Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2023
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Edycja | 16. | ||
Liczba zespołów | 6 | ||
Termin | 13-17 grudnia 2023 | ||
Liczba meczów | 10 | ||
Liczba obiektów sportowych | 1 (w 1 miejscowościach) | ||
Zwycięzca | |||
2. miejsce | |||
3. miejsce | Tianjin Bohai Bank | ||
MVP |
16. edycja Klubowych mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet odbyły się w dniach 13-17 grudnia 2023 w chińskim mieście Hangzhou[1]. W rozgrywkach brało udział 6 drużyn.
Hala sportowa
Obiekt | |
---|---|
Miasto | Hangzhou |
Hala | Hangzhou Normal University Cangqian Gymnasium |
Pojemność | 8033 |
Uczestnicy[2]
Drużyna | Sposób awansu |
---|---|
Tianjin Bohai Bank | Gospodarz, Mistrz Chin |
VakıfBank SK | Zwycięzca Ligi Mistrzyń (2022/2023) |
Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | Finalista Ligi Mistrzyń (2022/2023) |
Dentil/Praia Clube | Zwycięzca Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej 2023 |
Gerdau/Minas | Finalista Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej 2023 |
Sport Center 1 | Zwycięzca Klubowych Mistrzostw Azji 2023 |
Podział na grupy[3]
Grupa A | Grupa B |
---|---|
Tianjin Bohai Bank Eczacıbaşı Dynavit Stambuł Gerdau/Minas | VakıfBank SK Dentil/Praia Clube Sport Center 1 |
Mecze
- W nawiasach podano godziny meczów zgodnie z czasem środkowoeuropejskim
Faza grupowa[4]
Grupa A
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | P | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1 | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | MAX | 150 | 107 | 1.4 |
2 | Tianjin Bohai Bank | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | 134 | 133 | 1.01 |
3 | Gerdau/Minas | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 | 106 | 150 | 0.71 |
Źródło: en.volleyballworld.com
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do półfinału
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.12.2023 | 19:30 (12:30) | Tianjin Bohai Bank | 3:0 | Gerdau/Minas | 25:22 | 25:16 | 25:20 | 5433 | raport | ||
14.12.2023 | 19:30 (12:30) | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | 3:0 | Gerdau/Minas | 25:19 | 25:11 | 25:18 | 1132 | raport | ||
15.12.2023 | 19:30 (12:30) | Tianjin Bohai Bank | 0:3 | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | 17:25 | 23:25 | 19:25 | 4783 | raport |
Grupa B
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | P | wyg. | prz. | ratio | zdob. | str. | ratio | |||
1 | VakıfBank SK | 6 | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | MAX | 150 | 87 | 1.72 |
2 | Dentil/Praia Clube | 3 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 1 | 126 | 132 | 0.95 |
3 | Sport Center 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 0 | 95 | 152 | 0.63 |
Źródło: en.volleyballworld.com
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek małych punktów; 4. wyższy stosunek setów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do półfinału
Wyniki
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.12.2023 | 14:00 (07:00) | VakıfBank SK | 3:0 | Sport Center 1 | 25:10 | 25:15 | 25:13 | 869 | raport | ||
14.12.2023 | 14:00 (07:00) | Dentil/Praia Clube | 3:0 | Sport Center 1 | 25:10 | 25:22 | 27:25 | 888 | raport | ||
15.12.2023 | 14:00 (07:00) | VakıfBank SK | 3:0 | Dentil/Praia Clube | 25:16 | 25:14 | 25:19 | 1358 | raport |
Faza finałowa
Drabinka
Półfinały | Finał | |||||
16.12 | ||||||
Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | 3 | |||||
Dentil/Praia Clube | 1 | |||||
17.12 | ||||||
Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | 3 | |||||
VakıfBank SK | 2 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
16.12 | 17.12 | |||||
VakıfBank SK | 3 | Dentil/Praia Clube | 1 | |||
Tianjin Bohai Bank | 0 | Tianjin Bohai Bank | 3 |
Półfinały |
---|
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.12.2023 | 14:00 (07:00) | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | 3:1 | Dentil/Praia Clube | 25:16 | 25:12 | 25:27 | 25:22 | 1910 | raport | |
19:30 (12:30) | VakıfBank SK | 3:0 | Tianjin Bohai Bank | 25:16 | 25:23 | 25:23 | 2398 | raport |
Mecz o 3 miejsce |
---|
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.12.2023 | 14:00 (07:00) | Dentil/Praia Clube | 1:3 | Tianjin Bohai Bank | 23:25 | 20:25 | 25:17 | 19:25 | 1903 | raport |
Finał |
---|
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.12.2023 | 19:30 (12:30) | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł | 3:2 | VakıfBank SK | 19:25 | 25:23 | 25:23 | 23:25 | 15:9 | 2967 | raport |
KLUBOWY MISTRZ ŚWIATA |
---|
3. TYTUŁ |
Nagrody indywidualne
Nagroda | Zawodniczka | Klub |
MVP | Tijana Bošković | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł |
Najlepsza atakująca | Tijana Bošković | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł |
Najlepsza rozgrywająca | Elif Şahin | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł |
Najlepsze środkowe | Zehra Güneş Jovana Stevanović | VakıfBank SK Eczacıbaşı Dynavit Stambuł |
Najlepsze przyjmujące | Gabriela „Gabi” Braga Guimarães Li Yingying | VakıfBank SK Tianjin Bohai Bank |
Najlepsza libero | Ayça Aykaç | VakıfBank SK |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Drużyna |
---|---|
1 | Eczacıbaşı Dynavit Stambuł |
2 | VakıfBank SK |
3 | Tianjin Bohai Bank |
4 | Dentil/Praia Clube |
5 | Gerdau/Minas |
6 | Sport Center 1 |
Przypisy
- ↑ Hangzhou to Host 2023 FIVB Volleyball Women’s Club World Championship in December. worldofvolley.com. (ang.).
- ↑ Teams. en.volleyballworld.com. (ang.).
- ↑ Eczacıbaşı Dynavit, Melissa Vargas’lı Tianjin Bohai Bank’a karşı!. voleybolmagazin.com. (tur.).
- ↑ Schedule & Results. en.volleyballworld.com. (ang.).