Lambeth-Londyn

Data i miejsce śmierci

19 czerwca 1960
Spa

Chris Bristow (ur. 2 grudnia 1937 w Lambeth-Londyn, zm. 19 czerwca 1960 w Spa, Belgia) − brytyjski kierowca wyścigowy.

Życiorys

Bristow był synem właściciela warsztatu z Londynu.

Kariera

Formuła 1 (sezon 1959)

W tym sezonie wystąpił w barwach zespołu British Racing Partnership. Brał udział w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, w którym zajął 10. miejsce.

Formuła 1 (sezon 1960)

W sezonie tym wziął udział w trzech wyścigach w barwach zespołu Yeoman Credit Racing. Były to wyścigi o: Grand Prix Monako, Grand Prix Holandii, oraz Grand Prix Belgii. Żadnego z tych wyścigów nie zdołał ukończyć.

Podczas ostatniego wyścigu sezonu na dwudziestym okrążeniu, na zakręcie Burnenville, podczas walki z Willy'm Mairesse'm (z zespołu Ferrari) wypadł z toru i wjechał na nasyp (około 5 m od toru). W wyniku tego zdarzenia bolid uległ przewróceniu; zawodnik zrzucony został na drut kolczasty, który ściął mu głowę. Sześć okrążeń później na tym samym zakręcie zginął Alan Stacey.

Brązowy 3. miejsce lub II wicemistrzostwo
Zielony Ukończył, punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy zdobył co najmniej jeden punkt na przestrzeni sezonu, poza trzema powyższymi opcjami)
Niebieski Ukończył, nie punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy nie zdobył co najmniej jednego punktu na przestrzeni sezonu)
Czerwony Nie zakwalifikował się (NZ)
Nie prekwalifikował się (NPK)
Różowy Nie ukończył (NU)
Niesklasyfikowany (NS) (w klasyfikacji generalnej, gdy nie został sklasyfikowany w żadnym wyścigu sezonu)