W sumie: 95 (1)
  1. Aktualne na: 24 lutego 2024. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 21 marca 2024.
Multimedia w Wikimedia Commons

Artur Pikk (ur. 5 marca 1993 w Tartu) – estoński piłkarz grający na pozycji lewego obrońcy. Od 2023 jest zawodnikiem klubu Odra Opole.

Kariera piłkarska

Swoją karierę piłkarską Pikk rozpoczynał w juniorach takich klubów jak: Velldoris, Valga Warrior, Flora Rakvere i Levadia Tallinn. W 2009 roku został zawodnikiem HaServ Tartu, w którym w latach 2009–2010 grał w II Liiga (III poziom rozgrywkowy). W 2011 roku wrócił do Levadii Tallinn i niedługo potem został wypożyczony do Tartu JK Tammeka. Zadebiutował w nim 2 kwietnia 2011 w zremisowanym 1:1 domowym meczu z JK Narva Trans. W zespole Tartu JK Tammeka grał do połowy 2012 roku.

Latem 2012 roku Pikk wrócił do Levadii, w której zadebiutował 7 sierpnia 2012 w wygranym 4:0 domowym meczu z Paide Linnameeskond. W sezonie 2012 wywalczył wicemistrzostwo Estonii oraz zdobył Puchar Estonii. W sezonie 2013 został mistrzem kraju. W sezonie 2014 wywalczył dublet (mistrzostwo i puchar), a w sezonie 2015 – wicemistrzostwo.

W lutym 2016 roku Pikk przeszedł do BATE Borysów. Swój debiut w BATE zaliczył 2 kwietnia 2016 w zwycięskim 4:1 wyjazdowym meczu z Dynamą Brześć. W sezonie 2016 wywalczył z BATE mistrzostwo Białorusi.

W 2017 roku Pikk został zawodnikiem słowackiego klubu MFK Ružomberok. Zadebiutował w nim 21 października 2017 w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z FK Senica.