EM i friidrett innendørs 1971 – 60 meter menn
EM i friidrett innendørs 1971 – 60 meter menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 60 meter menn | ||
Arrangement | EM i friidrett innendørs 1971 | ||
Sted | Sofia | ||
Dato | 13. mars | ||
Deltakere | 16 | ||
Deltakernasjoner | 12 | ||
Vinnertid | 6,6 | ||
Medaljevinnere | |||
Valerij Borzov, Sovjetunionen | |||
Jobst Hirscht, Vest-Tyskland | |||
Manfred Kokot, Øst-Tyskland | |||
Forrige | Wien 1970 | ||
Neste | Grenoble 1972 |
Øvelser under EM i friidrett innendørs 1971 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
60 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | |||
3000 m | menn | |||
60 meter hekk | menn | kvinner | ||
4 x 200 m stafett | kvinner | |||
4 x 400 m stafett | menn | kvimmer | ||
4 x 800 m stafett | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | |||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
60 meter for menn under EM i friidrett innendørs 1971 ble arrangert i Wien 13. mars.[1][2] Den korteste sprintøvelsen var bare 50 meter under mesterskapet.
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Valerij Borzov | Jobst Hirscht | Manfred Kokot | ||||
Sovjetunionen | Vest-Tyskland | Øst-Tyskland |
Resultater
Forsøksheat
De fire første i hvert heat (Q) kvalifiserte seg til semifinale.
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Valerij Borzov | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,8 | Q |
2 | 1 | Vasilios Papageorgopoulos | Hellas | 6,8 | Q |
3 | 1 | Zenon Nowosz | Polen | 6,8 | Q |
4 | 1 | Alain Sarteur | Frankrike Frankrike | 6,8 | Q |
5 | 1 | Gernot Hirscht | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 6,8 | |
1 | 2 | Manfred Kokot | Øst-Tyskland Øst-Tyskland | 6,7 | Q |
2 | 2 | Jobst Hirscht | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 6,7 | Q |
3 | 2 | Georgi Yovchev | Bulgaria | 6,8 | Q |
4 | 2 | Boris Izmestyev | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,9 | Q |
5 | 2 | Gert Herunter | Østerrike Østerrike | 6,9 | |
1 | 3 | Aleksandr Kornelyuk | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,8 | Q |
2 | 3 | Romain Roels | Belgia Belgia | 6,9 | Q |
3 | 3 | Barrie Kelly | Storbritannia Storbritannia | 6,9 | Q |
4 | 3 | Petr Utekal | Tsjekkoslovakia | 7,0 | Q |
5 | 3 | Fernando Escrivá | Spania | 7,0 | |
6 | 3 | Georg Regner | Østerrike Østerrike | 7,1 |
Semifinaler
De tre første i hvert heat (Q) kvalifiserte seg direkte til finalen.
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Manfred Kokot | Øst-Tyskland Øst-Tyskland | 6,7 | Q |
2 | 1 | Aleksandr Kornelyuk | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,8 | Q |
3 | 1 | Vasilios Papageorgopoulos | Hellas | 6,8 | Q |
4 | 1 | Barrie Kelly | Storbritannia Storbritannia | 6,8 | |
5 | 1 | Romain Roels | Belgia Belgia | 6,8 | |
7 - | 1 | Georgi Yovchev | Bulgaria | 9,9 DQ | |
1 | 2 | Jobst Hirscht | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 6,7 | Q |
2 | 2 | Valerij Borzov | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,7 | Q |
3 | 2 | Boris Izmestyev | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,8 | Q |
4 | 2 | Zenon Nowosz | Polen | 6,9 | |
5 | 2 | Alain Sarteur | Frankrike Frankrike | 7,0 | |
6 | 2 | Petr Utekal | Tsjekkoslovakia | 7,0 |
Finale
Resultatene var som følger:[3]
Plassering | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Valerij Borzov | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,6 | |
02 | Jobst Hirscht | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 6,7 | |
03 | Manfred Kokot | Øst-Tyskland Øst-Tyskland | 6,8 | |
4 | Boris Izmestyev | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,8 | |
5 | Vasilios Papageorgopoulos | Hellas | 6,8 | |
6 | Aleksandr Kornelyuk | Sovjetunionen Sovjetunionen | 6,9 |
Referanser
Autoritetsdata