Lijst van Nederlandse deelnemers aan de Paralympische Zomerspelen 1996
Nederlandse deelnemers | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nederland op de Paralympische Zomerspelen 1996 | ||||||||||||||
| ||||||||||||||
Lijst deelnemers Zomerspelen | ||||||||||||||
1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||
Lijst deelnemers Winterspelen | ||||||||||||||
1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||
|
Deze lijst van Nederlandse deelnemers aan de Paralympische Zomerspelen 1996 in Atlanta geeft een overzicht van de sporters die zich hebben gekwalificeerd voor de Spelen.
Paralympiër | Sport | Onderdeel | Ervaring |
---|---|---|---|
Willem Noorduin | Atletiek | Discuswerpen Klasse T35 Kogelstoten Klasse T35 | 3de Spelen |
Ronald van Reeden | Atletiek | 200 m Klasse T52 400 m Klasse T52 800 m Klasse T52 | 2de Spelen |
Manfred Kooy | Atletiek | 1500 m Klasse T34-37 | 2de Spelen |
Arie de Graaf | Atletiek | 1500 m Klasse T52-53 10.000 m Klasse T52-53 Marathon Klasse T52-53 | 2de Spelen |
Iwan van Breemen | Atletiek | 1500 m Klasse T52-53 10.000 m Klasse T52-53 Marathon Klasse T52-53 | 3de Spelen |
Henricus van Hout | Atletiek | 10.000 m Klasse T52-53 Marathon Klasse T52-53 | Debutant |
Taqy Parnian | Bankdrukken | tot 60 kg | Debutant |
Wilhelmus Cappetijn | Basketbal | Heren | 2de Spelen |
Mustafa Charif Jebari | Basketbal | Heren | 2de Spelen |
Ruud Dettmer | Basketbal | Heren | Debutant |
Koen Jansens | Basketbal | Heren | 2de Spelen |
Servaas Kamerling | Basketbal | Heren | 3de Spelen |
Sander Markus | Basketbal | Heren | 2de Spelen |
René Martens | Basketbal | Heren | 2de Spelen |
Frank de Goede | Basketbal | Heren | Debutant |
Anton de Rooij | Basketbal | Heren | Debutant |
Jeffrey van Loon | Basketbal | Heren | 2de Spelen |
Gert Jan van der Linden | Basketbal | Heren | 4de Spelen |
Kornelis van der Werf | Basketbal | Heren | Debutant |
Erna Benneker | Basketbal | Dames | Debutant |
Yolanda Broerse | Basketbal | Dames | Debutant |
Jorien Buurman | Basketbal | Dames | 2de Spelen |
Asjoesja Ibrahimi | Basketbal | Dames | 2de Spelen |
Jennette Jansen | Basketbal | Dames | 2de Spelen |
Jozima Mosely | Basketbal | Dames | 3de Spelen |
Ingeborg Tiggelman | Basketbal | Dames | 3de Spelen |
Jaapje de Zeeuw | Basketbal | Dames | 2de Spelen |
Evelina van Leeuwen | Basketbal | Dames | Debutant |
Marja van Leeuwen | Basketbal | Dames | 2de Spelen |
Jeanine van Veggel | Basketbal | Dames | Debutant |
Guda van der Laan | Basketbal | Dames | 3de Spelen |
Jappie Walstra | Boogschieten | W2 | 4de Spelen |
Marco Mai | Boogschieten | W2 | Debutant |
Carlo Dengerink | CP-voetbal | Heren | 3de Spelen |
Olaf Donners | CP-voetbal | Heren | 2de Spelen |
Percy Enser | CP-voetbal | Heren | 2de Spelen |
Rene Glimmerveen | CP-voetbal | Heren | Debutant |
Peter Guntlisbergen | CP-voetbal | Heren | 3de Spelen |
Paul Heersink | CP-voetbal | Heren | 3de Spelen |
Dirk Hennink | CP-voetbal | Heren | 2de Spelen |
Olaf Karssen | CP-voetbal | Heren | Debutant |
Arno de Jong | CP-voetbal | Heren | 3de Spelen |
Jaap de Vries | CP-voetbal | Heren | 3de Spelen |
Rudy van Breemen | CP-voetbal | Heren | Debutant |
Jan Bommel | Goalball | Heren | 2de Spelen |
Paul Noordegraaf | Goalball | Heren | Debutant |
Henri Nooyen | Goalball | Heren | Debutant |
Paul van Kemenade | Goalball | Heren | Debutant |
Ronnie van Kemenade | Goalball | Heren | Debutant |
Joop Stokkel | Paardensport | Graad IV | 3de Spelen |
Mirjam Amsing | Paardensport | Graad IV | Debutant |
Jolanda van Hoeven | Schietsport | luchtpistool Klasse SH1 | Debutant |
Mariëlle Brouwer-van der Ploeg[bron?] | Tafeltennis | Klasse 1-5 | 4de spelen |
Gertrudis Laemers | Tafeltennis | Klasse 1-5 | Debutant |
Jolanda Paardekam | Tafeltennis | Klasse 1-5 | 3de Spelen |
Cornelis Pellegrom | Tafeltennis | Klasse 1-5 | 2de Spelen |
Diane Hendriks | Tafeltennis | Klasse 6-10 | 4de Spelen |
Ilonka van den Hoek | Tafeltennis | Klasse 6-10 | Debutant |
Harold Kersten | Tafeltennis | Klasse 6-10 | 3de Spelen |
Ricky Molier | Tennis | Heren | Debutant |
Maaike Smit | Tennis | Dames | 3de Spelen |
Monique Kalkman | Tennis | Dames | 4de Spelen |
Chantal Vandierendonck | Tennis | Dames | 3de Spelen |
Eric Stuurman | Tennis | Heren | Debutant |
Jozef Banfi | Volleybal | Heren | 4de Spelen |
Gerard Broertjes | Volleybal | Heren | 2de Spelen |
Ron Durge | Volleybal | Heren | 2de Spelen |
Richard Gesell | Volleybal | Heren | 2de Spelen |
Gerard Kroon | Volleybal | Heren | 2de Spelen |
Harry Oomen | Volleybal | Heren | Debutant |
Johan Reekers | Volleybal | Heren | 2de Spelen |
Gerard Spreeuwenberg | Volleybal | Heren | 2de Spelen |
Pieter Top | Volleybal | Heren | 3de Spelen |
Andre Venderbosch | Volleybal | Heren | 3de Spelen |
Bjorn van Unen | Volleybal | Heren | Debutant |
Edwin van der Broek | Volleybal | Heren | Debutant |
Jan Mulder | Wielersport | achtervolging Klasse Open 100/120k Klasse Open | 2de Spelen |
Pascal Schoots | Wielersport | achtervolging Klasse Open | Debutant |
Jeremy Eilander | Wielersport | 100/120k Klasse Open | Debutant |
Willem Buitendijk | Wielersport | 100/120k Klasse Open | Debutant |
Sander van Donk | Wielersport | 100/120k Klasse Open | Debutant |
Gerard Remery | Wielersport | 100/120k Klasse Open | Debutant |
Henny van Baars | Wielersport | 100/120k Klasse Open | Debutant |
Henny van Baars | Wielersport | 100/120k Klasse Open | Debutant |
Theodorus Bouwman | Zeilen | Teamboot | Debutant |
Udo Hessels | Zeilen | Teamboot | Debutant |
Pieter van Asten | Zeilen | Teamboot | Debutant |
Marijke Wolfswinkel | Zeilen | Teamboot | Debutant |
Alwin de Groot | Zwemmen | 50 m Vrije Slag Klasse S10 100 m Rugslag Klasse S10 100 m Schoolslag Klasse SB9 100 m Vlinderslag Klasse S10 100 m Vrije Slag Klasse S10 200 m Wisselslag Klasse SM10 400 m Vrije Slag Klasse S10 | 2de Spelen |
Alwin Houtsma | Zwemmen | 50 m Vrije Slag Klasse MH 100 m Vrije Slag Klasse MH | Debutant |
Arnica den Drijver | Zwemmen | 50 m Vrije Slag Klasse MH 100 m Vrije Slag Klasse MH | Debutant |
Casper de Widt | Zwemmen | 50 m Vrije Slag Klasse MH 100 m Vrije Slag Klasse MH | Debutant |
Frouwkje Harkema | Zwemmen | 50 m Schoolslag Klasse SB3 50 m Rugslag Klasse S4 150 m Wisselslag Klasse SM4 | 2de Spelen |
Gerda Lampers | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse SB6 50 m Vlinderslag Klasse S7 50 m Vrije Slag Klasse S7 100 m Vrije Slag Klasse S7 200 m Wisselslag Klasse SM7 | 3de Spelen |
Gijsbertus Verwij | Zwemmen | 50 m Vlinderslag Klasse S6 50 m Vrije Slag Klasse S6 100 m Vrije Slag Klasse S6 200 m Wisselslag Klasse SM6 200 m Vrije Slag Klasse S6 | 2de Spelen |
Iris Assenberg | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse SB7 50 m Vlinderslag Klasse S7 200 m Wisselslag Klasse SM7 | Debutant |
Irma van Bussel | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse SB7 100 m Rugslag Klasse S7 50 m Vrije Slag Klasse S7 | Debutant |
Joost de Hoogh | Zwemmen | 100 m Rugslag Klasse S10 50 m Vrije Slag Klasse S10 100 m Vrije Slag Klasse S10 100 m Schoolslag Klasse SB10 100 m Vlinderslag Klasse S10 200 m Wisselslag Klasse SM10 400 m Vrije Slag Klasse S10 | Debutant |
Jurgen Lentink | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse B3 100 m Rugslag Klasse B3 50 m Vrije Slag Klasse B3 200 m Wisselslag Klasse B3 400 m Vrije Slag Klasse B3 | Debutant |
Jurjen Engelsman | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse SB9 100 m Rugslag Klasse S10 50 m Vrije Slag Klasse S10 100 m Vrije Slag Klasse S10 100 m Vlinderslag Klasse S10 200 m Wisselslag Klasse SM10 400 m Vrije Slag Klasse S10 | Debutant |
Kasper Engel | Zwemmen | 100 m Rugslag Klasse S6 50 m Vrije Slag Klasse S6 100 m Vrije Slag Klasse S6 200 m Vrije Slag Klasse S6 200 m Wisselslag Klasse SM6 | 2de Spelen |
Laurentius van Geel | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse SB7 100 m Rugslag Klasse S7 50 m Vlinderslag Klasse S7 50 m Vrije Slag Klasse S7 100 m Vrije Slag Klasse S7 200 m Wisselslag Klasse SM7 | 2de Spelen |
Marianne van Til | Zwemmen | 50 m Vrije Slag Klasse S2 50 m Rugslag Klasse S2 50 m Schoolslag Klasse SB3 100 m Vrije Slag Klasse S2 | Debutant |
Petra Reuvekamp | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse SB7 100 m Rugslag Klasse S8 50 m Vrije Slag Klasse S8 100 m Vrije Slag Klasse S8 200 m Wisselslag Klasse SM8 400 m Vrije Slag Klasse S8 | Debutant |
Rutger Sturkenboom | Zwemmen | 50 m Vrije Slag Klasse S9 100 m Vrije Slag Klasse S9 100 m Vlinderslag KLasse S9 100 m Schoolslag Klasse SB9 00 m Wisselslag Klasse SM9 400 m Vrije Slag Klasse S9 | 3de Spelen |
Syreeta van Amelsvoort | Zwemmen | 100 m Schoolslag Klasse SB8 100 m Rugslag Klasse S8 50 m Vrije Slag Klasse S8 100 m Vrije Slag Klasse S8 100 m Vlinderslag Klasse S8 200 m Wisselslag Klasse S8 400 m Vrije Slag Klasse S8 | Debutant |