VM i friidrett 1999 – Maraton kvinner
VM i friidrett 1999 – Maraton kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | Maraton kvinner | ||
Arrangement | VM i friidrett 1999 | ||
Sted | Sevilla, Spania | ||
Dato | 29. august 1999 (finale) | ||
Deltakere | 51 | ||
Vinnertid | 2.26.59 | ||
Medaljevinnere | |||
Jong Song-Ok, Nord-Korea | |||
Ari Ichihashi, Japan | |||
Lidia Simon, Romania | |||
Forrige | Athen 1997 | ||
Neste | Edmonton 2001 |
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5 000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Øvelsen Maraton kvinner ved VM i friidrett 1999 fant sted i Sevilla, Spania 29. august 1999.
Forkortelser
DNS | startet ikke |
NM | ikke noe gyldig resultat |
WR | verdensrekord |
AR | rekord for verdensdel |
NR | nasjonal rekord |
PB | personlig rekord |
SB | årsbeste |
Rekorder
Før konkurransen var rekorder og bestenoteringen som følger | ||||
---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Tegla Loroupe, Kenya | 2.20.47 | 19. april 1998 | Rotterdam, Nederland |
Mesterskapsrekord | Rosa Mota, Portugal | 2.25.17 | 29. august 1987 | Roma, Italia |
Årsbeste i verden | Tegla Loroupe, Kenya | 2.22.48 | 18. april 1999 | Rotterdam, Nederland |
Mellomtider
Plassering | Nummer | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
5 KM | |||
1 | 803 | Lidia Simon, Romania | 17.58 |
2 | 578 | Ari Ichihashi, Japan | 17.58 |
3 | 579 | Mayumi Ichikawa, Japan | 17.58 |
4 | 601 | Esther Wanjiru, Kenya | 17.58 |
5 | 167 | Sun Yingjie, Kina | 17.58 |
10 KM | |||
1 | 601 | Esther Wanjiru, Kenya | 35.26 |
2 | 785 | Anuţa Cătună, Romania | 35.26 |
3 | 578 | Ari Ichihashi, Japan | 35.26 |
4 | 308 | Fatuma Roba, Etiopia | 35.26 |
5 | 167 | Sun Yingjie, Kina | 35.26 |
15 KM | |||
1 | 803 | Lidia Simon, Romania | 53.06 |
2 | 601 | Esther Wanjiru, Kenya | 53.06 |
3 | 302 | Elfenesh Alemu, Etiopia | 53.06 |
4 | 575 | Junko Asari, Japan | 53.06 |
5 | 763 | Manuela Machado, Portugal | 53.06 |
20 KM | |||
1 | 308 | Fatuma Roba, Etiopia | 1.10.34 |
2 | 37 | Kerryn McCann, Australia | 1.10.34 |
3 | 578 | Ari Ichihashi, Japan | 1.10.34 |
4 | 575 | Junko Asari, Japan | 1.10.34 |
5 | 601 | Esther Wanjiru, Kenya | 1.10.34 |
Halvmaraton | |||
1 | 763 | Manuela Machado, Portugal | 1.14.30 |
2 | 601 | Esther Wanjiru, Kenya | 1.14.30 |
3 | 578 | Ari Ichihashi, Japan | 1.14.30 |
4 | 803 | Lidia Simon, Romania | 1.14.30 |
5 | 167 | Sun Yingjie, Kina | 1.14.30 |
25 KM | |||
1 | 803 | Lidia Simon, Romania | 1.28.28 |
2 | 601 | Esther Wanjiru, Kenya | 1.28.29 |
3 | 772 | Jong Song-Ok, Nord-Korea | 1.28.29 |
4 | 588 | Kayoko Obata, Japan | 1.28.29 |
5 | 167 | Sun Yingjie, Kina | 1.28.29 |
30 KM | |||
1 | 167 | Sun Yingjie, Kina | 1.46.03 |
2 | 308 | Fatuma Roba, Etiopia | 1.46.03 |
3 | 803 | Lidia Simon, Romania | 1.46.03 |
4 | 578 | Ari Ichihashi, Japan | 1.46.03 |
5 | 601 | Esther Wanjiru, Kenya | 1.46.03 |
35 KM | |||
1 | 308 | Fatuma Roba, Etiopia | 2.02.51 |
2 | 578 | Ari Ichihashi, Japan | 2.02.53 |
3 | 772 | Jong Song-Ok, Nord-Korea | 2.02.54 |
4 | 803 | Lidia Simon, Romania | 2.02.54 |
5 | 167 | Sun Yingjie, Kina | 2.03.17 |
40 KM | |||
1 | 578 | Ari Ichihashi, Japan | 2.19.38 |
2 | 772 | Jong Song-Ok, Nord-Korea | 2.19.39 |
3 | 308 | Fatuma Roba, Etiopia | 2.20.00 |
4 | 803 | Lidia Simon, Romania | 2.20.03 |
5 | 423 | Sonja Krolik, Tyskland | 2.21.18 |
Finale
Plassering | Utøver | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|
01 | Jong Song-Ok, Nord-Korea | 2.26.59 | NR |
02 | Ari Ichihashi, Japan | 2.27.02 | PB |
03 | Lidia Simon, Romania | 2.27.41 | |
4 | Fatuma Roba, Etiopia | 2.28.04 | |
5 | Elfenesh Alemu, Etiopia | 2.28.52 | PB |
6 | Sonja Krolik, Tyskland | 2.28.55 | |
7 | Manuela Machado, Portugal | 2.29.11 | |
8 | Kayoko Obata, Japan | 2.29.11 | |
9 | Claudia Dreher, Tyskland | 2.29.22 | |
10 | Kim Chang-Ok, Nord-Korea | 2.29.26 | |
11 | Esther Wanjiru, Kenya | 2.29.36 | |
12 | Sun Yingjie, Kina | 2.30.12 | SB |
13 | Florina Pana, Romania | 2.30.28 | |
14 | Firiya Sultanova-Zhdanova, Russland | 2.30.45 | PB |
15 | Ana Isabel Alonso, Spania | 2.31.38 | |
16 | Junko Asari, Japan | 2.31.39 | |
17 | Mayumi Ichikawa, Japan | 2.32.01 | |
18 | Marie Söderström-Lundberg, Sverige | 2.35.25 | |
19 | Constantina Dita, Romania | 2.36.28 | |
20 | Silvana Trampuz, Australia | 2.36.49 | |
21 | Mónica Pont, Spania | 2.36.57 | |
22 | Manuela Veith, Tyskland | 2.37.24 | |
23 | Kerryn McCann, Australia | 2.38.31 | |
24 | Anke Laws, Tyskland | 2.38.57 | |
25 | Alina Gherasim, Romania | 2.39.29 | |
26 | Gadissie Edatto, Etiopia | 2.40.03 | |
27 | Elizabeth Mongudhi, Namibia | 2.40.07 | |
28 | Angelines Rodríguez, Spania | 2.40.10 | |
29 | Zinaida Semenova, Russland | 2.41.33 | |
30 | Jane Salumäe, Estland | 2.41.50 | |
31 | Fátima Silva, Portugal | 2.42.55 | |
32 | Marie Boyd, USA | 2.44.16 | |
33 | Maria Luisa Muñoz, Spania | 2.45.00 | |
34 | Lete Yesus Berehe, Etiopia | 2.45.28 | |
35 | Maria Trujillo, USA | 2.46.36 | |
36 | Mary Lynn Currier, USA | 2.48.05 | |
37 | Mimi Corcoran, USA | 2.49.21 | |
38 | Cindy Keeler, USA | 2.53.04 | |
39 | Sarah Mahlangu, Sør-Afrika | 2.54.12 | |
40 | Anna Markelova, Turkmenistan | 2.58.04 | PB |
41 | Gina Coello, Honduras | 2.58.11 | NR |
42 | Gulsara Dadabayeva, Tadsjikistan | 3.23.01 | |
Fullførte ikke (DNF) | |||
— | Anuţa Cătună, Romania | DNF | |
— | Yelena Gundelakh, Russland | DNF | |
— | Nicole Carroll, Australia | DNF | |
— | Maria Polizou, Hellas | DNF | |
— | Elizabeth McCaul, Sør-Afrika | DNF | |
— | Abeba Tola, Etiopia | DNF | |
— | Christine Mallo, Frankrike | DNF | |
— | Heather Turland, Australia | DNF | |
— | Irina Timofeyeva, Russland | DNF | |
Startet ikke (DNS) | |||
— | Franca Fiacconi, Italia | DNS | |
— | Colleen De Reuck, Sør-Afrika | DNS | |
— | Naoko Takahashi, Japan | DNS |
Eksterne lenker
- Resultater
- IAAF resultater
- trackandfieldnews