Wereldkampioenschappen kanosprint 1974
Wereldkampioenschappen kanosprint 1974 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Mexico-Stad | ||||||
Editie | 11e | ||||||
Jaar | 1974 | ||||||
Sport | Kanovaren Kajakken | ||||||
Organisator | ICF | ||||||
Eerste editie | 1938 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Wereldkampioenschappen kanosprint 1974 waren kampioenschappen voor kanoërs en kajakkers. De elfde editie van de wereldkampioenschappen vond plaats in het Mexicaanse Mexico-Stad.
Resultaten
Kanovaren
- Heren
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
C1 500 meter | Sergej Petrenko | Klaus Zeisler | Ivan Patzaichin |
C1 1000 meter | Vasyl Yurchenko | Klaus Zeisler | Ivan Patzaichin |
C1 10.000 meter | Tamás Wichmann | Vasyl Yurchenko | Ivan Patzaichin |
C2 500 meter | Aleksandr Vinogradov Joeri Lobanov | Gheorghe Danielov Gheorghe Simionov | Tomáš Šach Jiří Čtvrtečka |
C2 1000 meter | Vladislavas Česiūnas Joeri Lobanov | Andrzej Gronowicz Jerzy Opara | Cherasim Munteanu Vasile Serghei |
C2 10.000 meter | Vladislavas Česiūnas Joeri Lobanov | Tamás Buday Gábor Haraszti | Alain Acart Jean-Paul Cézard |
Kajakken
- Heren
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
K1 500 meter | Vasile Dîba | Géza Csapó | Grzegorz Śledziewski |
K1 1000 meter | Géza Csapó | Grzegorz Śledziewski | Oreste Perri |
K1 10.000 meter | Oreste Perri | Aleksandr Sjaparenko | Péter Völgyi |
K1 4x500 meter | Vasile Dîba Ernst Pavel Atanase Sciotnic Mihai Zafiu | Vitaliy Trukshin Sergej Tsjoechrai Anatoliy Kobrisev Nikolay Astapkovich | Ryszard Oborski Grzegorz Śledziewski Kazimierz Górecki Andrzej Matysiak |
K2 500 meter | Grzegorz Śledziewski Ryszard Oborski | József Deme János Rátkai | Ulrich Hellige Herbert Laabs |
K2 1000 meter | Zoltán Bakó István Szabó | Vladimir Kozubin Mikhail Afanasyev | Volkmar Thiede Rüdiger Helm |
K2 10.000 meter | Ion Terente Antrop Varabiev | Jos Broekx Paul Stinckens | Konstantin Kostenko Vyacheslav Kononov |
K4 1000 meter | Herbert Laabs Ulrich Hellige Jürgen Lehnert Bernd Duvigneau | Aleksandr Degtjarev Joeri Filatov Aleksandr Kuprikov Nikolay Astapkovich | József Deme János Rátkai Csongor Vargha Csaba Giczy |
K4 10.000 meter | Leonid Derevyanko Nikolai Gorbatsjov Pytor Zhurga Anatoly Sharykin | Csongor Vargha Csaba Giczy István Szabó Zoltán Romhányi | Ryszard Oborski Kazimierz Górecki Andrzej Matysiak Grzegorz Kołtan |
- Dames
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
K1 500 meter | Anke Ohde | Nina Gopova | Maria Cosma |
K2 500 meter | Anke Ohde Bärbel Köster | Viorica Dumitru Maria Nichiforov | Anna Pfeffer Ilona Tőzsér |
K4 500 meter | Anke Ohde Bärbel Köster Ilse Kaschube Carola Zirzow | Nina Gopova Larisa Kabakova Tatiana Korshunova Galina Kreft | Maria Cosma Maria Nichiforov Viorica Dumitru Agafia Constantin |
Bronnen, noten en/of referenties
- Dit artikel of een eerdere versie ervan is een (gedeeltelijke) vertaling van het artikel 1974 ICF Canoe Sprint World Championships op de Engelstalige Wikipedia, dat onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen valt. Zie de bewerkingsgeschiedenis aldaar.
- (en) Medal Winners 1936-2007, ICF (Internet Archive)