Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 200 meter kvinner
Afrikamesterskapet i friidrett 2016 – 200 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 200 meter kvinner | ||
Arrangement | Afrikamesterskapet i friidrett 2016 | ||
Sted | Durban, Sør-Afrika | ||
Arena | Kings Park Stadium | ||
Dato | 25. – 26. juni | ||
Deltakere | 35 | ||
Vinnertid | 22,81 | ||
Medaljevinnere | |||
Marie-Josée Ta Lou, Elfenbenskysten | |||
Alyssa Conley, Sør-Afrika | |||
Gina Bass, Gambia | |||
Forrige | 2014 | ||
Neste | 2018 |
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10,000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4x100 m stafett | menn | kvinner | ||
4x400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landevei | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskos | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
200 meter for kvinner ved Afrikamesterskapet i friidrett 2016 ble arrangert 25. og 26. juni i Kings Park Stadium.[1]
Resultater
Innledningsheat
Kvalifisering: 4 beste i hvert heat (Q) og de 4 neste med raskest tid (q) ble kvalifisert til semifinalene.
Vind:
Heat 1: +0,7 m/s, Heat 2: +0,6 m/s, Heat 3: +0,4 m/s, Heat 4: -0,4 m/s, Heat 5: +1,4 m/s
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Gina Bass | Gambia | 23,14 | Q |
2 | 4 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 23,22 | Q |
3 | 1 | Justine Palframan | Sør-Afrika | 23,45 | Q |
4 | 2 | Alyssa Conley | Sør-Afrika | 23,52 | Q |
5 | 2 | Phumlile Ndzinisa | Swaziland | 23,67 | Q |
6 | 4 | Ada Udaya | Liberia | 23,75 | Q |
7 | 3 | Janet Amponsah | Ghana | 23,76 | Q |
8 | 3 | Tamzin Thomas | Sør-Afrika | 23,92 | Q |
9 | 1 | Leungo Matlhaku | Botswana | 23,99 | Q |
10 | 2 | Marcelle Bouele Bondo | Republikken Kongo | 24,04 | Q |
11 | 5 | Eunice Kadogo | Kenya | 24,05 | Q |
12 | 3 | Parfaite Gaha | Elfenbenskysten | 24,11 | Q |
13 | 2 | Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 24,23 | Q |
13 | 3 | Tegest Tamangu | Etiopia | 24,23 | Q |
13 | 5 | Flings Owusu-Agyapong | Ghana | 24,23 | Q |
16 | 3 | Rhoda Njobvu | Zambia | 24,35 | q |
17 | 1 | Aurélie Alcindor | Mauritius | 24,42 | Q |
18 | 2 | Josephine Anokye | Ghana | 24,51 | q |
18 | 4 | Assia Raziki | Marokko | 24,51 | Q |
20 | 1 | Natacha Ngoye Akamabi | Republikken Kongo | 24,54 | Q |
21 | 5 | Germaine Abessolo Bivina | Kamerun | 24,73 | Q |
22 | 4 | Millicent Ndoro | Kenya | 24,75 | Q |
23 | 2 | Joanilla Janvier | Mauritius | 24,81 | q |
24 | 4 | Ontiretse Molapisi | Botswana | 24,96 | q |
25 | 1 | Hafsathu Kamara | Sierra Leone | 24,99 | |
26 | 3 | Mary Chepkoech | Kenya | 25,05 | |
27 | 4 | Tsitsi Mahachi | Zimbabwe | 25,38 | |
28 | 3 | Mildred Gamba | Uganda | 25,43 | |
29 | 4 | Prenam Pesse | Togo | 25,62 | |
30 | 5 | Eveline Sanches | Kapp Verde | 25,73 | |
31 | 5 | Yvonne Thomas | Zimbabwe | 25,89 | |
32 | 1 | Sukoluhle Mlalazi | Zimbabwe | 26,13 | |
33 | 2 | Viola Lado | Sør-Sudan | 26,98 | |
34 | 5 | Margret Hassan | Sør-Sudan | 27,61 | |
35 | 5 | Rachel Zenzo | Den demokratiske republikken Kongo | 28,25 | |
36 | 1 | Murielle Ahouré | Elfenbenskysten | 99,99 DNS | |
36 | 2 | Amal Mohamed Bashir | Somalia | 99,99 DNS |
Semifinaler
Kvalifisering: 2 beste i hvert heat (Q) og de 2 neste med raskest tid (q) ble kvalifisert til finalen.
Vind:
Heat 1: +0,8 m/s, Heat 2: +1,0 m/s, Heat 3: +2,0 m/s
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 22,89 | Q |
2 | 1 | Alyssa Conley | Sør-Afrika | 23,02 | Q |
3 | 1 | Gina Bass | Gambia | 23,31 | Q |
4 | 3 | Justine Palframan | Sør-Afrika | 23,37 | Q |
5 | 2 | Janet Amponsah | Ghana | 23,54 | Q |
6 | 2 | Leungo Matlhaku | Botswana | 23,80 | q |
6 | 3 | Ada Udaya | Liberia | 23,80 | Q |
8 | 3 | Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 23,96 | q |
9 | 2 | Marcelle Bouele Bondo | Republikken Kongo | 23,99 | |
10 | 3 | Eunice Kadogo | Kenya | 24,04 | |
11 | 1 | Parfaite Gaha | Elfenbenskysten | 24,23 | |
12 | 1 | Aurélie Alcindor | Mauritius | 24,23 | |
13 | 2 | Assia Raziki | Marokko | 24,31 | |
13 | 3 | Josephine Anokye | Ghana | 24,31 | |
15 | 3 | Germaine Abessolo Bivina | Kamerun | 24,42 | |
16 | 2 | Tegest Tamangu | Etiopia | 24,45 | |
17 | 1 | Rhoda Njobvu | Zambia | 24,50 | |
18 | 2 | Joanilla Janvier | Mauritius | 24,83 | |
19 | 3 | Natacha Ngoye Akamabi | Republikken Kongo | 99,98 DNF | |
19 | 3 | Phumlile Ndzinisa | Swaziland | 99,98 DNF | |
20 | 1 | Flings Owusu-Agyapong | Ghana | 99,99 DNS | |
20 | 1 | Millicent Ndoro | Kenya | 99,99 DNS | |
20 | 1 | Ontiretse Molapisi | Botswana | 99,99 DNS | |
20 | 2 | Tamzin Thomas | Sør-Afrika | 99,99 DNS |
Finale
Vind: +1,2 m/s
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Marie-Josée Ta Lou | Elfenbenskysten | 22,81 | |
02 | 4 | Alyssa Conley | Sør-Afrika | 22,84 | |
03 | 3 | Gina Bass | Gambia | 22,92 | |
4 | 6 | Justine Palframan | Sør-Afrika | 23,22 | |
5 | 8 | Janet Amponsah | Ghana | 23,45 | |
6 | 7 | Ada Udaya | Liberia | 23,67 | |
7 | 1 | Leungo Matlhaku | Botswana | 24,18 | |
8 | 2 | Adeline Gouenon | Elfenbenskysten | 99,99 DNS |
Referanser
- ^ «Resultater». Arkivert fra originalen 11. september 2018. Besøkt 25. juli 2016.