Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1992
Frankrijk op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Frankrijk | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | FRA | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité National Olympique et Sportif Français (fr) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona, Spanje. Het land won in totaal negenentwintig medailles, waarvan acht gouden.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër(s) | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Marie-José Pérec | 400m (m) | 1 |
Boogschieten | Sébastien Flute | individueel (m) | |
Judo | Cécile Nowak | -48kg (v) | |
Catherine Fleury-Vachon | -61kg (v) | ||
Schermen | Éric Srecki | degen (m) | |
Philippe Omnès | floret (m) | ||
Zeilen | Franck David | lechner A-390 (m) | |
Nicolas Hénard Yves Loday | tornado | ||
Judo | Pascal Tayot | -86kg (v) | 2 |
Kanovaren | Sylvain Curinier | K-1 slalom (m) | |
Schietsport | Franck Badiou | 10m luchtgeweer (m) | |
Tafeltennis | Jean-Philippe Gatien | enkelspel (m) | |
Wielersport | Jeannie Longo-Ciprelli | wegwedstrijd (v) | |
Handbal | Philippe Debureau Philippe Gardent Denis Lathoud Pascal Mahe Philippe Medard Gael Monthurel Laurent Munier Frédéric Perez Thierry Perreux Alain Portes Eric Quintin Jackson Richardson Stéphane Stoecklin Jean-Luc Thiebaut Denis Tristant Frederic Volle | mannen | 3 |
Judo | Bertrand Damaisin | -78kg (m) | |
David Douillet | +95kg (v) | ||
Laetitia Meignan | -72kg (v) | ||
Nathalie Lupino | +72kg (v) | ||
Kanovaren | Jacky Avril | C-1 slalom (m) | |
Franck Adisson Wilfrid Forgues | C-2 slalom (m) | ||
Olivier Boivin Didier Hoyer | C-2 1000m (m) | ||
Paardensport | Hubert Bourdy Hervé Godignon Eric Navet Michel Robert | springconcours team | |
Schermen | Jean-Michel Henry | degen (m) | |
Jean-François Lamour | sabel (m) | ||
Jean-Philippe Daurelle Franck Ducheix Hervé Granger-Veyron Pierre Guichot Jean-François Lamour | sabel team (m) | ||
Wielersport | Hervé Boussard Didier Faivre-Pierret Philippe Gaumont Jean-Louis Harel | wegwedstrijd team (m) | |
Zwemmen | Stéphan Caron | 100m vrije slag (m) | |
Franck Esposito | 200m vlinderslag (m) | ||
Catherine Plewinski | 100m vlinderslag (v) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Max Morinière | 100m (m) | 14e | serie 9: 1e in 10,36 kwartfinale 1: 4e in 10,34 halve finale 2: 7e in 10,42 |
Daniel Sangouma | 28e | serie 3: 3e in 10,63 kwartfinale 3: 7e in 10,64 | |
Gilles Quénéhervé | 200m (m) | 25e | serie 4: 2e in 20,99 kwartfinale 4: 5e in 20,96 |
Jean-Charles Trouabal | DNF | serie 8: niet gefinisht | |
Frédéric Cornette | 800m (m) | 27e | serie 2: 4e in 1.48,22 |
Pascal Thiebault | 5000m (m) | 13e | serie 1: 1e in 13.31,16 finale: 13e in 13.43,19 |
António Martins Bordelo | 10000m (m) | 15e | serie 2: 9e in 28.35,13 finale: 15e in 28.47,66 |
Thierry Pantel | DNF | serie 1: niet gefinisht | |
Dan Philibert | 110m horden (m) | 11e | serie 1: 5e in 13,72 kwartfinale 3: 5e in 13,74 halve finale 2: 6e in 13,77 |
Sébastien Thibault | 27e | serie 5: 5e in 13,94 | |
Philippe Tourret | 24e | serie 2: 5e in 13,91 kwartfinale 2: 8e in 14,09 | |
Stéphane Caristan | 400m horden (m) | 7e | serie 1: 2e in 49,16 halve finale 2: 4e in 49,50 finale: 7e in 48,86 |
Stéphane Diagana | 4e | serie 3: 2e in 48,41 halve finale 1: 2e in 48,28 finale: 4e in 48,13 | |
Thierry Brusseau | 3000m steeplechase (m) | 23e | serie 1: 6e in 8.33,10 halve finale 2: 12e in 8.42,48 |
Joseph Mahmoud | 24e | serie 3: 6e in 8.30,54 halve finale 1: 12e in 8.52,00 | |
Max Morinière Daniel Sangouma Gilles Quénéhervé Bruno Marie-Rose | 4x100m (m) | 9e | serie 2: 1e in 39,49 halve finale 1: 5e in 39,02 |
Jean-Louis Rapnouil Yann Quentrec Stéphane Caristan Stéphane Diagana | 4x400m (m) | 11e | serie 1: 4e in 3.04,25 |
Dominique Chauvelier | marathon (m) | 31e | 2:19.09 |
Luis Soares | 45e | 2:21.57 | |
Pascal Zilliox | 64e | 2:30.02 | |
Thierry Toutain | 20km snelwandelen (m) | DSQ | gediskwalificeerd |
Martial Fesselier | 50km snelwandelen (m) | 17e | 4:07.30 |
Alain Lemercier | 16e | 4:06.31 | |
René Piller | 15e | 4:02.40 | |
Serge Helan | verspringen (m) | 30e | kwalificatie groep A: 14e met 7,60m |
Franck Lestage | 21e | kwalificatie groep B: 11e met 7,72m | |
Pierre Camara | hink-stap-springen (m) | 11e | kwalificatie groep B: 1e met 17,34m finale: 11e met 16,52m |
Serge Hélan | 20e | kwalificatie groep A: 8e met 16,47m | |
Georges Sainte-Rose | 19e | kwalificatie groep A: 7e met 16,50m | |
Philippe Collet | polsstokhoogspringen (m) | 7e | kwalificatie groep B: 8e met 5,55m finale: 7e met 5,55m |
Philippe d'Encausse | 14e | kwalificatie groep A: 6e met 5,50m | |
Jean Galfione | 13e | kwalificatie groep A: 5e met 5,50m | |
Christophe Épalle | kogelslingeren (m) | 10e | kwalificatie groep B: 5e met 76,24m finale: 10e met 74,84m |
Frédéric Kuhn | 18e | kwalificatie groep A: 8e met 71,76m | |
Raphaël Piolanti | 16e | kwalificatie groep A: 7e met 73,22m | |
Alain Blondel | tienkamp (m) | 15e | 8031 punten |
William Motti | 7e | 8164 punten | |
Christian Plaziat | DNF | niet gefinisht | |
Laurence Bily | 100m (v) | 22e | serie 7: 4e in 11,57 kwartfinale 2: 6e in 11,64 |
Patricia Girard | 16e | serie 1: 3e in 11,51 kwartfinale 1: 4e in 11,54 halve finale 1: 8e in 11,70 | |
Odiah Sidibé | 21e | serie 3: 5e in 11,62 kwartfinale 3: 5e in 11,63 | |
Valérie Jean-Charles | 200m (v) | 26e | serie 6: 5e in 23,69 kwartfinale 1: 8e in 23,64 |
Maguy Nestoret | 34e | serie 3: 5e in 24,15 | |
Elsa Devassoigne | 400m (v) | 16e | serie 3: 1e in 52,07 kwartfinale 3: 2e in 51,75 halve finale 2: 8e in 52,85 |
Marie-José Pérec | 1 | serie 5: 2e in 53,64 kwartfinale 4: 3e in 50,89 halve finale 1: 1e in 49,48 finale: 1e in 48,83 | |
Viviane Dorsile | 800m (v) | 21e | serie 5: 4e in 2.01,54 |
Marie-Pierre Duros | 1500m (v) | 26e | serie 1: 7e in 4.10,14 halve finale 1: 13e in 4.26,61 |
Marie Pierre Duros | 3000m (v) | DNF | serie 2: 1e in 8.42,32 finale: niet gefinisht |
Zohra Graziani-Koullou | 18e | serie 3: 5e in 8.55,21 | |
Rosario Murcia | 10000m (v) | 26e | serie 1: 14e in 33.16,96 |
Annette Sergent | 23e | serie 2: 12e in 32.57,29 | |
Cécile Cinelu | 100m horden (v) | 11e | serie 1: 3e in 13,40 kwartfinale 2: 5e in 13,07 halve finale 2: 8e in 13,24 |
Monique Ewanjé-Épée | 30e | serie 3: 7e in 13,73 | |
Anne Piquereau | 13e | serie 5: 2e in 13,11 kwartfinale 3: 3e in 13,17 halve finale 1: 5e in 13,32 | |
Patricia Girard Odiah Sidibé Laurence Bily Marie-José Pérec | 4x100m (v) | 4e | serie 2: 3e in 42,58 finale: 4e in 42,85 |
Maria Rebelo | marathon (v) | DNF | niet gefinisht |
Sandrine Fricot | hoogspringen (v) | 21e | kwalificatie groep A: 9e met 1,90m |
Odile Lesage | zevenkamp (v) | 15e | 6141 punten |
Nathalie Teppe | 23e | 5847 punten |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stéphane Renault | enkelspel (m) | 33e | 1e ronde: V van CZE Mendrek: 5-15, 2-15 |
Virginie Delvingt | enkelspel (v) | 33e | 1e ronde: V van INA Bak: 0-11, 2-11 |
Sandra Dimbour | 33e | 1e ronde: V van NZL Robertson: 10-12, 9-12 | |
Christelle Mol | 33e | 1e ronde: V van GBR Muggeridge: 5-11, 7-11 | |
Virginie Delvingt Christelle Mol | dubbelspel (v) | 17e | 1e ronde: V van GBR Gowers/Sankey: 10-15, 15-9, 12-15 |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philippe Wartelle | -54kg (m) | 9e | 1e ronde: W van COL Pérez: 12-5 2e ronde: V van PHI Jalnaiz: scheidsrechterlijke beslissing |
Djamel Lifa | -57kg (m) | 9e | 1e ronde: W van PHI Balena: 20-12 2e ronde: V van GER Tews: 4-9 |
Julien Lorcy | -60kg (m) | 5e | 1e ronde: W van MAR Marjouane: 11-7 2e ronde: W van JPN Dobashi: scheidsrechterlijke beslissing kwartfinale: V van GER Rudolph: 10-13 |
Saïd Ben Najem | -67kg (m) | 17e | 1e ronde: V van CUB Sierra: 0-6 |
Patrice Aouissi | -81kg (m) | 9e | 1e ronde: W van MEX Verde: scheidsrechterlijke beslissing 2e ronde: V van SEY Raforme: scheidsrechterlijke beslissing |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bruno Felipe | individueel (m) | 17e | plaatsingsronde: 31e met 1273 punten 1e ronde: V van EUN Shikarev: 102-103 |
Sébastien Flute | 1 | plaatsingsronde: 14e met 1301 punten 1e ronde: W van USA Johnson: 107-106 2e ronde: W van KOR Han: 106-97 kwartfinale: W van FIN Lipponen: 109-103 halve finale: W van NOR Grov: 110-107 finale: W van KOR Chung: 110-107 | |
Michael Taupin | 56e | plaatsingsronde: 56e met 1232 punten | |
Bruno Felipe Sébastien Flute Michael Taupin | team (m) | 4e | plaatsingsronde: 9e met 3806 punten 1e ronde: W van Italië: 235-229 kwartfinale: W van Zuid-Korea: 241-240 halve finale: V van Finland: 230-237 bronzen finale: V van Groot-Brittannië: 231-233 |
Séverine Bonal | individueel (v) | 9e | plaatsingsronde: 9e met 1321 punten 1e ronde: W van PRK Li: 104-96 2e ronde: W van GBR Williamson: 108-107 kwartfinale: V van KOR Cho: 95-105 |
Christine Gabillard | 41e | plaatsingsronde: 41e met 1254 punten | |
Nathalie Hibon | 22e | plaatsingsronde: 23e met 1285 punten 1e ronde: V van POL Nowicka: 100-102 | |
Séverine Bonal Christine Gabillard Nathalie Hibon | team (v) | 4e | plaatsingsronde: 5e met 3860 punten 1e ronde: W van Indonesië: 236-235 kwartfinale: W van Verenigde Staten: 234-225 halve finale: V van Zuid-Korea: 221-246 bronzen finale: V van EUN: 222-240 |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffenn op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Pascal Arnou | -56kg (m) | DNF | trekken: geen geldige poging |
Laurent Fombertasse | 4e | trekken: 7e met 112,5 kg stoten: 4e met 147,5 kg totaal: 260 kg | |
David Balp | -60kg (m) | 17e | trekken: 11e met 120 kg stoten: 20e met 142,5 kg totaal: 262,5 kg |
Stéphane Sageder | -82,5kg (m) | 21e | trekken: 21e met 140 kg stoten: 17e met 182,5 kg totaal: 332,5 kg |
Cédric Plançon | -90kg (m) | 9e | trekken: 8e met 157,5 kg stoten: 11e met 187,5 kg totaal: 345 kg |
Cédric Plançon | -100kg (m) | 4e | trekken: 6e met 170 kg stoten: 2e met 217,5 kg totaal: 387,5 kg |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ritmisch | |||
Céline Degrange | individueel (v) | 25e | voorronde: 25e met 35,950 punten |
Chrystelle-Arlette Sahuc | 19e | voorronde: 19e met 36,375 punten | |
Turnen | |||
Patrice Casimir | individuele meerkamp (m) | 31e | kwalificatie: 42e met 113,750 punten finale: 31e met 56,425 punten |
Sébastien Darrigade | 32e | kwalificatie: 47e met 113,325 punten finale: 32e met 56,375 punten | |
Fabrice Guelzec | 63e | kwalificatie: 63e met 112,600 punten | |
Karine Boucher | individuele meerkamp (v) | 63e | kwalificatie: 63e met 76,573 punten |
Karine Charlier | 71e | kwalificatie: 71e met 76,148 punten | |
Marie-Angéline Colson | 35e | kwalificatie: 36e met 77,661 punten finale: 35e met 37,774 punten | |
Virginie Machado | 26e | kwalificatie: 37e met 77,611 punten finale: 26e met 38,824 punten | |
Chloé Maigre | 32e | kwalificatie: 43e met 77,284 punten finale: 32e met 38,274 punten | |
Jenny Rolland | 84e | kwalificatie: 84e met 75,422 punten | |
Karine Boucher Karine Charlier Marie-Angéline Colson Virginie Machado Chloé Maigre Jenny Rolland | meerkamp team (v) | 8e | 386,052 punten |
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philippe Debureau Philippe Gardent Denis Lathoud Pascal Mahe Philippe Medard Gael Monthurel Laurent Munier Frédéric Perez Thierry Perreux Alain Portes Eric Quintin Jackson Richardson Stéphane Stoecklin Jean-Luc Thiebaut Denis Tristant Frederic Volle | mannen | 3 | groep B: 2e W van Spanje: 18-16 V van EUN: 22-23 W van Duitsland: 23-20 W van Roemenië: 26-20 W van Egypte: 22-19 halve finale: V van Zweden: 22-25 bronzen finale: W van IJsland: 24-20 |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | EUN | 5 | 5 | 0 | 0 | 121 | 98 | +23 | 10 |
2 | Frankrijk | 5 | 4 | 0 | 1 | 111 | 98 | +13 | 8 |
3 | Spanje | 5 | 3 | 0 | 2 | 97 | 98 | -1 | 6 |
4 | Roemenië | 5 | 1 | 1 | 3 | 107 | 115 | -8 | 3 |
5 | Duitsland | 5 | 1 | 1 | 3 | 97 | 103 | -6 | 3 |
6 | Egypte | 5 | 0 | 0 | 5 | 92 | 113 | -21 | 0 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
27 juli | Barcelona | Spanje | 16-18 | Frankrijk | |
29 juli | Barcelona | Frankrijk | 22-23 | EUN | |
31 juli | Barcelona | Duitsland | 20-23 | Frankrijk | |
2 augustus | Barcelona | Roemenië | 20-26 | Frankrijk | |
4 augustus | Barcelona | Frankrijk | 22-19 | Egypte | |
Halve finale | |||||
6 augustus | Barcelona | Zweden | 25-22 | Frankrijk | |
Bronzen finale | |||||
8 augustus | Barcelona | IJsland | 20-24 | Frankrijk |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philippe Pradayrol | -60kg (m) | 5e | |
Benôit Campargue | -65kg (m) | 24e | |
Bruno Carabetta | -71kg (m) | 5e | |
Bertrand Damaisin | -78kg (m) | 3 | |
Pascal Tayot | -86kg (m) | 2 | |
Stéphane Traineau | -95kg (m) | 17e | |
Bertrand Damaisin | +95kg (m) | 3 | |
Cécile Nowak | -48kg (v) | 1 | |
Dominique Berna | -52kg (v) | 16e | |
Catherine Arnaud | -56kg (v) | 7e | |
Cathérine Fleury | -61kg (v) | 1 | |
Claire Lecat | -66kg (v) | 5e | |
Laetitia Meignan | -72kg (v) | 3 | |
Natalia Lupino | +72kg (v) | 3 |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Slalom | |||
Jacky Avril | C-1 (m) | 3 | 117,18 |
Emmanuel Brugvin | 7e | 119,19 | |
Frank Adisson Wilfrid Forgues | C-2 (m) | 3 | 124,38 |
Thierry Saïdi Emmanuel del Rey | 8e | 132,29 | |
Éric Biau Bertrand Daille | 11e | 133,83 | |
Laurent Brissaud | K-1 (m) | 5e | 109,37 |
Sylvain Curinier | 2 | 107,06 | |
Vincent Fondeviole | 14e | 112,69 | |
Marianne Agulhon | K-1 (v) | 5e | 132,89 |
Anne Boixel | 11e | 140,81 | |
Myriam Fox-Jerusalmi | 21e | 150,76 | |
Vlakwater | |||
Pascal Sylvoz | C-1 500m (m) | 7e | serie 1: 4e in 1.54,60 herkansingen: 1e in 1.55,72 halve finale 1: 4e in 1.54,38 finale: 7e in 1.55,967 |
C-1 1000m (m) | 5e | serie 1: 2e in 4.03,39 halve finale 2: 1e in 4.06,83 finale: 5e in 4.09,82 | |
Didier Hoyer Olivier Boivin | C-2 500m (m) | 6e | serie 1: 3e in 1.44,46 halve finale 2: 1e in 1.42,09 finale: 6e in 1.43,04 |
C-2 1000m (m) | 3 | serie 2: 2e in 3.35,82 finale: 3e in 3.39,51 | |
Olivier Lasak Philippe Aubertin | K-2 500m (m) | 17e | serie 1: 8e in 1.49,42 herkansingen: 3e in 1.32,51 halve finale 1: 9e in 1.33,20 |
Philippe Boccara Pascal Boucherit | K-2 1000m (m) | 10e | serie 3: 5e in 3.26,81 herkansingen: 3e in 3.18,13 halve finale 1: 5e in 3.21,02 |
Pierre Lubac Jean-François Briand Sebastien Mayer Patrick Lancerreau | K-4 1000m (m) | 10e | serie 2: 5e in 3.02,60 halve finale 1: 6e in 2.58,98 |
Sabine Goetschy | K-1 500m (v) | 6e | serie 2: 3e in 1.57,68 halve finale 2: 3e in 1.51,98 finale: 6e in 1.53,53 |
Sabine Goetschy Bernadette Brégeon | K-2 500m (v) | 10e | serie 3: 3e in 1.47,66 halve finale 1: 6e in 1.43,61 |
Françoise Lasak Bernadette Brégeon Isabelle Boulogne Anne Michaut | K-4 500m (v) | 14e | serie 1: 5e in 1.39,27 halve finale 2: 5e in 1.41,83 |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joël Bouzou | individueel | 17e | 5216 punten |
Sébastien Deleigne | 11e | 5251 punten | |
Christophe Ruer | 41e | 4974 punten | |
Joël Bouzou Sébastien Deleigne Christophe Ruer | team | 7e | 15441 punten |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Serge Cornut | individueel | 37e | Grand Prix: 37e met 1444 punten |
Dominique d'Esmé | 42e | Grand Prix: 42e met 1427 punten | |
Catherine Durand | 25e | Grand Prix: 25e met 1498 punten | |
Margit Otto-Crépin | 19e | Grand Prix: 19e met 1521 punten | |
Serge Cornut Dominique d'Esmé Catherine Durand Margit Otto-Crépin | team | 8e | 4491 punten |
Eventing | |||
Jean-Jacques Boisson | individueel | 61e | 335 strafpunten |
Michel Bouquet | 28e | 145,20 strafpunten | |
Marie-Christine Duroy | 12e | 109,85 strafpunten | |
Didier Seguret | DNF | niet gefinisht | |
Jean-Jacques Boisson Michel Bouquet Marie-Christine Duroy Didier Seguret | team | 14e | 590,05 strafpunten |
Springconcours | |||
Hubert Bourdy | individueel | DNF | kwalificatie: 4e met 214,50 punten finale: niet gefinisht |
Hervé Godignon | 4e | kwalificatie: 35e met 146,50 punten finale: 4e met 6,25 strafpunten | |
Eric Navet | 11e | kwalificatie: 12e met 182,00 punten finale: 11e met 16,50 strafpunten | |
Michel Robert | 45e | kwalificatie: 14e met 179,50 punten | |
Hubert Bourdy Hervé Godignon Eric Navet Michel Robert | team | 3 | 24,75 strafpunten |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | twee-zonder (m) | 4e | serie 2: 2e in 6.39,95 herkansingen: 1e in 6.43,83 halve finale 2: 1e in 6.33,88 finale: 4e in 6.36,34 |
Patrick Berthou Laurent Lacasa Emmanuel Bunoz | twee-met (m) | 6e | serie 1: 2e in 7.03,77 herkansingen: 2e in 7.08,63 halve finale 1: 3e in 6.53,96 finale: 6e in 7.03,01 |
Fiorenzo Di Giovanni Fabrice LeClerc Yves Lamarque Samuel Barathay | dubbel-vier (m) | 6e | serie 2: 1e in 5.47,80 halve finale 1: 3e in 5.48,72 finale: 6e in 5.54,80 |
Jean-Pierre Le Lain Patrick Vibert-Vichet Bruno Dumay Dominique Lecointe | vier-zonder (m) | 12e | serie 1: 4e in 6.15,23 herkansingen: 3e in 6.13,37 halve finale 2: 6e in 6.12,57 finale B: 6e in 6.17,69 |
Yannick Schulte Philippe Lot Daniel Fauché Jean-Paul Vergne Jean-Pierre Huguet-Balent | vier-met (m) | 5e | serie 2: 4e in 6.26,51 herkansingen: 2e in 6.18,77 finale: 5e in 6.06,82 |
Corinne Le Moal | skiff (v) | 6e | serie 2: 2e in 7.50,96 halve finale 1: 3e in 7.39,78 finale: 6e in 7.41,85 |
Christine Gossé Isabelle Danjou | twee-zonder (v) | 4e | serie 2: 1e in 7.43,29 halve finale 1: 2e in 7.12,35 finale: 4e in 7.08,70 |
Frédérique Heligon Chantal Lafon Christine Dubosquelle-Jullien Hélène Cortin | vier-zonder (v) | 7e | serie 2: 2e in 6.50,95 herkansingen: 3e in 6.50,23 finale B: 1e in 6.45,16 |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jean-Michel Henry | degen (m) | 3 | 1e ronde groep 8: 1e met 5 overwinningen finale: 3e |
Olivier Lenglet | 17e | 1e ronde groep 6: 2e met 4 overwinningen finale: 17e | |
Éric Srecki | 1 | 1e ronde groep 2: 1e met 5 overwinningen finale: 1e | |
Éric Srecki Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Jean-François Di Martino Robert Leroux | degen team (m) | 4e | 1e ronde groep 1: 1e met 3 overwinningen kwartfinale: W van Spanje: 8-2 halve finale: V van Hongarije: 3-9 bronzen finale: V van EUN: 8-8 |
Patrick Groc | floret (m) | 22e | 1e ronde groep 5: 2e met 3 overwinningen finale: 22e |
Patrice Lhôtellier | 34e | 1e ronde groep 9: 2e met 3 overwinningen finale: 34e | |
Philippe Omnès | 1 | 1e ronde groep 7: 2e met 5 overwinningen finale: 1e | |
Patrick Groc Youssef Hocine Olivier Lambert Patrice Lhôtellier Philippe Omnès | floret team (m) | 5e | 1e ronde groep 3: 2e met 3 overwinningen kwartfinale: V van Duitsland: 5-9 |
Jean-Philippe Daurelle | sabel (m) | 9e | 1e ronde groep 5: 2e met 3 overwinningen finale: 9e |
Franck Ducheix | 18e | 1e ronde groep 7: 2e met 4 overwinningen finale: 18e | |
Jean-François Lamour | 3 | 1e ronde groep 1: 2e met 4 overwinningen finale: 3e | |
Jean-Philippe Daurelle Franck Ducheix Hervé Granger-Veyron Pierre Guichot Jean-François Lamour | sabel team (m) | 3 | 1e ronde groep 2: 1e met 2 overwinningen finale: 3e |
Gisèle Meygret | floret (v) | 24e | 1e ronde groep 1: 5e met 3 overwinningen finale: 24e |
Laurence Modaine-Cessac | 4e | 1e ronde groep 6: 5e met 3 overwinningen finale: 4e | |
Isabelle Spennato | 22e | 1e ronde groep 2: 3e met 4 overwinningen finale: 22e | |
Camille Couzi Gisèle Meygret Laurence Modaine-Cessac Julie-Anne Gross Isabelle Spennato | floret team (v) | 5e | 1e ronde groep 4: 2e met 1 overwinning finale: 5e |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jean-Pierre Amat | 10m luchtgeweer (m) | 4e | kwalificatie: 7e met 590 punten (99-100-98-97-98-98) finale: 4e met 691,6 punten |
Franck Badiou | 2 | kwalificatie: 3e met 591 punten (100-97-100-97-98-99) finale: 2e met 691,9 punten | |
Jean-Pierre Amat | 50m geweer 3 houdingen (m) | 16e | kwalificatie: 16e met 1159 punten (395-376-388) |
Michel Bury | 21e | kwalificatie: 21e met 1155 punten (396-371-388) | |
Jean-Pierre Amat | 50m geweer liggend (m) | 26e | kwalificatie: 26e met 592 punten (100-98-99-99-98-98) |
Michel Bury | 5e | kwalificatie: 6e met 597 punten (99-100-100-99-99-100) finale: 5e met 700,0 punten | |
Philippe Cola | 50m pistool (m) | 25e | kwalificatie: 25e met 552 punten (93-91-96-93-89-90) |
Franck Dumoulin | 36e | kwalificatie: 36e met 544 punten (86-88-92-93-98-87) | |
Christian Kezel | 25m snelvuurpistool (m) | 16e | kwalificatie: 16e met 582 punten (291-291) |
Philippe Cola | 10m luchtpistool (m) | 211e | kwalificatie: 11e met 579 punten (96-96-99-97-98-93) |
Franck Dumoulin | 22e | kwalificatie: 22e met 575 punten (98-94-94-93-98-98) | |
Jean-Luc Tricoire | 10m bewegend doel (m) | 24e | kwalificatie: 24e met 512 punten (254-258) |
Christine Bontemps | 10m luchtgeweer (v) | 17e | kwalificatie: 17e met 389 punten (96-97-99-97) |
Annette Sattel | 34e | kwalificatie: 34e met 384 punten (92-97-97-98) | |
Dominique Esnault | 50m geweer 3 houdingen (v) | 30e | kwalificatie: 30e met 567 punten (198-180-189) |
Isabelle Heberle | 32e | kwalificatie: 32e met 566 punten (196-178-192) | |
Evelyne Manchon | 25m pistool (v) | 9e | kwalificatie: 9e met 577 punten (290-287) |
Corine Serra-Tosio | 33e | kwalificatie: 33e met 568 punten (288-280) | |
Evelyne Manchon | 10m luchtpistool (v) | 9e | kwalificatie: 24e met 375 punten (94-93-95-93) |
Corine Serra-Tosio | 33e | kwalificatie: 21e met 376 punten (91-95-98-92) | |
Claude Cuy y Mola | skeet | 42e | kwalificatie: 42e met 143 punten (24-23-24-24-24-24) |
Stéphane Tyssier | 34e | kwalificatie: 33e met 144 punten (25-24-24-23-24-24) | |
Jean-Paul Gros | trap | 16e | kwalificatie: 12e met 145 punten (25-24-24-24-24-24) halve finale: 16e met 191 punten |
Muriel Bernard | 21e | kwalificatie: 21e met 143 punten (25-22-25-24-23-24) halve finale: 21e met 188 punten |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philippe Duvernay | 3m plank (m) | 29e | voorronde: 29e met 310,14 punten |
Frédéric Pierre | 10m toren (m) | 19e | voorronde: 19e met 329,01 punten |
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anne Capron | solo | 5e | kwalificatie: 5e met 181,489 punten finale: 5e met 182,449 punten |
Marianne Aeschbacher Anne Capron | duet | 5e | kwalificatie: 5e met 181,395 punten finale: 5e met 181,795 punten |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jean-Philippe Gatien | enkelspel (m) | 2 | groep A: 1e W van Onafhankelijk deelnemer Kalinic: 2-0 W van NGR Musa: 2-0 W van NZL Bower: 2-0 2e ronde: W van KOR Yoo: 3-2 (22-24, 25-23, 21-19, 17-21, 21-19) kwartfinale: W van AUT Yi: 3-2 (21-13, 20-22, 18-21, 21-18, 21-5) halve finale: W van CHN Ma: 3-2 (20-22, 22-20, 21-16, 12-21, 21-13) finale: V van SWE Waldner: 0-3 (10-21, 18-21, 23-25) |
Nicolas Chatelain | 33e | groep C: 3e V van SWE Persson: 1-2 V van GBR Syed: 0-2 W van EGY Helmy: 2-0 | |
Nicolas Chatelain Patrick Chila | dubbelspel (m) | 17e | groep C: 3e V van GER Fetzner/Roßkopf: 0-2 V van JPN Matsushita/Shibutani: 0-2 W van CHI Morales/Nunez: 2-0 |
Damien Éloi Jean-Philippe Gatien | 5e | groep H: 1e W van POL Grubba/Kucharski: 2-1 W van NGR Musa/Olaleye: 2-0 W van NZL Bower/Jackson: 2-0 kwartfinale: V van CHN Lü/Wang: 1-3 (14-21, 21-18, 13-21, 20-22) | |
Xiaoming Wang-Dréchou | enkelspel (v) | 17e | groep M: 2e V van PRK Kim: 1-2 W van HKG Chan: 2-0 W van ESP Godes: 2-0 |
Emmanuelle Coubat Xiaoming Wang-Dréchou | dubbelspel (v) | 9e | 1e ronde groep E: 2e V van HKG Po Wa/Tan Lui : 0-2 W van ARG Gabaglio/Kim: 2-0 W van USA Gee/Hugh: 2-0 |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Guy Forget | enkelspel (m) | 17e | 1e ronde: W van ITA Caratti: 6-3, 6-4, 6-2 2e ronde: V van SWE Larsson: 3-6, 3-6, 1-6 |
Fabrice Santoro | 5e | 1e ronde: W van ARG Miniussi: 6-1, 7-6(4), 6-4 2e ronde: W van ARG Frana: 4-6, 6-2, 6-1, 6-1 3e ronde: W van GER Becker: 6-1, 3-6, 6-1, 6-3 kwartfinale: V van CRO Ivanisevic: 7-6(5), 7-6(1), 4-6, 4-6, 6-8 | |
Henri Leconte | 17e | 1e ronde: W van AUT Muster: 7-6(5), 7-6(9), 6-4 2e ronde: V van ITA Lavalle: 4-6, 6-3, 6-4, 3-6, 8-10 | |
Guy Forget Henri Leconte | dubbelspel (m) | 9e | 1e ronde: W van POR Couto/Mota: 6-1, 6-3, 6-1 2e ronde: V van ARG Miniussi/Frana: 6-4, 7-6(3), 4-6, 4-6, 3-6 |
Julie Halard-Decugis | enkelspel (v) | 17e | 1e ronde: W van POL Nowak: 6-4, 7-6(1) 2e ronde: V van NED Muns-Jagerman: 6-7(3), 6-7(5) |
Mary Pierce | 17e | 1e ronde: W van EUN Meschi: 7-6(6), 7-5 2e ronde: V van INA Basuki: 6-0, 3-6, 8-10 | |
Nathalie Tauziat | 17e | 1e ronde: W van TCH Zrubáková: 6-3, 6-2 2e ronde: V van GER Rittner: 3-6, 2-6 | |
Isabelle Demongeot Nathalie Tauziat | dubbelspel (v) | 5e | 1e ronde: W van PAR de los Rios/Schaerer: 6-1, 7-6(3) 2e ronde: W van CAN Hy-Boulais/Simpson: 3-6, 6-3, 6-2 kwartfinale: V van ESP Martinez/Vicario: 2-6, 4-6 |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rivo Andriamamonjy Eric Bouvier Laurent Chambertin Arnaud Josserand Olivier Lecat Luc Marquet Christophe Meneau David Romann Olivier Rossard Philippe Salvan Laurent Tillie Eric Wolfer | zaal (m) | 11e | groep A: 6e V van Italië: 1-3 (15-9, 5-15, 8-15, 2-15) W van Japan: 3-2 (15-8, 9-15, 15-11, 10-15, 15-9) V van Canada: 0-3 (7-15, 8-15, 6-15) V van Verenigde Staten: 0-3 (5-15, 12-15, 8-15) V van Spanje: 2-3 (15-10, 15-11, 9-15, 9-15, 12-15) 11-12e plek: W van Algerije: 3-0 (15-4, 15-9, 15-9) |
Groep A | ||||||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | SW | SV | SR | SPW | SPL | Saldo | ||||
1 | Italië | 5 | 4 | 1 | 13 | 5 | +8 | 253 | 192 | +61 | 8 | |
2 | Verenigde Staten | 5 | 4 | 1 | 13 | 8 | +5 | 287 | 257 | +30 | 9 | |
3 | Spanje | 5 | 3 | 2 | 11 | 12 | -1 | 283 | 299 | -16 | 8 | |
4 | Japan | 5 | 2 | 3 | 10 | 12 | -2 | 277 | 291 | -14 | 7 | |
5 | Canada | 5 | 1 | 4 | 10 | 12 | -2 | 286 | 279 | +7 | 6 | |
6 | Frankrijk | 5 | 1 | 4 | 6 | 14 | -8 | 200 | 268 | -68 | 6 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
26 juli | Barcelona | Italië | 3-1 | Frankrijk | |
28 juli | Barcelona | Frankrijk | 3-2 | Japan | |
30 juli | Barcelona | Canada | 3-0 | Frankrijk | |
1 augustus | Barcelona | Verenigde Staten | 3-0 | Frankrijk | |
3 augustus | Barcelona | Spanje | 3-2 | Frankrijk | |
11-12e plek | |||||
5 augustus | Barcelona | Frankrijk | 3-0 | Algerije |
Waterpolo
Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thierry Alimondo Pierre Garsau Nicolas Jeleff François Besson Emmanuel Charlot Vincent De Nardi Emmanuel Ducher Christophe Gautier Christian Grimaldi Pascal Lousteanu Gilles Madelenat Jean-Marie Olivon Patrice Tillie | mannen | 11e | groep A: 5e G van Duitsland: 7-7 V van Australië: 5-9 V van Verenigde Staten: 7-11 W van Tsjechië: 14-6 V van Gezamenlijk team: 5-9 groep 9-12e plek: 3e V van Griekenland: 6-10 V van Nederland: 8-15 |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Gezamenlijk team | 5 | 5 | 0 | 0 | 50 | 32 | +18 | 10 |
2 | Verenigde Staten | 5 | 4 | 0 | 1 | 40 | 24 | +16 | 8 |
3 | Australië | 5 | 2 | 1 | 2 | 44 | 41 | +3 | 5 |
4 | Duitsland | 5 | 2 | 0 | 3 | 38 | 41 | -3 | 4 |
5 | Frankrijk | 5 | 1 | 1 | 3 | 38 | 42 | -4 | 3 |
6 | Tsjechië | 5 | 0 | 0 | 5 | 33 | 63 | -30 | 0 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
1 augustus | Barcelona | Duitsland | 7-7 | Frankrijk | |
2 augustus | Barcelona | Frankrijk | 5-9 | Australië | |
3 augustus | Barcelona | Verenigde Staten | 11-7 | Frankrijk | |
5 augustus | Barcelona | Tsjechië | 6-14 | Frankrijk | |
6 augustus | Barcelona | Frankrijk | 5-9 | Gezamenlijk team |
Groep 9-12e plaats | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Nederland | 3 | 2 | 1 | 0 | 28 | 20 | +8 | 5 |
2 | Frankrijk | 3 | 2 | 1 | 0 | 24 | 18 | +6 | 5 |
3 | Griekenland | 3 | 1 | 0 | 2 | 28 | 31 | -3 | 2 |
4 | Tsjechië | 3 | 0 | 0 | 3 | 22 | 33 | -11 | 0 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
8 augustus | Barcelona | Frankrijk | 6-10 | Griekenland | |
9 augustus | Barcelona | Frankrijk | 8-15 | Nederland |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Frédéric Magné | sprint (m) | 9e | kwalificatie: 7e in 10,617 2e ronde: 1e in 11,230 3e ronde: 2e 3e ronde herkansingen: V van USA Carpenter |
Frédéric Lancien | tijdrit (m) | 6e | 1.05,157 |
Éric Magnin | puntenkoers (m) | 6e | serie 1: 3e met 30 punten finale: 6e met 24 punten |
Philippe Ermenault | individuele achtervolging (m) | 5e | kwalificatie: 5e in 4.33,892 kwartfinale: V van NZL Anderson: 4.28,838 |
Hervé Dagorné Philippe Ermenault Daniel Pandèle Pascal Potié | ploegenachtervolging (m) | 11e | kwalificatie: 11e in 4.23,924 |
Félicia Ballanger | sprint (v) | 4e | kwalificatie: 2e in 11,508 1e ronde: 1e in 12,615 kwartfinale: W van CHN Wang: 2-0 halve finale: V van EST Salumaë: 0-2 bronzen finale: V van NED Haringa: 0-2 |
Jeannie Longo | individuele achtervolging (v) | 5e | kwalificatie: 6e in 3.46,935 kwartfinale: V van USA Twigg: 3.46,547 |
Weg | |||
Sylvain Bolay | wegwedstrijd (m) | 7e | 4:35.56 |
Pascal Hervé | 48e | 4:35.56 | |
Emmanuel Magnien | DNF | niet gefinisht | |
Hervé Boussard Didier Faivre-Pierret Philippe Gaumont Jean-Louis Harel | ploegentijdrit (m) | 3 | 2:05.25 |
Marion Clignet | wegwedstrijd (v) | 33e | 2:05.13 |
Jeannie Longo-Ciprelli | 2 | 2:05.02 | |
Catherine Marsal | 21e | 2:05.03 |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Thierry Bourdin | -52kg (m) | 15e | groep B: 8e V van CUB Levya: 1-4 V van JPN Sato: 3-7 |
Gérard Sartoro | -68kg (m) | 9e | groep B: 5e W van AUS Brown: 4-3 W van SYR Al-Osta: 1-0 V van BUL Getsov: 2-9 V van IRI Akbarnejad: 1-2 9-10e plek: W van HUN Elekes |
Alcide Legrand | -82kg (m) | 13e | groep A: 7e V van TCH Lohyňa: 0-6 W van BRA Neves: 15-0 V van ROU Ghiţă |
Grieks-Romeins | |||
Serge Robert | -52kg (m) | 13e | groep A: 7e V van FIN Kamesaki: 1-2 V van ROU Rebegea: 1-2 |
Patrice Mourier | -57kg (m) | 11e | groep A: 6e W van USA Hall: 2-0 W van BUL Dimitrov: 4-1 V van CUB Lara: 1-2 V van GER Yildiz: 0-6 |
Ghani Yalouz | -68kg (m) | 5e | groep B: 3e W van Onafhankelijk deelnemer Sabo: 4-2 W van ROU Carare: 3-2 W van BUL Stoyanov: 3-2 V van HUN Repka: 0-6 V van USA Smith: 5-7 5-6e plek: W van IRI Chamangoli |
Yvon Riemer | -74kg (m) | 5e | groep B: 3e W van CHN Wei: 8-0 W van GRE Triantafyllidis: 8-0 V van CUB Almanza: 0-2 W van CAN Kasap: 13-0 V van EUN Iskandaryan: 1-7 5-6e plek: W van AUT Marchl: 12-0 |
Martial Mischler | -82kg (m) | 11e | groep B: 6e W van GRE Pappas: 2-0 V van USA Henderson: 2-7 V van SWE Fredriksson: 0-2 |
Henri Meiss | -90kg (m) | 15e | groep A: 8e W van Onafhankelijk deelnemer Ivošević: 1-0 V van GRE Konstantinidis: 1-6 V van USA Foy: 0-9 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Franck David | Lechner A-390 (m) | 1 | 70,7 punten: (8-3-12-1-4-4-2-8- |
Xavier Rohart | finn (m) | 7e | 75,0 punten: (5-5- |
Maxime Paul Dimitri Deruelle | 470 (m) | 25e | 148,0 punten: (19-13-22-25- |
Maud Herbert | Lechner A-390 (v) | 4e | 78,0 punten: (9-1-5-5-12-1-5-9-1- |
Annabel Chaulvin | europe (v) | 13e | 100,7 punten: ( |
Florence Le Brun Odile Barre | 470 (v) | 6e | 65,7 punten: (1-11-9-3-9-7- |
Thierry Berger Vincent Berger | flying dutchman | 10e | 97,0 punten: (4-9-15- |
Yves Loday Nicolas Hénard | tornado | 1 | 40,4 punten: (7-1-3-3- |
Patrick Haegeli Yannick Adde | star | 18e | 116,0 punten: (7-1-3-3- |
Marc Bouet Fabrice Levet Alain Pointet | soling | 15e | 88,0 punten: (12-11-14-14- |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stéphan Caron | 50m vrije slag (m) | 17e | serie 8: 4e in 23,01 |
Christophe Kalfayan | 4e | serie 9: 3e in 22,70 finale: 4e in 22,50 | |
Stéphan Caron | 100m vrije slag (m) | 3 | serie 9: 1e in 49,82 finale: 3e in 49,50 |
Christophe Kalfayan | 11e | serie 9: 5e in 50,30 finale B: 3e in 50,49 | |
Yann de Fabrique | 400m vrije slag (m) | 14e | serie 3: 1e in 3.55,66 finale B: 6e in 3.54,37 |
Christophe Marchand | 1e | serie 4: 5e in 3.54,59 finale B: 5e in 3.53,24 | |
Christophe Marchand | 1500m vrije slag (m) | 14e | serie 4: 5e in 15.30,51 |
David Holderbach | 100m rugslag (m) | 36e | serie 3: 5e in 58,25 |
Franck Schott | 6e | serie 7: 2e in 55,84 finale: 6e in 55,72 | |
David Holderbach | 200m rugslag (m) | 22e | serie 6: 5e in 2.03,22 |
Christophe Bourdon | 100m schoolslag (m) | 31e | serie 7: 7e in 1.04,43 |
Stéphane Vossart | 10e | serie 7: 5e in 1.02,81 finale B: 2e in 1.02,39 | |
Christophe Bourdon | 200m schoolslag (m) | 21e | serie 7: 7e in 2.17,68 |
Stéphane Vossart | 10e | serie 7: 4e in 2.15,11 finale B: 2e in 2.15,52 | |
Franck Esposito | 100m vlinderslag (m) | 22e | serie 9: 5e in 55,26 |
Bruno Gutzeit | 11e | serie 7: 3e in 54,35 finale B: 3e in 54,80 | |
Christophe Bordeau | 200m vlinderslag (m) | 25e | serie 6: 8e in 2.01,99 |
Franck Esposito | 3 | serie 5: 2e in 1.58,75 finale: 3e in 1.58,51 | |
Frédéric Lefevre | 200m wisselslag (m) | 12e | serie 7: 4e in 2.03,82 finale B: 4e in 2.04,05 |
Stéphan Caron Frédéric Lefèvre Ludovic Dépickère Bruno Gutzeit | 4x100m vrije slag (m) | 4e | serie 3: 2e in 3.22,01 finale: 4e in 3.19,16 (NR) |
Christophe Bordeau Lionel Poirot Franck Horter Yann de Fabrique | 4x200m vrije slag (m) | 10e | serie 2: 3e in 7.26,22 |
Franck Schott Stéphane Vossart Franck Esposito Christophe Kalfayan | 4x100m wisselslag (m) | 5e | serie 2: 2e in 3.43,13 finale: 5e in 3.40,51 (NR) |
Julie Blaise | 50m vrije slag (v) | 17e | serie 6: 6e in 26,48 |
Catherine Plewinski | 4e | serie 5: 2e in 25,78 finale: 4e in 25,36 (NR) | |
Catherine Plewinski | 100m vrije slag (v) | 17e | serie 6: 3e in 55,44 finale: 5e in 55,72 |
200m vrije slag (v) | 4e | serie 4: 3e in 2.00,67 finale: 4e in 1.59,88 (NR) | |
Céline Bonnet | 100m rugslag (v) | 32e | serie 2: 3e in 1.05,75 |
Diane Lacombe | 38e | serie 2: 6e in 1.06,31 | |
Audrey Guérit | 100m schoolslag (v) | 30e | serie 3: 4e in 1.13,98 |
200m schoolslag (v) | 11e | serie 4: 4e in 2.32,33 finale B: 3e in 2.32,10 | |
Jacqueline Delord | 100m vlinderslag (v) | 16e | serie 6: 6e in 1.01,78 finale B: 8e in 1.03,22 |
Catherine Plewinski | 3 | serie 5: 2e in 1.00,03 finale: 3e in 59,01 (NR) | |
Cécile Jeanson | 200m vlinderslag (v) | 10e | serie 3: 3e in 2.13,23 finale B: 2e in 2.13,40 |
Céline Bonnet | 200m wisselslag (v) | 14e | serie 6: 6e in 2.18,95 finale B: 6e in 2.19,14 |
400m wisselslag (v) | 19e | serie 2: 6e in 4.54,70 | |
Julie Blaise Julia Reggiani Marie-Laure Giraudon Véronique Jardin | 4x100m vrije slag (v) | 11e | serie 2: 6e in 3.50,22 |
Céline Bonnet Audrey Guerit Jacqueline Delord Julie Blaise | 4x100m wisselslag (v) | 14e | serie 3: 5e in 4.21,19 |
Bronnen, noten en/of referenties
|