2019 Dünya Atletizm Şampiyonası - Erkekler 20 kilometre yürüyüş
20 kilometre yürüyüş 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mekan | Uluslararası Halife Stadyumu | ||||||
Tarih | 4 Ekim | ||||||
Sporcu sayısı | 29 ülkeden 54 sporcu | ||||||
Kazanan derece | 1.26:34 | ||||||
Madalya kazananlar | |||||||
| |||||||
← 2017 2021 → |
2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'ndaki müsabakalar | ||||
---|---|---|---|---|
Koşu etkinlikleri | ||||
100 m | erkekler | kadınlar | ||
200 m | erkekler | kadınlar | ||
400 m | erkekler | kadınlar | ||
800 m | erkekler | kadınlar | ||
1500 m | erkekler | kadınlar | ||
5000 m | erkekler | kadınlar | ||
10.000 m | erkekler | kadınlar | ||
100 m engelli | kadınlar | |||
110 m engelli | erkekler | |||
400 m engelli | erkekler | kadınlar | ||
3000 m su engelli | erkekler | kadınlar | ||
4 × 100 m bayrak | erkekler | kadınlar | ||
4 × 400 m bayrak | erkekler | karışık | kadınlar | |
Yol etkinlikleri | ||||
Maraton | erkekler | kadınlar | ||
20 km yürüyüş | erkekler | kadınlar | ||
50 km yürüyüş | erkekler | kadınlar | ||
Saha etkinlikleri | ||||
Yüksek atlama | erkekler | kadınlar | ||
Sırıkla atlama | erkekler | kadınlar | ||
Uzun atlama | erkekler | kadınlar | ||
Üç adım atlama | erkekler | kadınlar | ||
Gülle atma | erkekler | kadınlar | ||
Disk atma | erkekler | kadınlar | ||
Çekiç atma | erkekler | kadınlar | ||
Cirit atma | erkekler | kadınlar | ||
Kombine etkinlikler | ||||
Heptatlon | kadınlar | |||
Dekatlon | erkekler | |||
Bu kutu:
|
2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 20 kilometre yürüyüş yarışması, 4 Ekim tarihinde Doha'daki Uluslararası Halife Stadyumu'nda gerçekleştirildi.[1]
Rekorlar
Şampiyona öncesi bu daldaki rekorlar şöyledir:
Rekor | Perf. | Atlet | Mil. | Tarih | Yer |
---|---|---|---|---|---|
Dünya | 1.16:36 | Yusuke Suzuki | JPN | 15 Mart 2015 | Nomi, Japonya |
Şampiyona | 1.17:21 | Jefferson Pérez | ECU | 23 Ağustos 2003 | Saint-Denis, Fransa |
Dünyada yılın en iyi derecesi | 1.17:15 | Toshikazu Yamanishi | JPN | 17 Mart 2019 | Nomi, Japonya |
Afrika | 1.19:02 | Hatem Ghoula | TUN | 10 Mayıs 1997 | Eisenhüttenstadt, Almanya |
Asya | 1.16:36 | Yusuke Suzuki | JPN | 15 Mart 2015 | Nomi, Japonya |
NACAC | 1.17:46 | Julio René Martínez | GUA | 8 Mayıs 1999 | Eisenhüttenstadt, Almanya |
Günay Amerika | 1.17:21 | Jefferson Pérez | ECU | 23 Ağustos 2003 | Saint-Denis, Fransa |
Avrupa | 1.17:02 | Yohann Diniz | FRA | 8 Mart 2015 | Arles, Fransa |
Okyanusya | 1.17:33 | Nathan Deakes | AUS | 23 Nisan 2015 | Cixi, China |
Program
Yerel saate göre etkinlik takvimi (UTC+3) aşağıdaki şekilde gerçekleşti:[2]
Tarih | Saat | Tur |
---|---|---|
4 Ekim | 23.30 | Final |
Sonuçlar
Sıralama | Atlet | Milliyet | Süre | Notlar |
---|---|---|---|---|
Toshikazu Yamanishi | Japonya (JPN) | 1.26:34 | ||
Vasiliy Mizinov | Yetkili Nötr Atlet (ANA)[3] | 1.26:49 | ||
Perseus Karlström | İsveç (SWE) | 1.27:00 | ||
4 | Christopher Linke | Almanya (GER) | 1.27:19 | |
5 | Salih Korkmaz | Türkiye (TUR) | 1.27:35 | |
6 | Kōki Ikeda | Japonya (JPN) | 1.29:02 | |
7 | Tom Bosworth | Büyük Britanya (GBR) | 1.29:34 | |
8 | Wang Kaihua | Çin (CHN) | 1.29:52 | |
9 | Yin Jiaxing | Çin (CHN) | 1.29:53 | |
10 | Eiki Takahashi | Japonya (JPN) | 1.30:04 | |
11 | Marius Žiūkas | Litvanya (LTU) | 1.30:22 | |
12 | Erick Barrondo | Guatemala (GUA) | 1.30:40 | |
13 | Caio Bonfim | Brezilya (BRA) | 1.31:32 | |
14 | Massimo Stano | İtalya (ITA) | 1.31:36 | |
15 | Dane Bird-Smith | Avustralya (AUS) | 1.32:11 | |
16 | Kévin Campion | Fransa (FRA) | 1.32:16 | |
17 | Hagen Pohle | Almanya (GER) | 1.32:20 | |
18 | Andrés Chocho | Ekvador (ECU) | 1.32:49 | |
19 | Georgiy Şeyko | Kazakistan (KAZ) | 1.32:53 | |
20 | Julio César Salazar | Meksika (MEX) | 1.33:02 | |
21 | Choe Byeong-kwang | Güney Kore (KOR) | 1.33:10 | |
22 | Álvaro Martín | İspanya (ESP) | 1.33:20 | |
23 | Brian Pintado | Ekvador (ECU) | 1.33:48 | |
24 | Gabriel Bordier | Fransa (FRA) | 1.34:06 | |
25 | Matteo Giupponi | İtalya (ITA) | 1.34:29 | |
26 | Miguel Ángel López | İspanya (ESP) | 1.35:00 | |
27 | Irfan Kolothum Thodi | Hindistan (IND) | 1.35:21 | |
28 | İvan Losev | Ukrayna (UKR) | 1.35:42 | |
29 | Luis Henry Campos | Peru (PER) | 1.37:20 | |
30 | Viktor Şumik | Ukrayna (UKR) | 1.37:23 | |
31 | Alex Wright | İrlanda (IRL) | 1.37:33 | |
32 | Dawid Tomala | Polonya (POL) | 1.38:15 | |
33 | Samuel Gathimba | Kenya (KEN) | 1.40:45 | |
34 | Eduard Zabujenko | Ukrayna (UKR) | 1.41:04 | |
35 | Diego García | İspanya (ESP) | 1.41:14 | |
36 | Devender Singh | Hindistan (IND) | 1.41:48 | |
37 | Kim Hyun-sub | Güney Kore (KOR) | 1.42:13 | |
38 | Wayne Snyman | Güney Afrika (RSA) | 1.43:57 | |
39 | Moacir Zimmermann | Brezilya (BRA) | 1.44:16 | |
40 | Alyaksandr Lyahoviç | Belarus (BLR) | 1.44:25 | |
45 | Rhydian Cowley | Avustralya (AUS) | DNF | |
45 | Cai Zelin | Çin (CHN) | DNF | |
45 | Mauricio Arteaga | Ekvador (ECU) | DNF | |
45 | Nils Brembach | Almanya (GER) | DNF | |
45 | José María Raymundo | Guatemala (GUA) | DNF | |
45 | Carlos Sánchez Cantera | Meksika (MEX) | DNF | |
45 | Richard Vargas | Venezuela (VEN) | DNF | |
50 | Jhon Alexander Castañeda | Kolombiya (COL) | DQ | |
50 | Callum Wilkinson | Büyük Britanya (GBR) | DQ | |
50 | José Barrondo | Guatemala (GUA) | DQ | |
50 | José Leyver Ojeda | Meksika (MEX) | DQ | |
50 | José Mamani | Peru (PER) | DQ | |
60 | Evan Dunfee | Kanada (CAN) | DNS | |
60 | Giorgio Rubino | İtalya (ITA) | DNS |
Kaynakça
- ^ Katılımcı listesi
- ^ "Men's 20 Kilometres Race Walk − Timetable". iaaf.org (İngilizce). 18 Ekim 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Eylül 2019.
- ^ "Rusya'nın doping cezası devam edecek". Habertürk. 23 Eylül 2019. 27 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2019.
Rus atletler, sistematik doping nedeniyle 2016 Rio Olimpiyatları, 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası, 2018 Avrupa Atletizm Şampiyonası'ndan sonra 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da ülkelerini temsil edemeyecek