henrik Ehlers (DEN), David Gentles (AUS) |
C. Zeller 16' | (1–0) Jegyzőkönyv | |||
Müller 19' Nevado 44' | Büntetések | Enrique 63' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
32 | Kristina Reynolds | |||||||
Mezőnyjátékosok | ||||||||
2 | Tina Bachmann | |||||||
4 | Mandy Haase | |||||||
7 | Natascha Keller | |||||||
9 | Martina Heinlein | |||||||
11 | Eileen Hoffmann | |||||||
13 | Marion Rodewald (CSK) | |||||||
14 | Katharina Scholz | |||||||
16 | Fanny Rinne | |||||||
18 | Anke Kühn | |||||||
22 | Janine Beermann | |||||||
24 | Maike Stöckel | |||||||
25 | Janne Müller-Wieland | |||||||
26 | Christina Schütze | |||||||
27 | Pia Eidmann | |||||||
28 | Julia Müller | |||||||
Tartalékok | ||||||||
1 | Yvonne Frank | |||||||
29 | Lina Geyer | |||||||
Vezetőedző | ||||||||
Michael Behrmann |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2008NgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Németország (GER) | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 | 8 | +4 | 12 |
Argentína (ARG) | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 7 | +6 | 11 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 2 | 2 | 1 | 7 | 9 | –2 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 1 | 3 | 1 | 9 | 8 | +1 | 6 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 7 | –2 | 4 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 6 | 13 | –7 | 0 |
2008. augusztus 10. 21:00 Sablon:2008NgyepGERGBR
| Németország (GER) | 5–1 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Sarah Garnett (NZL), Miao Lin (CHN) |
Rinne 26', 52' Hoffmann 31', 49' Rodewald 60' | (2–1) Jegyzőkönyv | Cullen 29' | ||
Rinne 12' Kühn 18' | Büntetések | Cullen 30' |
2008. augusztus 12. 21:00 Sablon:2008NgyepGERNZL
| Németország (GER) | 2–1 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Anne McRae (GBR), Soledad Iparruguirre (ARG) |
Scholz 59' Kühn 69' | (0–1) Jegyzőkönyv | Forgesson 31' | ||
Kühn 41' Bachmann 45' Heinlein 50' | Büntetések |
2008. augusztus 14. 10:30 Sablon:2008NgyepUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 2–4 | Németország (GER) | Játékvezetők: Lee Keum-Ju (KOR), Marelize de Klerk (RSA) |
Snow 27' Loy 60' | (1–1) Jegyzőkönyv | Keller 34' Rinne 49' Rodewald 55' Kühn 64' | ||
Gey 26' | Büntetések | Haase 44' Bachmann 56' |
2008. augusztus 16. 18:00 Sablon:2008NgyepGERARG
| Németország (GER) | 0–4 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Lisa Roach (AUS), Szoma Csieko (JPN) |
(0–0) Jegyzőkönyv | Burkart 38' Gulla 49', 66' Aymar 68' | |||
Büntetések | Hernández 15' |
2008. augusztus 18. 08:30 Sablon:2008NgyepGERJPN
| Németország (GER) | 1–0 | Japán (JPN) | Játékvezetők: Julie Ashton-Lucy (AUS), Miao Lin (CHN) |
Beermann 40' | (0–0) Jegyzőkönyv | |||
Büntetések | Ivao 61' |
- Elődöntő
2008. augusztus 20. 18:00 Sablon:2008NgyepGERCHN
| Németország (GER) | 2–3 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG), Julie Ashton-Lucy (AUS) |
Keller 4' Beermann 36' | (1–1) Jegyzőkönyv | Kao Li-hua 31' Ma Ji-po 39' Csao Jü-tiao 58' | ||
Kühn 49' | Büntetések | Ma Ji-po 4' Tang Csun-ling 56' Kao Li-hua 67' |
- Bronzmérkőzés
2008. augusztus 22. 18:00 Sablon:2008NgyepGERARG2
| Németország (GER) | 1–3 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Julie Ashton-Lucy (AUS), Marelize de Klerk (RSA) |
Kühn 45' | (0–2) Jegyzőkönyv | Luchetti 11' Rebecchi 22' Barrionuevo 63' | ||
Kühn 19' | Büntetések | Aicega 58' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jens Pieper | Egyéni | 648 | 45. | Olekszandr Szergyuk (UKR) (20.) 105-107 | kiesett | 47.* |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anja Hitzler | Egyéni | 629 | 33. | Sophie Dodemont (FRA) (32.) 107-106 | Pak Szonghjon (KOR) (1.) 107-112 | kiesett | 20.* |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jonas Ems | Kajak egyes 500 m | 1:38,819 | 2. | 14. | 1:44,717 | 6. | 15. | kiesett | |
Ronald Rauhe Tim Wieskötter | Kajak kettes 500 m | 1:28,736 | 1. D | 2. | 1:28,827 | ||||
Max Hoff | Kajak egyes 1000 m | 3:30,316 | 3. | 7. | 3:32,847 | 1. | 1. | 3:29,391 | 5. |
Martin Hollstein Andreas Ihle | Kajak kettes 1000 m | 3:15,987 | 1. D | 1. | 3:11,809 | ||||
Lutz Altepost Norman Bröckl Torsten Eckbrett Björn Goldschmidt | Kajak négyes 1000 m | 2:57,148 | 1.D | 1. | 2:56,676 | ||||
Andreas Dittmer | Kenu egyes 500 m | 1:53,222 | 4. | 14. | 1:53,182 | 4. | 8. | kiesett | |
Kenu egyes 1000 m | 4:00,505 | 2. | 7. | 3:58,595 | 2. | 2. | 3:57,894 | 8. | |
Christian Gille Tomasz Wylenzek | Kenu kettes 500 m | 1:41,513 | 1. D | 3. | 1:41,964 | ||||
Kenu kettes 1000 m | 3:40,939 | 1.D | 2. | 3:36,588 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Katrin Wagner-Augustin | Kajak egyes 500 m | 1:48,745 | 1. D | 1. | 1:51,022 | ||||
Fanny Fischer Nicole Reinhardt | Kajak kettes 500 m | 1:43,412 | 1. D | 2. | 1:42,899 | 4. | |||
Fanny Fischer Nicole Reinhardt Katrin Wagner-Augustin Conny Wassmuth | Kajak négyes 500 m | 1:33,912 | 1. D | 1. | 1:32,231 |
Szlalom
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Összesítés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Alexander Grimm | Kajak egyes | 84,90 | 2. | 84,36 | 4. | 169,26 | 4. | 87,31 | 4. | 84,39 | 1. | 171,70 | |
Jan Benzien | Kenu egyes | 85,92 | 3. | 84,58 | 2. | 170,50 | 2. | 95,15 | 12. | kiesett | |||
Felix Michel Sebastian Piersig | Kenu kettes | 96,04 | 3. | 96,33 | 4. | 192,37 | 5. | 94,38 | 1. | 110,05 | 6. | 204,43 | 6. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Összesítés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Összesítés | |||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Jennifer Bongardt | Kajak egyes | 92,79 | 1. | 96,58 | 5. | 189,37 | 4. | 203,29 | 15. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Manuel Fumic | Férfi terepverseny | 2:01:16 (+5:17) | 11. |
Wolfram Kurschat | 2 kör hátrány | 33. | |
Moritz Milatz | 2:02:59 (+7:00) | 16. | |
Adelheid Morath | Női terepverseny | 2:02:25 (+17:14) | 18. |
Sabine Spitz | 1:45:11 |
Országúti kerékpározás
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Gerald Ciolek | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Jens Voigt | nem ért célba | ||
Fabian Wegmann | 6:26:17 (+2:28) | 20. | |
Bert Grabsch | nem ért célba | ||
Időfutam | 1:05:26,20 (+3:14,77) | 13. | |
Stefan Schumacher | kizárták | ||
Mezőnyverseny | kizárták |
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Trixi Worrack | Mezőnyverseny | 3:32:52 (+0:28) | 20. |
Judith Arndt | 3:33:51 (+1:27) | 41. | |
Időfutam | 35:59,77 (+1:08,05) | 6. | |
Hanka Kupfernagel | 36:35,05 (+1:43,33) | 11. | |
Mezőnyverseny | 3:33:25 (+1:01) | 39. |
Pálya-kerékpározás
Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Maximilian Levy | Férfi egyéni sprint | 10,199 | 6. | Teun Mulder (NED) 10,840 | Ryan Bayley (AUS) 10,763 | Teun Mulder (NED) 10,689, 10,660 | Jason Kenny (GBR) 10,594, 10,335 | Bronzmérkőzés Mickael Bourgain (FRA) 11,047, 10,666, 10,560 | 4. | ||||||||
Stefan Nimke | 10,064 | 3. | Csang Lej (CHN) 10,828 | Teun Mulder (NED) 10,888 | Mohd Azizulhasni Awang (MAS) Roberto Chiappa (ITA) 11,010 | 2. | Roberto Chiappa (ITA) Ryan Bayley (AUS) Vatanabe Kazunari (JPN) 11,051 | 1. | 9. | ||||||||
René Enders Maximilian Levy Stefan Nimke | Férfi csapatsprint | 44,197 | 3. | Japán (JPN) Nagai Kijofumi Nagacuka Tomohiro Vatanabe Kazunari 43,699 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Ryan Bayley Dan Ellis Mark French 44,014 |
Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Verena Jooss | Női egyéni üldözőverseny | 3:44,480 | 11. | kiesett |
Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Carsten Bergemann | Férfi keirin | 2. | 3. | 5. | 5. | |
Maximilian Levy | 7. | 2. | kiesett | 13. |
Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Roger Kluge | Férfi pontverseny | 58 | |
Verena Jooss | Női pontverseny | nem ért célba | |
Roger Kluge Olaf Pollack | Férfi madison | 15 | 5. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Német nemzeti férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-K: Kapus |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2008FkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 5 | 3 | 0 | 2 | 122 | 129 | –7 | 6 |
Dánia (DEN) | 5 | 2 | 2 | 1 | 137 | 131 | +6 | 6 |
Izland (ISL) | 5 | 2 | 2 | 1 | 151 | 146 | +5 | 6 |
Oroszország (RUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 136 | 131 | +5 | 5 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 126 | 130 | –4 | 5 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 2 | 3 | 127 | 132 | –5 | 2 |
2008. augusztus 10. 15:45 Sablon:2008FkéziGERKOR
| Németország (GER) | 27–23 | Dél-Korea (KOR) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Canbro, Claesson (SWE) |
Kraus 7 | (10–13) | Cso Cshihjo 7 | ||
3× 3× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2008. augusztus 12. 20:45 Sablon:2008FkéziISLGER
| Izland (ISL) | 33–29 | Németország (GER) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Bord, Buy (FRA) |
Guðjónsson 8 | (17–14) | Kraus 13 | ||
2× 3× | Jegyzőkönyv | 5× 2× 1× |
2008. augusztus 14. 09:00 Sablon:2008FkéziGEREGY
| Németország (GER) | 25–23 | Egyiptom (EGY) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Krstic, Ljubic (SLO) |
Glandorf 7 | (14–14) | ez-Zaki 7 | ||
5× 3× | Jegyzőkönyv | 8× 4× |
2008. augusztus 16. 15:45 Sablon:2008FkéziRUSGER
| Oroszország (RUS) | 24–24 | Németország (GER) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Gjeding, Hansen (DEN) |
Filippov 6 | (11–10) | Kraus 6 | ||
6× 1× 1× | Jegyzőkönyv | 3× 4× |
2008. augusztus 18. 19:00 Sablon:2008FkéziGERDEN
| Németország (GER) | 21–27 | Dánia (DEN) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Krstic, Ljubic (SLO) |
Kraus 6 | (12–15) | Boesen 8 | ||
4× 4× 1× | Jegyzőkönyv | 6× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 9. |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Német nemzeti női kézilabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-K: Kapus |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2008NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 148 | 125 | +23 | 9 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 155 | 127 | +28 | 7 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 1 | 2 | 129 | 142 | –13 | 5 |
Svédország (SWE) | 5 | 2 | 0 | 3 | 123 | 137 | –14 | 4 |
Brazília (BRA) | 5 | 1 | 1 | 3 | 124 | 137 | –13 | 3 |
Németország (GER) | 5 | 1 | 0 | 4 | 123 | 134 | –11 | 2 |
2008. augusztus 9. 20:45 Sablon:2008NkéziGERBRA
| Németország (GER) | 24–22 | Brazília (BRA) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Breto, Huelin (ESP) |
Krause 6 | (11–12) | Santos 6 | ||
2× 3× | Jegyzőkönyv | 2× 3× |
2008. augusztus 11. 15:45 Sablon:2008NkéziKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 30–20 | Németország (GER) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Krstic, Ljubic (SLO) |
Hong Dzsongho 6 | (12–9) | Jurack, Loerper 4 | ||
6× 3× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2008. augusztus 13. 20:45 Sablon:2008NkéziGERHUN
| Németország (GER) | 24–25 | Magyarország (HUN) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Gjeding, Hansen (DEN) |
Krause 9 | (14–12) | Görbicz 9 | ||
4× 3× | Jegyzőkönyv | 7× 4× |
2008. augusztus 15. 14:00 Sablon:2008NkéziGERSWE
| Németország (GER) | 26–27 | Svédország (SWE) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Bord, Buy (FRA) |
Althaus, Wörz 5 | (13–13) | Ahlm 7 | ||
4× 2× 1× | Jegyzőkönyv | 4× 4× |
2008. augusztus 17. 19:00 Sablon:2008NkéziRUSGER
| Oroszország (RUS) | 30–29 | Németország (GER) | Olimpiai Sport Centrum, Peking Játékvezetők: Gjeding, Hansen (DEN) |
Posztnova 8 | (16–14) | Wörz 8 | ||
4× 2× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 11. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Német nemzeti férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2008FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 514 | 354 | +160 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 418 | 368 | +50 |
Görögország (GRE) | 5 | 3 | 2 | 415 | 375 | +40 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 366 | 400 | –34 |
Németország (GER) | 5 | 1 | 4 | 330 | 390 | –60 |
Angola (ANG) | 5 | 0 | 5 | 321 | 477 | –156 |
2008. augusztus 10. 11:15 Sablon:2008FkosárGERANG
| Németország (GER) | 95–66 | Angola (ANG) | Vukoszung Sportcsarnok, Peking Nézőszám: 11 083 Játékvezetők: Romualdas Brazauskas (LTU) |
(25–21, 29–13, 24–18, 17–14) Jegyzőkönyv | ||||
Kaman 24 | Pont | Mingas 24 | ||
Jagla 11 | Lepattanó | Gomes 8 | ||
Hamann 4 | Gólpassz | Cipriano 2 |
2008. augusztus 12. 14:30 Sablon:2008FkosárGREGER
| Görögország (GRE) | 87–64 | Németország (GER) | Vukoszung Sportcsarnok, Peking Nézőszám: 11 083 Játékvezetők: Carl Jungebrand (FIN) |
(21–23, 23–10, 25–15, 18–16) Jegyzőkönyv | ||||
Szpanúlisz 23 | Pont | Nowitzki 13 | ||
Burúszisz 8 | Lepattanó | Nowitzki 6 | ||
Szpanúlisz 5 | Gólpassz | Greene 2 |
2008. augusztus 14. 09:00 Sablon:2008FkosárGERESP
| Németország (GER) | 59–72 | Spanyolország (ESP) | Vukoszung Sportcsarnok, Peking Nézőszám: 11 083 Játékvezetők: Fabio Facchini (ITA) |
(15–12, 21–27, 12–20, 11–13) Jegyzőkönyv | ||||
Hamann 15 | Pont | Calderón 15 | ||
Kaman 10 | Lepattanó | M. Gasol 8 | ||
Hamann 3 | Gólpassz | P. Gasol, Rubio 3 |
2008. augusztus 16. 20:00 Sablon:2008FkosárCHNGER
| Kína (CHN) | 59–55 | Németország (GER) | Vukoszung Sportcsarnok, Peking Nézőszám: 11 083 Játékvezetők: Eddie Rush (USA) |
(19–9, 8–22, 20–8, 12–16) Jegyzőkönyv | ||||
Jao Ming 25 | Pont | Nowitzki 24 | ||
Jao Ming, Ji Csien-lien 11 | Lepattanó | Nowitzki 17 | ||
Liu Vej 3 | Gólpassz | Hamann, Garrett 2 |
2008. augusztus 18. 20:00 Sablon:2008FkosárUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 106–57 | Németország (GER) | Vukoszung Sportcsarnok, Peking Nézőszám: 11 083 Játékvezetők: Juan Carlos Arteaga (ESP) |
(31–12, 22–17, 30–17, 23–11) Jegyzőkönyv | ||||
Howard 22 | Pont | Nowitzki 14 | ||
Howard 10 | Lepattanó | Nowitzki 8 | ||
Williams 5 | Gólpassz | Hamann, Jagla 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország | 9. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Születési idő és életkor | Játszott | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Nadine Angerer | Djurgardens IF | 1978. november 10. (29 évesen) | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Ursula Holl | SC 07 Bad Neuenahr | 1982. június 26. (26 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Védők | ||||||||
2 | Kerstin Stegemann | Wattenscheid 09 | 1977. szeptember 29. (30 évesen) | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 |
3 | Saskia Bartusiak | 1. FFC Frankfurt | 1982. szeptember 9. (25 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4 | Babett Peter | FFC Turbine Potsdam | 1988. május 12. (20 évesen) | 3(1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Annike Krahn | FCR 2001 Duisburg | 1985. július 1. (23 évesen) | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Linda Bresonik | SG Essen-Schönebeck | 1983. december 7. (24 évesen) | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 |
17 | Ariane Hingst | Djurgardens IF | 1979. július 25. (29 évesen) | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Középpályások | ||||||||
7 | Melanie Behringer | SC Freiburg | 1979. november 18. (28 évesen) | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
10 | Renate Lingor | 1. FFC Frankfurt | 1975. október 11. (32 évesen) | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
13 | Célia Okoyino da Mbabi | SC 07 Bad Neuenahr | 1988. június 27. (20 évesen) | 4(4) | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | Simone Laudehr | FCR 2001 Duisburg | 1986. július 12. (22 évesen) | 6 | 1 | 2 | 0 | 0 |
15 | Fatmire Bajramaj | FCR 2001 Duisburg | 1988. április 1. (20 évesen) | 4(4) | 2 | 0 | 0 | 0 |
18 | Kerstin Garefrekes | 1. FFC Frankfurt | 1979. szeptember 4. (28 évesen) | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Csatárok | ||||||||
8 | Sandra Smisek | 1. FFC Frankfurt | 1977. július 3. (31 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
9 | Birgit Prinz (csk) | 1. FFC Frankfurt | 1977. október 25. (30 évesen) | 6 | 1 | 2 | 0 | 0 |
11 | Anja Mittag | FFC Turbine Potsdam | 1985. május 16. (23 évesen) | 4(2) | 1 | 0 | 0 | 0 |
16 | Conny Pohlers | 1. FFC Frankfurt | 1978. november 16. (29 évesen) | 1(1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Szövetségi kapitány | ||||||||
Silvia Neid | 1964. május 2. (44 évesen) |
- Kor: 2008. augusztus 6-i kora
Eredmények
F csoport
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
Nemzet Sablon:2008NfociF
| M | Gy | D | V | G+ | G- | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 7 |
Németország (GER) | 3 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 7 |
Észak-Korea (PRK) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | –1 | 3 |
Nigéria (NGR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | –4 | 0 |
2008. augusztus 6. 17:00 Sablon:2008NfociGERBRA
|
Németország (GER) | 0–0 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
2008. augusztus 9. 17:00 Sablon:2008NfociNGRGER
|
Nigéria (NGR) | 0–1 | Németország (GER) |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Stegemann 64' |
2008. augusztus 12. 17:00 Sablon:2008NfociPRKGER
|
Észak-Korea (PRK) | 0–1 | Németország (GER) |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Mittag 86' |
Negyeddöntő
2008. augusztus 15. 21:00 Sablon:2008NfociSWEGER
|
Svédország (SWE) | 0–2 (h. u.) | Németország (GER) |
---|---|---|
(0–0, 0–0, 0–1) Jegyzőkönyv | Garefrekes 105' Laudehr 115' |
Elődöntő
2008. augusztus 18. 18:00 Sablon:2008NfociBRAGER
|
Brazília (BRA) | 4–1 | Németország (GER) |
---|---|---|
Formiga 43' Cristiane 49' 76' Marta 53' | (1–1) Jegyzőkönyv | Prinz 10' |
Bronzmérkőzés
2008. augusztus 21. 18:00 Sablon:2008NfociGERJPN
|
Németország (GER) | 2–0 | Japán (JPN) |
---|---|---|
Bajramaj 69' 87' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Nadine Capellmann | Elvis VA | Egyéni | 70,083 | 8. | 67,240 | 16. | kiesett | |||
Heike Kemmer | Bonaparte 67 | 72,250 | 3. | 72,960 | 3. | 75,950 | 3. | 74,455 | ||
Isabell Werth | Satchmo | 76,417 | 1. | 75,200 | 1. | 78,100 | 2. | 76,650 | ||
Nadine Capellmann Heike Kemmer Isabell Werth | Elvis VA Bonaparte 67 Satchmo | Csapat | 72,917 |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Christian Ahlmann | Cöster | Egyéni | kizárták | |||||||||||||
Ludger Beerbaum | All Inclusive | 10 | 51. | 8 | 18 | 36. | 6 | 24 | 28. | 4 | 11. | 0 | 1. | 4 | 7.*** | |
Marco Kutscher | Cornet Obolensky | kizárták | ||||||||||||||
Meredith Michaels-Beerbaum | Shutterfly | 6 | 42. | 4 | 10 | 23. | 4 | 14 | 13. | 4 | 11. | 0 | 1. | 4 | 4.*** | |
Christian Ahlmann Ludger Beerbaum Marco Kutscher Meredith Michaels-Beerbaum | Cöster All Inclusive Cornet Obolensky Shutterfly | Csapat | kizárták |
Versenyző | Ló | Versenyszám | Szétugratás a bronzéremért | ||
---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Idő | Helyezés | |||
Ludger Beerbaum | All Inclusive | Egyéni | 4 | 36,16 | 7. |
Meredith Michaels-Beerbaum | Shutterfly | 0 | 35,37 | 4. |
Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Andreas Dibowski | Butts Leon | Egyéni | 39,6 | 11. | 17,6 | 16. | 8. | 0 | 1. | 8 | 19. | 65,2 | 8. |
Ingrid Klimke | Abraxxas | 33,5 | 3. | 17,2 | 13.** | 2. | 4 | 19. | 5 | 18. | 59,7 | 5. | |
Frank Ostholt | Mr. Medicott | 44,6 | 21. | 13,2 | 4.* | 12. | 0 | 1. | kiesett | 57,8 | 25. | ||
Hinrich Romeike | Marius | 37,4 | 7. | 12,8 | 3. | 1. | 4 | 19. | 0 | 1. | 54,2 | ||
Peter Thomsen | The Ghost Of Hamish | 53,3 | 46. | 45,6 | 43. | 44. | 4 | 19. | kiesett | 102,9 | 37. | ||
Andreas Dibowski Ingrid Klimke Frank Ostholt Hinrich Romeike Peter Thomsen | Butts Leon Abraxxas Mr. Medicott Marius The Ghost Of Hamish | Csapat | 110,5 | 2. | 43,2 | 2. | 1. | 8 | 3. | 166,1 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Pavlo Rozenberg | Egyéni műugrás | 431,65 | 16. | 454,30 | 12. | 485,60 | 5. |
Patrick Hausding | 451,65 | 11. | 481,90 | 5. | 462,05 | 8. | |
Egyéni toronyugrás | 423,40 | 17. | 453,30 | 10. | 448,30 | 9. | |
Sascha Klein | 453,80 | 10. | 382,85 | 18. | kiesett | ||
Pavlo Rozenberg Sascha Klein | Szinkron műugrás | 402,84 | 6. | ||||
Patrick Hausding Sascha Klein | Szinkron toronyugrás | 450,42 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Katja Dieckow | Egyéni műugrás | 302,70 | 9. | 263,00 | 18. | kiesett | |
Ditte Kotzian | 282,80 | 16. | 292,25 | 15. | kiesett | ||
Annett Gamm | Egyéni toronyugrás | 234,30 | 29. | kiesett | |||
Christin Steuer | 290,80 | 19. | kiesett | ||||
Heike Fischer Ditte Kotzian | Szinkron műugrás | 318,90 | |||||
Annett Gamm Nora Subschinski | Szinkron toronyugrás | 310,29 | 4. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rustam Rachimow | Harmatsúly | Xurshid Tojibaev (UZB) 2-11 | kiesett | 17. | |||
Wilhelm Gratschow | Pehelysúly | Alá esz-Szhíli (TUN) 5-14 | kiesett | 17. | |||
Jack Culcay Keth | Váltósúly | Kim Dzsongdzsu (KOR) 11-+11 | kiesett | 17. | |||
Konstantin Buga | Középsúly | Carlos Góngora (ECU) 7-14 | kiesett | 17. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Steffen Gebhardt | Férfi | 183 | 1132 | 15. | 18-17 | 832 | 13. | 2:06,84 | 1280 | 19. | 1:22,61 | 72 | 1128 | 5. | 9:33,97 | 1108 | 19. | 5480 | 5. |
Eric Walther | 172 | 1000 | 30. | 20-15 | 880 | 7. | 2:00,84 | 1352 | 3. | 1:46,18 | 308 | 892 | 26. | 9:18,55 | 1168 | 5. | 5292 | 16. | |
Eva Trautmann | Női | 168 | 952 | 33. | 9-26 | 616 | 34. | 2:17,17 | 1276 | 13.* | 1:20,46 | 176 | 1024 | 28. | 10:40,25 | 1160 | 13. | 5028 | 29. |
Lena Schöneborn | 177 | 1060 | 20. | 28-7 | 1072 | 1. | 2:16,91 | 1280 | 10. | 1:08,05 | 28 | 1172 | 4. | 10:28,82 | 1208 | 9. | 5792 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Kor | Magasság | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marcus Popp | Marmi Lanza | 1981. szeptember 23. (26 évesen) | 192 cm | |
4 | Simon Tischer | Iraklis Thessaloniki | 1982. április 24. (26 évesen) | 194 cm | |
5 | Björn Andrae | PZU AZS Olsztyn | 1981. május 14. (27 évesen) | 200 cm | |
7 | Mark Siebeck | Vakifbank Ankara | 1975. október 14. (32 évesen) | 196 cm | |
8 | Marcus Böhme | SC Charlottenburg | 1985. augusztus 25. (22 évesen) | 211 cm | |
9 | Stefan Hübner | Sisley Treviso | 1975. június 13. (33 évesen) | 200 cm | |
10 | Jochen Schöps | Iskra Odintsovo | 1983. október 8. (24 évesen) | 200 cm | |
11 | Frank Dehne | Marmi Lanza | 1976. február 14. (32 évesen) | 202 cm | |
12 | Christian Pampel | Gazprom | 1979. szeptember 6. (28 évesen) | 198 cm | |
13 | Ralph Bergmann | Moerser SC | 1970. május 26. (38 évesen) | 206 cm | |
14 | Robert Kromm | Sempre | 1984. március 9. (24 évesen) | 212 cm | |
19 | Thomas Kröger | AON hotVolleys Wien | 1979. június 11. (29 évesen) | 190 cm | |
Edző | |||||
Stelian Moculescu |
- Kor: 2008. augusztus 10-i kora
Eredmények
Bejutott az negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Pontok | Szettek | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2008FröpiB
| Pont | Gy | V | P+ | P– | PA | Sz+ | Sz– | SzA |
Brazília (BRA) | 9 | 4 | 1 | 427 | 373 | 1,145 | 13 | 4 | 3,250 |
Oroszország (RUS) | 9 | 4 | 1 | 496 | 447 | 1,110 | 14 | 7 | 2,000 |
Lengyelország (POL) | 9 | 4 | 1 | 434 | 404 | 1,074 | 12 | 6 | 2,000 |
Szerbia (SRB) | 7 | 2 | 3 | 440 | 439 | 1,002 | 9 | 10 | 0,900 |
Németország (GER) | 6 | 1 | 4 | 418 | 440 | 0,950 | 6 | 12 | 0,500 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 5 | 267 | 379 | 0,704 | 0 | 15 | 0,000 |
2008. augusztus 10. 22:20 Sablon:2008FröpiPOLGER
| Lengyelország (POL) | 3–0 | Németország (GER) | Capital Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 5700 Játékvezető: Frans Loderus (NED), Massimo Menghini (ITA) |
(25–17, 33–31, 25–20) Jegyzőkönyv |
2008. augusztus 12. 10:00 Sablon:2008FröpiRUSGER
| Oroszország (RUS) | 3–2 | Németország (GER) | Beijing Institute of Technology Gymnasium, Peking Nézőszám: 3500 Játékvezető: Patrick Deregnaucourt (FRA), Hóbor Béla (HUN) |
(25–27, 25–21, 21–25, 25–23, 16–14) Jegyzőkönyv |
2008. augusztus 14. 12:00 Sablon:2008FröpiGEREGY
| Németország (GER) | 3–0 | Egyiptom (EGY) | Beijing Institute of Technology Gymnasium, Peking Nézőszám: 3200 Játékvezető: Ibrahim Al-Naama (QAT), Jiang Liu (CHN) |
(29–27, 25–21, 25–21) Jegyzőkönyv |
2008. augusztus 16. 12:30 Sablon:2008FröpiSRBGER
| Szerbia (SRB) | 3–1 | Németország (GER) | Capital Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 12 500 Játékvezető: Ning Wang (CHN), Hóbor Béla (HUN) |
(25–21, 27–25, 24–26, 25–23) Jegyzőkönyv |
2008. augusztus 18. 12:20 Sablon:2008FröpiGERBRA
| Németország (GER) | 0–3 | Brazília (BRA) | Beijing Institute of Technology Gymnasium, Peking Nézőszám: 3400 Játékvezető: Jiang Liu (CHN), Umit Sokullu (TUR) |
(22–25, 21–25, 23–25) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 9. |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
David Klemperer Eric Koreng | E csoport Norvégia (NOR) Jørre Kjemperud Tarjei Skarlun 19-21, 22-20, 15-7 Svájc (SUI) Martin Laciga Jan Schnider 15-21, 15-21 Hollandia (NED) Reinder Nummerdor Richard Schuil 16-21, 16-21 | 3. | Hollandia (NED) Emiel Boersma Bram Ronnes 21-16, 27-25 | Kína (CHN) Hszü Lin-jin Vu Peng-ken 21-15, 21-18 | Egyesült Államok (USA) Todd Rogers Phil Dalhausser 13-21, 23-25 | kiesett | 5. | |
Julius Brink Christoph Dieckmann | F csoport Japán (JPN) Aszahi Kentaró Siratori Kacuhiro 21-18, 21-18 Egyesült Államok (USA) Jake Gibb Sean Rosenthal 15-21, 13-21 Hollandia (NED) Emiel Boersma Bram Ronnes 16-21, 20-22 | 4. | kiesett | 19. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Sara Goller Laura Ludwig | D csoport Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Judith Augoustides Vitalina Nel 21-12, 21-14 Kína (CHN) Hszüe Csen Csang Hszi 14-21, 18-21 Görögország (GRE) Efthália Kutrumanídu María Ciarcíani 24-22, 21-12 | 2. | Ausztria (AUT) Stefanie Schwaiger Doris Schwaiger 21-23, 21-11, 16-18 | kiesett | 9. | |||
Stephanie Pohl Okka Rau | E csoport Kuba (CUB) Imara Estévez Milagros Crespo 21-17, 21-19 Egyesült Államok (USA) Nicole Branagh Elaine Youngs 17-21, 16-21 Hollandia (NED) Rebekka Kadijk Merel Mooren 21-19, 21-18 | 2. | Brazília (BRA) Larissa França Ana Paula Connelly 18-21, 14-21 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tino Mohaupt | Légpuska | 593 | 15. | kiesett | |
Michael Winter | 588 | 36. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1166 | 17. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 590 | 31. | kiesett | ||
Maik Eckhardt | 592 | 24. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1169 | 10. | kiesett | ||
Hans-Jörg Meyer | Légpisztoly | 577 | 20. | kiesett | |
Szabadpisztoly | 557 | 12. | kiesett | ||
Florian Schmidt | 549 | 28. | kiesett | ||
Légpisztoly | 571 | 37. | kiesett | ||
Christian Reitz | Gyorstüzelő pisztoly | 579 | 6. | 779,3 | |
Ralf Schumann | 579 | 5. | 779,5 | ||
Karsten Bindrich | Trap | 119 | 7. | kiesett | |
Stefan Rüttgeroth | 113 | 24. | kiesett | ||
Axel Wegner | Skeet | 115 | 20. | kiesett | |
Tino Wenzel | 117 | 13. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Barbara Lechner | Légpuska | 394 | 17. | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 582 | 9. | kiesett | ||
Sonja Pfeilschifter | 578 | 17. | kiesett | ||
Légpuska | 396 | 12. | kiesett | ||
Claudia Verdicchio | Légpisztoly | 383 | 10. | kiesett | |
Munkhbayar Dorjsuren | 379 | 24. | kiesett | ||
Sportpisztoly | 587 | 2. | 789,2 | ||
Stefania Thurmann | 576 | 23. | kiesett | ||
Susanne Kiermayer | Trap | 65 | 8. | kiesett | |
Christine Brinker | Skeet | 70 | 4. | 93 |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Artyom Shaloyan | 69 kg | 135,0 | 15.** | 165,0 | 14. | 300,0 | 14. |
Jürgen Spieß | 94 kg | 173,0 | 10. | 211,0 | 9. | 384,0 | 9. |
Matthias Steiner | +105 kg | 203,0 | 4. | 258,0 | 1. | 461,0 | |
Almir Velagić | 188,0 | 7. | 225,0 | 8. | 413,0 | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Julia Rohde | 53 kg | 82,0 | 7. | 103,0 | 7. | 185,0 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Levent Tuncat | Légsúly | Rohullah Nikpai (AFG) 3-4 | kiesett | 11. | ||||
Daniel Manz | Pehelysúly | Raszul Abduraim (KGZ) 1-0 | Diana López (USA) 1-3 | Nesar Bahave (AFG) 4-3 | Sung Yu-Chi (TPE) 3-4 | 5. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sümeyye Gulec | Légsúly | Dalia Contreras (VEN) 2-4 | kiesett | 11. | ||||
Helena Fromm | Váltósúly | Mariama Barry (GUI) 6-1 | Asunción Ocasio (PUR) 0-2 | kiesett | 9. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nicolas Kiefer | Egyes | Makszim Mirni (BLR) 6-3, 6-1 | Kevin Anderson (RSA) 6-4, 6-7, 6-4 | Paul-Henri Mathieu (FRA) 3-6, 5-7 | kiesett | 9. | |||
Rainer Schüttler | Nisikori Kei (JPN) 6-4, 6-7, 6-3 | Novak Đoković (SRB) 4-6, 2-6 | kiesett | 17. | |||||
Nicolas Kiefer Rainer Schüttler | Páros | Ausztria (AUT) Julian Knowle Jürgen Melzer 7-6, 3-6, 1-6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marc Zwiebler | Férfi egyes | Scott Evans (IRL) 21-18, 18-21, 21-19 | Andrew Smith (GBR) 16-21, 21-13, 21-17 | I Hjonil (KOR) 13-21, 11-21 | kiesett | 9. | |||
Juliane Schenk | Női egyes | Maria Yulianti (INA) 21-18, 13-21, 20-22 | kiesett | 33. | |||||
Huaiwen Xu | Anu Weckström-Nieminen (FIN) 21-17, 21-8 | Tracey Hallam (GBR) 21-10, 21-7 | Hszie Hszing-fang (CHN) 19-21, 20-22 | kiesett | 5. | ||||
Kristof Hopp Birgit Overzier | Vegyes páros | Indonézia (INA) Flandy Limpele Vita Marissa 12-21, 12-21 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Thomas Andergassen | Korlát | 14,675 | 57. | kiesett | |
Gyűrű | 15,525 | 12. | kiesett | ||
Lólengés | 14,900 | 15. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 45,100 | 75. | kiesett | ||
Philipp Boy | Talaj | 14,450 | 54. | kiesett | |
Ugrás | 16,200 | kiesett | |||
Korlát | 15,125 | 44. | kiesett | ||
Nyújtó | 14,375 | 50. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,650 | 44. | kiesett | ||
Lólengés | 14,675 | 23. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 89,475 | 21. | 90,675 | 13. | |
Fabian Hambüchen | Talaj | 15,800 | 4. | 15,650 | 4. |
Ugrás | 16,037 | 10. | kiesett | ||
Korlát | 16,050 | 9. | 15,975 | 4. | |
Nyújtó | 16,200 | 1. | 15,875 | ||
Gyűrű | 14,975 | 33. | kiesett | ||
Lólengés | 13,100 | 67. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 92,425 | 2. | 91,675 | 7. | |
Robert Juckel | Talaj | 14,850 | 39. | kiesett | |
Ugrás | 15,050 | kiesett | |||
Nyújtó | 14,750 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,425 | 46. | kiesett | ||
Lólengés | 14,850 | 16. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,925 | 56. | kiesett | ||
Marcel Nguyen | Talaj | 15,425 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 16,225 | kiesett | |||
Korlát | 14,875 | 52. | kiesett | ||
Nyújtó | 14,450 | 46. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,850 | 39. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,825 | 49. | kiesett | ||
Eugen Spiridonov | Talaj | 15,025 | 29. | kiesett | |
Ugrás | 15,650 | kiesett | |||
Korlát | 15,450 | 25. | kiesett | ||
Nyújtó | 14,400 | 48. | kiesett | ||
Lólengés | 14,475 | 29. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,000 | 53. | kiesett | ||
Thomas Andergassen Philipp Boy Fabian Hambüchen Robert Juckel Marcel Nguyen Eugen Spiridonov | Csapat összetett | 365,675 | 5. | 274,600 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Katja Abel | Talaj | 13,475 | 69. | kiesett | |
Ugrás | 14,250 | kiesett | |||
Felemás korlát | 14,650 | 32. | kiesett | ||
Gerenda | 14,075 | 58. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,450 | 40. | kiesett | ||
Daria Bijak | Talaj | 14,475 | 28. | kiesett | |
Ugrás | 14,175 | kiesett | |||
Felemás korlát | 14,650 | 31. | kiesett | ||
Gerenda | 11,150 | 83. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 54,450 | 51. | kiesett | ||
Anja Brinker | Felemás korlát | 15,125 | 14. | kiesett | |
Egyéni összetett | 15,125 | 93. | kiesett | ||
Oksana Chusovitina | Talaj | 14,450 | 30. | kiesett | |
Ugrás | 15,525 | 4. | 15,575 | ||
Felemás korlát | 14,725 | 27. | kiesett | ||
Gerenda | 14,400 | 43. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 59,375 | 14. | 60,125 | 9. | |
Marie-Sophie Hindermann | Talaj | 12,400 | 79. | kiesett | |
Ugrás | 14,925 | kiesett | |||
Felemás korlát | 13,125 | 74. | kiesett | ||
Gerenda | 13,425 | 74. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 53,875 | 55. | kiesett | ||
Joeline Möbius | Talaj | 14,275 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 13,675 | kiesett | |||
Gerenda | 13,925 | 64. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 41,875 | 78. | kiesett | ||
Katja Abel Daria Bijak Anja Brinker Oksana Chusovitina Marie-Sophie Hindermann Joeline Möbius | Csapat összetett | 230,800 | 12. | kiesett |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Henrik Stehlik | Férfi | 64,6 | 16. | kiesett | |
Anna Dogonadze-Lilkendey | Női | 64,3 | 7. | 18,9 | 8. |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | 40 km kerékpározás | 10 km futás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jan Frodeno | Férfi | 18:14 | 16. | 59:01 | 34. | 30:46 | 1. | 1:48:53,28 | |
Christian Prochnow | 18:23 | 30. | 58:56 | 23.** | 32:21 | 14. | 1:50:33,90 | 15. | |
Daniel Unger | 18:25 | 37. | 58:49 | 13.* | 31:35 | 6. | 1:49:43,78 | 6. | |
Anja Dittmer | Női | 20:16 | 34. | 1:06:08 | 35. | 38:18 | 33. | 2:05:45,86 | 33. |
Ricarda Lisk | 20:00 | 23. | 1:04:12 | 4.* | 36:46 | 23. | 2:02:07,75 | 15. | |
Christiane Pilz | 20:00 | 24. | 1:04:09 | 3. | 38:29 | 34. | 2:03:46,82 | 26. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - öt másik versenyzővel azonos időt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rafed El-Masri | 50 m gyors | 21,96 | 4. | 10. | 22,09 | 8. | 13. | kiesett | |
Steffen Deibler | 22,67 | 8. | 38. | kiesett | |||||
100 m gyors | 49,39 | 8. | 33. | kiesett | |||||
Paul Biedermann | 200 m gyors | 1:47,09 | 1. | 10. | 1:46,41 | 4. | 5. | 1:46,00 | 5. |
400 m gyors | 3:48,03 | 6. | 18. | kiesett | |||||
Christian Kubusch | 3:52,73 | 8. | 29. | kiesett | |||||
1500 m gyors | nem indult el | kiesett | |||||||
Helge Meeuw | 200 m hát | 1:58,42 | 4. | 11. | 1:56,85 | 5. | 9.* | kiesett | |
100 m hát | 54,88 | 6. | 19. | kiesett | |||||
Thomas Rupprath | 55,77 | 8. | 33. | kiesett | |||||
100 m pillangó | 53,56 | 8. | 44. | kiesett | |||||
Benjamin Starke | 53,50 | 8. | 41. | kiesett | |||||
Markus Deibler | 200 m vegyes | 2:04,54 | 8. | 40. | kiesett | ||||
Thomas Lurz | 10 km nyílt vízi | 1:51:53,6 | |||||||
Paul Biedermann Steffen Deibler Jens Schreiber Benjamin Starke | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:17,99 | 8. | 15. | kiesett | ||||
Paul Biedermann Stefan Herbst Christian Kubusch Benjamin Starke | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:13,92 | 7. | 12. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Szétúszás a döntőért | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Helge Meeuw | 200 m hát | 2:00,97 | 2. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Britta Steffen | 50 m gyors | 24,90 | 2. | 6. | 24,43 | 1. | 3. | 24,06 | |
100 m gyors | 53,67 | 2. | 2. | 53,96 | 3. | 6. | 53,12 | ||
Petra Dallmann | 54,70 | 6. | 16. | 55,05 | 7. | 13. | kiesett | ||
50 m gyors | 25,43 | 7. | 25. | kiesett | |||||
200 m gyors | 2:02,21 | 7. | 24. | kiesett | |||||
Annika Lurz | 1:59,98 | 8. | 22. | kiesett | |||||
Jaana Ehmcke | 400 m gyors | 4:15,15 | 7. | 25. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:39,51 | 6. | 25. | kiesett | |||||
Antje Buschschulte | 100 m hát | 1:00,48 | 3. | 11. | 1:01,15 | 7. | 15. | kiesett | |
Christin Zenner | 1:03,87 | 8. | 42. | kiesett | |||||
200 m hát | 2:20,28 | 7. | 34. | kiesett | |||||
Sonja Schöber | 200 m vegyes | 2:20,18 | 8. | 34. | kiesett | ||||
100 m mell | 1:11,36 | 8. | 36. | kiesett | |||||
Sarah Poewe | 1:08,69 | 6. | 20. | kiesett | |||||
Anne Poleska | 200 m mell | 2:26,74 | 5. | 14. | 2:26,71 | 6. | 10. | kiesett | |
Daniela Samulski | 100 m pillangó | 1:00,37 | 8. | 39. | kiesett | ||||
Katharina Schiller | 200 m vegyes | 2:18,00 | 8. | 30. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:51,52 | 7. | 33. | kiesett | |||||
Angela Maurer | 10 km nyílt vízi | 1:59:31,9 | 4. | ||||||
Antje Buschschulte Meike Freitag Daniela Götz Britta Steffen | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:37,52 | 2. | 2. | 3:36,85 | 5. | |||
Petra Dallmann Meike Freitag Annika Lurz Daniela Samulski | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:58,11 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Antje Buschschulte Sarah Poewe Daniela Samulski Britta Steffen | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:02,53 | 4. | 9. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Marc Aurel Pickel Ingo Borkowski | Csillaghajó | 2 | 14 | 1 | 8 | 3 | 8 | 14 | 10 | 6 | 10 | 8 | 70 | 7. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | É | ||||
Petra Niemann | Laser radial | 20 | 20 | 19 | 8 | 29 | 7 | 4 | 17 | 14 | - | 109 | 15. | |
Vivien Kussatz Stefanie Rothweiler | 470-es osztály | 7 | 6 | 11 | 9 | 5 | 12 | 20 | 8 | 8 | 12 | 12 | 90 | 9. |
Julia Bleck Ute Höpfner Ulli Schümann | Yngling | 8 | 7 | 7 | 11 | 11 | 3 | 5 | 13 | 4 | 56 | 4. |
Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Hannes Peckolt Jan Peter Peckolt | Könnyű 49-es dingi | 15 | 4 | 6 | 5 | 3 | 2 | 2 | 12 | 4 | 5 | 4 | 7 | 4 | 66 | |
Johannes Polgar Florian Spalteholz | Tornádó | 10 | 7 | 11 | 5 | 6 | 1 | 5 | 13 | 4 | 3 | 74 | 8. |
É - éremfutam
Vívás
Bővebben: Vívás a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Benjamin Kleibrink | Tőr, egyéni | Csida Kenta (JPN) 15-10 | Lej Seng (CHN) 15-7 | Csu Csün (CHN) 15-4 | Óta Júki (JPN) 15-9 | ||||
Peter Joppich | Richard Kruse (GBR) 10-9 | Óta Júki (JPN) 12-15 | kiesett | 5. | |||||
Nicolas Limbach | Kard, egyéni | Marcin Koniusz (POL) 15-7 | Aljakszandr Bujkevics (BLR) 14-15 | kiesett | 9. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Imke Duplitzer | Párbajtőr, egyéni | Jesika Jiménez (PAN) 15-10 | Mincza-Nébald Ildikó (HUN) 11-15 | kiesett | 5. | ||||
Britta Heidemann | Csong Hjodzsong (KOR) 12-5 | Emma Samuelsson (SWE) 15-10 | Li Na (CHN) 15-13 | Ana Brânză (ROU) 15-11 | |||||
Carolin Golubytskyi | Tőr, egyéni | Hanna Thompson (USA) 13-5 | Szugavara Csieko (JPN) 5-6 | kiesett | 9. | ||||
Anja Schache | Jevgenyija Lamonova (RUS) 2-15 | kiesett | 23. | ||||||
Katja Wächter | María Doig (PER) 15-4 | Cristina Stahl (ROU) 15-6 | Corinne Maitrejean (FRA) 15-10 | Giovanna Trillini (ITA) 8-15 | kiesett | 8. | |||
Bujdosó Alexandra | Kard, egyéni | Julie Cloutier (CAN) 15-2 | Tan Hszüe (CHN) 6-15 | kiesett | 30. | ||||
Carolin Golubytskyi Anja Schache Katja Wächter | Tőr, csapat | Magyarország (HUN) Knapek Edina Mohamed Aida Ujlaky Virginie Varga Gabriella 31-35 | 5–8. helyért Lengyelország (POL) Karolina Chlewińska Sylwia Gruchała Magdalena Mroczkiewicz Małgorzata Wojtkowiak 32-27 | 7. helyért Kína (CHN) Huang Csia-ling Szu Van-ven Szun Csao Csang Lej 34-28 | 5. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi vízilabdatorna a 2008. évi nyári olimpiai játékokon |
Német nemzeti férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub | |
1 | Aleksandr Chigir-Tchigir | GK | 1,91 m (6 ft 3 in) | 82 kg | 1968. november 6. (39 évesen) | Wasserfreunde Spandau 04 | |
2 | Florian Naroska | CB | 1,98 m (6 ft 6 in) | 102 kg | 1982. április 16. (26 évesen) | SSV Esslingen | |
3 | Julian Real | CB | 1,98 m (6 ft 6 in) | 100 kg | 1989. december 22. (18 évesen) | ASC Duisburg | |
4 | Marko Savic | D | 1,75 m (5 ft 9 in) | 85 kg | 1981. január 11. (27 évesen) | Wasserfreunde Spandau 04 | |
5 | Marko Stamm | CB | 1,85 m (6 ft 1 in) | 90 kg | 1988. augusztus 30. (19 évesen) | Wasserfreunde Spandau 04 | |
6 | Marc Politze | CF | 1,96 m (6 ft 5 in) | 100 kg | 1977. október 20. (30 évesen) | Wasserfreunde Spandau 04 | |
7 | Heiko Nossek | D | 1,88 m (6 ft 2 in) | 99 kg | 1982. március 14. (26 évesen) | SSV Esslingen | |
8 | Thomas Schertwitis | CF | 1,98 m (6 ft 6 in) | 115 kg | 1972. szeptember 2. (35 évesen) | Sintez Kazan | |
9 | Tobias Kreuzmann | D | 1,95 m (6 ft 5 in) | 90 kg | 1981. június 15. (27 évesen) | ASC Duisburg | |
10 | Moritz Oeler | D | 1,88 m (6 ft 2 in) | 81 kg | 1985. október 21. (22 évesen) | Wasserfreunde Spandau 04 | |
11 | Andreas Schlotterbeck | CF | 1,90 m (6 ft 3 in) | 108 kg | 1982. március 2. (26 évesen) | Wasserfreunde Spandau 04 | |
12 | Sören Mackeben | D | 1,83 m (6 ft 0 in) | 85 kg | 1979. január 29. (29 évesen) | Wasserfreunde Spandau 04 | |
13 | Michael Zellmer | GK | 1,90 m (6 ft 3 in) | 95 kg | 1977. augusztus 14. (30 évesen) | Waspo Hannover | |
Vezetőedző: Hagen Stamm |
- Kor: 2008. augusztus 10-i kora
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Bejutott a negyeddöntőbe | |
A 7–10. helyért játszik | |
A 7–12. helyért játszik |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2008FvíziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 37 | 31 | +6 | 8 |
Horvátország (CRO) | 5 | 4 | 0 | 1 | 56 | 31 | +25 | 8 |
Szerbia (SRB) | 5 | 3 | 0 | 2 | 50 | 38 | +12 | 6 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 0 | 3 | 33 | 44 | –11 | 4 |
Olaszország (ITA) | 5 | 2 | 0 | 3 | 57 | 50 | +7 | 4 |
Kína (CHN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 25 | 64 | –39 | 0 |
2008. augusztus 10. 12:10 (6:10) Sablon:2008FvíziSRBGER
| Szerbia (SRB) | 11–7 | Németország (GER) | Ying Tung Natatorium, Peking Játékvezetők: Tulga (TUR), Littlejohn (GBR) |
(1–3, 5–2, 2–2, 3–0) | ||||
Pijetlović 4 | Politze, Mackeben 2 |
2008. augusztus 12. 16:40 (10:40) Sablon:2008FvíziGERCHN
| Németország (GER) | 6–5 | Kína (CHN) | Ying Tung Natatorium, Peking Játékvezetők: Moliner Molins (ESP), Hart (AUS) |
(0–2, 5–2, 0–0, 1–1) | ||||
Savic, Schertwitis 2 | Jü Li-csün 2 |
2008. augusztus 14. 9:30 (3:30) Sablon:2008FvíziCROGER
| Horvátország (CRO) | 13–5 | Németország (GER) | Ying Tung Natatorium, Peking Játékvezetők: Moliner Molins (ESP), Argyros (GRE) |
(4–1, 3–2, 2–1, 4–1) | ||||
Burić 3 | Politze 2 |
2008. augusztus 16. 9:30 (3:30) Sablon:2008FvíziGERITA
| Németország (GER) | 8–7 | Olaszország (ITA) | Ying Tung Natatorium, Peking Játékvezetők: Brguljan (MNE), Turcotte (CAN) |
(2–1, 3–1, 0–2, 3–3) | ||||
Schertwitis 2 | Calcaterra 3 |
2008. augusztus 18. 14:00 (8:00) Sablon:2008FvíziUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 8–7 | Németország (GER) | Ying Tung Natatorium, Peking Játékvezetők: Margeta (SLO), Kiszelly (HUN) |
(3–2, 2–1, 2–2, 1–2) | ||||
Powers, Wright 2 | Nossek 5 |
- A 7–10. helyért
2008. augusztus 22. 17:00 (11:00) Sablon:2008FvíziGERGRE
| Németország (GER) | 9–13 | Görögország (GRE) | Ying Tung Natatorium, Peking Játékvezetők: Čirić (SRB), Patelli (BRA) |
(3–3, 1–3, 2–4, 3–3) | ||||
Nossek 3 | Dószkasz 6 |
- A 9. helyért
2008. augusztus 24. 9:30 (3:30) Sablon:2008FvíziITAGER
| Olaszország (ITA) | 10–8 | Németország (GER) | Ying Tung Natatorium, Peking Játékvezetők: Rak (CRO), Hart (AUS) |
(4–3, 1–1, 1–1, 4–3) | ||||
Calcaterra 5 | három játékos 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) | 10. |
Jegyzetek
Források
- Germany at the 2008 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Németország-portál
- Olimpiaportál