2017 İslami Dayanışma Oyunları'nda judo
2017 İslami Dayanışma Oyunları'nda judo | |
---|---|
Mekan | Haydar Aliyev Spor ve Fuar Kompleksi |
Yer | Azerbaycan, Bakü |
Tarih | 13-15 Mayıs |
Sporcu sayısı | 31 ülkeden 157 sporcu |
2021 → |
2017 İslami Dayanışma Oyunları'nda judo ve paralimpik judo, 13-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Bakü kentinde düzenlenen bir judo yarışmasıdır.[1]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Azerbaycan)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Azerbaycan* | 11 | 12 | 3 | 26 |
2 | Türkiye | 4 | 4 | 6 | 14 |
3 | Özbekistan | 3 | 1 | 6 | 10 |
4 | Cezayir | 1 | 4 | 7 | 12 |
5 | İran | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Kırgızistan | 1 | 0 | 3 | 4 |
7 | Tunus | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Kazakistan | 0 | 0 | 2 | 2 |
9 | Fildişi Sahili | 0 | 0 | 1 | 1 |
Fas | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Birleşik Arap Emirlikleri | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Türkmenistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lübnan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (13 Ülke) | 22 | 22 | 34 | 78 |
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Ekstra hafif sıklet (60 kg) | Orkhan Safarov (AZE) | Bekir Özlü (TUR) | Diyorbek Urozboev (UZB) |
Otar Bestaev (KGZ) | |||
Yarı hafif sıklet (66 kg) | Nijat Shikhalizada (AZE) | Houd Zourdani (ALG) | Sinan Sandal (TUR) |
Alireza Khojasteh (IRI) | |||
Hafif sıklet (73 kg) | Hidayat Heydarov (AZE) | Rustam Orujov (AZE) | Bektur Rysmambetov (KGZ) |
Oussama Djeddi (ALG) | |||
Yarı orta sıklet (81 kg) | Saeid Mollaei (IRI) | İlker Güldüren (TUR) | Davlat Bobonov (UZB) |
Vladimir Zoloev (KGZ) | |||
Orta sıklet (90 kg) | Mammadali Mehdiyev (AZE) | Abderrahmane Benamadi (ALG) | Nacif Elias (LBN) |
Batuhan Efemgil (TUR) | |||
Yarı ağır sıklet (100 kg) | Elkhan Mammadov (AZE) | Elmar Gasimov (AZE) | Ivan Remarenco (UAE) |
Lyès Bouyacoub (ALG) | |||
Ağır sıklet (+100 kg) | Iurii Krakovetskii (KGZ) | Nadjib Temmar (ALG) | Bekmurod Oltiboev (UZB) |
Yelaman Yergaliyev (KAZ) | |||
Takım | Azerbaycan Rufat Ismayilov Ushangi Kokauri Elkhan Mammadov Mammadali Mehdiyev Rustam Orujov Orkhan Safarov Nijat Shikhalizada | Cezayir Abderrahmane Benamadi Lyès Bouyacoub Oussama Djeddi Nadjib Temmar Houd Zourdani | Özbekistan Giyosjon Boboev Davlat Bobonov Soyib Kurbonov Bekmurod Oltiboev Davronbek Sattorov Diyorbek Urozboev |
Türkiye Batuhan Efemgil Ali Erdoğan İlker Güldüren Bekir Özlü Sinan Sandal Hasan Vanlıoğlu Feyyaz Yazıcı |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Ekstra hafif sıklet (48 kg) | Erdenebatyn Bazarragchaa (AZE) | Aisha Gurbanli (AZE) | Wafae Idrissi Chorfi (MAR) |
Yarı hafif sıklet (52 kg) | İrem Korkmaz (TUR) | Nazakat Azizova (AZE) | Guldana Almukhanbetova (KAZ) |
Meriem Moussa (ALG) | |||
Hafif sıklet (57 kg) | Ratiba Tariket (ALG) | Kifayat Gasimova (AZE) | Zouleiha Abzetta Dabonne (CIV) |
Nazlıcan Özerler (TUR) | |||
Yarı orta sıklet (63 kg) | Büşra Katipoğlu (TUR) | Khanim Huseynova (AZE) | Meriem Bjaoui (TUN) |
Amina Belkadi (ALG) | |||
Orta sıklet (70 kg) | Gulnoza Matniyazova (UZB) | Şükran Bakacak (TUR) | Mariýa Lohowa (TKM) |
Yarı ağır sıklet (78 kg) | Sarra Mzougui (TUN) | Çağrı Güzelsoy (TUR) | Kaouthar Ouallal (ALG) |
Ağır sıklet (+78 kg) | Kayra Sayit (TUR) | Iryna Kindzerska (AZE) | Sonia Asselah (ALG) |
Takım | Türkiye Şükran Bakacak Çağrı Güzelsoy Büşra Katipoğlu İrem Korkmaz Dilara Lokmanhekim Nazlıcan Özerler Kayra Sayit | Azerbaycan Nazakat Azizova Kifayat Gasimova Khanim Huseynova Gulsadaf Karimova Iryna Kindzerska Mönkhtsedeviin Ichinkhorloo Pürevsürengiin Buyankhishig | Özbekistan Amangul Allanazarova Mukhayyo Ibragimova Diyora Keldiyorova Gulnoza Matniyazova Kumush Yuldashova |
Paralimpik judo
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler Yarı hafif sıklet (66 kg) | Elchin Talibov (AZE) | Bayram Mustafayev (AZE) | Recep Çiftçi (TUR) |
Erkekler Hafif sıklet (73 kg) | Ramil Gasimov (AZE) | Feruz Sayidov (UZB) | Youcef Radjai (ALG) |
Natig Talibov (AZE) | |||
Erkekler Orta sıklet (90 kg) | Shukhrat Boboev (UZB) | Mohammad Alishanani (IRI) | Rovshan Safarov (AZE) |
Erkekler Ağır sıklet (+100 kg) | Shirin Sharipov (UZB) | Kanan Abdullakhanli (AZE) | Ilham Zakiyev (AZE) |
Kadınlar Hafif sıklet (57 kg) | Afag Sultanova (AZE) | Sevda Valiyeva (AZE) | Zeynep Çelik (TUR) |
Kadınlar Orta sıklet (70 kg) | Ramila Kashtayeva (AZE) | Turana Aghayeva (AZE) | Gulruh Rahimova (UZB) |
Kaynakça
- ^ "Medalists by Event" (PDF). 2017 ISG official website. Erişim tarihi: 26 Mayıs 2017. [ölü/kırık bağlantı]
Dış bağlantılar
- Resmi internet sitesi