Bulgária az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a bolgár nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Bulgária az olimpiai játékokon | |||||
Bulgária zászlaja | |||||
NOB-országkód: BUL | |||||
OOB | Bolgár Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 110 fő 17 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Dimo Tonev | ||||
Érmek 22. helyezés |
| ||||
Bulgária az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Bulgária az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 17 sportágban 110 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Kosztadinova, SztefkaSztefka Kosztadinova | Atlétika | Női magasugrás |
1 Arany | Jordanov, ValentinValentin Jordanov | Birkózás | Szabadfogás, 52 kg |
1 Arany | Petrov, DanielDaniel Petrov | Ökölvívás | Papírsúly |
2 Ezüst | Todorov, SzerafimSzerafim Todorov | Ökölvívás | Pehelysúly |
2 Ezüst | Toncsev, ToncsoToncso Toncsev | Ökölvívás | Könnyűsúly |
2 Ezüst | Milev, EmilEmil Milev | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
2 Ezüst | Jorgova, DianaDiana Jorgova | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
2 Ezüst | Jotov, JotoJoto Jotov | Súlyemelés | 76 kg |
2 Ezüst | Dunev, KraszimirKraszimir Dunev | Torna | Férfi nyújtó |
2 Ezüst | Delcseva, InaIna Delcseva Valentina Kevlijan Marija Koleva Maja Tabakova Ivelina Taleva Vjara Vataska | Torna | Csapat ritmikus gimnasztika |
3 Bronz | Dusev, AndrianAndrian Dusev Milko Kazanov | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
3 Bronz | Kirjakov, TanyuTanyu Kirjakov | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
3 Bronz | Grozdeva, MarijaMarija Grozdeva | Sportlövészet | Női légpisztoly |
3 Bronz | Mincsev, SzevdalinSzevdalin Mincsev | Súlyemelés | 54 kg |
3 Bronz | Pesalov, NikolajNikolaj Pesalov | Súlyemelés | 59 kg |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Anton Ivanov | 200 m | 21,20 | 6. | 61.** | kiesett | |||||||
Hriszto Sztefanov | Maraton | 2:18:29 | 30. | |||||||||
Petko Sztefanov | 2:29:06 | 80. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ivajlo Mladenov | Távolugrás | érvényes ugrás nélkül | kiesett | ||
Galin Georgiev | Hármasugrás | 17,02 m | 5. | 16,92 m | 7. |
Sztojko Conov | 16,15 m | 29. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Petya Pendareva | 100 m | 11,59 | 5. | 33. | kiesett | |||||||
Zlatka Georgieva | 11,74 | 4. | 40. | 11,99 | 8. | 31. | kiesett | |||||
200 m | 24,05 | 7. | 40. | kiesett | ||||||||
Monika Gacsevszka | 23,30 | 3. | 26. | 23,44 | 6. | 24.* | kiesett | |||||
Petya Sztrasilova | 800 m | 2:02,13 | 5. | 23. | kiesett | |||||||
1500 m | 4:26,66 | 11. | 29. | kiesett | ||||||||
Szvetla Dimitrova | 100 m gát | 12,92 | 4. | 13.* | 12,84 | 4. | 11. | nem ért célba | kiesett | |||
Desziszlava Dimitrova Petya Pendareva Zlatka Georgieva Monika Gacsevszka | 4 × 100 m váltó | 44,19 | 3. | 10. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Sztefka Kosztadinova | Magasugrás | 193 cm | 1. | 205 cm | |
Venelina Veneva | 180 cm | 30.* | kiesett | ||
Iva Prandzseva | Távolugrás | kizárták | |||
Hármasugrás | kizárták | ||||
Szvetla Mitkova | Súlylökés | 17,48 m | 18. | kiesett | |
Atanaszka Angelova | Diszkoszvetés | 59,82 m | 17. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bratan Cenov | 48 kg | Abdalláh el-Izáni (YEM) 10–0 | Gela P'ap'ashvili (GEO) 4–7 | Bayram Özdemir (TUR) 0–4 | kiesett | 10. | |||||||
Jordan Anev | 52 kg | Tiebiri Godswill (NGR) 11–0 | Nurim Gyuszenov (KAZ) 9–6 | erőnyerő | Brandon Paulson (USA) 2–6 | Andrij Kalasnikov (UKR) 0–5 | Az 5. helyért Lázaro Rivas (CUB) 0–5 | 6. | |||||
Ivan Ivanov | 62 kg | Mehmet Akif Pirim (TUR) 1–1 | David Zuniga (USA) 3–1 | erőnyerő | Juan Luis Marén (CUB) 1–4 | K'oba Guliashvili (GEO) 1–3 | Az 5. helyért Hrihorij Kamisenko (UKR) 3–0 | 5. | |||||
Biszer Georgiev | 68 kg | Anwar Kandafil (MAR) 10–0 | Grigory Pulyayev (UZB) 0–2 | Marko Yli-Hannuksela (FIN) 1–1 | Yalçın Karapınar (TUR) 5–0 | Liubal Colás (CUB) 4–0 | Kamandar Madzsidav (BLR) 1–3 | Az 5. helyért Grigory Pulyayev (UZB) 2–1 | 5. | ||||
Sztojan Sztojanov | 74 kg | Marko Asell (FIN) 2–4 | Youssef Bouguerra (ALG) 5–0 | Jaroslav Zeman (CZE) 5–0 | Kim Dzsinszu (Kim Jin-Su) (KOR) 5–0 | Józef Tracz (POL) 2–4 | Berzicza Tamás (HUN) mérkőzés nélkül | kizárták | |||||
Hriszto Dimitrov | 90 kg | Reynaldo Peña (CUB) 3–0 | Maik Bullmann (GER) 0–11 | erőnyerő | Hakkı Başar (TUR) 3–5 | kiesett | 15. | ||||||
Todor Manov | 100 kg | Szjarhej Listvan (BLR) 0–2 | Ba Yanchuan (CHN) 4–0 | Bak'ur Gogit'idze (GEO) 3–0 | Nonomura Takasi (JPN) 2–0 | Tejmuraz Egyiserasvili (RUS) 1–3 | kiesett | 8. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Valentin Jordanov | 52 kg | Víctor Rodríguez (MEX) 10–0 | Csecsen-Ool Mongus (RUS) 4–2 | erőnyerő | Maulen Mamirov (KAZ) 7–3 | Namiq Abdullayev (AZE) 4–3 | |||||||
Szerafim Barzakov | 57 kg | Cory O'Brien (AUS) 10–0 | I Jongszam (PRK) 1–5 | Abe Sonny (JPN) 3–5 | kiesett | 12. | |||||||
Plamen Paszkalev | 74 kg | Anthony Avon Blume (CMR) 10–0 | erőnyerő | Valerij Verhusin (MKD) 12–0 | Pak Csangszun (Park Jang-Sun) (KOR) 3–5 | Alexander Leipold (GER) 8–4 | Óta Takuja (JPN) 3–5 | 4. | |||||
Plamen Penev | 82 kg | Ariel Ramos (CUB) 1–3 | Cris Brown (AUS) 8–2 | Avtandil Gogolishvili (GEO) 1–4 | kiesett | 12. | |||||||
Kalojan Baev | 90 kg | Eldar Kurtanidze (GEO) 0–11 | Louis Purcell (ASA) 4–0 | Bacsa Péter (HUN) 5–7 | kiesett | 13. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ivan Netov | Harmatsúly | erőnyerő | Ciarán Ward (IRL) GY | Csák József (HUN) GY | Nakamura Jukimasza (JPN) V | Pürevdorjiin Nyamlkhagva (MGL) GY | Henrique Guimarães (BRA) V | kiesett | 7. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Orlin Ninov Nikolaj Kolev | Kormányos nélküli kettes | 7:01,05 | 6. | 7:11,14 | 4. | C | 7:09,91 | 4. | 16. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Rumjana Nejkova | Egypárevezős | 8:12,85 | 2. | 8:41,37 | 2. | A/B | 8:15,63 | 5. | B | 7:27,77 | 2. | 8. |
Daniela Oronova Galina Kamenova | Kormányos nélküli kettes | 7:48,69 | 4. | 8:11,90 | 2. | A/B | 7:56,41 | 6. | B | 7:28,30 | 5. | 11. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sztefan Mljakov | Egyéni | 617 | 62. | O Gjomun (O Gyo-Mun) (KOR) (3.) 156–162 | kiesett | 45. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Petar Merkov | Kajak egyes 500 m | 1:43,815 | 5. | 14. | 1:42,851 | 1. | 1. | 1:42,379 | 9. | 16. | kiesett | |
Andrian Dusev Milko Kazanov | Kajak kettes 500 m | 1:36,801 | 6. | 15. | 1:37,928 | 1. | 4. | 1:30,641 | 3. | 7. | 1:30,513 | 8. |
Kajak kettes 1000 m | 3:39,914 | 3. | 4. | erőnyerő | 3:18,480 | 3. | 4. | 3:11,206 | ||||
Petar Karadzsov Petar Merkov Nikolaj Jordanov Georgi Csojkov | Kajak négyes 1000 m | 3:13,165 | 3. | 6. | 3:01,427 | 3. | 3. | 2:56,696 | 8. | |||
Nikolaj Buhalov | Kenu egyes 500 m | 1:54,727 | 5. | 5. | 1:51,914 | 2. | 11. | kizárták | 9. | |||
Kenu egyes 1000 m | 4:43,562 | 9. | 17. | 4:14,415 | 3. | 5. | 4:13,034 | 9. | ||||
Martin Marinov Blagoveszt Sztojanov | Kenu kettes 500 m | 1:45,545 | 3. | 5. | erőnyerő | 1:44,130 | 4. | 9. | 1:42,208 | 5. | ||
Kenu kettes 1000 m | 4:15,529 | 4. | 10. | 3:45,129 | 2. | 4. | 3:34,382 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Bonka Pindzseva Neli Zafirova | Kajak kettes 500 m | 1:48,652 | 5. | 14. | 1:53,644 | 3. | 5. | 1:48,313 | 6. | 12. | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Radoszlava Georgieva | Egyéni toronyugrás | 246,06 | 16. | 402,54 | 16. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Daniel Petrov | Papírsúly | erőnyerő | Nsan Mouncsjan (ARM) 11–5 | Somrot Kamsing (THA) 18–6 | Oleh Kirjuhin (UKR) 17–8 | Mansueto Velasco (PHI) 19–6 | |
Julijan Sztrogov | Légsúly | Damaen Kelly (IRL) 11–12 | kiesett | 17. | |||
Alekszandar Hrisztov | Harmatsúly | Carlos Barreto (VEN) 3–9 | kiesett | 17. | |||
Szerafim Todorov | Pehelysúly | Jevhenyij Sesztakov (UKR) 11–4 | Robbie Peden (AUS) 20–8 | Falk Huste (GER) 14–6 | Floyd Mayweather (USA) 10–9 | Szomrak Khamszing (THA) 5–8 | |
Toncso Toncsev | Könnyűsúly | Octavian Ticu (MDA) RSC | Denis Zimba (ZAM) 17–9 | Mike Strange (CAN) 16–10 | Terrance Cauthen (USA) 15–12 | Hoszin Szoltáni (ALG) 3–3 | |
Radoszlav Szuszlekov | Kisváltósúly | Babak Moghimi (IRI) 3–11 | kiesett | 17. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Bolgár férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996FröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kuba (CUB) | 9 | 4 | 1 | 12 | 5 | 2,400 | 233 | 191 | 1,220 |
Brazília (BRA) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 210 | 187 | 1,123 |
Bulgária (BUL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 8 | 1,250 | 225 | 212 | 1,061 |
Argentína (ARG) | 8 | 3 | 2 | 9 | 9 | 1,000 | 222 | 225 | 0,987 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 3 | 10 | 9 | 1,111 | 241 | 233 | 1,034 |
Lengyelország (POL) | 5 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 151 | 234 | 0,645 |
1996. július 21. 16:00 Sablon:1996FröpiBULCUB
| Bulgária (BUL) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Zheng Zhong Qu (CHN) Guillermo Paredes (ARG) |
(9–15, 7–15, 7–15) |
1996. július 23. 10:00 Sablon:1996FröpiBRABUL
| Brazília (BRA) | 0–3 | Bulgária (BUL) | Atlanta Játékvezető: Peter Henry (CAN), Young-Ho Cho (KOR) |
(11–15, 13–15, 8–15) |
1996. július 25. 10:00 Sablon:1996FröpiBULARG
| Bulgária (BUL) | 1–3 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezető: Dean Turner (AUS), Petrus Carolus Scheffer (NED) |
(10–15, 8–15, 15–11, 10–15) |
1996. július 27. 16:00 Sablon:1996FröpiBULPOL
| Bulgária (BUL) | 3–0 | Lengyelország (POL) | Atlanta Játékvezető: Petrus Carolus Scheffer (NED), Pasquale Troia (ITA) |
(15–4, 15–10, 15–7) |
1996. július 29. 19:30 Sablon:1996FröpiUSABUL
| Egyesült Államok (USA) | 2–3 | Bulgária (BUL) | Atlanta Játékvezető: Zheng Zhong Qu (CHN), Dean Turner (AUS) |
(11–15, 15–13, 15–11, 5–15, 12–15) |
- Negyeddöntő
1996. július 31. 13:30 Sablon:1996FröpiBULNED
| Bulgária (BUL) | 1–3 | Hollandia (NED) | Atlanta Játékvezető: Frank Leuthaeusser (GER), Thomas Blue (USA) |
(14–16, 15–9, 3–15, 13–15) |
- Az 5–8. helyért
1996. augusztus 1. 8:00 Sablon:1996FröpiCUBBUL
| Kuba (CUB) | 3–1 | Bulgária (BUL) | Atlanta Játékvezető: Zheng Zhong Qu (CHN), Young-Ho Cho (KOR) |
(15–4, 15–12, 16–17, 15–12) |
- A 7. helyért
1996. augusztus 2. 12:00 Sablon:1996FröpiBULARG
| Bulgária (BUL) | 3–2 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezető: Neill Luebke (USA), Peter Henry (CAN) |
(15–10, 15–10, 7–15, 7–15, 20–18) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Bulgária (BUL) | 7. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tanyu Kirjakov | Szabadpisztoly | 556 | 20.**** | kiesett | |
Légpisztoly | 584 | 4. | 683,8 | ||
Koljo Zahariev | 568 | 47. | kiesett | ||
Szabadpisztoly | 557 | 19. | kiesett | ||
Emil Milev | Gyorstüzelő pisztoly | 590 | 2. | 692,1 | |
Szabin Csausev | 582 | 16.* | kiesett | ||
Ivan Gulev | Trap | 117 | 37.**** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Marija Grozdeva | Sportpisztoly | 574 | 21.* | kiesett | |
Légpisztoly | 389 | 2.* | 488,5 | ||
Diana Jorgova | 381 | 10.*** | kiesett | ||
Sportpisztoly | 585 | 3. | 684,8 | ||
Veszela Lecseva | Sportpuska, összetett | 578 | 12.**** | kiesett | |
Légpuska | 392 | 13.***** | kiesett | ||
Nonka Matova | 390 | 20.**** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 584 | 4.* | 678,8 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Szevdalin Mincsev | 54 kg | 125,0 | 3.* | 152,5 | 2. | 277,5 | |
Ivan Ivanov | 112,5 | 8. | 145,0 | 5.* | 257,5 | 6. | |
Nikolaj Pesalov | 59 kg | 137,5 | 1.* | 165,0 | 3.* | 302,5 | |
Ilian Iliev | 64 kg | 142,5 | 5. | 162,5 | 9.* | 305,0 | 6. |
Petar Petrov | 140,0 | 6.* | 160,0 | 12.* | 300,0 | 9. | |
Plamen Zseljazkov | 70 kg | 155,0 | 3. | 180,0 | 7.* | 335,0 | 4. |
Zlatаn Vaszilev | 150,0 | 7.* | 180,0 | 7.* | 330,0 | 9. | |
Joto Jotov | 76 kg | 160,0 | 5.* | 200,0 | 2. | 360,0 | |
Krasztyu Milev | 83 kg | 160,0 | 9.* | 200,0 | 5.* | 360,0 | 8. |
Plamen Bratojcsev | 91 kg | 175,0 | 4.* | 205,0 | 9.* | 380,0 | 8. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Magdalena Maleeva | Egyes | Rennae Stubbs (AUS) 6–2, 6–1 | Florencia Labat (ARG) 7–6, 6–1 | Date Kimiko (JPN) 4–6, 4–6 | kiesett | 9. | |||
Katerina Maleeva Magdalena Maleeva | Páros | Nagy-Britannia (GBR) Valda Lake Clare Wood 3–6, 6–7, 3–6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Todor Velkov | Férfi egyes | Kitipon Kitikul (THA) 7–15, 15–17 | kiesett | 33. | ||||
Neli Negyalkova-Boteva | Női egyes | Margit Borg (SWE) 6–11, 4–11 | kiesett | 33. | ||||
Diana Koleva-Cvetanova | Anne Søndergaard (DEN) mérkőzés nélkül | kiesett | 33. | |||||
Diana Koleva-Cvetanova Neli Negyalkova-Boteva | Női páros | Japán (JPN) Szakamoto Maszako Macuo Tomomi 0–15, 4–15 | kiesett | 17. | ||||
Neli Negyalkova-Boteva Todor Velkov | Vegyes páros | Hollandia (NED) Erica van den Heuvel Ron Michels 4–15, 6–15 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jordan Jovcsev | Talaj | 19,237 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,200 | 20.** | kiesett | ||
Korlát | 18,925 | 29.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 19,212 | 16.* | kiesett | ||
Gyűrű | 19,374 | 2. | 9,800 | 4. | |
Lólengés | 18,950 | 29.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,898 | 4. | 57,124 | 17.* | |
Kraszimir Dunev | Talaj | 18,725 | 47.* | kiesett | |
Ugrás | 19,250 | 12.** | kiesett | ||
Korlát | 18,925 | 29.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 19,299 | 7.* | 9,825 | ||
Gyűrű | 19,049 | 22. | kiesett | ||
Lólengés | 18,650 | 54.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,898 | 16. | 56,974 | 21. | |
Dimitar Luncsev | Talaj | 18,550 | 64.* | kiesett | |
Ugrás | 18,950 | 42.*** | kiesett | ||
Korlát | 18,375 | 64.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 19,150 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,325 | 74.* | kiesett | ||
Lólengés | 18,812 | 42.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,162 | 37. | 55,899 | 32. | |
Kalofer Hrisztozov | Talaj | 18,525 | 66. | kiesett | |
Ugrás | 18,675 | 63.***** | kiesett | ||
Korlát | 18,300 | 73.* | kiesett | ||
Nyújtó | 18,225 | 71. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,850 | 41.* | kiesett | ||
Lólengés | 18,725 | 50.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,300 | 40. | kiesett | ||
Dejan Jordanov | Talaj | 18,250 | 78. | kiesett | |
Ugrás | 18,825 | 53.* | kiesett | ||
Korlát | 18,350 | 68.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 18,275 | 70. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,000 | 85. | kiesett | ||
Lólengés | 18,687 | 53. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,387 | 47. | kiesett | ||
Ivan Ivanov | Talaj | 19,324 | 8.* | 9,750 | 4.* |
Ugrás | 19,324 | 7. | 9,643 | 4.* | |
Korlát | 18,850 | 35.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 9,612 | 97.* | kiesett | ||
Gyűrű | 19,037 | 23. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 86,147 | 89. | kiesett | ||
Vaszil Vecev | Nyújtó | 9,225 | 103. | kiesett | |
Lólengés | 18,975 | 25.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 28,200 | 111. | kiesett | ||
Jordan Jovcsev Kraszimir Dunev Dimitar Luncsev Kalofer Hrisztozov Dejan Jordanov Ivan Ivanov Vaszil Vecev | Csapat összetett | 567,567 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Veszelina Gencseva | Talaj | 18,030 | 87. | kiesett | |
Ugrás | 18,725 | 60. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,912 | 51. | kiesett | ||
Gerenda | 15,700 | 90. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,367 | 69. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Marija Petrova | Egyéni | 38,382 | 6. | 38,899 | 4. | 38,999 | 5. |
Diana Popova | 37,849 | 10. | 37,830 | 11. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Ina Delcseva Valentina Kevlijan Marija Koleva Maja Tabakova Ivelina Taleva Vjara Vataska | Csapat | 39,016 | 1. | 38,866 |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Deniszlav Kalcsev | 100 m pillangó | 54,81 | 8. | 26. | kiesett | |||
200 m vegyes | 2:08,16 | 7. | 30. | kiesett |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ilija Mecskov | Párbajtőr, egyéni | Zhao Gang (CHN) 12–15 | kiesett | 44. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anna Angelova | Tőr, egyéni | erőnyerő | Xiao Aihua (CHN) 4–15 | kiesett | 24. | ||||
Ivana Georgieva | Fiona McIntosh (GBR) 15–4 | Giovanna Trillini (ITA) 8–15 | kiesett | 31. |
Források
- Bulgaria at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Bulgária-portál
- Olimpiaportál