Oroszország a 2004. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Oroszország az olimpiai játékokon | |||||
Oroszország zászlaja | |||||
NOB-országkód: RUS | |||||
OOB | Orosz Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2004. évi nyári olimpiai játékok Athén | |||||
Versenyzők | 446 fő 29 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Alekszandr Popov | ||||
Érmek 3. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Szovjetunió részeként (1952–1988), Egyesített Csapat részeként (1992), Olimpikonok Oroszországból (2018), Orosz Olimpiai Bizottság (2020), Orosz Olimpiai Bizottság (2022) |
Oroszország a görögországi Athénban megrendezett 2004. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 29 sportágban 446 sportoló képviselte, akik összesen 91 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Borzakovszkij, JurijJurij Borzakovszkij | Atlétika | Férfi 800 m |
1 Arany | Szleszarenko, JelenaJelena Szleszarenko | Atlétika | Női magasugrás |
1 Arany | Iszinbajeva, JelenaJelena Iszinbajeva | Atlétika | Női rúdugrás |
1 Arany | Lebegyeva, TatyjanaTatyjana Lebegyeva | Atlétika | Női távolugrás |
1 Arany | Szadova, NataljaNatalja Szadova | Atlétika | Női diszkoszvetés |
1 Arany | Kuzenkova, OlgaOlga Kuzenkova | Atlétika | Női kalapácsvetés |
1 Arany | Misin, AlekszejAlekszej Misin | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 84 kg |
1 Arany | Barojev, HaszanHaszan Barojev | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 120 kg |
1 Arany | Batirov, MavletMavlet Batirov | Birkózás | Férfi szabadfogás, 55 kg |
1 Arany | Szajtyijev, BuvajszarBuvajszar Szajtyijev | Birkózás | Férfi szabadfogás, 74 kg |
1 Arany | Gacalov, HadzsimuratHadzsimurat Gacalov | Birkózás | Férfi szabadfogás, 96 kg |
1 Arany | Fedorovcev, SzergejSzergej Fedorovcev Igor Kravcov Alekszej Szvirin Nyikolaj Szpinyov | Evezés | Férfi négypárevezős |
1 Arany | Jekimov, VjacseszlavVjacseszlav Jekimov | Kerékpározás | Férfi időfutam |
1 Arany | Ignatyjev, MihailMihail Ignatyjev | Kerékpározás | Férfi pontverseny |
1 Arany | Szljuszareva, OlgaOlga Szljuszareva | Kerékpározás | Női pontverseny |
1 Arany | Tyiscsenko, AlekszejAlekszej Tyiscsenko | Ökölvívás | Pehelysúly |
1 Arany | Gajdarbekov, GajdarbekGajdarbek Gajdarbekov | Ökölvívás | Középsúly |
1 Arany | Povetkin, AlekszandrAlekszandr Povetkin | Ökölvívás | Nehézsúly |
1 Arany | Moiszejev, AndrejAndrej Moiszejev | Öttusa | Férfi egyéni |
1 Arany | Nyesztrujev, MihailMihail Nyesztrujev | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
1 Arany | Alipov, AlekszejAlekszej Alipov | Sportlövészet | Férfi trap |
1 Arany | Galkina, LjubovLjubov Galkina | Sportlövészet | Női sportpuska, összetett |
1 Arany | Beresztov, DmitrijDmitrij Beresztov | Súlyemelés | Férfi 105 kg |
1 Arany | Davidova, AnasztaszijaAnasztaszija Davidova Anasztaszija Jermakova | Szinkronúszás | Páros |
1 Arany | Azarova, JelenaJelena Azarova Olga Brusznyikina Anasztaszija Davidova Marija Gromova Anasztaszija Jermakova Elvira Haszjanova Marija Kiszeljova Olga Novokscsenova Anna Sorina | Szinkronúszás | Csapat |
1 Arany | Kabajeva, AlinaAlina Kabajeva | Torna | Ritmikus gimnasztika, egyéni |
1 Arany | Belugina, OleszjaOleszja Belugina Olga Glackih Tatyjana Kurbakova Natalja Lavrova Jelena Murzina Jelena Poszevina | Torna | Ritmikus gimnasztika, csapat |
1 Arany | Logunova, TatyjanaTatyjana Logunova Anna Szivkova Okszana Jermakova Karina Aznavurjan | Vívás | Női párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Nyizsegorodov, GyenyiszGyenyisz Nyizsegorodov | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
2 Ezüst | Tomasova, TatyjanaTatyjana Tomasova | Atlétika | Női 1500 m |
2 Ezüst | Ivanova, OlimpiadaOlimpiada Ivanova | Atlétika | Női 20 km gyaloglás |
2 Ezüst | Fjodorova, OlgaOlga Fjodorova Irina Habarova Larisza Kruglova Julija Tabakova | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
2 Ezüst | Krasznomovec, OleszjaOleszja Krasznomovec Natalja Nazarova Oleszja Zikina Natalja Antyuh Natalja Ivanova Tatyjana Firova | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
2 Ezüst | Feofanova, SzvetlanaSzvetlana Feofanova | Atlétika | Női rúdugrás |
2 Ezüst | Szimagina, IrinaIrina Szimagina | Atlétika | Női távolugrás |
2 Ezüst | Mamedalijev, GajdarGajdar Mamedalijev | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 55 kg |
2 Ezüst | Manyurova, GjuzelGjuzel Manyurova | Birkózás | Női szabadfogás, 72 kg |
2 Ezüst | Makarov, VitalijVitalij Makarov | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
2 Ezüst | Tmenov, TamerlanTamerlan Tmenov | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
2 Ezüst | Kosztoglod, AlekszandrAlekszandr Kosztoglod Alekszandr Kovaljov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
2 Ezüst | Abaszova, TamilaTamila Abaszova | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
2 Ezüst | Iljina, VeraVera Iljina Julija Pahalina | Műugrás | Női szinkron műugrás |
2 Ezüst | Goncsarova, NataljaNatalja Goncsarova Julija Koltunova | Műugrás | Női szinkron toronyugrás |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Jevgenyija Artamonova Olga Csukanova Jekatyerina Gamova Alekszandra Korukovec Olga Nyikolajeva Jelena Plotnyikova Ljubov Saskova Marina Sesenyina Natalja Szafronova Irina Tyebenyihina Jelizaveta Tyiscsenko Jelena Tyurina | Röplabda | Női |
2 Ezüst | Nyesztrujev, MihailMihail Nyesztrujev | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
2 Ezüst | Poljakov, SzergejSzergej Poljakov | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
2 Ezüst | Blinov, AlekszandrAlekszandr Blinov | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
2 Ezüst | Galkina, LjubovLjubov Galkina | Sportlövészet | Női légpuska |
2 Ezüst | Akkajev, HadzsimuratHadzsimurat Akkajev | Súlyemelés | Férfi 94 kg |
2 Ezüst | Zabolotnaja, NataljaNatalja Zabolotnaja | Súlyemelés | Női 75 kg |
2 Ezüst | Horkina, SzvetlanaSzvetlana Horkina | Torna | Női egyéni összetett |
2 Ezüst | Csascsina, IrinaIrina Csascsina | Torna | Ritmikus gimnasztika, egyéni |
2 Ezüst | Moszkalenko, AlekszandrAlekszandr Moszkalenko | Torna | Férfi trambulin |
2 Ezüst | Komarova, SztanyiszlavaSztanyiszlava Komarova | Úszás | Női 200 m hát |
3 Bronz | Vojevogyin, AlekszejAlekszej Vojevogyin | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
3 Bronz | Burkenya, DanyilDanyil Burkenya | Atlétika | Férfi hármasugrás |
3 Bronz | Makarov, SzergejSzergej Makarov | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
3 Bronz | Antyuh, NataljaNatalja Antyuh | Atlétika | Női 400 m |
3 Bronz | Kotova, TatyjanaTatyjana Kotova | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Lebegyeva, TatyjanaTatyjana Lebegyeva | Atlétika | Női hármasugrás |
3 Bronz | Kriveljova, SzvetlanaSzvetlana Kriveljova | Atlétika | Női súlylökés |
3 Bronz | Szamurgasev, VartyereszVartyeresz Szamurgasev | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 74 kg |
3 Bronz | Murtazalijev, MahacsMahacs Murtazalijev | Birkózás | Férfi szabadfogás, 66 kg |
3 Bronz | Szazsidov, SzazsidSzazsid Szazsidov | Birkózás | Férfi szabadfogás, 84 kg |
3 Bronz | Noszov, DmitrijDmitrij Noszov | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
3 Bronz | Taov, HaszanbiHaszanbi Taov | Cselgáncs | Férfi középsúly |
3 Bronz | Donguzasvili, TeaTea Donguzasvili | Cselgáncs | Női nehézsúly |
3 Bronz | Opalev, MakszimMakszim Opalev | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
3 Bronz | Kosztoglod, AlekszandrAlekszandr Kosztoglod Alekszandr Kovaljov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
3 Bronz | Szljuszareva, OlgaOlga Szljuszareva | Kerékpározás | Női mezőnyverseny |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Pavel Baskin Mihail Csipurin Alekszandr Gorbatyikov Vjacseszlav Gorpisin Vitalij Ivanov Eduard Koksarov Alekszej Kosztigov Gyenyisz Krivoslikov Vaszilij Kugyinov Oleg Kulesov Andrej Lavrov Szergej Pogorelov Alekszej Rasztvorcev Dmitrij Torgovanov Alekszandr Tucskin | Kézilabda | Férfi |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Anna Arhipova Olga Artyesina Jelena Baranova Gyiana Gusztyilina Marija Kalmikova Jelena Karpova Ilona Korsztyin Irina Oszipova Okszana Rahmatulina Tatyjana Scsogoleva Marija Sztyepanova Natalja Vodopjanova | Kosárlabda | Női |
3 Bronz | Szautyin, DmitrijDmitrij Szautyin | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Pahalina, JulijaJulija Pahalina | Műugrás | Női egyéni műugrás |
3 Bronz | Kazakov, SzergejSzergej Kazakov | Ökölvívás | Papírsúly |
3 Bronz | Hracsev, MuratMurat Hracsev | Ökölvívás | Könnyűsúly |
3 Bronz | Szaitov, OlegOleg Szaitov | Ökölvívás | Váltósúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Pavel Abramov Szergej Baranov Tarasz Htyej Sztanyiszlav Gyinyejkin Andrej Jegorcsev Alekszej Kazakov Vagyim Hamutckih Alekszandr Koszarev Alekszej Kulesov Szergej Tyetyuhin Konsztantyin Usakov Alekszej Verbov | Röplabda | Férfi |
3 Bronz | Iszakov, VlagyimirVlagyimir Iszakov | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
3 Bronz | Alifirenko, SzergejSzergej Alifirenko | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
3 Bronz | Likin, DmitrijDmitrij Likin | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
3 Bronz | Tyukin, EduardEduard Tyukin | Súlyemelés | Férfi 94 kg |
3 Bronz | Piszarevszkij, GlebGleb Piszarevszkij | Súlyemelés | Férfi 105 kg |
3 Bronz | Kaszajeva, ZaremaZarema Kaszajeva | Súlyemelés | Női 69 kg |
3 Bronz | Popova, ValentyinaValentyina Popova | Súlyemelés | Női 75 kg |
3 Bronz | Pavlova, AnnaAnna Pavlova | Torna | Női ugrás |
3 Bronz | Jezsova, LjudmilaLjudmila Jezsova Szvetlana Horkina Marija Krjucskova Anna Pavlova Jelena Zamolodcsikova Natalja Zigansina | Torna | Női csapat összetett |
3 Bronz | Kolobkov, PavelPavel Kolobkov | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Ganyejev, RenalRenal Ganyejev Jurij Molcsan Ruszlan Naszibulin Vjacseszlav Pozdnyakov | Vívás | Férfi tőr, csapat |
3 Bronz | Gyjacsenko, AlekszejAlekszej Gyjacsenko Sztanyiszlav Pozdnyakov Alekszej Jakimenko Szergej Sarikov | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Roman Balasov Revaz Csomahidze Alekszandr Fjodorov Szergej Garbuzov Dmitrij Gorskov Alekszandr Jerisov Vitalij Jurcsik Nyikolaj Kozlov Nyikolaj Makszimov Andrej Rekecsinszkij Dmitrij Sztratan Marat Zakirov Irek Zinnurov | Vízilabda | Férfi |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszej Szmirnov | Egyes | Luis Lin (DOM) 9-11, 11-7, 4-11, 5-11, 6-11 | kiesett | 33. | |||||
Dmitrij Mazunov Alekszej Szmirnov | Páros | Csehország (CZE) Petr Korbel Richard Výborný 11-4, 13-11, 11-7, 9-11, 11-6 | Hongkong (HKG) Cheung Yuk Leung Chu Yan 14-12, 11-7, 11-8, 11-7 | Dél-Korea (KOR) I Csholszung Ju Szungmin 10-12, 11-7, 11-9, 11-4, 11-8 | Hongkong (HKG) Ko Lai Chak Li Ching 5-11, 9-11, 11-5, 11-8, 8-11, 6-11 | Bronzmérkőzés Dánia (DEN) Michael Maze Finn Tugwell 3-11, 8-11, 14-12, 11-3, 9-11, 8-11 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Okszana Fagyejeva | Egyes | Nieves Wu (DOM) 11-9, 8-11, 6-11, 7-11, 9-11 | kiesett | 49. | |||||
Szvetlana Ganyina | Laura Negrisoli (ITA) 11-9, 14-12, 7-11, 3-11, 11-6, 11-9 | Lau Sui Fei (HKG) 3-11, 6-11, 12-10, 5-11, 6-11 | kiesett | 17. | |||||
Szvetlana Ganyina Irina Palina | Páros | Kanada (CAN) Petra Cada Marie Roussy 11-5, 11-2, 11-7, 11-6 | Hongkong (HKG) Song Ah Sim Tie Ya Na 7-11, 6-11, 7-11, 7-11 | kiesett | 9. | ||||
Okszana Fagyejeva Galina Melnyik | Nigéria (NGR) Offiong Edem Cecilia Otu Offiong 7-11, 11-3, 11-9, 11-2, 6-11, 10-12, 11-6 | Hongkong (HKG) Lau Sui Fei Lin Ling 8-11, 7-11, 5-11, 11-8, 13-11, 8-11 | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andrej Jepisin | 100 m | 10,29 | 5. | 30. | 10,29 | 7. | 29.* | kiesett | ||||
Oleg Szergejev | 200 m | 20,95 | 6. | 36. | kiesett | |||||||
Anton Galkin | 400 m | kizárták | kiesett | |||||||||
Oleg Misukov | 46,41 | 6. | 40. | kiesett | ||||||||
Ramil Aritkulov | 800 m | 1:49,25 | 7. | 60. | kiesett | |||||||
Dmitrij Bogdanov | 1:47,03 | 4. | 37. | kiesett | ||||||||
Jurij Borzakovszkij | 1:46,20 | 1. | 18. | 1:44,29 | 2. | 2. | 1:44,45 | |||||
Alekszandr Krivcsinkov | 1500 m | 3:41,37 | 10. | 26. | kiesett | |||||||
Szergej Csepiga | 110 m gát | 13,59 | 5. | 29. | 13,55 | 5. | 21. | kiesett | ||||
Jevgenyij Pecsonkin | 13,64 | 4. | 30. | 13,53 | 4. | 17.* | kiesett | |||||
Igor Peremota | 13,54 | 4. | 26. | 13,64 | 7. | 23.* | kiesett | |||||
Borisz Gorban | 400 m gát | 49,25 | 4. | 18.* | 49,46 | 7. | 19. | kiesett | ||||
Mihail Lipszkij | 49,00 | 3. | 15. | 49,10 | 6. | 17. | kiesett | |||||
Pavel Potapovics | 3000 m akadály | 8:52,65 | 11. | 37. | kiesett | |||||||
Roman Uszov | 8:24,19 | 7. | 16. | kiesett | ||||||||
Grigorij Andrejev | Maraton | 2:16:55 | 19. | |||||||||
Dmitrij Burmakin | 2:31:51 | 73. | ||||||||||
Leonyid Svecov | 2:15:28 | 13. | ||||||||||
Vlagyimir Andrejev | 20 km gyaloglás | 1:21:53 | 7. | |||||||||
Viktor Burajev | 1:25:36 | 22. | ||||||||||
Vlagyimir Parvatkin | 1:31:13 | 38. | ||||||||||
Jurij Andronov | 50 km gyaloglás | 3:50:28 | 9. | |||||||||
Gyenyisz Nyizsegorodov | 3:42:50 | |||||||||||
Alekszej Vojevogyin | 3:43:34 | |||||||||||
Alekszandr Rjabov Oleg Szergejev Szergej Bicskov Andrej Jepisin | 4 × 100 m váltó | 39,19 | 8. | 15. | kiesett | |||||||
Alekszandr Larin Andrej Rudnyitszkij Oleg Misukov Ruszlan Mascsenko | 4 × 400 m váltó | 3:03,35 | 4. | 9. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Pjotr Brajko | Magasugrás | 220 cm | 25. | kiesett | |
Jaroszlav Ribakov | 228 cm | 8. | 232 cm | 6. | |
Vjacseszlav Voronyin | 228 cm | 12. | 229 cm | 9. | |
Pavel Geraszimov | Rúdugrás | 570 cm | 1.**** | 555 cm | 13.** |
Igor Pavlov | 570 cm | 6. | 580 cm | 4. | |
Vagyim Sztrogaljev | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Vitalij Skurlatov | Távolugrás | 809 cm | 7. | 804 cm | 9. |
Kirill Szoszunov | 794 cm | 16. | kiesett | ||
Danyil Burkenya | Hármasugrás | 17,08 m | 7. | 17,48 m | |
Viktor Guscsinszkij | 17,17 m | 6. | 17,11 m | 7. | |
Vitalij Moszkalenko | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Pavel Csumacsenko | Súlylökés | 19,38 m | 23. | kiesett | |
Ivan Juskov | 19,67 m | 16. | kiesett | ||
Pavel Szofin | 19,02 m | 31. | kiesett | ||
Alekszandr Boricsevszkij | Diszkoszvetés | 58,19 m | 25. | kiesett | |
Dmitrij Sevcsenko | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Szergej Kirmaszov | Kalapácsvetés | 75,83 m | 16. | kiesett | |
Ilja Konovalov | 76,36 m | 12. | kiesett | ||
Jurij Voronkin | 73,47 m | 24. | kiesett | ||
Alekszandr Ivanov | Gerelyhajítás | 82,18 m | 6. | 83,31 m | 5. |
Szergej Makarov | 86,08 m | 2. | 84,84 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Nyikolaj Averjanov | Tízpróba | 10,55 | 963 | 734 cm | 896 | 14,44 m | 755 | 194 cm | 749 | 49,72 | 828 | 14,39 | 925 | 39,88 m | 662 | 480 cm | 849 | 54,51 m | 656 | 4:31,02 | 738 | 8021 | 15. |
Lev Lobogyin | 11,05 | 850 | 686 cm | 781 | nem állt rajthoz | nem ért célba | |||||||||||||||||
Alekszandr Pogorelov | 10,95 | 872 | 731 cm | 888 | 15,10 m | 796 | 206 cm | 859 | 50,79 | 779 | 14,21 | 948 | 44,60 m | 759 | 500 cm | 910 | 53,45 m | 640 | 4:47,63 | 633 | 8084 | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Irina Habarova | 100 m | 11,32 | 2. | 21. | 11,32 | 5. | 17. | kiesett | ||||
Larisza Kruglova | 11,23 | 3. | 11.* | 11,36 | 4. | 20. | kiesett | |||||
Julija Tabakova | 11,22 | 1. | 10. | 11,25 | 4. | 12. | 11,25 | 8. | 14. | kiesett | ||
Jelena Bolszun | 200 m | 23,00 | 3. | 19.* | 23,26 | 6. | 22. | kiesett | ||||
Jekatyerina Kondratyjeva | 23,03 | 3. | 21. | 23,37 | 7. | 26. | kiesett | |||||
Tatyjana Levina | 23,05 | 2. | 22. | 23,23 | 5. | 20. | kiesett | |||||
Natalja Antyuh | 400 m | 50,54 | 1. | 4. | 50,04 | 2. | 3. | 49,89 | ||||
Natalja Nazarova | 50,82 | 1. | 7. | 50,63 | 3. | 8. | 50,65 | 8. | ||||
Tatyjana Andrianova | 800 m | 2:03,77 | 1. | 26. | 1:58,41 | 2. | 2. | 1:56,88 | 5. | |||
Szvetlana Cserkaszova | 2:03,60 | 1. | 23. | 1:59,80 | 3. | 12. | kiesett | |||||
Natalja Hruscseljeva | 2:00,56 | 4. | 4. | 2:00,68 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Olga Jegorova | 1500 m | 4:07,14 | 6. | 21. | 4:05,57 | 7. | 7. | 4:05,65 | 11. | |||
Natalja Jevdokimova | 4:05,55 | 1. | 1. | 4:04,66 | 1. | 1. | 3:59,05 | 4. | ||||
Tatyjana Tomasova | 4:06,06 | 1. | 6. | 4:06,80 | 3. | 10. | 3:58,12 | |||||
Gulnara Szamitova-Galkina | 5000 m | 15:05,78 | 8. | 15. | 15:02,30 | 6. | ||||||
Lilija Sobuhova | 15:01,86 | 4. | 11. | 15:15,64 | 13. | |||||||
Jelena Zadorozsnaja | 15:01,77 | 3. | 10. | 14:55,52 | 4. | |||||||
Galina Bogomolova | 10 000 m | 32:25,10 | 22. | |||||||||
Ligyija Grigorjeva | 31:04,62 | 8. | ||||||||||
Marija Korotyejeva | 100 m gát | 12,72 | 1. | 2. | 12,60 | 4. | 5. | 12,72 | 4. | |||
Natalja Ruszakova | 12,90 | 2. | 13. | 12,76 | 5. | 13. | kiesett | |||||
Irina Sevcsenko | 12,82 | 2. | 7. | 12,67 | 2. | 8.* | nem ért célba | |||||
Jekatyerina Bikert | 400 m gát | 54,95 | 2. | 11. | 53,79 | 4. | 5. | 54,18 | 6. | |||
Jekatyerina Bahvalova | 55,16 | 3. | 14. | 54,98 | 6. | 9. | kiesett | |||||
Julija Pecsonkina | 53,57 | 1. | 1. | 53,31 | 1. | 2. | 55,79 | 8. | ||||
Albina Ivanova | Maraton | 2:47:23 | 40. | |||||||||
Ljudmila Petrova | 2:31:56 | 8. | ||||||||||
Szvetlana Zaharova | 2:32:04 | 9. | ||||||||||
Olimpiada Ivanova | 20 km gyaloglás | 1:29:16 | ||||||||||
Jelena Nyikolajeva | 1:32:16 | 17. | ||||||||||
Julija Vojevogyina | 1:31:02 | 13. | ||||||||||
Olga Fjodorova Irina Habarova Larisza Kruglova Julija Tabakova | 4 × 100 m váltó | 42,12 | 1. | 2. | 42,27 | |||||||
Natalja Antyuh Tatyjana Firova Natalja Ivanova Oleszja Krasznomovec Natalja Nazarova Oleszja Zikina | 4 × 400 m váltó | 3:23,52 | 1. | 1. | 3:20,16 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Anna Csicserova | Magasugrás | 195 cm | 4.** | 196 cm | 6. |
Tatyjana Novoszelceva | 192 cm | 13. | kiesett | ||
Jelena Szleszarenko | 195 cm | 4.** | 206 cm | ||
Szvetlana Feofanova | Rúdugrás | 440 cm | 4.*** | 475 cm | |
Jelena Iszinbajeva | 440 cm | 4.*** | 491 cm | ||
Anasztaszija Ivanova | 430 cm | 18. | kiesett | ||
Tatyjana Kotova | Távolugrás | 679 cm | 3. | 705 cm | |
Irina Szimagina | 675 cm | 4. | 705 cm | ||
Tatyjana Lebegyeva | 695 cm | 1. | 707 cm | ||
Hármasugrás | 14,71 m | 5. | 15,14 m | ||
Viktorija Gurova | 14,04 m | 21. | kiesett | ||
Anna Pjatih | 14,62 m | 8. | 14,79 | 8. | |
Irina Korzsanyenko | Súlylökés | kizárták | |||
Szvetlana Kriveljova | 18,57 m | 7. | 19,49 m | ||
Olga Rjabinkina | 18,00 m | 13. | kiesett | ||
Olga Csernyavszkaja | Diszkoszvetés | 58,64 m | 21. | kiesett | |
Okszana Jeszipcsuk | 57,27 m | 30. | kiesett | ||
Natalja Szadova | 64,33 m | 2. | 67,02 m | ||
Jelena Konyevceva | Kalapácsvetés | 67,83 m | 16. | kiesett | |
Olga Kuzenkova | 73,71 m | 1. | 75,02 m | ||
Tatyjana Liszenko | 66,82 m | 19. | kiesett | ||
Jekatyerina Ivakina | Gerelyhajítás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Okszana Jarigina | 57,57 m | 26. | kiesett | ||
Valerija Zabruszkova | 57,53 m | 27. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Tatyjana Gorgyejeva | Hétpróba | nem ért célba | nem állt rajthoz | nem ért célba | |||||||||||||
Jelena Prohorova | 13,84 | 1001 | 179 cm | 966 | 13,67 m | 772 | 24,71 | 914 | 621 cm | 915 | 45,58 m | 775 | 2:11,31 | 946 | 6289 | 5. | |
Szvetlana Szokolova | 13,70 | 1021 | 170 cm | 855 | 14,61 m | 835 | 24,21 | 961 | 584 cm | 801 | 47,86 m | 819 | 2:13,23 | 918 | 6210 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gajdar Mamedalijev | 55 kg | F csoport Dariusz Jabłoński (POL) 3-0 Mukesz Khatri (IND) 3-0 | 1. | Im Devon (KOR) 3-0 | Artyom Kjuregjan (GRE) 7-2 | Majoros István (HUN) 1-3 | ||
Alekszej Sevcov | 60 kg | F csoport Aj Linuer (CHN) 4-2 Jurij Kohl (GER) 7-0 | 1. | Nurlan Kojzsaganov (KAZ) 3-1 | Roberto Monzón (CUB) 3-6 | Armen Nazarjan (BUL) 3-4 | 4. | |
Makszim Szemjonov | 66 kg | A csoport Jimmy Samuelsson (SWE) 3-1 Vaginak Galsztjan (ARM) 2-2 PP | 3. | kiesett | 9. | |||
Vartyeresz Szamurgasev | 74 kg | E csoport Konstantin Schneider (GER) 8-3 Volodimir Sackih (UKR) 4-0 Mohammad Babulfath (SWE) 9-0 | 1. | Aleksandr Dokturishvili (UZB) 2-5 | Reto Bucher (SUI) 10-0 | |||
Alekszej Misin | 84 kg | D csoport Gotcha Tsitsiashvili (ISR) 3-0 Mélonin Noumonvi (FRA) 3-0 | 1. | Dimítriosz Avrámisz (GRE) 5-2 | Vjacsaszlav Makaranka (BLR) 6-0 | Ara Abrahamian (SWE) 1-1 PP | ||
Gogi Koguasvili | 96 kg | A csoport Szjarhej Listvan (BLR) 5-0 Martin Lidberg (SWE) 3-1 | 1. | Ramaz Nozadze (GEO) 0-3 | kiesett | 6. | ||
Haszan Barojev | 120 kg | C csoport David Vála (CZE) 5-0 Andrej Csehavszkaj (BLR) 3-0 | 1. | Mijaín López (CUB) 2-0 | Szadzsád Barzi (IRI) 4-0 | Georgij Curcumia (KAZ) 4-2 |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mavlet Batirov | 55 kg | F csoport Bashir Rahmati (AFG) 20-0 Dilshod Mansurov (UZB) 3-1 | 1. | Olekszandr Zaharuk (UKR) 4-0 | Amiran Kardanov (GRE) 7-1 | Stephen Abas (USA) 9-1 | ||
Murad Umahanov | 60 kg | B csoport Gia Sissaouri (CAN) 2-8 Tevfik Odabaşı (TUR) 5-2 | 2. | kiesett | 10. | |||
Mahacs Murtazalijev | 66 kg | F csoport Artur Tavkazakhov (UZB) 8-2 Alirezá Dabir (IRI) 4-0 | 1. | Ömer Çubukçu (TUR) 6-0 | Jamill Kelly (USA) 1-3 | Leonyid Szpiridonov (KAZ) 2-1 | ||
Buvajszar Szajtyijev | 74 kg | F csoport Emzáriosz Betinídisz (GRE) 6-1 Ritter Árpád (HUN) 8-2 | 1. | Murad Hajdarav (BLR) 3-2 | Krystian Brzozowski (POL) 8-0 | Gennagyij Lalijev (KAZ) 7-0 | ||
Szazsid Szazsidov | 84 kg | G csoport Samil Alijev (TJK) 5-0 Nicolae Ghiţă (ROM) TUS Matar Sène (SEN) 17-0 | 1. | Mun Idzse (KOR) 2-10 | Joel Roméro (CUB) 5-3 | |||
Hadzsimurat Gacalov | 96 kg | E csoport Vadim Taszojev (UKR) 3-0 Rolf Scherrer (SUI) 3-1 | 1. | Aljakszandr Samarav (BLR) 3-0 | Daniel Cormier (USA) 5-0 | Magamed Ibragimov (UZB) 4-1 | ||
Kuramagomed Kuramagomedov | 120 kg | B csoport Alekszi Modebadze (GEO) 5-0 Aubéli Ottó (HUN) 6-0 | 1. | Artur Taymazov (UZB) 3-7 | 5. helyért Alexis Rodríguez (CUB) 0-4 PA | 6. |
Női
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lorisza Oorzsak | 48 kg | D csoport Patricia Miranda (USA) 3-7 Li Huj (CHN) 12-9 Mayelis Caripa (VEN) 7-0 | 2. | 5–8. helyért Ligyija Karamcsakova (TJK) 11-0 | 5. helyért Brigitte Wagner (GER) 3-1 | 5. | |
Olga Szmirnova | 55 kg | A csoport Tela O'Donnell (USA) TUS Tonya Verbeek (CAN) 3-13 | 3. | kiesett | 9. | ||
Aljona Kartasova | 63 kg | D csoport Icsó Kaori (JPN) 2-6 Ljudmila Holovcsenko (UKR) 7-0 | 2. | 5–8. helyért Volha Hilko (BLR) 1-4 | kiesett | 8. | |
Gjuzel Manyurova | 72 kg | A csoport Anita Schätzle (GER) TUS Marina Gastl (AUT) 7-1 | 1. | Szvitlana Szajenko (UKR) TUS | Vang Hszü (CHN) 2-7 |
PA - visszalépett (birói döntéssel 0-4)
PP - döntő fölény
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jevgenyij Sztanyev | Légsúly | Júnesz el-Ahamdi (MAR) 1000-0000 | Anísz Lúnífi (TUN) 1001-0000 | Nesztor Hergiani (GEO) 0010-0120 | Kenji Uematsu (ESP) 0000-0001 | kiesett | helyezetlen | |||||
Magomed Dzsafarov | Harmatsúly | Alex Ottiano (USA) 0013-0001 | Henrique Guimarães (BRA) 0101-0010 | Ucsisiba Maszato (JPN) 0000-1001 | Jorge Lencina (ARG) 0001-1001 | kiesett | helyezetlen | |||||
Vitalij Makarov | Könnyűsúly | Lavréndisz Alexanídisz (GRE) 1000-0000 | Davit Kevhisvili (GEO) 0221-0000 | Damdiní Szüldbajar (MGL) 0120-0000 | Daniel Fernandes (FRA) 1000-0001 | I Vonhi (KOR) 0001-1021 | ||||||
Dmitrij Noszov | Váltósúly | Tomoucsi Maszahiko (JPN) 0201-0001 | Roberto Meloni (ITA) 0011-0001 | Flávio Canto (BRA) 0110-0010 | Ilíasz Iliádisz (GRE) 0000-1010 | Mehman Əzizov (AZE) 0100-0020 | ||||||
Haszanbi Taov | Középsúly | Yosvany Despaigne (CUB) 0011-0001 | Zurab Zviadauri (GEO) 0001-1001 | Francesco Lepre (ITA) 1001-0000 | Frédéric Demontfaucon (FRA) 0100-0020 | Daniel Kelly (AUS) 0100-0001 | Hvang Hithe (KOR) 1010-0000 | |||||
Dmitrij Makszimov | Félnehézsúlyú | Maszud Hoszravinezsád (IRI) 0100-0001 | Ghislain Lemaire (FRA) 0000-1001 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Tamerlan Tmenov | Nehézsúly | Gabi Munteanu (ROM) 1110-0000 | Daniel Hernandes (BRA) 1110-0000 | Indrek Pertelson (EST) 1110-0001 | Szejed Fasandi (IRI) 1110-0010 | Szuzuki Keidzsi (JPN) 0000-1000 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ljubov Bruletova | Légsúly | Konkiswinde Ouelogo (BUR) 0201-0000 | Anna Krajewska (POL) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Natalja Juhareva | Könnyűsúly | Kje Szunhi (PRK) 0010-0031 | Marcon Bezzina (MLT) 1100-0000 | Sophie Cox (GBR) 1000-0000 | Barbara Harel (FRA) 0001-0020 | kiesett | 7. | ||||
Vera Moszkaljuk | Félnehézsúly | Liu Hszia (CHN) 0000-0120 | Claudia Zwiers (NED) 0102-0000 | Yurisel Laborde (CUB) 0000-1001 | kiesett | helyezetlen | |||||
Tea Donguzasvili | Nehézsúly | Szamáh Ramadán (EGY) 1001-0001 | Cshö Szugi (KOR) 1100-0001 | Barbara Andolina (ITA) 1010-0001 | Cukada Maki (JPN) 0000-0210 | Inszáf el-Jahjávi (TUN) 0210-0000 |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Szergej Fedorovcev Igor Kravcov Alekszej Szvirin Nyikolaj Szpinyov | Négypárevezős | 5:43,77 | 2. | A/B | 5:44,08 | 2. | A | 5:56,85 | 1. | |||
Szergej Matvejev Vlagyimir Vologyenkov Alekszandr Litvincsev Jevgenyij Zsigulin | Kormányos nélküli négyes | 6:36,93 | 4. | 5:56,94 | 1. | A/B | 6:02,26 | 5. | B | 5:53,58 | 5. | 11. |
Alekszandr Zjuzin Szergej Bukrejev Valerij Szaricsev Alekszandr Szavin | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 5:55,67 | 4. | 5:52,87 | 1. | A/B | 5:59,75 | 4. | B | 6:20,64 | 2. | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Irina Fedotova | Egypárevezős | 7:51,71 | 2. | 7:35,83 | 1. | A/B | 7:45,43 | 4. | B | 7:29,04 | 1. | 7. |
Olga Szamulenkova Julija Kalinovszkaja | Kétpárevezős | 7:54,75 | 5. | 7:12,02 | 4. | B | 7:02,25 | 4. | 10. | |||
Julija Levina Larisza Merk Anna Szergejeva Okszana Dorodnova | Négypárevezős | 6:12,72 | 2. | 6:23,13 | 1. | A | 6:36,49 | 4. | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dmitrij Nyevmerzsickij | Egyéni | 639 | 44. | Michael Frankenberg (GER) (21.) 135-140 | kiesett | 53. | ||||
Balzsinyima Cirempilov | 668 | 7. | Jeórjosz Kalojanídisz (GRE) (58.) 148-133 | Jonas Andersson (SWE) (26.) 162-160 | Chen Szu-Yuan (TPE) (10.) 161-169 | kiesett | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Natalja Bolotova | Egyéni | 625 | 33. | Mon Redee Sut Txi (MAS) (32.) 154-143 | Pak Szonghjon (KOR) (1.) 148-165 | kiesett | 30. | |||
Jelena Dosztaj | 609 | 50. | Margarita Galinovszkaja (RUS) (15.) 136-153 | kiesett | 47. | |||||
Margarita Galinovszkaja | 639 | 15. | Jelena Dosztaj (RUS) (50.) 153-136 | Cornelia Pfohl (GER) (18.) 158-156 | I Szongdzsin (KOR) (2.) 154-165 | kiesett | 12. | |||
Natalja Bolotova Jelena Dosztaj Margarita Galinovszkaja | Csapat | 1873 | 11. | Németország (GER) Anja Hitzler Cornelia Pfohl Wiebke Nulle (6.) 234-238 | kiesett | 9. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andrej Skjotov | Kajak egyes 500 m | 1:40,809 | 7. | 19. | 1:40,765 | 7. | 14. | kiesett | |
Kajak egyes 1000 m | 3:35,708 | 4. | 15. | 3:35,349 | 7. | 13. | kiesett | ||
Anatolij Tyiscsenko Vlagyimir Grusihin | Kajak kettes 500 m | 1:30,761 | 3. | 7. | 1:31,786 | 2. | 6. | 1:31,048 | 9. |
Kajak kettes 1000 m | 3:22,332 | 8. | 15. | 3:14,089 | 5. | 5. | kiesett | ||
Makszim Opalev | Kenu egyes 500 m | 1:48,144 | 1.D | 1. | 1:47,767 | ||||
Konsztantyin Fomicsev | Kenu egyes 1000 m | 3:48,690 | 1.D | 1. | 3:55,773 | 9. | |||
Alekszandr Kosztoglod Alekszandr Kovaljov | Kenu kettes 500 m | 1:40,128 | 3.D | 3.* | 1:40,442 | ||||
Kenu kettes 1000 m | 3:31,023 | 2.D | 5. | 3:42,990 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Olga Kosztyenko | Kajak egyes 500 m | 1:58,520 | 6. | 18. | 1:55,766 | 6. | 8. | kiesett |
* - egy másik párossal azonos időt ért el
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jurij Trofimov | Férfi terepverseny | 2:27:46 (+12:44) | 27. |
Irina Kalentyjeva | Női terepverseny | 2:08:57 (+12:06) | 13. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Vlagyimir Karpec | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Alekszandr Kolobnyev | 5:41:56 (+0:12) | 10. | |
Gyenyisz Menysov | nem ért célba | ||
Vjacseszlav Jekimov | nem ért célba | ||
Időfutam | 57:50,58 (+0:18,84) | [1] | |
Jevgenyij Petrov | 1:02:50,32 (+5:18,58) | 29. | |
Mezőnyverseny | 5:41:56 (+0:12) | 37. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Szvetlana Bubnyenkova | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Olga Szljuszareva | 3:25:03 (+0:39) | ||
Időfutam | 32:51,06 (+1:39,53) | 12. | |
Zulfija Zabirova | 32:30,08 (+1:18,55) | 8. | |
Mezőnyverseny | 3:28:39 (+4:15) | 39. |
Pálya-kerékpározás
Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Tamila Abaszova | Női egyéni sprint | 11,364 | 3. | Victoria Pendleton (GBR) 11,714 | Simona Krupeckaitė (LTU) 11,993, 12,632, 11,914 | Szvetlana Grankovszkaja (RUS) 11,893, 11,965, 11,894 | Lori-Ann Muenzer (CAN) 12,126, 12,140 | |||||||
Szvetlana Grankovszkaja | 11,456 | 7. | Simona Krupeckaitė (LTU) 11,872 | Jennie Reed (USA) Evgenija Radanova (BUL) 12,015 | 1. | Natallja Cilinszkaja (BLR) 11,945, 12,085 | Tamila Abaszova (RUS) 11,893, 11,965, 11,894 | Bronzmérkőzés Anna Meares (AUS) 12,042, 11,822 | 4. |
Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Alekszej Markov | Férfi egyéni üldözőverseny | 4:25,520 | 10. | kiesett | |||||
Jelena Csaljh | Női egyéni üldözőverseny | 3:33,709 | 5. | Katherine Bates (AUS) 3:34,743 | 3:36,442 | 7. | kiesett | ||
Olga Szljuszareva | 3:35,177 | 8. | Sarah Ulmer (NZL) 3:27,444 | 3:36,263 | 6. | kiesett | |||
Vlagyiszlav Boriszov Alekszandr Hatuncev Alekszej Markov Andrej Minaskin | Férfi csapat üldözőverseny | 4:09,394 | 9. | kiesett |
Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Tamila Abaszova | Női egyéni időfutam | 35,147 | 12. |
Szvetlana Grankovszkaja | 34,797 | 9. |
Pontversenyek
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Mihail Ignatyjev | Férfi pontverseny | 93 | |
Olga Szljuszareva | Női pontverseny | 20 | |
Oleg Griskin Alekszej Smidt | Férfi madison | 1 | 17. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz nemzeti férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-K: Kapus |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Horvátország (CRO) | 5 | 5 | 0 | 0 | 146 | 129 | +17 | 10 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 0 | 1 | 154 | 137 | +17 | 8 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 148 | 148 | 0 | 4 |
Oroszország (RUS) | 5 | 2 | 0 | 3 | 145 | 145 | 0 | 4 |
Izland (ISL) | 5 | 1 | 0 | 4 | 143 | 158 | –15 | 2 |
Szlovénia (SLO) | 5 | 1 | 0 | 4 | 130 | 149 | –19 | 2 |
2004. augusztus 14. 14:30 Sablon:2004FkéziRUSSLO
| Oroszország (RUS) | 28–25 | Szlovénia (SLO) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bord, Buy (FRA) |
Koksarov 9 | (16–13) | három játékos 4 | ||
8× 2× 1× | 9× 3× |
2004. augusztus 16. 09:30 Sablon:2004FkéziKORRUS
| Dél-Korea (KOR) | 35–32 | Oroszország (RUS) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Hansson, Olsson (SWE) |
Jun Gjongszin, I Dzseu 7 | (16–16) | Koksarov 6 | ||
2× 3× | 2× 3× |
2004. augusztus 18. 19:30 Sablon:2004FkéziESPRUS
| Spanyolország (ESP) | 29–26 | Oroszország (RUS) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Nachevski, Nachevski (MKD) |
három játékos 5 | (11–11) | Rasztvorcev 6 | ||
6× 3× | 7× 3× 1× |
2004. augusztus 20. 19:30 Sablon:2004FkéziRUSCRO
| Oroszország (RUS) | 25–26 | Horvátország (CRO) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Hansson, Olsson (SWE) |
Torgovanov, Rasztvorcev 6 | (14–10) | Lacković 9 | ||
5× 2× | 3× 3× |
2004. augusztus 22. 19:30 Sablon:2004FkéziRUSISL
| Oroszország (RUS) | 34–30 | Izland (ISL) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bord, Buy (FRA) |
Rasztvorcev 10 | (17–11) | Stefánsson 10 | ||
5× 3× | 2× 3× |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 24. 21:30 Sablon:2004FkéziFRARUS
| Franciaország (FRA) | 24–26 | Oroszország (RUS) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Nachevski, Nachevski (MKD) |
Abati 6 | (14–13) | Ivanov, Koksarov 5 | ||
2× 3× | 3× 3× |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 16:30 Sablon:2004FkéziGERRUS
| Németország (GER) | 21–15 | Oroszország (RUS) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bord, Buy (FRA) |
Kretzschmar 5 | (9–10) | Torgovanov 5 | ||
4× 3× 1× | 3× 2× |
- Bronzmérkőzés
2004. augusztus 28. 21:30 Sablon:2004FkéziHUNRUS
| Magyarország (HUN) | 26–28 | Oroszország (RUS) | Sports Pavillion, Athén Játékvezetők: Bavas, Migas (GRE) |
Pérez 10 | (10–13) | Koksarov 8 | ||
5× 2× | 4× 4× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz nemzeti női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Játékosok | Edzők | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 5 | 0 | 418 | 313 | +105 | 10 |
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 389 | 333 | +56 | 9 |
Brazília (BRA) | 5 | 3 | 2 | 430 | 361 | +69 | 8 |
Görögország (GRE) | 5 | 2 | 3 | 353 | 392 | –39 | 7 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 4 | 381 | 485 | –104 | 6 |
Nigéria (NGR) | 5 | 0 | 5 | 335 | 422 | –87 | 5 |
2004. augusztus 14. 20:00 Sablon:2004NkosárGRERUS
| Görögország (GRE) | 62–69 | Oroszország (RUS) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 1488 Játékvezetők: Sean Corbin (USA), Alejandro Chiti (ARG) |
(16–12, 18–19, 9–25, 19–13) Jegyzőkönyv | ||||
Kosztáki 17 | Pont | Baranova 16 | ||
Szamorúkova, Klingopúlu 7 | Lepattanó | Baranova 12 | ||
Kosztáki 5 | Gólpassz | Korsztyin, Arhipova, Rahmatulina 2 |
2004. augusztus 16. 22:15 Sablon:2004NkosárRUSAUS
| Oroszország (RUS) | 56–75 | Ausztrália (AUS) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 2430 Játékvezetők: Reynaldo Mercedes Sanchez (DOM), Nancy Ethier (CAN) |
(12–21, 21–15, 15–16, 8–23) Jegyzőkönyv | ||||
Korsztyin 12 | Pont | Taylor 26 | ||
Korsztyin 9 | Lepattanó | Taylor, Jackson 10 | ||
Oszipova, Rahmatulina 3 | Gólpassz | Harrower 4 |
2004. augusztus 18. 20:00 Sablon:2004NkosárBRARUS
| Brazília (BRA) | 67–77 | Oroszország (RUS) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 1350 Játékvezetők: Jose Carrion (PUR), Chantal Julien (FRA) |
(17–21, 11–25, 20–17, 19–14) Jegyzőkönyv | ||||
Arcain 19 | Pont | Arhipova 20 | ||
Oliveira 8 | Lepattanó | Sztyepanova 9 | ||
Cristina Luz 5 | Gólpassz | Arhipova 3 |
2004. augusztus 20. 9:00 Sablon:2004NkosárRUSJPN
| Oroszország (RUS) | 94–71 | Japán (JPN) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 185 Játékvezetők: Abdellilah Chlif (MAR), Kim Ja Ok (KOR) |
(29–21, 21–15, 24–15, 20–20) Jegyzőkönyv | ||||
Baranova 22 | Pont | Hamagucsi 14 | ||
Sztyepanova 12 | Lepattanó | Jabuucsi 4 | ||
Scsogoleva 3 | Gólpassz | Ójama, Tacsikava 2 |
2004. augusztus 22. 11:15 Sablon:2004NkosárNGRRUS
| Nigéria (NGR) | 58–93 | Oroszország (RUS) | Helliniko Indoor Arena, Athén Nézőszám: 382 Játékvezetők: Dallas Pickering (NZL), Suguro Shoko (JPN) |
(14–23, 17–20, 15–21, 12–29) Jegyzőkönyv | ||||
Udoka 19 | Pont | Rahmatulina 15 | ||
Mohamed 8 | Lepattanó | Baranova 8 | ||
Umoh, Akiode 3 | Gólpassz | Karpova, Rahmatulina 3 |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 25. 16:45 Sablon:2004NkosárRUSCZE
| Oroszország (RUS) | 70–49 | Csehország (CZE) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 5200 Játékvezetők: Jorge Vazquez (PUR), Scott Butler (AUS) |
(19–6, 18–14, 19–10, 14–19) Jegyzőkönyv | ||||
Korsztyin 16 | Pont | Kulichová 9 | ||
Baranova 8 | Lepattanó | Veselá 9 | ||
Arhipova 4 | Gólpassz | Hamzová 3 |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 14:30 Sablon:2004NkosárRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 62–66 | Egyesült Államok (USA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 3740 Játékvezetők: Pablo Estevez (ARG), Christos Christodoulou (GRE) |
(15–16, 18–21, 11–14, 18–15) Jegyzőkönyv | ||||
Scsogoleva 13 | Pont | Thompson 14 | ||
Baranova, Sztyepanova 8 | Lepattanó | Griffith 7 | ||
Baranova 6 | Gólpassz | Leslie 3 |
- Bronzmérkőzés
2004. augusztus 28. 14:30 Sablon:2004NkosárRUSBRA
| Oroszország (RUS) | 71–62 | Brazília (BRA) | Olympic Indoor Hall, Athén Nézőszám: 7250 Játékvezetők: Sean Corbin (USA), Nancy Ethier (CAN) |
(18–20, 14–12, 15–14, 24–16) Jegyzőkönyv | ||||
Gusztyilina 12 | Pont | Marques 16 | ||
Oszipova 10 | Lepattanó | Oliveira 9 | ||
Baranova, Arhipova 4 | Gólpassz | Marques 6 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Alekszandra Korelova | Balagur | Egyéni | 68,250 | 23. | 67,085 | 23. | kiesett | |||
Jelena Szidnyeva | Condor | 66,583 | 31.* | kiesett |
Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Vlagyimir Tuganov | Leroy Brown 17 | Egyéni | 15 | 66. | 8 | 23 | 50. | 9 | 32 | 44. | 13 | 33. | kiesett |
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Dobroszkok | Egyéni műugrás | 489,75 | 3. | 717,84 | 3. | 697,29 | 7. |
Dmitrij Szautyin | 450,06 | 6. | 706,44 | 4. | 753,27 | ||
Dmitrij Dobroszkok | Egyéni toronyugrás | 445,68 | 8. | 635,55 | 8. | 622,23 | 11. |
Gleb Galperin | 427,68 | 13. | 607,62 | 13. | kiesett | ||
Alekszandr Dobroszkok Dmitrij Szautyin | Szinkron műugrás | 312,24 | 7. | ||||
Dmitrij Dobroszkok Gleb Galperin | Szinkron toronyugrás | 348,60 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Vera Iljina | Egyéni műugrás | 311,97 | 4. | 537,87 | 7. | 589,11 | 4. |
Julija Pahalina | 347,04 | 1. | 584,46 | 1. | 610,62 | ||
Julija Koltunova | Egyéni toronyugrás | 257,55 | 27. | kiesett | |||
Szvetlana Tyimosinyina | 289,68 | 19. | kiesett | ||||
Vera Iljina Julija Pahalina | Szinkron műugrás | 330,84 | |||||
Natalja Goncsarova Julija Koltunova | Szinkron toronyugrás | 340,92 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szergej Kazakov | Papírsúly | Patricio Calero (ECU) 20-8 | Raúl Castañeda (MEX) 41-16 | Joseph Jermia (NAM) 18-11 | Atagün Yalçınkaya (TUR) 20-26 | kiesett | |
Georgij Balaksin | Légsúly | Mebárek Szoltáni (ALG) 26-15 | Mirzsan Rahimzsanov (KAZ) 29-20 | Yuriorkis Gamboa (CUB) 18-26 | kiesett | 5. | |
Gennagyij Kovaljov | Harmatsúly | Málik Búzján (ALG) 23-20 | Guillermo Rigondeaux (CUB) 5-20 | kiesett | 5. | ||
Alekszej Tyiscsenko | Pehelysúly | Háddzs Belhejr (ALG) 37-17 | Şahin İmranov (AZE) RSC | Galib Zsafarov (KAZ) 36-26 | Cso Szokhvan (KOR) 45-25 | Kim Szongguk (PRK) 39-17 | |
Murat Hracsev | Könnyűsúly | Csen Tung-csou (CHN) 40-29 | Anthony Little (AUS) RSC | Sam Rukundo (UGA) 31-18 | Mario Kindelán (CUB) 10-20 | kiesett | |
Alekszandr Maletyin | Kisváltósúly | Saleh Khoulef (EGY) RSC | Willy Blain (FRA) 20-28 | kiesett | 9. | ||
Oleg Szaitov | Váltósúly | Mílúd Ait Hámmi (MAR) 30-15 | Mohammed Hikal (EGY) 18-17 | Sherzod Khusanov (UZB) 22-14 | Baktijar Artajev (KAZ) 18-20 | kiesett | |
Gajdarbek Gajdarbekov | Középsúly | Christopher Camat (PHI) 35-13 | Sherzod Abdurahmonov (UZB) 33-19 | Hassan Njikam (CMR) 26-13 | Szurija Praszathinphimaj (THA) 24-18 | Gennagyij Golovkin (KAZ) 28-18 | |
Jevgenyij Makarenko | Félnehézsúly | Yoan Hernández (CUB) 30-18 | Andre Ward (USA) 16-23 | kiesett | 5. | ||
Alekszandr Alekszejev | Nehézsúly | Odlanier Solís (CUB) 21-24 | kiesett | 9. | |||
Alekszandr Povetkin | Szupernehézsúly | Szergej Rozsnov (BUL) RSC | Muhtarhan Dildabekov (KAZ) 31-15 | Roberto Cammarelle (ITA) 31-19 | Mohammed Ali (EGY) WO |
WO - ellenfél nélkül
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Andrej Moiszejev | Férfi | 175 | 1036 | 19. | 22-9 | 1000 | 1. | 1:58,88 | 1376 | 1. | 1:07,79 | 168 | 1032 | 20. | 9:51,88 | 1036 | 11. | 5480 | |
Rusztam Szarbirhuzin | 185 | 1156 | 3. | 18-13 | 888 | 6.*** | 2:12,02 | 1216 | 22.* | 1:10,41 | 292 | 908 | 28. | 9:39,60 | 1084 | 5. | 5252 | 10. | |
Tatyjana Muratova | Női | 174 | 1024 | 14. | 15-16 | 804 | 16.** | 2:20,22 | 1240 | 10. | 1:55,26 | 380 | 820 | 31. | 11:22,30 | 992 | 20. | 4880 | 27. |
Oleszja Velicsko | 176 | 1048 | 13. | 14-17 | 776 | 19.** | 2:34,96 | 1064 | 31. | 1:06,76 | 140 | 1060 | 20. | 11:03,75 | 1068 | 6. | 5016 | 17. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Kor | Magasság | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sztanyiszlav Gyinyejkin | Sisley Volley Treviso | 1973. október 10. (30 évesen) | 215 cm | |
4 | Szergej Baranov | Lokomotyiv-Belogorje | 1981. augusztus 10. (23 évesen) | 208 cm | |
5 | Pavel Abramov | Toray Arrows | 1979. április 23. (25 évesen) | 198 cm | |
7 | Alekszej Kazakov | Trentino Volley | 1976. március 18. (28 évesen) | 217 cm | |
8 | Szergej Tyetyuhin | Lokomotyiv-Belogorje | 1975. szeptember 23. (28 évesen) | 197 cm | |
9 | Vagyim Hamutckih | Lokomotyiv-Belogorje | 1969. november 26. (34 évesen) | 196 cm | |
10 | Alekszandr Koszarev | Lokomotyiv-Belogorje | 1977. szeptember 30. (26 évesen) | 203 cm | |
11 | Konsztantyin Usakov | Dinamo Moszkva | 1970. március 24. (34 évesen) | 198 cm | |
12 | Tarasz Htyej | Dinamo Moszkva | 1982. május 22. (22 évesen) | 205 cm | |
14 | Andrej Jegorcsev | Lokomotyiv-Belogorje | 1978. február 8. (26 évesen) | 205 cm | |
16 | Alekszej Verbov | Lokomotyiv-Belogorje | 1982. január 31. (22 évesen) | 183 cm | |
18 | Alekszej Kulesov | Lokomotyiv-Belogorje | 1979. február 24. (25 évesen) | 206 cm | |
Edző | |||||
Gennagyij Sipulin |
- Kor: 2004. augusztus 12-i kora
Eredmények
Bejutott az negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2004FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 9 | 4 | 1 | 13 | 7 | 1,857 | 483 | 431 | 1,121 |
Olaszország (ITA) | 8 | 3 | 2 | 13 | 7 | 1,857 | 465 | 434 | 1,071 |
Egyesült Államok (USA) | 8 | 3 | 2 | 11 | 8 | 1,375 | 437 | 423 | 1,033 |
Oroszország (RUS) | 8 | 3 | 2 | 11 | 9 | 1,222 | 452 | 430 | 1,051 |
Hollandia (NED) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 391 | 419 | 0,933 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 331 | 422 | 0,784 |
2004. augusztus 15. 11:00 Sablon:2004FröpiNEDRUS
| Hollandia (NED) | 3–2 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2060 Játékvezető: Umit Sokullu (TUR), Dejan Jovanovic (SCG) |
(25–23, 19–25, 17–25, 27–25, 18–16) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 17. 14:00 Sablon:2004FröpiAUSRUS
| Ausztrália (AUS) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2815 Játékvezető: Fernando Nava (MEX), Mahmoud Abdel Magid (EGY) |
(17–25, 24–26, 23–25) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 19. 21:45 Sablon:2004FröpiRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 4930 Játékvezető: Hiroyuki Ito (JPN), Ning Wang (CHN) |
(22–25, 25–20, 25–16, 25–23) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 21. 22:20 Sablon:2004FröpiBRARUS
| Brazília (BRA) | 3–0 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 5400 Játékvezető: Hiroyuki Ito (JPN), Kun-Tae Kim (KOR) |
(25–19, 25–13, 25–23) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 23. 11:15 Sablon:2004FröpiRUSITA
| Oroszország (RUS) | 3–2 | Olaszország (ITA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 4134 Játékvezető: Frank Leuthaeusser (GER), Patrick Rachard (FRA) |
(25–16, 25–22, 22–25, 23–25, 15–13) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 25. 14:00 Sablon:2004FröpiSCGRUS
| Szerbia és Montenegró (SCG) | 1–3 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 8850 Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Frank Leuthaeusser (GER) |
(27–29, 25–23, 25–27, 26–28) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 19:30 Sablon:2004FröpiRUSITA2
| Oroszország (RUS) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 9380 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Patrick Rachard (FRA) |
(16–25, 17–25, 16–25) Jegyzőkönyv |
- Bronzmérkőzés
2004. augusztus 29. 12:30 Sablon:2004FröpiRUSUSA2
| Oroszország (RUS) | 3–0 | Egyesült Államok (USA) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 7650 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Valdir Dellaqua (BRA) |
(25–22, 27–25, 25–16) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
# | Név | Klub | Kor | Magasság | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Irina Tyebenyihina | Uralocska | 1978. december 5. (25 évesen) | 190 cm | |
4 | Jelena Tyurina | Uralocska | 1971. április 12. (33 évesen) | 184 cm | |
5 | Ljubov Saskova | Bergamo | 1977. december 4. (26 évesen) | 192 cm | |
7 | Natalja Szafronova | Uralocska | 1979. február 6. (25 évesen) | 188 cm | |
8 | Jevgenyija Artamonova | Uralocska | 1975. július 17. (29 évesen) | 191 cm | |
9 | Jelizaveta Tyiscsenko | Uralocska | 1975. február 7. (29 évesen) | 190 cm | |
10 | Olga Csukanova | Uralocska | 1980. június 9. (24 évesen) | 180 cm | |
11 | Jekatyerina Gamova | Uralocska | 1980. október 17. (23 évesen) | 202 cm | |
12 | Marina Sesenyina | Uralocska | 1985. június 26. (19 évesen) | 181 cm | |
13 | Alekszandra Korukovec | Universitet Belgorod | 1976. október 1. (27 évesen) | 183 cm | |
14 | Jelena Plotnyikova | Uralocska | 1978. július 26. (26 évesen) | 185 cm | |
18 | Olga Nyikolajeva | Leningradka | 1972. május 14. (32 évesen) | 190 cm | |
Edző | |||||
Nyikolaj Karpol |
- Kor: 2004. augusztus 12-i kora
Eredmények
Bejutott az negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2004NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kína (CHN) | 9 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3,500 | 429 | 346 | 1,240 |
Oroszország (RUS) | 8 | 3 | 2 | 11 | 8 | 1,375 | 426 | 388 | 1,098 |
Kuba (CUB) | 8 | 3 | 2 | 11 | 10 | 1,100 | 443 | 460 | 0,963 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 3 | 11 | 10 | 1,100 | 472 | 467 | 1,011 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 387 | 414 | 0,935 |
Dominikai Köztársaság (DOM) | 6 | 1 | 4 | 3 | 14 | 0,214 | 334 | 416 | 0,803 |
2004. augusztus 14. 11:35 Sablon:2004NröpiDOMRUS
| Dominikai Köztársaság (DOM) | 3–0 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 1100 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Mahmoud Abdel Magid (EGY) |
(17–25, 13–25, 16–25) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 16. 22:05 Sablon:2004NröpiRUSCUB
| Oroszország (RUS) | 2–3 | Kuba (CUB) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2900 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Valdir Dellaqua (BRA) |
(24–26, 25–19, 27–25, 19–25, 13–15) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 18. 19:30 Sablon:2004NröpiGERRUS
| Németország (GER) | 3–0 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 5300 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Georgios Karampetsos (GRE) |
(29–31, 11–25, 18–25) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 20. 21:30 Sablon:2004NröpiUSARUS
| Egyesült Államok (USA) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 4473 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Hiroyuki Ito (JPN) |
(25–20, 17–25, 25–20, 18–25, 11–15) Jegyzőkönyv |
2004. augusztus 22. 14:00 Sablon:2004NröpiRUSCHN
| Oroszország (RUS) | 0–3 | Kína (CHN) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 6320 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Patricia Salvatore (USA) |
(15–25, 16–25, 26–28) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2004. augusztus 24. 16:00 Sablon:2004NröpiKORRUS
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 2780 Játékvezető: Fernando Nava (MEX), Francisco Medina Guzman (CUB) |
(17–25, 15–25, 22–25) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
2004. augusztus 26. 19:30 Sablon:2004NröpiBRARUS
| Brazília (BRA) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 8150 Játékvezető: Kun-Tae Kim (KOR), Hiroyuki Ito (JPN) |
(25–18, 25–21, 22–25, 26–28, 14–16) Jegyzőkönyv |
- Döntő
2004. augusztus 28. 20:10 Sablon:2004NröpiRUSCHN2
| Oroszország (RUS) | 2–3 | Kína (CHN) | Béke és Barátság stadion, Pireusz Nézőszám: 4242 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Patricia Salvatore (USA) |
(30–28, 27–25, 20–25, 23–25, 12–15) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Vlagyimir Iszakov | Légpisztoly | 584 | 3. | 684,3 | |
Mihail Nyesztrujev | 591 | 1. | 689,8 | ||
Szabadpisztoly | 565 | 2. | 663,3 | ||
Borisz Kokorev | 560 | 8. | 654,6 | 5. | |
Szergej Alifirenko | Gyorstüzelő pisztoly | 592 | 1.** | 692,3 | |
Szergej Poljakov | 592 | 1.** | 692,7 | ||
Konsztantyin Prihodcsenko | Légpuska | 589 | 29.*** | kiesett | |
Artyom Hadzsibekov | 590 | 24.**** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 594 | 9.****** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1164 | 8. | 1261,6 | 5. | |
Szergej Kovalenko | 1162 | 9.** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 592 | 16.******* | kiesett | ||
Alekszandr Blinov | Futócéllövészet | 578 | 4.** | 678,0 | |
Dimitrij Likin | 584 | 2. | 677,1 | ||
Alekszej Alipov | Trap | 124 | 1. | 149 | |
Makszim Koszarjev | 113 | 25.* | kiesett | ||
Vitalij Fokejev | Dupla trap | 134 | 10. | kiesett | |
Vaszilij Moszin | 126 | 19.* | kiesett | ||
Szergej Akszjutyin | Skeet | 120 | 15.***** | kiesett | |
Valerij Somin | 120 | 15.***** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Olga Kuznyecova | Légpisztoly | 383 | 9. | kiesett | |
Natalja Pagyerina | 386 | 2.** | 481,9 | 5. | |
Sportpisztoly | 572 | 23.* | kiesett | ||
Galina Beljajeva | 566 | 31. | kiesett | ||
Ljubov Galkina | Légpuska | 399 | 1. | 501.5 | |
Sportpuska, összetett | 587 | 2. | 688,4 | ||
Tatyjana Goldobina | 578 | 9.** | kiesett | ||
Légpuska | 397 | 5. | 499,5 | 5. | |
Irina Laricseva | Trap | 56 | 13. | kiesett | |
Jelena Dudnyik | Dupla trap | 105 | 9.* | kiesett | |
Szvetlana Gyomina | Skeet | 67 | 9.** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******* - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Oleg Perepecsonov | 77 kg | 170,0 | 195,0 | 365,0 | kizárva[2] | ||
Zaur Tahusev | 85 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Hadzsimurat Akkajev | 94 kg | 185,0 | 2. | 220,0 | 1.*** | 405,0 | |
Eduard Tyukin | 182,5 | 3. | 215,0 | 5.* | 397,5 | ||
Dmitrij Beresztov | 105 kg | 195,0 | 1. | 230,0 | 1.* | 425,0 | |
Gleb Piszarevszkij | 190,0 | 4.** | 225,0 | 3. | 415,0 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Zarema Kaszajeva | 69 kg | 117,5 | 2.* | 145,0 | 2.* | 262,5 | |
Valentyina Popova | 75 kg | 120,0 | 3.* | 145,0 | 3. | 265,0 | |
Natalja Zabolotnaja | 125,0 | 1. | 147,5 | 2. | 272,5 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Technikai gyakorlat | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Anasztaszija Davidova Anasztaszija Jermakova | Páros | 49,417 | 1. | 49,584 | 1. | 99,001 | 1. | 49,917 | 1. | 99,334 | 1. | |
Jelena Azarova Olga Brusznyikina Anasztaszija Davidova Marija Gromova Anasztaszija Jermakova Elvira Haszjanova Marija Kiszeljova Olga Novokscsenova Anna Sorina | Csapat | 49,667 | 1. | 49,834 | 1. | 99,501 | 1. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szejfula Magomedov | Légsúly | Nguyễn Quốc Huân (VIE) 10-12 | kiesett | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Margarita Mkrticsan | Pehelysúly | Nia Abdallah (USA) 9-16 | Cristiana Corsi (ITA) 2-5 | kiesett | 7. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Igor Andrejev | Egyes | Rainer Schüttler (GER) 6-7, 7-6, 6-2 | Agustín Calleri (ARG) WO | Nicolás Massú (CHI) 3-6, 7-6, 4-6 | kiesett | 9. | |||
Nyikolaj Davigyenko | Roger Federer (SUI) 3-6, 7-5, 1-6 | kiesett | 33. | ||||||
Mihail Juzsnij | Xavier Malisse (BEL) 6-2, 6-2 | Jiří Novák (CZE) 6-4, 6-3 | Nicolas Kiefer (GER) 6-3, 2-6, 6-2 | Mardy Fish (USA) 3-6, 4-6 | kiesett | 5. | |||
Marat Szafin | Karol Kučera (SVK) 6-0, 6-4 | Feliciano López (ESP) 6-7, 3-6 | kiesett | 17. | |||||
Igor Andrejev Nyikolaj Davigyenko | Páros | Argentína (ARG) Juan Chela Mariano Zabaleta 3-6, 6-3, 6-4 | Izrael (ISR) Jonathan Erlich Andi Rám 4-6, 1-6 | kiesett | 9. | ||||
Mihail Juzsnij Marat Szafin | Egyesült Államok (USA) Bob Bryan Mike Bryan 1-6, 2-6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jelena Gyementyjeva | Egyes | Alicia Molik (AUS) 6-4, 0-6, 3-6 | kiesett | 33. | |||||
Anasztaszija Miszkina | Magüi Serna (ESP) 6-0, 6-1 | Kristina Brandi (PUR) 6-2, 3-6, 6-4 | Eléni Danjilídu (GRE) 7-5, 6-4 | Francesca Schiavone (ITA) 6-1, 6-2 | Justine Henin (BEL) 5-7, 7-5, 6-8 | Alicia Molik (AUS) 3-6, 4-6 | 4. | ||
Szvetlana Kuznyecova | Mariana Díaz (ARG) 6-3, 6-3 | Morigami Akiko (JPN) 7-6, 6-2 | Patty Schnyder (SUI) 6-3, 6-3 | Amélie Mauresmo (FRA) 6-7, 6-4, 2-6 | kiesett | 5. | |||
Nagyezsda Petrova | Martina Suchá (SVK) 6-3, 6-3 | Mary Pierce (FRA) 2-6, 1-6 | kiesett | 17. | |||||
Szvetlana Kuznyecova Jelena Lihovceva | Páros | Csehország (CZE) Libuše Prusová Barbora Strýcová 6-2, 3-6, 6-1 | Franciaország (FRA) Nathalie Dechy Sandrine Testud 6-2, 6-7, 3-6 | kiesett | 9. | ||||
Jelena Gyementyjeva Anasztaszija Miszkina | Japán (JPN) Aszagoe Sinobu Szugijama Ai 7-5, 5-7, 3-6 | kiesett | 17. |
WO - ellenfél nélkül
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nyikolaj Zujev Marina Jakuseva | Vegyes páros | Indonézia (INA) Anggun Nugroho Eny Widiowati 15-12, 7-15, 5-15 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alekszej Bondarenko | Talaj | 9,662 | 16. | kiesett | |
Ugrás | 9,750 | 2. | 4,550 | 8. | |
Korlát | 9,537 | 36. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,600 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,662 | 22. | kiesett | ||
Lólengés | 8,650 | 72. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,936 | 9. | 56,800 | 13. | |
Makszim Gyevjatovszkij | Talaj | 8,950 | 66. | kiesett | |
Ugrás | 8,975 | kiesett | |||
Korlát | 9,462 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,312 | 52. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,675 | 20. | kiesett | ||
Lólengés | 9,237 | 47. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 55,611 | 26. | kiesett | ||
Anton Golocuckov | Talaj | 9,462 | 34. | kiesett | |
Ugrás | 9,424 | 12. | kiesett | ||
Korlát | 7,737 | 80. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,625 | 30. | kiesett | ||
Lólengés | 9,487 | 30. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 46,073 | 61. | kiesett | ||
Georgij Grebenkov | Talaj | 9,562 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 9,400 | kiesett | |||
Korlát | 9,687 | 15. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,487 | 43. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,712 | 12. | kiesett | ||
Lólengés | 8,300 | 79. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,148 | 20. | 56,823 | 12. | |
Alekszej Nyemov | Korlát | 9,700 | 13. | kiesett | |
Nyújtó | 9,737 | 7. | 9,762 | 5. | |
Lólengés | 9,450 | 35. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 28,887 | 82. | kiesett | ||
Alekszandr Szafoskin | Ugrás | 9,212 | kiesett | ||
Gyűrű | 9,750 | 7. | 9,750 | 7. | |
Egyéni összetett | 18,962 | 95. | kiesett | ||
Alekszej Bondarenko Makszim Gyevjatovszkij Anton Golocuckov Georgij Grebenkov Alekszej Nyemov Alekszandr Szafoskin | Csapat összetett | 227,980 | 6. | 169,808 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ljudmila Jezsova | Felemás korlát | 9,475 | 24. | kiesett | |
Gerenda | 9,462 | 15. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 18,937 | 85. | kiesett | ||
Szvetlana Horkina | Talaj | 9,437 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 9,106 | 20. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,750 | 1. | 8,925 | 8. | |
Gerenda | 9,137 | 27. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,836 | 5. | 38,211 | ||
Marija Krjucskova | Talaj | 7,975 | 79. | kiesett | |
Ugrás | 9,200 | kiesett | |||
Egyéni összetett | 17,175 | 92. | kiesett | ||
Anna Pavlova | Talaj | 9,400 | 20. | kiesett | |
Ugrás | 9,424 | 5. | 9,475 | ||
Felemás korlát | 9,237 | 46. | kiesett | ||
Gerenda | 9,637 | 4. | 9,587 | 4. | |
Egyéni összetett | 37,711 | 7. | 38,024 | 4. | |
Jelena Zamolodcsikova | Talaj | 9,200 | 35. | kiesett | |
Ugrás | 9,456 | 4. | 9,412 | 4. | |
Felemás korlát | 9,150 | 51. | kiesett | ||
Gerenda | 9,062 | 31. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,874 | 20. | kiesett | ||
Natalja Zigansina | Talaj | 8,687 | 61. | kiesett | |
Ugrás | 9,337 | 10. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,087 | 55. | kiesett | ||
Gerenda | 8,962 | 40. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,111 | 35. | kiesett | ||
Ljudmila Jezsova Szvetlana Horkina Marija Krjucskova Anna Pavlova Jelena Zamolodcsikova Natalja Zigansina | Csapat összetett | 149,420 | 4. | 113,235 |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Irina Csascsina | Egyéni | 26,450 | 1. | 26,700 | 3. | 25,800 | 4. | 26,725 | 1. | 105,675 | 1. | 27,100 | 1. | 27,100 | 2. | 26,825 | 3. | 26,300 | 3. | 107,325 | 2. | |
Alina Kabajeva | 26,050 | 2. | 27,250 | 1. | 26,475 | 2. | 26,100 | 2. | 105,875 | 1. | 26,800 | 2. | 27,350 | 1. | 27,150 | 1. | 27,100 | 1. | 108,400 | 1. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 kötél | 3 karika és 2 labda | Összesen | 5 kötél | 3 karika és 2 labda | Összesen | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Oleszja Belugina Olga Glackih Tatyjana Kurbakova Natalja Lavrova Jelena Murzina Jelena Poszevina | Csapat | 24,700 | 1. | 25,175 | 2. | 49,875 | 1. | 25,300 | 1. | 25,800 | 1. | 51,100 | 1. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alekszandr Moszkalenko | Férfi | 68,9 | 4. | 41,2 | |
Alekszandr Ruszakov | 69,0 | 3. | 40,2 | 5. | |
Natalja Csernova | Női | 66,8 | 1. | 38,6 | 4. |
Irina Karavajeva | 39,9 | 15. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | 40 km kerékpározás | 10 km futás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Igor Sziszojev | Férfi | 18:00 | 3. | 1:02:34 | 24. | 32:34 | 11. | 1:53:51,37 | 15. |
Olga Generalova | Női | 19:48 | 29. | 1:10:21 | 16.* | 40:53 | 38. | 2:11:48,06 | 31. |
Nyina Anyiszimova | 19:41 | 21. | 1:16:20 | 39. | nem teljesítette | nem ért célba |
* - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Popov | 100 m gyors | 49,51 | 2. | 8. | 49,23 | 4. | 9. | kiesett | |
50 m gyors | 22,58 | 3.* | 18.** | kiesett | |||||
Andrej Kapralov | 22,97 | 8. | 29. | kiesett | |||||
100 m gyors | 49,52 | 2. | 9. | 49,12 | 4. | 4. | 49,30 | 7.* | |
200 m gyors | 1:49,91 | 3. | 16. | 1:51,35 | 8. | 16. | kiesett | ||
Makszim Kuznyecov | 1:50,93 | 8. | 24. | kiesett | |||||
Jurij Prilukov | 400 m gyors | 3:48,71 | 2. | 6. | 3:46,69 | 6. | |||
1500 m gyors | 15:01,02 | 1. | 2. | 14:52,48 | 4. | ||||
Alekszej Filipec | 15:30,05 | 7. | 19. | kiesett | |||||
Jevgenyij Aljosin | 100 m hát | 55,91 | 5. | 19. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:01,25 | 6. | 17. | kiesett | |||||
Arkagyij Vjatcsanyin | 2:01,09 | 3. | 14. | 1:59,80 | 6. | 11. | kiesett | ||
100 m hát | 55,17 | 2. | 7. | 55,20 | 6. | 9. | kiesett | ||
Roman Szludnov | 100 m mell | 1:01,65 | 4. | 10. | 1:01,54 | 4. | 9. | kiesett | |
Dmitrij Komornyikov | 1:02,05 | 6. | 15. | 1:01,83 | 6. | 12. | kiesett | ||
200 m mell | 2:14,92 | 6. | 17. | kiesett | |||||
Grigorij Falko | 2:13,45 | 2. | 8. | 2:12,42 | 5. | 9. | kiesett | ||
Jevgenyij Korotiskin | 100 m pillangó | 52,93 | 2. | 13. | 52,85 | 7. | 10. | kiesett | |
Igor Marcsenko | 52,62 | 3. | 9. | 52,32 | 3. | 4. | 52,32 | 5. | |
Anatolij Poljakov | 200 m pillangó | 1:58,12 | 2.* | 7.** | 1:57,58 | 4. | 9. | kiesett | |
Nyikolaj Szkvorcov | 1:58,18 | 3. | 11. | 1:57,37 | 5. | 7. | 1:57,14 | 7. | |
Alekszej Zacepin | 200 m vegyes | 2:04,11 | 8. | 29. | kiesett | ||||
Igor Berezuckij | 400 m vegyes | 4:23,20 | 7. | 21. | kiesett | ||||
Alekszej Kovrigin | 4:23,77 | 8. | 24. | kiesett | |||||
Andrej Kapralov Jevgenyij Lagunov Gyenyisz Pimankov Alekszandr Popov Ivan Uszov | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:17,46 | 1. | 5. | 3:15,75 | 4.* | |||
Sztyepan Ganzej Makszim Kuznyecov Jevgenyij Nacvin Alekszej Zacepin | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:23,97 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Igor Marcsenko Alekszandr Popov Roman Szludnov Arkagyij Vjatcsanyin Andrej Kapralov Jevgenyij Korotiskin | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:38,07 | 1. | 7. | 3:35,91 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Natalja Salagina | 200 m gyors | 2:02,37 | 7. | 21. | kiesett | ||||
Darja Parsina | 400 m gyors | 4:18,24 | 8. | 25. | kiesett | ||||
Sztanyiszlava Komarova | 100 m hát | 1:01,84 | 4. | 8. | 1:01,63 | 5. | 10. | kiesett | |
200 m hát | 2:10,71 | 1. | 1. | 2:09,62 | 1. | 1. | 2:09,72 | ||
Jelena Bogomazova | 100 m mell | 1:10,24 | 6. | 15. | 1:10,41 | 8. | 15. | kiesett | |
200 m mell | 2:31,49 | 5. | 16. | 2:30,35 | 6. | 12. | kiesett | ||
Natalja Szutyagina | 100 m pillangó | 59,76 | 3. | 13. | 59,79 | 8. | 16. | kiesett | |
Marija Bulahova | 200 m pillangó | 2:12,99 | 1. | 18. | kiesett | ||||
Okszana Verevka | 200 m vegyes | 2:16,63 | 5. | 13. | 2:15,45 | 7. | 12. | kiesett | |
Jana Martinova | 400 m vegyes | 4:52,96 | 7. | 21. | kiesett | ||||
Jelena Bogomazova Natalja Salagina Natalja Szutyagina Okszana Verevka | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:10,18 | 7. | 12. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Vlagyimir Moiszejev | Szörfvitorlázás | 32 | 29 | 30 | 27 | 26 | 12 | 23 | 23 | 28 | 30 | 24 | 252 | 29. |
Vlagyimir Krutszkih | Finn dingi | 23 | 22 | 22 | 21 | 10 | 23 | 16 | 22 | 6 | 23 | 8 | 173 | 21. |
Dmitrij Berezkin Mihail Krutyikov | 470-es osztály | 8 | 17 | 26 | 17 | 18 | 21 | 16 | 6 | 14 | 14 | 1 | 132 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Natalja Ivanova | Europe | 17 | 22 | 23 | 24 | 25 | 9 | 24 | 17 | 21 | 25 | 22 | 204 | 25. |
Vlagyelina Iljenko Natalja Gaponovics | 470-es osztály | 7 | 6 | 12 | 8 | 14 | 17 | 13 | 11 | 11 | 4 | 8 | 94 | 8. |
Jekatyerina Szkugyina Tatyjana Larceva Gyiana Krutszkih | Yngling | 6 | 5 | 11 | kizárták | 14 | 4 | 13 | 1 | 10 | 12 | 3 | 79 | 8. |
Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Makszim Szemerhanov | Laser | 34 | 33 | 29 | 16 | 13 | 30 | 22 | 37 | 31 | 22 | 5 | 235 | 26. |
Andrej Kiriljuk Valerij Uskov | Tornádó | 15 | 13 | 5 | 10 | 3 | 1 | 7 | 11 | 3 | 17 | 8 | 76 | 9. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Renal Ganyejev | Tőr, egyéni | Ralf Bißdorf (GER) 15-11 | Óta Júki (JPN) 15-8 | Simone Vanni (ITA) 15-14 | Salvatore Sanzo (ITA) 12-15 | Andrea Cassarà (ITA) 12-15 | 4. | ||
Jurij Molcsan | Ha Cshangdok (KOR) 13-15 | kiesett | 25. | ||||||
Ruszlan Naszibulin | Cshö Bjongcshol (KOR) 12-15 | kiesett | 21. | ||||||
Szergej Kocsetkov | Párbajtőr, egyéni | Iszám Rámi (MAR) 15-6 | Fabrice Jeannet (FRA) 11-15 | kiesett | 29. | ||||
Pavel Kolobkov | Seamus Robinson (AUS) 15-5 | Igor Turcsin (RUS) 15-10 | Soren Thompson (USA) 15-11 | Vang Lej (CHN) 10-15 | Éric Boisse (FRA) 15-8 | ||||
Igor Turcsin | Seth Kelsey (USA) 15-11 | Pavel Kolobkov (RUS) 10-15 | kiesett | 15. | |||||
Alekszej Gyjacsenko | Kard, egyéni | Volodimir Kaljuzsnij (UKR) 10-15 | kiesett | 17. | |||||
Sztanyiszlav Pozdnyakov | Nagara Maszasi (JPN) 15-9 | Ivan James Lee (USA) 15-9 | Dzmitrij Lapkesz (BLR) 9-15 | kiesett | 6. | ||||
Szergej Sarikov | Cándido Maya (CUB) 15-9 | Julien Pillet (FRA) 15-11 | Aldo Montano (ITA) 13-15 | kiesett | 8. | ||||
Renal Ganyejev Jurij Molcsan Ruszlan Naszibulin Vjacseszlav Pozdnyakov | Tőr, csapat | Franciaország (FRA) Loïc Attely Brice Guyart Erwann Le Péchoux 45-38 | Olaszország (ITA) Andrea Cassarà Salvatore Sanzo Simone Vanni 27-45 | Egyesült Államok (USA) Jed Dupree Dan Kellner Jon Tiomkin 45-38 | |||||
Szergej Kocsetkov Pavel Kolobkov Igor Turcsin | Párbajtőr, csapat | Egyiptom (EGY) Yasser Mahmoud Ahmed Nabíl Muhannad Saif El-Din 41-30 | Magyarország (HUN) Boczkó Gábor Kovács Iván Kulcsár Krisztián 26-34 | Németország (GER) Jörg Fiedler Sven Schmid Daniel Strigel 29-37 | 4. | ||||
Alekszej Gyjacsenko Sztanyiszlav Pozdnyakov Szergej Sarikov Alekszej Jakimenko | Kard, csapat | Görögország (GRE) Máriosz Bazmadzián Jason Dourakos Konsztandínosz Manétasz 45-22 | Olaszország (ITA) Aldo Montano Gianpiero Pastore Luigi Tarantino 42-45 | Egyesült Államok (USA) Ivan James Lee Jason Rogers Keeth Smart 45-44 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szvetlana Bojko | Tőr, egyéni | Sajmá el-Gammál (EGY) 13-7 | Varga Gabriella (HUN) 9-15 | kiesett | 11. | ||||
Jekatyerina Juseva | María Rentúmi (GRE) 15-4 | Mohamed Aida (HUN) 9-14 | kiesett | 12. | |||||
Tatyjana Logunova | Párbajtőr, egyéni | Kamara James (USA) 15-11 | Joána Hrísztu (GRE) 10-15 | kiesett | 13. | ||||
Anna Szivkova | Nagy Tímea (HUN) 10-15 | kiesett | 19. | ||||||
Okszana Jermakova | Kim Hidzsong (KOR) 7-9 | kiesett | 20. | ||||||
Jelena Nyecsajeva | Kard, egyéni | Louise Bond-Williams (GBR) 15-12 | Tan Hszüe (CHN) 7-15 | kiesett | 5. | ||||
Tatyjana Logunova Anna Szivkova Okszana Jermakova Karina Aznavurjan | Párbajtőr, csapat | Dél-Korea (KOR) Kim Hidzsong Kim Midzsong I Gumnam 37-31 | Kanada (CAN) Monique Kavelaars Julie Leprohon Sherraine Schalm-MacKay 25-18 | Németország (GER) Claudia Bokel Imke Duplitzer Britta Heidemann 34-28 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi vízilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz nemzeti férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub | |
1 | Nyikolaj Makszimov | GK | 1,90 m (6 ft 3 in) | 93 kg | 1972. november 15. (31 évesen) | Lukoil Spartak Volgograd | |
2 | Alekszandr Fjodorov | GK | 1,95 m (6 ft 5 in) | 89 kg | 1981. január 26. (23 évesen) | Lukoil Spartak Volgograd | |
3 | Vitalij Jurcsik | CB | 2,01 m (6 ft 7 in) | 99 kg | 1983. május 17. (21 évesen) | Lukoil Spartak Volgograd | |
4 | Nyikolaj Kozlov | CB | 1,92 m (6 ft 4 in) | 92 kg | 1972. július 21. (32 évesen) | Lukoil Spartak Volgograd | |
5 | Roman Balasov | D | 1,92 m (6 ft 4 in) | 90 kg | 1977. február 9. (27 évesen) | Shturm 2002 Chekhov | |
6 | Alekszandr Jerisov | D | 1,80 m (5 ft 11 in) | 82 kg | 1973. január 17. (31 évesen) | Dinamo Moscow | |
7 | Revaz Csomahidze | CF | 1,96 m (6 ft 5 in) | 101 kg | 1973. december 15. (30 évesen) | Shturm 2002 Chekhov | |
8 | Dmitrij Sztratan | D | 1,96 m (6 ft 5 in) | 102 kg | 1975. január 24. (29 évesen) | Shturm 2002 Chekhov | |
9 | Dmitrij Gorskov | D | 1,80 m (5 ft 11 in) | 84 kg | 1967. április 29. (37 évesen) | CSK VMF Moscow | |
10 | Marat Zakirov | D | 1,79 m (5 ft 10 in) | 82 kg | 1973. november 8. (30 évesen) | Dinamo Moscow | |
11 | Szergej Garbuzov | CB | 1,92 m (6 ft 4 in) | 92 kg | 1974. január 13. (30 évesen) | Shturm 2002 Chekhov | |
12 | Irek Zinnurov | D | 1,87 m (6 ft 2 in) | 84 kg | 1969. január 11. (35 évesen) | Lukoil Spartak Volgograd | |
13 | Andrej Rekecsinszkij | CF | 1,90 m (6 ft 3 in) | 109 kg | 1981. január 7. (23 évesen) | Lukoil Spartak Volgograd | |
Vezetőedző: Alekszandr Kabanov |
- Kor: 2004. augusztus 14-i kora
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Az elődöntőbe jutásért | |
Helyosztó a 7–10. helyért | |
A 10 közé jutásért játszik |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2004FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 5 | 5 | 0 | 0 | 44 | 27 | +17 | 10 |
Szerbia és Montenegró (SCG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 37 | 26 | +11 | 8 |
Oroszország (RUS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 28 | +4 | 6 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 0 | 3 | 32 | 37 | –5 | 4 |
Horvátország (CRO) | 5 | 1 | 0 | 4 | 35 | 41 | –6 | 2 |
Kazahsztán (KAZ) | 5 | 0 | 0 | 5 | 21 | 42 | –21 | 0 |
2004. augusztus 15. 10:45 Sablon:2004FvíziRUSKAZ
| Oroszország (RUS) | 5–2 | Kazahsztán (KAZ) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Vlastimil Kratochvil (SVK), Radostaw Koryzna (POL) |
(0–0, 1–0, 2–1, 2–1) | ||||
Csomahidze, Gorskov 2 | Elke, Szmolovoj 1 |
2004. augusztus 17. 17:45 Sablon:2004FvíziRUSSCG
| Oroszország (RUS) | 3–4 | Szerbia és Montenegró (SCG) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Roberto Petronilli (ITA) |
(1–1, 1–1, 0–1, 1–1) | ||||
három játékos 1 | Trbojević 2 |
2004. augusztus 19. 22:15 Sablon:2004FvíziCRORUS
| Horvátország (CRO) | 8–9 | Oroszország (RUS) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Nikolaos Stavropoulos (GRE), Vlastimil Kratochvil (SVK) |
(2–2, 2–3, 1–1, 3–3) | ||||
Franković, Fatović 2 | Zinnurov 2 |
2004. augusztus 21. 22:15 Sablon:2004FvíziRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 9–7 | Egyesült Államok (USA) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Sergio Borrell (ESP), Torsten Bock (GER) |
(3–1, 3–3, 2–0, 1–3) | ||||
Jerisov, Csomahidze 3 | Beaubien, Azevedo 2 |
2004. augusztus 23. 18:15 Sablon:2004FvíziRUSHUN
| Oroszország (RUS) | 6–7 | Magyarország (HUN) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), Nikolaos Stavropoulos (GRE) |
(1–2, 1–1, 1–3, 3–1) | ||||
Jerisov, Garbuzov 2 | Kiss 2 |
- Az elődöntőbe jutásért
2004. augusztus 25. 17:00 Sablon:2004FvíziRUSGER
| Oroszország (RUS) | 12–5 | Németország (GER) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Roberto Petronilli (ITA), Peter Bookelman (NED) |
(2–1, 2–1, 5–0, 3–3) | ||||
három játékos 3 | öt játékos 1 |
- Elődöntő
2004. augusztus 27. 18:15 Sablon:2004FvíziHUNRUS
| Magyarország (HUN) | 7–5 | Oroszország (RUS) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Aaron Chaney (USA), Torsten Bock (GER) |
(2–2, 3–3, 2–0, 0–0) | ||||
Kásás 3 | Garbuzov 2 |
- Bronzmérkőzés
2004. augusztus 29. 16:00 Sablon:2004FvíziRUSGRE
| Oroszország (RUS) | 6–5 | Görögország (GRE) | Központi Olimpiai Uszoda|Olympic Aquatic Centre Játékvezetők: Sergio Borrell (ESP), Mario Brguljan (SCG) |
(1–1, 3–1, 1–2, 1–1) | ||||
Csomahidze 4 | J. Afrudákisz 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Női
Bővebben: Női vízilabdatorna a 2004. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz nemzeti női vízilabdacsapat-játékoskeret | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub | |
1 | Valentyina Voroncova | GK | 1,70 m (5 ft 7 in) | 66 kg | 1982. július 26. (22 évesen) | SKIF Moscow | |
2 | Natalja Sepelina | D | 1,67 m (5 ft 6 in) | 61 kg | 1981. február 24. (23 évesen) | Uralocska Zlatouszt | |
3 | Jekatyerina Szalimova | CB | 1,77 m (5 ft 10 in) | 70 kg | 1982. április 2. (22 évesen) | Uralocska Zlatouszt | |
4 | Szofja Konuh | CB | 1,73 m (5 ft 8 in) | 72 kg | 1980. március 9. (24 évesen) | Kinef Kirishi | |
5 | Jelena Szmurova | CF | 1,66 m (5 ft 5 in) | 72 kg | 1974. január 18. (30 évesen) | Diana St. Petersburg | |
6 | Galina Zlotnyikova | GK | 1,76 m (5 ft 9 in) | 74 kg | 1984. április 24. (20 évesen) | Kinef Kirishi | |
7 | Anasztaszija Zubkova | CB | 1,73 m (5 ft 8 in) | 66 kg | 1980. február 3. (24 évesen) | Uralocska Zlatouszt | |
8 | Szvetlana Bogdanova | D | 1,67 m (5 ft 6 in) | 65 kg | 1976. október 3. (27 évesen) | Kinef Kirishi | |
9 | Tatyjana Petrova | D | 1,62 m (5 ft 4 in) | 63 kg | 1973. május 22. (31 évesen) | Uralocska Zlatouszt | |
10 | Olga Turova | CF | 1,75 m (5 ft 9 in) | 81 kg | 1983. március 13. (21 évesen) | Kinef Kirishi | |
11 | Jekatyerina Sisova | CB | 1,72 m (5 ft 8 in) | 59 kg | 1978. szeptember 13. (25 évesen) | Uralocska Zlatouszt | |
12 | Jekatyerina Vasziljeva | D | 1,73 m (5 ft 8 in) | 68 kg | 1976. május 30. (28 évesen) | SKIF Moscow | |
13 | Marija Jajna | D | 1,74 m (5 ft 9 in) | 62 kg | 1982. január 25. (22 évesen) | SKIF Moscow | |
Vezetőedző: Alekszandr Klejmjonov |
- Kor: 2004. augusztus 13-i kora
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Az elődöntőbe jutásért | |
Helyosztó a 7. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2004NvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 20 | 16 | +4 | 4 |
Oroszország (RUS) | 3 | 2 | 0 | 1 | 21 | 22 | –1 | 4 |
Magyarország (HUN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 19 | 20 | –1 | 2 |
Kanada (CAN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 16 | 18 | –2 | 2 |
2004. augusztus 16. 16:30 Sablon:2004NvíziRUSCAN
| Oroszország (RUS) | 8–6 | Kanada (CAN) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Torsten Bock (GER) |
(1–2, 3–0, 2–3, 2–1) | ||||
Konuh 3 | Gardiner 2 |
2004. augusztus 18. 16:30 Sablon:2004NvíziRUSHUN
| Oroszország (RUS) | 9–8 | Magyarország (HUN) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Peter Bookelman (NED), Torsten Bock (GER) |
(2–1, 3–3, 2–3, 2–1) | ||||
három játékos 3 | három játékos 2 |
2004. augusztus 20. 10:15 Sablon:2004NvíziUSARUS
| Egyesült Államok (USA) | 8–4 | Oroszország (RUS) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Sergio Borrell (ESP), Boris Margeta (SLO) |
(1–1, 4–1, 2–1, 1–1) | ||||
Beauregard, Villa 2 | négy játékos 1 |
- Az elődöntőbe jutásért
2004. augusztus 22. 17:00 Sablon:2004NvíziGRERUS
| Görögország (GRE) | 7–4 | Oroszország (RUS) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Zoran Tomić (CRO), Mario Brguljan (SCG) |
(2–1, 3–0, 2–1, 0–2) | ||||
Liószi, Rumbészi 2 | négy játékos 1 |
- Az 5. helyért
2004. augusztus 24. 10:45 Sablon:2004NvíziRUSHUN2
| Oroszország (RUS) | 12–11 (h. u.) | Magyarország (HUN) | Központi Olimpiai Uszoda Játékvezetők: Daniel Legare (CAN), Noel Harrod (AUS) |
(3–5, 1–2, 4–0, 2–3, 1–0, 1–1) | ||||
Szalimova 4 | Drávucz, Stieber 3 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) | 5. |
Jegyzetek
Források
- Russia at the 2004 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál