Magyarország az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Magyarország az olimpiai játékokon | |||||
Magyarország zászlaja | |||||
NOB-országkód: HUN | |||||
OOB | Magyar Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 212 fő 24 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Szabó Bence | ||||
Fogadalomtevő | Sáriné Kocsis Erzsébet és Kovács Antal | ||||
Érmek 12. helyezés |
| ||||
Magyarország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok: |
Magyarország az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 24 sportágban 212 sportoló képviselte, akik összesen 21 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Kiss Balázs | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
1 Arany | Horváth Csaba Kolonics György | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
1 Arany | Kőbán Rita | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
1 Arany | Kovács István | Ökölvívás | Harmatsúly |
1 Arany | Rózsa Norbert | Úszás | Férfi 200 m mell |
1 Arany | Czene Attila | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
1 Arany | Egerszegi Krisztina | Úszás | Női 200 m hát |
2 Ezüst | Adrovicz Attila Csipes Ferenc Horváth Gábor Rajna András | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
2 Ezüst | Csollány Szilveszter | Torna | Férfi gyűrű |
2 Ezüst | Güttler Károly | Úszás | Férfi 200 m mell |
2 Ezüst | Szabó Bence Köves Csaba Navarrete József | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Pulai Imre | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
3 Bronz | Zala György | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
3 Bronz | Horváth Csaba Kolonics György | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Erdős Éva Farkas Andrea Hoffmann Beáta Kántor Anikó Kocsis Erzsébet Kökény Beatrix Mátéfi Eszter Mátyás Auguszta Meksz Anikó Nagy Anikó Németh Helga Pádár Ildikó Siti Beáta Szilágyi Katalin Szántó Anna Tóth Beatrix | Kézilabda | Női |
3 Bronz | Martinek János | Öttusa | Férfi egyéni |
3 Bronz | Feri Attila | Súlyemelés | 70 kg |
3 Bronz | Kovács Ágnes | Úszás | Női 200 m mell |
3 Bronz | Egerszegi Krisztina | Úszás | Női 400 m vegyes |
3 Bronz | Imre Géza | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Szalay Gyöngyi | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
További magyar pontszerzők
4. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Kőbán Rita Mednyánszki Szilvia | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
Sike József | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
Güttler Károly | Úszás | Férfi 100 m mell |
Kovács Iván | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
Navarrete József | Vívás | Férfi kard, egyéni |
Jánosi Zsuzsa Lantos Gabriella Mohamed Aida | Vívás | Női tőr, csapat |
Hormay Adrienn Nagy Tímea Szalay Gyöngyi | Vívás | Női párbajtőr, csapat |
Nemzeti válogatott Benedek Tibor Dala Tamás Fodor Rajmund Gyöngyösi András Kásás Tamás Kósz Zoltán Kuna Péter Monostori Attila Németh Zsolt Tóth Frank Tóth László Varga Zsolt Vincze Balázs | Vízilabda | Férfi |
5. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Csák József | Cselgáncs | Férfi harmatsúly |
Kovács Antal | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
Popa Adrián | Súlyemelés | Férfi 64 kg |
Érsek Zsolt Kiss Róbert Marsi Márk | Vívás | Férfi tőr, csapat |
Nagy Tímea | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
6. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Ináncsi Rita | Atlétika | Női hétpróba |
Berzicza Tamás | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 74 kg |
Bártfai Krisztián Gyulay Zsolt | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
Nagy János | Ökölvívás | Pehelysúly |
Hanzély Ákos | Öttusa | Férfi egyéni |
Czene Attila Deutsch Tamás Güttler Károly Horváth Péter Zubor Attila | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
Imre Géza Kovács Iván Kulcsár Krisztián | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
Hormay Adrienn | Vívás | Női párbajtőr, egyéni |
Eredményesség sportáganként
A magyar csapat tizenhárom sportágban összesen 151 olimpiai pontot szerzett. Az egyes sportágak eredményessége, illetve az induló versenyzők száma a következő:
(kiemelve az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei)
Sportág, szakág | Helyezések száma | Olimpiai pont | Indulók száma | |||||||
4. | 5. | 6. | Férfi | Nő | Össz. | |||||
Asztalitenisz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 |
Atlétika | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 | 16 | 6 | 22 |
Birkózás | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 11 | 0 | 11 |
Cselgáncs | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 5 | 2 | 7 |
Evezés | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 |
Íjászat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
Kajak-kenu | 2 | 1 | 3 | 1 | 0 | 1 | 35 | 14 | 5 | 19 |
Kerékpározás | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kézilabda | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 16 | 16 |
Labdarúgás | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 | 0 | 17 |
Lovaglás | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 5 |
Ökölvívás | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 | 5 | 0 | 5 |
Öttusa | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 3 | 0 | 3 |
Sportlövészet | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 8 | 2 | 10 |
Súlyemelés | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | 7 | 0 | 7 |
Tenisz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 5 |
Tollaslabda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Torna–rsg | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 3 | 9 | 12 |
Úszás–műugrás | 3 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 38 | 13 | 10 | 23 |
Vitorlázás | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 2 | 12 |
Vívás | 0 | 1 | 2 | 4 | 2 | 2 | 31 | 10 | 6 | 16 |
Vízilabda | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 13 | 0 | 13 |
Összesen | 7 | 4 | 10 | 8 | 5 | 8 | 151 | 148 | 66 | 214 |
---|
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Németh Károly | Egyes | I csoport Yi Ding (AUT) | 2. | kiesett | 17. | |||
Bátorfi Zoltán | J csoport Werner Schlager (AUT) | 3. | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bátorfi Csilla | Egyes | M csoport Rossy Pratiwi Dipoyanti (INA) | 1. | Csen Csing (TPE) 13–21, 14–21, 21–15, 14–21 | kiesett | 9. | ||
Tóth Krisztina | O csoport Lily Hugh-Yip (USA) | 3. | kiesett | 33. | ||||
Bátorfi Csilla Tóth Krisztina | Páros | E csoport Észak-Korea (PRK) | 2. | kiesett | 9. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Korányi Balázs | 800 m | 1:46,63 | 4. | 17. | 1:50,30 | 7. | 22. | kiesett | ||||
Tölgyesi Balázs | 1500 m | 3:36,71 | 3. | 5. | 3:35,57 | 10. | 12. | kiesett | ||||
Káldy Zoltán | 10 000 m | 28:13,49 | 9. | 9. | 28:45,48 | 16. | ||||||
Csillag Levente | 110 m gát | 13,64 | 4. | 17.* | 13,61 | 5. | 20. | kiesett | ||||
Kovács Dusán | 400 m gát | 49,23 | 2. | 18. | 48,57 | 5. | 11. | kiesett | ||||
Urbanik Sándor | 20 km gyaloglás | 1:22:18 | 13. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Uzsoki János | Távolugrás | 782 cm | 22.* | kiesett | |
Czingler Zsolt | Hármasugrás | 16,35 m | 24. | kiesett | |
Ordina Tibor | 16,04 m | 33. | kiesett | ||
Kóczián Jenő | Súlylökés | érvényes ugrás nélkül | kiesett | ||
Horváth Attila | Diszkoszvetés | 62,90 m | 6. | 62,28 m | 10. |
Kiss Balázs | Kalapácsvetés | 78,34 m | 3. | 81,24 m | |
Németh Zsolt | 73,68 m | 22. | kiesett | ||
Annus Adrián | 72,58 m | 28. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Kürtösi Zsolt | Tízpróba | 11,09 | 841 | 705 cm | 826 | 14,29 m | 746 | 201 cm | 813 | 50,43 | 795 | 14,64 | 894 | 43,22 m | 730 | 460 cm | 790 | 54,80 m | 660 | 4:43,21 | 660 | 7755 | 27. |
Szabó Dezső | 10,94 | 874 | érvényes ugrás nélkül | nem állt rajthoz | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Földingné Nagy Judit | Maraton | 2:38:43 | 36. |
Urbanikné Rosza Mária | 10 km gyaloglás | 43:32 | 9. |
Szebenszky Anikó | 45:57 | 27. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Vaszi Tünde | Távolugrás | 673 cm | 4. | 660 cm | 8. |
Ináncsi Rita | 602 cm | 30. | kiesett | ||
Bálint Zita | Hármasugrás | érvényes ugrás nélkül | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Ináncsi Rita | Hétpróba | 13,95 | 985 | 183 cm | 1016 | 14,69 m | 840 | 24,92 | 894 | 632 cm | 949 | 46,46 m | 792 | 2:17,37 | 860 | 6336 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Repka Attila | 68 kg | Ryszard Wolny (POL) 1–6 | erőnyerő | Valeri Nikitin (EST) 0–2 | kiesett | 21. | |||||||
Berzicza Tamás | 74 kg | Józef Tracz (POL) 1–0 | Jaroslav Zeman (CZE) 5–1 | Filiberto Azcuy (CUB) 2–6 | Erik Hahn (GER) 1–3 | A 7. helyért Sztojan Sztojanov (BUL) mérkőzés nélkül | 6.* | ||||||
Farkas Péter | 82 kg | Szergej Cvir (RUS) 0–3 | Levon Gegamjan (ARM) 0–4 | kiesett | 17. | ||||||||
Gelénesi Nándor | 90 kg | Colak Egisjan (ARM) 1–5 | erőnyerő | Gogi Koguasvili (RUS) 2–1 | Derrick Waldroup (USA) 0–6 | kiesett | 16. | ||||||
Kékes György | 130 kg | Szuzuki Kenicsi (JPN) 3–0 | René Schiekel (GER) 0–2 | Petro Kotok (UKR) 0–4 | kiesett | 12. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Demeter István | 62 kg | Anibál Nieves (PUR) 3–0 | Elbrusz Tedejev (UKR) 1–11 | Anibál Nieves (PER) 11–1 | Ramil Islamov (UZB) 1–6 | kiesett | 9. | ||||||
Fórizs János | 68 kg | Elşad Allahverdiyev (AZE) 0–3 | Félix Diédhiou (SEN) 13–1 | Yosvany Sánchez (CUB) 2–6 | kiesett | 11. | |||||||
Ritter Árpád | 74 kg | Ihar Kozir (BLR) 3–5 | Felipe Guzmán (MEX) 12–0 | Məmmədsalam Haciyev (AZE) 2–3 | kiesett | 13. | |||||||
Dvorák László | 82 kg | Luis Varela (VEN) 6–2 | erőnyerő | Jang Hjongmo (Yang Hyeong-Mo) (KOR) 0–2 | Ariel Ramos (CUB) 1–3 | kiesett | 14. | ||||||
Bacsa Péter | 90 kg | Kim Ikhi (Kim Ik-Hui) (KOR) 1–2 | Kavai Tacuo (JPN) 5–2 | Kalojan Baev (BUL) 7–5 | Victor Kodei (NGR) 4–7 | kiesett | 10. | ||||||
Gombos Zsolt | 130 kg | Neal Kranz (GUM) 7–0 | Ibrahim Mehraban (IRI) 3–0 | Mahmut Demir (TUR) 0–4 | Bruce Baumgartner (USA) 0–11 | kiesett | 11. |
* - A 6. helyen végzett ukrán Artur Dzihazovot kizárták.
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kunyik Zsolt | Légsúly | erőnyerő | Piotr Kamrowski (POL) V | kiesett | 21. | |||||||
Csák József | Harmatsúly | erőnyerő | Nadzsib Aga (IND) GY | Duncan MacKinnon (RSA) GY | Henrique Guimarães (BRA) GY | Nakamura Jukimasza (JPN) V | Israel Hernández (CUB) V | 5. | ||||
Hajtós Bertalan | Könnyűsúly | Juan González (GUA) GY | Diego Brambilla (ITA) GY | Martin Schmidt (GER) V | kiesett | 17. | ||||||
Kovács Antal | Félnehézsúly | erőnyerő | Paweł Nastula (POL) V | Luigi Guido (ITA) GY | Pedro Soares (POR) GY | Alejandro Bender (ARG) GY | Stéphane Traineau (FRA) V | 5. | ||||
Csősz Imre | Nehézsúly | erőnyerő | Mitar Milinković (YUG) GY | Igor Peskov (KAZ) GY | Ernesto Pérez (ESP) V | Frank Möller (GER) V | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pekli Mária | Könnyűsúly | Jeny Rodríguez (HON) GY | Danielle Zangrando (BRA) GY | Isabel Fernández (ESP) V | Zülfiyyə Hüseynova (AZE) V | kiesett | 9. | ||||
Gránitz Éva | Nehézsúly | erőnyerő | Marguerita Goua Lou (CIV) GY | Szvetlana Gundarenko (RUS) V | Edinanci da Silva (BRA) V | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Szögi László | Egypárevezős | 7:38,31 | 2. | 7:53,04 | 3. | C/D | 7:27,92 | 2. | C | 7:34,23 | 3. | 15. | ||
Dani Zsolt Mitring Gábor | Kétpárevezős | 6:57,63 | 4. | 6:50,02 | 3. | 6:47,77 | 1. | C | 6:50,90 | 4. | 16. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kovács Judit | Egyéni | 633 | 39. | Kirstin Lewis (RSA) (26.) 150–150 | kiesett | 45. | ||||
Kiss Tímea | 582 | 59. | Elif Altınkaynak (TUR) (6.) 147–155 | kiesett | 51. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Antal Zoltán | Kajak egyes 500 m | 1:43,343 | 4. | 12. | 1:43,343 | 3. | 4. | 1:41,873 | 7. | 12. | kiesett | |
Kammerer Zoltán | Kajak egyes 1000 m | 4:02,724 | 6. | 20. | 4:05,859 | 3. | 6. | 3:49,589 | 7. | 15. | kiesett | |
Bártfai Krisztián Gyulay Zsolt | Kajak kettes 500 m | 1:32,030 | 1. | 5. | erőnyerő | 1:30,725 | 4. | 9. | 1:30,001 | 6. | ||
Hegedűs Róbert Almási Péter | Kajak kettes 1000 m | 3:40,754 | 3. | 7. | erőnyerő | 3:18,524 | 4. | 5. | 3:14,282 | 9. | ||
Adrovicz Attila Csipes Ferenc Horváth Gábor Rajna András | Kajak négyes 1000 m | 3:07,517 | 1. | 1. | erőnyerő | 2:53,184 | ||||||
Pulai Imre | Kenu egyes 500 m | 1:54,244 | 2. | 13. | erőnyerő | 1:50,758 | ||||||
Zala György | Kenu egyes 1000 m | 4:23,399 | 1. | 3. | erőnyerő | 3:56,366 | ||||||
Horváth Csaba Kolonics György | Kenu kettes 500 m | 1:43,907 | 1. | 2. | erőnyerő | 1:42,186 | 1. | 3. | 1:40,420 | |||
Kenu kettes 1000 m | 4:08,709 | 2. | 6. | erőnyerő | 3:32,514 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kőbán Rita | Kajak egyes 500 m | 1:50,423 | 2. | 2. | erőnyerő | 1:48,842 | 1. | 1. | 1:47,655 | |||
Kőbán Rita Mednyánszki Szilvia | Kajak kettes 500 m | 1:43,313 | 1. | 2. | erőnyerő | 1:42,789 | 1. | 1. | 1:40,893 | 4. | ||
Czigány Kinga Dónusz Éva Mednyánszki Szilvia Mészáros Erika | Kajak négyes 500 m | 1:42,821 | 5. | 10. | 1:37,145 | 1. | 1. | 1:34,693 | 9. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Bodrogi László | Mezőnyverseny | nem ért célba |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996NkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dánia (DEN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 89 | 62 | +27 | 6 |
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 81 | 70 | +11 | 4 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 71 | 83 | –12 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 64 | 90 | –26 | 0 |
1996. július 26. 10:00 Sablon:1996NkéziHUNCHN
| Magyarország (HUN) | 29–19 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Bjorn Hogsnes, Svein Oeie (NOR) |
Mátéfi 11 | (14–11) | Si Vej (Shi Wei) 5 | ||
1996. július 28. 14:30 Sablon:1996NkéziUSAHUN
| Egyesült Államok (USA) | 24–30 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Hans Thomas, Jürgen Thomas (GER) |
Hires 8 | (8–19) | Mátéfi 9 | ||
1996. július 30. 10:00 Sablon:1996NkéziHUNDEN
| Magyarország (HUN) | 22–27 | Dánia (DEN) | Játékvezetők: Silvino Gallego Santos, Victor Lamas Perez (ESP) |
Mátéfi 7 | (12–14) | C. Andersen 7 | ||
- Elődöntő
1996. augusztus 1. 16:15 Sablon:1996NkéziKORHUN
| Dél-Korea (KOR) | 39–25 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Peter Brussel, Anton van Dongen (NED) |
Hong Dzsongho (Hong Jeong-Ho) 9 | (19–10) | Mátéfi 5 | ||
- Bronzmérkőzés
1996. augusztus 3. 15:30 Sablon:1996NkéziNORHUN
| Norvégia (NOR) | 18–20 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Peter Brussel, Anton van Dongen (NED) |
Grini 8 | (9–7) | négy játékos 3 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- D csoport
Csapat Sablon:1996FfociD
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 | 6 |
Nigéria (NGR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 1 | +2 | 6 |
Japán (JPN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 6 |
Magyarország (HUN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 7 | –4 | 0 |
1996. július 21. 18:30 Sablon:1996FfociNGRHUN
|
Nigéria (NGR) | 1–0 | Magyarország (HUN) |
---|---|---|
Kanu 44' | (0–0) Jegyzőkönyv |
1996. július 23. 20:30 Sablon:1996FfociBRAHUN
|
Brazília (BRA) | 3–1 | Magyarország (HUN) |
---|---|---|
Ronaldo 35' Juninho 61' Bebeto 84' | (1–0) Jegyzőkönyv | Madar 58' |
1996. július 25. 21:00 Sablon:1996FfociJPNHUN
|
Japán (JPN) | 3–2 | Magyarország (HUN) |
---|---|---|
Maezono 39' (11-esből) 90+1' Uemura 90' | (1–1) Jegyzőkönyv | Sándor T. 2' Madar 48' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) | 16. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Nemtin Anita | Kaesar | Egyéni | 65,40 | 29. | 139,20 | 204,60 | 20. | 5,25 | 7. | 209,85 | 19. |
Tuska Pál Soós Attila Schaller Gábor Herczegfalvy Tibor | Zátony Zsizsik Albattrosz Lump | Csapat | 195,60 | 15. | nem ért célba | 1415,60 | 14. | nem indult | 1434,10 | 13. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lengyel Imre | Egyéni műugrás | 346,74 | 17. | 551,25 | 17. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Pintér Orsolya | Egyéni műugrás | 206,52 | 25. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kovács István | Harmatsúly | Soner Karagöz (TUR) 15–3 | Hursed Haszanov (TJK) 17–3 | Crinu Raicu-Olteanu (ROM) 24–2 | Khadpo Vichai (THA) 12–7 | Arnaldo Mesa (CUB) 14–7 | |
Nagy János | Pehelysúly | John Kelman (BAR) RSC | Daniel Attah (NGR) 14–12 | Pablo Chacón (ARG) 7–18 | kiesett | 6. | |
Nagy József | Váltósúly | Juan Hernández Sierra (CUB) RSC | kiesett | 17. | |||
Mizsei György | Nagyváltósúly | Richard Rowles (AUS) 10–2 | Markus Beyer (GER) 6–14 | kiesett | 9. | ||
Erdei Zsolt | Középsúly | Juan Pablo López (MEX) RSC | Malik Beyleroğlu (TUR) 8–9 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Úszás | Vívás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Martinek János | Egyéni | 172 | 1000 | 23. | 3:23,16 | 1248 | 16. | 19–12 | 910 | 5.* | 1:05,65 | 0 | 1100 | 1. | 12:54,380 | 1243 | 11. | 5501 | |
Hanzély Ákos | 179 | 1084 | 9.* | 3:24,90 | 1236 | 21. | 20–11 | 940 | 3.* | 1:17,32 | 150 | 947 | 21. | 12:59,430 | 1228 | 12. | 5435 | 6. | |
Sárfalvi Péter | 175 | 1036 | 19. | 3:18,27 | 1288 | 9. | 16–15 | 820 | 14.*** | 1:20,24 | 150 | 938 | 22. | 13:37,584 | 1114 | 23. | 5196 | 21. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Karacs Zsolt | Szabadpisztoly | 551 | 33. | kiesett | |
Légpisztoly | 576 | 23.** | kiesett | ||
Papanitz Zoltán | 577 | 19.*** | kiesett | ||
Szabadpisztoly | 553 | 28.* | kiesett | ||
Pálinkás Lajos | Gyorstüzelő pisztoly | 586 | 6.** | 685,9 | 7. |
Vári Zsolt | Légpuska | 581 | 33.** | kiesett | |
Sportpuska, fekvő | 595 | 11.******** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1160 | 27. | kiesett | ||
Sike József | Futócéllövészet | 579 | 4. | 677,1 | 4. |
Burkus Tamás | 564 | 14. | kiesett | ||
Gombos Károly | Trap | 119 | 20.********** | kiesett | |
Dupla trap | 127 | 24. | kiesett | ||
Bodó Zoltán | 125 | 27.** | kiesett | ||
Trap | 120 | 13.****** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Joó Éva | Sportpuska, összetett | 576 | 20.* | kiesett | |
Légpuska | 393 | 8. | 494,5 | 7. | |
Fórián Éva | Légpuska | 387 | 31.**** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 570 | 30.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
****** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
********** - tíz másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Karczag Tibor | 54 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Farkas Zoltán | 59 kg | 130,0 | 9. | 150,0 | 8.* | 280,0 | 8. |
Popa Adrián | 64 kg | 135,0 | 8.* | 172,5 | 5. | 307,5 | 5. |
Kecskés Zoltán | 135,0 | 8.* | 167,5 | 6.* | 302,5 | 8. | |
Feri Attila | 70 kg | 152,5 | 4.* | 187,5 | 2.* | 340,0 | |
Molnár Gábor | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||||
Stark Tibor | +108 kg | 187,5 | 6. | 227,5 | 8.* | 415,0 | 8. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Noszály Sándor | Egyes | Oleg Ogorodov (UZB) 5–7, 6–7 | kiesett | 33. | |||||
Köves Gábor Markovits László | Páros | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Ellis Ferreira Wayne Ferreira 1–6, 1–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csurgó Virág | Egyes | Aleksandra Olsza (POL) 6–2, 7–5 | Date Kimiko (JPN) 2–6, 3–6 | kiesett | 17. | ||||
Temesvári Andrea | Judith Wiesner (AUT) 6–7, 4–6 | kiesett | 33. | ||||||
Csurgó Virág Temesvári Andrea | Páros | Chile (CHI) Paula Cabezas Bárbara Castro 6–4, 1–6, 6–3 | Hollandia (NED) Manon Bollegraf Brenda Schultz-McCarthy 6–7, 6–7 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ódor Andrea | Női egyes | erőnyerő | Han Jingna (CHN) 0–11, 1–11 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Supola Zoltán | Talaj | 18,650 | 58.* | kiesett | |
Ugrás | 19,249 | 15.* | kiesett | ||
Korlát | 18,750 | 43. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,274 | 11. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,500 | 66.* | kiesett | ||
Lólengés | 19,075 | 20. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,498 | 20. | 56,962 | 22. | |
Csollány Szilveszter | Talaj | 18,275 | 77. | kiesett | |
Ugrás | 18,675 | 63.***** | kiesett | ||
Korlát | 18,000 | 78. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,425 | 85. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,312 | 6. | 9,812 | * | |
Lólengés | 18,525 | 60. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,212 | 48.* | kiesett | ||
Jordanov Krisztián | Talaj | 18,700 | 50.*** | kiesett | |
Ugrás | 18,337 | 84. | kiesett | ||
Korlát | 18,350 | 68.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 17,725 | 80. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,825 | 93. | kiesett | ||
Lólengés | 15,850 | 95. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 105,787 | 62. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Varga Adrienn | Talaj | 19,137 | 38.* | kiesett | |
Ugrás | 19,087 | 36.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,125 | 38.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,574 | 42.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,923 | 28. | 37,592 | 28. | |
Nyeste Adrienn | Talaj | 19,049 | 44. | kiesett | |
Ugrás | 19,150 | 29.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,224 | 32.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,387 | 51. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,810 | 32. | 37,237 | 30. | |
Krausz Nikolett | Talaj | 19,174 | 34.*** | kiesett | |
Ugrás | 19,100 | 34. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,287 | 27.* | kiesett | ||
Gerenda | 16,612 | 88. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,173 | 48. | 36,936 | 32. | |
Molnár Andrea | Talaj | 18,237 | 84. | kiesett | |
Ugrás | 18,812 | 51. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,887 | 53. | kiesett | ||
Gerenda | 18,024 | 67. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,960 | 52. | kiesett | ||
Ónodi Henrietta | Talaj | 18,962 | 48. | kiesett | |
Ugrás | 19,037 | 40. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,412 | 93. | kiesett | ||
Gerenda | 18,699 | 36. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 66,110 | 76. | kiesett | ||
Balog Ildikó | Talaj | 9,175 | 95. | kiesett | |
Felemás korlát | 18,662 | 59.* | kiesett | ||
Gerenda | 17,849 | 68. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 45,686 | 93. | kiesett | ||
Óváry Eszter | Talaj | 9,300 | 94. | kiesett | |
Ugrás | 18,712 | 62.** | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,387 | 94.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 37,399 | 98. | kiesett | ||
Varga Adrienn Nyeste Adrienn Krausz Nikolett Molnár Andrea Ónodi Henrietta Balog Ildikó Óváry Eszter | Csapat összetett | 188,520 | 9. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Fráter Viktória | Egyéni | 36,931 | 23. | kiesett | |||
Szalay Andrea | 35,898 | 36. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kerékjártó Tamás | 50 m gyors | 24,67 | 6. | 55. | kiesett | |||
Szabados Béla | 400 m gyors | 3:59,36 | 7. | 23. | kiesett | |||
100 m gyors | 51,26 | 7. | 35. | kiesett | ||||
Zubor Attila | 50,43 | 6. | 20. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:06,24 | 6. | 22. | kiesett | ||||
Czene Attila | 2:02,10 | 3. | 7. | A | 1:59,91 | 1. | ||
200 m gyors | 1:51,59 | 8. | 20.* | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:00,50 | 5. | 15. | B | 1:58,99 | 1. | 9. | |
Horváth Péter | 1:58,76 | 3. | 6. | A | 1:59,12 | 8. | 8. | |
100 m pillangó | 53,69 | 4. | 10. | B | 53,48 | 3. | 11. | |
Kollár Miklós | 200 m gyors | 1:52,19 | 8. | 25. | kiesett | |||
Deutsch Tamás | 100 m hát | 56,96 | 8. | 25. | kiesett | |||
Ágh Olivér | 200 m hát | 2:01,84 | 5. | 13. | B | 2:02,17 | 4. | 12. |
Güttler Károly | 200 m mell | 2:13,89 | 1. | 1. | A | 2:13,03 | 2. | |
100 m mell | 1:01,80 | 2.* | 4.* | A | 1:01,49 | 4. | 4. | |
Rózsa Norbert | 1:02,72 | 4. | 14. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:14,66 | 1. | 4. | A | 2:12,57 | 1. | ||
Batházi István | 400 m vegyes | 4:27,37 | 5. | 16. | B | kizárták | 16. | |
Kiss Gergő | 4:28,05 | 7. | 19. | kiesett | ||||
Deutsch Tamás Güttler Károly Horváth Péter Czene Attila Zubor Attila | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:41,05 | 2. | 2. | A | 3:40,84 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Lakos Gyöngyvér | 50 m gyors | 27,34 | 3. | 42. | kiesett | |||
Nyíri Anna | 100 m gyors | 57,82 | 1. | 30. | kiesett | |||
Kiss Judit | 400 m gyors | 4:29,80 | 7. | 38. | kiesett | |||
Kovács Rita | 800 m gyors | 9:06,97 | 7. | 25. | kiesett | |||
Kiss Annamária | 100 m hát | 1:07,38 | 1. | 32. | kiesett | |||
Egerszegi Krisztina | 200 m hát | 2:09,18 | 1. | 1. | A | 2:07,83 | 1. | |
400 m vegyes | 4:43,09 | 1. | 1. | A | 4:42,53 | 3. | ||
Kovács Ágnes | 100 m mell | 1:09,05 | 1. | 3. | A | 1:09,55 | 7. | 7. |
200 m mell | 2:29,58 | 2. | 5. | A | 2:26,57 | 3. | ||
Klocker Edit | 100 m pillangó | 1:03,61 | 7. | 31. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:17,90 | 8. | 23.* | kiesett | ||||
Újhelyi Beáta | 200 m vegyes | 2:26,77 | 7. | 40. | kiesett | |||
Egerszegi Krisztina Klocker Edit Kovács Ágnes Nyíri Anna | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:10,92 | 3. | 11. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Gádorfalvi Áron | Szörfvitorlázás | 25 | 33 | 34 | (47*) | 34 | 33 | 37 | (39) | 31 | 227,0 | 40. | ||
Litkey Farkas | Finn dingi | 11 | (29) | 24 | 23 | 22 | (25) | 19 | 22 | 20 | 24 | 165,0 | 26. | |
Litkey Botond Nyári Zsolt | 470-es osztály | 4 | 26 | (30) | 16 | 12 | 14 | 10 | 15 | 18 | 22 | (37) | 137,0 | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Bácsics Katalin Németh Enikő | 470-es osztály | 17 | (19) | (23) | 10 | 17 | 18 | 10 | 16 | 16 | 10 | 14 | 128,0 | 18. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Eszes Tamás | Laser | (57*) | 20 | 33 | 43 | 37 | 30 | 27 | 5 | 11 | 28 | (57*) | 234,0 | 31. |
Haranghy Csaba Komm András | Csillaghajó | (21) | 18 | (20) | 16 | 20 | 17 | 17 | 14 | 10 | 16 | 128,0 | 18. |
Versenyző | Versenyszám | Futam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wossala György Kovácsi László Vezér Károly | Soling | (23) | 14 | 19 | 12 | (23) | 10 | 20 | 13 | 18 | 20 | 126 | 20. | kiesett | 20. |
* - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Érsek Zsolt | Tőr, egyéni | erőnyerő | Marsi Márk (HUN) 15–10 | Rolando Tucker (CUB) 4–15 | kiesett | 10. | |||
Marsi Márk | erőnyerő | Érsek Zsolt (HUN) 10–15 | kiesett | 24. | |||||
Kiss Róbert | Kim Jongguk (Kim Yong-guk) (KOR) 11–15 | kiesett | 36. | ||||||
Imre Géza | Párbajtőr, egyéni | Paris Inostroza (CHI) 15–12 | Vánky Péter (SWE) 15–14 | Elmar Borrmann (GER) 15–14 | Sandro Cuomo (ITA) 15–14 | Iván Trevejo (CUB) 10–15 | Kovács Iván (HUN) 15–9 | ||
Kovács Iván | erőnyerő | Mike Marx (USA) 15–6 | Pavel Kolobkov (RUS) 15–11 | Marius Strzalka (GER) 15–13 | Alekszandr Beketov (RUS) 8–15 | Imre Géza (HUN) 15–9 | 4. | ||
Kulcsár Krisztián | erőnyerő | Andrus Kajak (EST) 14–15 | kiesett | 22. | |||||
Navarrete József | Kard, egyéni | erőnyerő | Tony Plourde (CAN) 15–9 | Norbert Jaskot (POL) 15–8 | Felix Becker (GER) 15–7 | Sztanyiszlav Pozdnyakov (RUS) 7–15 | Damien Touya (FRA) 7–15 | 4. | |
Szabó Bence | erőnyerő | Vilmoş Szabo (ROM) 8–15 | kiesett | 17. | |||||
Köves Csaba | erőnyerő | Steffen Wiesinger (GER) 10–15 | kiesett | 18. | |||||
Marsi Márk Kiss Róbert Érsek Zsolt | Tőr, csapat | Oroszország (RUS) Dmitrij Sevcsenko İlqar Məmmədov Vlagyiszlav Pavlovics 43–45 | Az 5–8. helyért Dél-Korea (KOR) Csong Szugi (Jeong Su-gi) Kim Jongguk (Kim Yong-guk) Kim Jongho (Kim Yeong-ho) 45–42 | Az 5. helyért Németország (GER) Alexander Koch Uwe Römer Wolfgang Wienand 45–44 | 5. | ||||
Imre Géza Kovács Iván Kulcsár Krisztián | Párbajtőr, csapat | Oroszország (RUS) Alekszandr Beketov Pavel Kolobkov Valerij Zaharevics 39–45 | Az 5–8. helyért Spanyolország (ESP) Oscar Fernández César González Raúl Maroto 45–20 | Az 5. helyért Észtország (EST) Kaido Kaaberma Andrus Kajak Meelis Loit 39–45 | 6. | ||||
Szabó Bence Köves Csaba Navarrete József | Kard, csapat | Románia (ROM) Florin Lupeică Mihai Covaliu Vilmoş Szabo 45–40 | Lengyelország (POL) Janusz Olech Norbert Jaskot Rafał Sznajder 45–33 | Oroszország (RUS) Grigorij Kirijenko Szergej Sarikov Sztanyiszlav Pozdnyakov 25–45 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mohamed Aida | Tőr, egyéni | erőnyerő | Anna Rybicka (POL) 15–8 | Anja Fichtel-Mauritz (GER) 15–14 | Laura Cârlescu-Badea (ROM) 8–15 | kiesett | 8. | ||
Jánosi Zsuzsa | erőnyerő | Barbara Wolnicka-Szewczyk (POL) 15–11 | Xiao Aihua (CHN) 7–15 | kiesett | 11. | ||||
Lantos Gabriella | erőnyerő | Olga Velicsko (RUS) 14–15 | kiesett | 17. | |||||
Szalay Gyöngyi | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Julija Garajeva (RUS) 15–14 | Oksana Yermakova (EST) 15–6 | Ko Dzsongdzson (Go Jeong-jeon) (KOR) 15–5 | Laura Flessel-Colovic (FRA) 10–15 | Margherita Zalaffi (ITA) 15–13 | ||
Nagy Tímea | erőnyerő | Kim Hidzsong (Kim Hui-jeong) (KOR) 15–5 | Elisa Uga (ITA) 15–9 | Valérie Barlois-Mevel-Leroux (FRA) 9–15 | kiesett | 5. | |||
Hormay Adrienn | erőnyerő | I Gumnam (Lee Geum-nam) (KOR) 15–9 | Katja Nass (GER) 15–9 | Laura Flessel-Colovic (FRA) 12–15 | kiesett | 6. | |||
Mohamed Aida Lantos Gabriella Jánosi Zsuzsa | Tőr, csapat | Franciaország (FRA) Adeline Wuillème Clothilde Magnan Laurence Modaine-Cessac 45–26 | Olaszország (ITA) Francesca Bortolozzi-Borella Giovanna Trillini Valentina Vezzali 42–45 | Németország (GER) Anja Fichtel-Mauritz Monika Weber-Koszto Sabine Bau 42–45 | 4. | ||||
Hormay Adrienn Szalay Gyöngyi Nagy Tímea | Párbajtőr, csapat | Egyesült Államok (USA) Elaine Cheris Leslie Marx Nhi Lan Le 45–25 | Olaszország (ITA) Elisa Uga Laura Chiesa Margherita Zalaffi 32–45 | Oroszország (RUS) Karina Aznavurjan Marija Mazina Julija Garajeva 44–45 | 4. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996víziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 5 | 5 | 0 | 0 | 47 | 38 | +9 | 10 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 46 | 44 | +2 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 0 | 2 | 39 | 33 | +6 | 6 |
Oroszország (RUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 42 | 38 | +4 | 5 |
Németország (GER) | 5 | 1 | 0 | 4 | 36 | 45 | –9 | 2 |
Hollandia (NED) | 5 | 0 | 0 | 5 | 36 | 48 | –12 | 0 |
1996. július 20. 12:40 Sablon:1996víziHUNRUS
| Magyarország (HUN) | 8–7 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Peter Kerr (AUS), Salvatore Merola (ITA) |
(1–2, 1–3, 4–1, 2–1) | ||||
Benedek, Kásás 2 | három játékos 2 |
1996. július 21. 12:40 Sablon:1996víziGERHUN
| Németország (GER) | 8–9 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Zeljko Klaric (CRO), Jean Demey (FRA) |
(1–3, 3–3, 3–1, 1–2) | ||||
Erjavec 3 | Kásás 3 |
1996. július 22. 16:40 Sablon:1996víziHUNNED
| Magyarország (HUN) | 10–8 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Daniel Legare (CAN), Vladimir Prikhodko (KAZ) |
(2–2, 3–2, 3–2, 2–2) | ||||
Benedek, Varga 4 | van der Meer 4 |
1996. július 23. 16:40 Sablon:1996víziESPHUN
| Spanyolország (ESP) | 7–8 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Radu Timoc (ROM), Vyacheslav Belevtsov (UKR) |
(2–2, 2–3, 1–1, 2–2) | ||||
Estiarte 2 | Tóth F. 3 |
1996. július 24. 11:00 Sablon:1996víziHUNYUG
| Magyarország (HUN) | 12–8 | Jugoszlávia (YUG) | Játékvezetők: Francois Simons (BEL), Salvatore Merola (ITA) |
(4–2, 3–1, 4–3, 1–2) | ||||
Benedek, Varga 3 | három játékos 2 |
- Negyeddöntő
1996. július 26. 15:00 Sablon:1996víziHUNGRE
| Magyarország (HUN) | 12–8 | Görögország (GRE) | Játékvezetők: Vladimir Prikhodko (KAZ), yacheslav Belevtsov (UKR) |
(3–2, 4–2, 2–2, 3–2) | ||||
négy játékos 2 | Mavrotász 3 |
- Elődöntő
1996. július 27. 19:00 Sablon:1996víziHUNESP
| Magyarország (HUN) | 6–7 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Wilhelm Keman (NED), Rolf Ludecke (GER) |
(2–2, 2–1, 1–1, 1–3) | ||||
Benedek 2 | Gómez 4 |
- Bronzmérkőzés
1996. július 28. 15:00 Sablon:1996víziHUNITA
| Magyarország (HUN) | 18–20 (h. u.) | Olaszország (ITA) | Játékvezetők: Miroslav Radenovic (YUG), Zeljko Klaric (CRO) |
(4–3, 4–4, 3–2, 5–7, 0–3, 2–1) | ||||
Benedek 4 | Angelini, Silipo 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) | 4. |
Források
- Hungary at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
Kapcsolódó szócikkek
- Az 1996. évi nyári olimpia magyarországi résztvevőinek listája
- Olimpiaportál
- Magyarságportál