Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1920
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1920 | |
---|---|
Baanevenementen | |
100 m | mannen |
200 m | mannen |
400 m | mannen |
800 m | mannen |
1500 m | mannen |
5000 m | mannen |
10.000 m | mannen |
110 m horden | mannen |
400 m horden | mannen |
3000 m steeplechase | mannen |
4×100 m estafette | mannen |
4×400 m estafette | mannen |
3000 m team | mannen |
3 km snelwandelen | mannen |
10 km snelwandelen | mannen |
Wegevenementen | |
Marathon | mannen |
Veldevenementen | |
Verspringen | mannen |
Hink-stap-springen | mannen |
Hoogspringen | mannen |
Polsstokhoogspringen | mannen |
Kogelstoten | mannen |
Discuswerpen | mannen |
Speerwerpen | mannen |
Kogelslingeren | mannen |
Gewichtwerpen | mannen |
Gecombineerde evenementen | |
Vijfkamp | mannen |
Tienkamp | mannen |
Veldlopen | |
Veldlopen individueel | mannen |
Veldlopen team | mannen |
Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1920 in Antwerpen.
Mannen
100 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Charley Paddock | USA | 10,8 |
2 | Morris Kirksey | USA | 10,8 |
3 | Harry Edward | GBR | 11,0 |
4 | Jackson Scholz | USA | |
5 | Émile Ali-Khan | FRA | |
6 | Loren Murchison | USA |
200 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Allen Woodring | USA | 22,0 |
2 | Charley Paddock | USA | 22,1 |
3 | Harry Edward | GBR | 22,2 |
4 | Loren Murchison | USA | |
5 | George Davidson | NZL | |
6 | Jack Oosterlaak | RSA |
400 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bevil Rudd | RSA | 49,6 |
2 | Guy Butler | GBR | 49,9 |
3 | Nils Engdahl | SWE | 50,0 |
4 | Frank Shea | USA | |
5 | John Ainsworth-Davis | GBR | |
6 | Henning Dafel | RSA |
800 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Albert Hill | GBR | 1.53,4 |
2 | Earl Eby | USA | 1.53,6 |
3 | Bevil Rudd | RSA | 1.54,0 |
4 | Edgar Mountain | GBR | 1.54,6 |
5 | Donald Scott | USA | 1.56,0 |
6 | Albert Sprott | USA | 1.56,4 |
7 | Adriaan Paulen | NED | 1.56,4 |
8 | Jean Esparbès | FRA | 1.58,0 |
1500 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Albert Hill | GBR | 4.01,8 |
2 | Philip Noel-Baker | GBR | 4.02,4 |
3 | Lawrence Shields | USA | 4.03,1 |
4 | Václav Vohralík | TCH | |
5 | Sven Lundgren | SWE | |
6 | André Audinet | FRA | |
7 | Arturo Porro | ITA | |
8 | Joie Ray | USA |
5000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joseph Guillemot | FRA | 14.55,6 |
2 | Paavo Nurmi | FIN | 15.00,0 |
3 | Eric Backman | SWE | 15.13,0 |
4 | Teodor Koskenniemi | FIN | 15.17,0 |
5 | Charles Blewitt | GBR | 15.19,0 |
6 | William Seagrove | GBR | 15.21,0 |
7 | Carlo Speroni | ITA | |
8 | Alfred Nichols | GBR |
10000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paavo Nurmi | FIN | 31.45,8 |
2 | Joseph Guillemot | FRA | 31.47,2 |
3 | James Wilson | GBR | 31.50,8 |
4 | Augusto Maccario | ITA | 32.02,0 |
5 | James Hatton | GBR | 32.14,0 |
6 | Jean-Baptiste Manhés | FRA | 32.26,0 |
7 | Heikki Liimatainen | FIN | 32.28,0 |
8 | Frederick Faller | USA | 32.38,0 |
Marathon[1]
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Hannes Kolehmainen | FIN | WR 2:32.35,8 |
2 | Jüri Lossmann | EST | 2:32.48,6 |
3 | Valerio Arri | ITA | 2:36.32,8 |
4 | Auguste Broos | BEL | 2:39.25,8 |
5 | Juho Tuomikoski | FIN | 2:40.18,8 |
6 | Sofus Rose | DEN | 2:41.18,0 |
7 | Joseph Organ | USA | 2:41.30,0 |
8 | Rudolf Hansen | DEN | 2:41.39,4 |
110 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Earl Thomson | CAN | WR 14,8 |
2 | Harold Barron | USA | 15,1 |
3 | Frederick Murray | USA | 15,2 |
4 | Harry Wilson | NZL | |
5 | Walker Smith | USA | |
6 | Carl-Axel Christiernsson | SWE |
400 m horden
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Frank Loomis | USA | WR 54,0 |
2 | John Norton | USA | 54,3 |
3 | August Desch | USA | 54,4 |
4 | Géo André | FRA | |
5 | Carl-Axel Christiernsson | SWE | |
6 | Charles Daggs | USA |
3000 m steeple chase
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Percy Hodge | GBR | OR 10.00,4 |
2 | Patrick Flynn | USA | |
3 | Ernesto Ambrosini | ITA | |
4 | Gustaf Mattsson | SWE | |
5 | Michael Devaney | USA | |
6 | Albert Hulsebosch | USA | |
7 | Lars Hedwall | SWE | |
8 | Ray Watson | USA |
4 × 100 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Charley Paddock Jackson Scholz Loren Murchison Morris Kirksey | USA | WR 42,2 |
2 | René Tirard René Lorain René Mourlon Émile Ali-Khan | FRA | 42,6 |
3 | Agne Holmström William Petersson Sven Malm Nils Sandström | SWE | 42,9 |
4 | William Hill Harold Abrahams Denis Black Victor d'Arcy | GBR | |
5 | Henri Thorsen Fritiof Andersen August Sørensen Marinus Sørensen | DEN | |
6 | Jean Colbach Paul Hammer Jean Proess Alex Servais | LUX |
4 × 400 m estafette
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Cecil Griffiths Robert Lindsay John Ainsworth-Davis Guy Butler | GBR | 3.22,2 |
2 | Harry Davel Clarence Oldfield Jack Oosterlaak Bevil Rudd | RSA | 3.24,2 |
3 | Géo André Gaston Féry Maurice Delvart Jean André Devaux | FRA | 3.24,8 |
4 | George Schiller George Bretnall Ted Meredith Frank Shea | USA | |
5 | Sven Krokström Sven Malm Eric Sundblad Nils Engdahl | SWE | |
6 | Jules Migeot Omer Corteyn Omer Smet François Morren | BEL |
3000 m team
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Horace Brown Arlie Schardt Ivan Dresser Lawrence Shields Michael Devaney | USA | 10 |
2 | Charles Blewitt Albert Hill William Seagrove James Hatton Duncan McPhee Percy Hodge | GBR | 20 |
3 | Eric Backman Sven Lundgren Edvin Wide Josef Holsner John Zander | SWE | 24 |
4 | Armand Burtin Gaston Heuet Edmond Brossard Lucien Duquesne René Vignaud | FRA | 30 |
5 | Ernesto Ambrosini Augusto Maccario Carlo Speroni Carlo Martinenghi | ITA | 36 |
Veldlopen individueel
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Paavo Nurmi | FIN | 27.15,0 |
2 | Eric Backman | SWE | 27.15,6 |
3 | Heikki Liimatainen | FIN | 27.37,0 |
4 | James Wilson | GBR | 27.45,2 |
5 | Frank Hegarty | GBR | 27.57,0 |
6 | Teodor Koskenniemi | FIN | 27.57,2 |
7 | Julien Van Campenhout | BEL | 28.00,0 |
8 | Gaston Heuet | FRA | 28.10,0 |
Veldlopen team
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Teodor Koskenniemi Heikki Liimatainen Paavo Nurmi | FIN | 10 |
2 | Frank Hegarty Alfred Nichols James Wilson | GBR | 21 |
3 | Eric Backman Hilding Ekman Gustaf Mattsson | SWE | 23 |
4 | Patrick Flynn Frederick Faller Max Bohland | USA | 36 |
5 | Gaston Heuet Gustave Lauvaux Joseph Servella | FRA | 40 |
6 | Julien Van Campenhout Henri Smets Aimé Proot | BEL | 48 |
7 | Albert Andersen Henrik Sørensen | DEN | 55 |
3 km snelwandelen
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ugo Frigerio | ITA | 13.14,2 |
2 | George Parker | AUS | |
3 | Richard Remer | USA | |
4 | Cecil McMaster | RSA | |
5 | Thomas Maroney | USA | |
6 | Charles Dowson | GBR | |
7 | William Hehir | GBR | |
8 | William Roelker | USA |
10 km snelwandelen
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ugo Frigerio | ITA | 48.06,2 |
2 | Joseph Pearman | USA | |
3 | Charles Gunn | GBR | |
4 | Cecil McMaster | RSA | |
5 | William Hehir | GBR | |
6 | Thomas Maroney | USA | |
7 | Jean Seghers | BEL | |
8 | Antoine Doyen | BEL |
Hoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Richmond Landon | USA | OR 1,935 m |
2 | Harold Muller | USA | 1,90 m |
3 | Bo Ekelund | SWE | 1,90 m |
4 | Walter Whalen | USA | 1,85 m |
5 | John Murphy | USA | 1,85 m |
6 | Benjamin Baker | GBR | 1,85 m |
7 | Einar Thulin | SWE | 1,80 m |
Pierre Lewden | FRA | 1,80 m |
Polsstokhoogspringen
rang | sporter(s) | land | hoogte |
---|---|---|---|
1 | Frank Foss | USA | WR 4,09 m |
2 | Henry Petersen | DEN | 3,70 m |
3 | Edwin Myers | USA | 3,60 m |
4 | Edward Knourek | USA | 3,60 m |
5 | Ernfrid Rydberg | SWE | 3,60 m |
6 | Laurits Jørgensen | DEN | 3,60 m |
7 | Eldon Jenne | USA | 3,60 m |
8 | Georg Högström | SWE | 3,50 m |
Verspringen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | William Petersson | SWE | 7,15 m |
2 | Carl Johnson | USA | 7,095 m |
3 | Erik Abrahamsson | SWE | 7,08 m |
4 | Dink Templeton | USA | 6,95 m |
5 | Erling Aastad | NOR | 6,885 m |
6 | Rolf Franksson | SWE | 6,73 m |
Hink-stap-springen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Vilho Tuulos | FIN | 14,505 m |
2 | Folke Janson | SWE | 14,48 m |
3 | Erik Almlöf | SWE | 14,27 m |
4 | Ivar Sahlin | SWE | 14,175 m |
5 | Sherman Landers | USA | 14,17 m |
6 | Daniel Ahearn | USA | 14,08 m |
Kogelstoten
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Ville Pörhölä | FIN | 14,81 m |
2 | Elmer Niklander | FIN | 14,155 m |
3 | Harry Liversedge | USA | 14,15 m |
4 | Pat McDonald | USA | 14,08 m |
5 | Einar Nilsson | SWE | 13,87 m |
6 | Harald Tammer | EST | 13,605 m |
Discuswerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Elmer Niklander | FIN | 44,685 m |
2 | Armas Taipale | FIN | 44,19 m |
3 | Augustus Pope | USA | 42,13 m |
4 | Edvin Zallhagen | SWE | 41,07 m |
5 | Kenneth Bartlett | USA | 40,875 m |
6 | Allan Eriksson | SWE | 39,41 m |
Kogelslingeren
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Patrick Ryan | USA | 52,875 m |
2 | Carl Johan Lind | SWE | 48,43 m |
3 | Basil Bennet | USA | 48,25 m |
4 | Malcolm Svensson | SWE | 47,29 m |
5 | Matt McGrath | USA | 46,67 m |
6 | Thomas Nicholson | GBR | 45,70 m |
Speerwerpen
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Jonni Myyrä | FIN | OR 65,78 m |
2 | Urho Peltonen | FIN | 63,605 m |
3 | Paavo Jaale-Johansson | FIN | 63,095 m |
4 | Juho Saaristo | FIN | 62,395 m |
5 | Aleksandr Klumberg-Kolmpere | EST | 62,39 m |
6 | Gunnar Lindström | SWE | 60,52 m |
7 | Milton Angier | USA | 59,275 m |
8 | Erik Blomqvist | SWE | 58,18 m |
Gewichtwerpen (25,4 kg)
rang | sporter(s) | land | afstand |
---|---|---|---|
1 | Pat McDonald | USA | OR 11,265 m |
2 | Patrick Ryan | USA | 10,965 m |
3 | Carl Johan Lind | SWE | 10,255 m |
4 | Archie McDiarmid | CAN | 10,12 m |
5 | Malcolm Svensson | SWE | 9,455 m |
6 | Johan Pettersson | FIN | 9,375 m |
Vijfkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Eero Lehtonen | FIN | 14 |
2 | Everett Bradley | USA | 24 |
3 | Hugo Lahtinen | FIN | 26 |
4 | Robert LeGendre | USA | 26 |
5 | Helge Løvland | NOR | 27 |
6 | Brutus Hamilton | USA | 27 |
7 | Bertil Ohlson | SWE | 30 |
De vijfkamp bestond uit verspringen, speerwerpen, 200 m, discuswerpen en 1500 m.
Tienkamp
rang | sporter(s) | land | punten |
---|---|---|---|
1 | Helge Løvland | NOR | 6804,355 |
2 | Brutus Hamilton | USA | 6771,085 |
3 | Bertil Ohlson | SWE | 6580,030 |
4 | Gösta Holmér | SWE | 6532,150 |
5 | Evert Nilsson | SWE | 6433,530 |
6 | Valdemar Wickholm | FIN | 6405,460 |
7 | Eugene Vidal | USA | 6358,570 |
8 | Erik Gyllenstolpe | SWE | 6331,435 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 9 | 12 | 8 | 29 |
2 | Finland | 9 | 4 | 3 | 16 |
3 | Groot-Brittannië | 4 | 4 | 4 | 12 |
4 | Italië | 2 | 0 | 2 | 4 |
5 | Zweden | 1 | 3 | 10 | 14 |
6 | Frankrijk | 1 | 2 | 1 | 4 |
7 | Zuid-Afrika | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Canada | 1 | 0 | 0 | 1 |
Noorwegen | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Australië | 0 | 1 | 0 | 1 |
Denemarken | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Estland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
totaal | 29 | 29 | 29 | 87 |
Bronnen, noten en/of referenties
Externe link
|