Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym 2000
| |||
Data | 27 marca – 2 kwietnia 2000 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Francuska Federacja Sportów Lodowych (FFSG) | ||
Miejscowość | Nicea | ||
Hala | Palais des Congrès Acropolis | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 4 | ||
Liczba zawodników | 200 | ||
Liczba reprezentacji | 48 | ||
Zwycięzcy | |||
Soliści | Aleksiej Jagudin | ||
Solistki | Michelle Kwan | ||
Pary sportowe | Marija Pietrowa | ||
Pary taneczne | Marina Anisina | ||
|
Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym 2000 – zawody rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, które odbywały się od 27 marca do 2 kwietnia 2000 w hali Palais des Congrès Acropolis w Nicei. Podczas zawodów rozgrywane były konkurencje solistów, solistek, par sportowych oraz par tanecznych.
Złoty medal wśród solistów zdobył Rosjanin Aleksiej Jagudin, zaś wśród solistek triumfowała Amerykanka Michelle Kwan. W parach sportowych tytuł mistrzowski wywalczyli Rosjanie Marija Pietrowa i Aleksiej Tichonow. W parach tanecznych triumfowali reprezentanci Francji Marina Anisina i Gwendal Peizerat.
Klasyfikacja medalowa
Lp. | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 2 | 1 | 1 | 4 |
2 | Stany Zjednoczone | 1 | 0 | 1 | 2 |
Francja | 1 | 0 | 1 | 2 | |
4 | Włochy | 0 | 1 | 0 | 1 |
Chiny | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Kanada | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7 | Litwa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wyniki
Soliści
Poz. | Zawodnik | Reprezentacja | Punkty[1] | QB | QA | SP | FS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksiej Jagudin | Rosja | 2,0 | — | 1 | 1 | 1 |
2 | Elvis Stojko | Kanada | 5,4 | 1 | — | 5 | 2 |
3 | Michael Weiss | Stany Zjednoczone | 5,6 | — | 2 | 3 | 3 |
4 | Jewgienij Pluszczenko | Rosja | 6,0 | 2 | — | 2 | 4 |
5 | Li Chengjiang | Chiny | 12,0 | — | 3 | 8 | 6 |
6 | Aleksandr Abt | Rosja | 15,6 | 3 | — | 4 | 12 |
7 | Stanick Jeannette | Francja | 16,0 | 5 | — | 10 | 8 |
8 | Guo Zhengxin | Chiny | 16,0 | 4 | — | 9 | 9 |
9 | Vincent Restencourt | Francja | 16,4 | — | 7 | 11 | 7 |
10 | Takeshi Honda | Japonia | 17,2 | — | 5 | 17 | 5 |
11 | Timothy Goebel | Stany Zjednoczone | 17,4 | 8 | — | 7 | 10 |
12 | Anthony Liu | Australia | 20,4 | 7 | — | 6 | 14 |
13 | Witalij Daniłczenko | Ukraina | 20,6 | 6 | — | 12 | 11 |
14 | Stefan Lindemann | Niemcy | 22,4 | — | 4 | 13 | 13 |
15 | Dmytro Dmytrenko | Ukraina | 27,2 | — | 8 | 15 | 15 |
16 | Andrejs Vlascenko | Niemcy | 28,0 | — | 6 | 16 | 16 |
17 | Roman Skorniakov | Uzbekistan | 31,8 | 10 | — | 18 | 17 |
18 | Ivan Dinev | Bułgaria | 32,0 | 9 | — | 14 | 20 |
19 | Ben Ferreira | Kanada | 34,4 | 11 | — | 20 | 18 |
20 | Michael Tyllesen | Dania | 34,4 | — | 10 | 19 | 19 |
21 | Markus Leminen | Finlandia | 40,0 | — | 12 | 22 | 22 |
22 | Patrick Meier | Szwajcaria | 40,2 | — | 9 | 21 | 24 |
23 | Siergiej Ryłow | Azerbejdżan | 40,6 | 13 | — | 24 | 21 |
24 | Konstantin Kostin | Łotwa | 41,6 | 12 | — | 23 | 23 |
Nie awansowali do programu dowolnego | |||||||
25 | Wachtang Murwanidze | Gruzja | NQ | — | 13 | 25 | NQ |
26 | Szabolcs Vidrai | Węgry | NQ | — | 11 | 27 | NQ |
27 | Yamato Tamura | Japonia | NQ | 14 | — | 26 | NQ |
28 | Cornel Gheorghe | Rumunia | NQ | — | 14 | 28 | NQ |
29 | Matthew Davies | Wielka Brytania | NQ | 15 | — | 29 | NQ |
30 | Jurij Litwinow | Kazachstan | NQ | — | 15 | 30 | NQ |
Nie awansowali do programu krótkiego | |||||||
31 | Kevin Van Der Perren | Belgia | NQ | — | 16 | NQ | |
31 | Robert Grzegorczyk | Polska | NQ | 16 | — | NQ | |
33 | Lee Kyu-hyun | Korea Południowa | NQ | 17 | — | NQ | |
33 | Róbert Kažimír | Słowacja | NQ | — | 17 | NQ | |
35 | Michael Shmerkin | Izrael | NQ | 18 | — | NQ | |
35 | Patrick Schmit | Luksemburg | NQ | — | 18 | NQ | |
37 | Bradley Santer | Australia | NQ | 19 | — | NQ | |
37 | Angelo Dolfini | Włochy | NQ | — | 19 | NQ | |
39 | Ricky Cockerill | Nowa Zelandia | NQ | — | 20 | NQ | |
39 | Jan Čejvan | Słowenia | NQ | 20 | — | NQ | |
41 | Lukáš Rakowski | Czechy | NQ | 21 | — | NQ | |
41 | Clemens Jonas | Austria | NQ | — | 21 | NQ | |
43 | Jordi Pedro | Hiszpania | NQ | — | 22 | NQ | |
43 | Margus Hernits | Estonia | NQ | 22 | — | NQ | |
45 | Filip Stiller | Szwecja | NQ | 23 | — | NQ | |
45 | Panagiotis Markouizos | Grecja | NQ | — | 23 | NQ | |
47 | Ricardo Olavarrieta | Meksyk | NQ | 24 | — | NQ |
Solistki
Poz. | Zawodniczka | Reprezentacja | Punkty[2] | QB | QA | SP | FS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Michelle Kwan | Stany Zjednoczone | 3,6 | 2 | — | 3 | 1 |
2 | Irina Słucka | Rosja | 3,6 | 1 | — | 2 | 2 |
3 | Marija Butyrska | Rosja | 4,0 | — | 1 | 1 | 3 |
4 | Vanessa Gusmeroli | Francja | 9,2 | 7 | — | 4 | 4 |
5 | Sarah Hughes | Stany Zjednoczone | 9,2 | 3 | — | 5 | 5 |
6 | Wiktorija Wołczkowa | Rosja | 13,4 | 4 | — | 8 | 7 |
7 | Júlia Sebestyén | Węgry | 14,4 | — | 3 | 7 | 9 |
8 | Jennifer Robinson | Kanada | 15,0 | 6 | — | 11 | 6 |
9 | Angela Nikodinov | Stany Zjednoczone | 16,6 | 5 | — | 6 | 11 |
10 | Ołena Laszenko | Ukraina | 17,6 | — | 4 | 10 | 10 |
11 | Mikkeline Kierkgaard | Dania | 17,8 | — | 2 | 15 | 8 |
12 | Yoshie Onda | Japonia | 22,4 | 8 | — | 12 | 12 |
13 | Sabina Wojtala | Polska | 24,0 | 9 | — | 9 | 15 |
14 | Diána Póth | Węgry | 25,2 | — | 11 | 13 | 13 |
15 | Alisa Drei | Finlandia | 27,2 | — | 7 | 14 | 16 |
16 | Anna Rechnio | Polska | 27,8 | — | 9 | 17 | 14 |
17 | Zoya Douchine | Niemcy | 32,4 | — | 6 | 20 | 18 |
18 | Tatiana Malinina | Uzbekistan | 32,4 | — | 5 | 19 | 19 |
19 | Silvia Fontana | Włochy | 33,6 | 10 | — | 21 | 17 |
20 | Anna Lundström | Szwecja | 34,0 | — | 8 | 18 | 20 |
21 | Hałyna Maniaczenko | Ukraina | 34,2 | — | 9 | 16 | 21 |
22 | Sun Siyin | Chiny | 40,4 | 13 | — | 22 | 22 |
23 | Ivana Jakupcevic | Chorwacja | 42,8 | 12 | — | 25 | 23 |
24 | Shirene Human | Południowa Afryka | 43,0 | — | 13 | 23 | 24 |
Nie awansowały do programu dowolnego | |||||||
25 | Kaja Hanevold | Norwegia | NQ | — | 15 | 24 | NQ |
26 | Roxana Luca | Rumunia | NQ | — | 12 | 26 | NQ |
27 | Julija Liebediewa | Armenia | NQ | 14 | — | 27 | NQ |
28 | Anastasiya Gimazetdinova | Uzbekistan | NQ | 11 | — | 29 | NQ |
29 | Valeria Trifancova | Łotwa | NQ | — | 14 | 28 | NQ |
30 | Marion Krijgsman | Holandia | NQ | 15 | — | 30 | NQ |
Nie awansowały do programu krótkiego | |||||||
31 | Julija Worobjowa | Azerbejdżan | NQ | — | 16 | NQ | |
31 | Mojca Kopač | Słowenia | NQ | 16 | — | NQ | |
33 | Olga Vassilieva | Estonia | NQ | 17 | — | NQ | |
33 | Ellen Mareels | Belgia | NQ | — | 17 | NQ | |
35 | Anna Wenzel | Austria | NQ | 18 | — | NQ | |
35 | Lucia Starovičová | Słowacja | NQ | — | 18 | NQ | |
37 | Tammy Sear | Wielka Brytania | NQ | 19 | — | NQ | |
37 | Sarah-Yvonne Prytula | Australia | NQ | — | 19 | NQ | |
39 | Nicole Skoda | Szwajcaria | NQ | 20 | — | NQ | |
39 | Diane Chen | Chińskie Tajpej | NQ | — | 20 | NQ | |
41 | Liza Menagia | Grecja | NQ | — | 21 | NQ | |
41 | Marta Andrade | Hiszpania | NQ | 21 | — | NQ | |
43 | Rocio Salas Visuet | Meksyk | NQ | — | 22 | NQ | |
43 | Choi Young-eun | Korea Południowa | NQ | 22 | — | NQ | |
45 | Helena Pajović | Jugosławia | NQ | 23 | — | NQ |
Pary sportowe
Poz. | Zawodnicy | Reprezentacja | Punkty[3] | SP | FS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow | Rosja | 2,0 | 2 | 1 |
2 | Shen Xue / Zhao Hongbo | Chiny | 2,5 | 1 | 2 |
3 | Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis | Francja | 5,0 | 4 | 3 |
4 | Jamie Salé / David Pelletier | Kanada | 5,5 | 3 | 4 |
5 | Dorota Zagórska / Mariusz Siudek | Polska | 8,5 | 7 | 5 |
6 | Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin | Rosja | 10,0 | 8 | 6 |
7 | Kyoko Ina / John Zimmerman | Stany Zjednoczone | 10,0 | 6 | 7 |
8 | Peggy Schwarz / Mirko Müller | Niemcy | 11,5 | 5 | 9 |
9 | Tiffany Scott / Phillip Dulebohn | Stany Zjednoczone | 12,5 | 9 | 8 |
10 | Kristy Sargeant-Wirtz / Kris Wirtz | Kanada | 15,5 | 11 | 10 |
11 | Mariana Kautz / Norman Jeschke | Niemcy | 18,0 | 12 | 12 |
12 | Marina Chałturina / Walerij Artiuczow | Kazachstan | 19,0 | 16 | 11 |
13 | Kateřina Beránková / Otto Dlabola | Czechy | 19,5 | 13 | 13 |
14 | Inga Rodionowa / Andriej Krukow | Azerbejdżan | 21,0 | 14 | 14 |
15 | Pang Qing / Tong Jian | Chiny | 22,5 | 15 | 15 |
16 | Jewhenija Fiłonenko / Aleksandr Czestnich | Gruzja | 25,0 | 18 | 16 |
17 | Viktoria Shklover / Valdis Mintals | Estonia | 25,5 | 17 | 17 |
18 | Oľga Beständigová / Jozef Beständig | Słowacja | 27,5 | 19 | 18 |
19 | Jekatierina Dańko / Gennadi Emelienenko | Białoruś | 29,0 | 20 | 19 |
WD | Julija Obertas / Dmytro Pałamarczuk | Ukraina | DNF | 10 | DNF |
Nie awansowali do programu dowolnego | |||||
21 | Catherine Huc / Vivien Rolland | Francja | NQ | 21 | NQ |
22 | Tatjana Zaharjeva / Jurijs Salmanovs | Łotwa | NQ | 22 | NQ |
Pary taneczne
Poz. | Zawodnicy | Reprezentacja | Punkty[4] | CD-1 | CD-2 | OD | FD |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marina Anissina / Gwendal Peizerat | Francja | 2,6 | 1 | 1 | 2 | 1 |
2 | Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio | Włochy | 3,4 | 2 | 2 | 1 | 2 |
3 | Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas | Litwa | 7,0 | 4 | 4 | 4 | 3 |
4 | Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch | Rosja | 7,0 | 3 | 3 | 3 | 4 |
5 | Galit Chait / Siergiej Sachnowski | Izrael | 10,4 | 6 | 6 | 5 | 5 |
6 | Kati Winkler / René Lohse | Niemcy | 11,6 | 5 | 5 | 6 | 6 |
7 | Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow | Ukraina | 14,0 | 7 | 7 | 7 | 7 |
8 | Naomi Lang / Peter Tchernyshev | Stany Zjednoczone | 16,8 | 8 | 9 | 9 | 8 |
9 | Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński | Polska | 18,4 | 9 | 8 | 10 | 9 |
10 | Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon | Kanada | 20,8 | 10 | 11 | 11 | 10 |
11 | Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder | Francja | 23,0 | 12 | 12 | 12 | 11 |
12 | Jamie Silverstein / Justin Pekarek | Stany Zjednoczone | 25,4 | 14 | 14 | 13 | 12 |
13 | Anna Siemienowicz / Roman Kostomarow | Rosja | 26,6 | 13 | 13 | 14 | 13 |
14 | Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler | Szwajcaria | 29,2 | 15 | 16 | 15 | 14 |
15 | Megan Wing / Aaron Lowe | Kanada | 31,0 | 17 | 15 | 16 | 15 |
16 | Natalja Romaniuta / Daniił Barancew | Rosja | 33,8 | 18 | 17 | 18 | 16 |
17 | Aleksandra Kauc / Filip Bernadowski | Polska | 37,0 | 19 | 19 | 19 | 18 |
18 | Nakako Tsuzuki / Rinat Farkhoutdinov | Japonia | 37,2 | 21 | 20 | 20 | 17 |
19 | Stephanie Rauer / Thomas Rauer | Niemcy | 39,8 | 20 | 21 | 21 | 19 |
20 | Zita Gebora / András Visontai | Węgry | 43,0 | 25 | 24 | 22 | 20 |
21 | Julie Keeble / Łukasz Zalewski | Wielka Brytania | 44,2 | 24 | 23 | 23 | 21 |
22 | Zhang Weina / Cao Xianming | Chiny | 45,4 | 23 | 22 | 24 | 22 |
WD | Albena Denkova / Maksim Stawiski | Bułgaria | DNF | 11 | 10 | 8 | DNF |
WD | Federica Faiella / Luciano Milo | Włochy | DNF | 16 | 18 | 17 | DNF |
Nie awansowali do tańca dowolnego | |||||||
25 | Angelika Führing / Bruno Ellinger | Austria | NQ | 22 | 25 | 26 | NQ |
26 | Kateřina Kovalová / David Szurman | Czechy | NQ | 26 | 26 | 25 | NQ |
27 | Alissa De Carbonnel / Alexander Malkov | Białoruś | NQ | 28 | 28 | 27 | NQ |
28 | Zuzana Durkovska / Marian Mesaros | Słowacja | NQ | 27 | 27 | 28 | NQ |
29 | Anna Mosenkova / Sergei Sychov | Estonia | NQ | 30 | 30 | 29 | NQ |
30 | Tiffany Hyden / Vazgen Azrojan | Armenia | NQ | 29 | 29 | 30 | NQ |
Nie awansowali do tańca oryginalnego | |||||||
31 | Ana Galitch / Andriej Griaziew | Bośnia i Hercegowina | NQ | 31 | 31 | NQ | |
32 | Portia Duval-Rigby / Francis Rigby | Australia | NQ | 32 | 32 | NQ |
Przypisy
- ↑ ISU World Figure Skating Championships 2000 – Men – Result. icecalc.com. [dostęp 2019-11-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-12-03)]. (ang.).
- ↑ ISU World Figure Skating Championships 2000 – Ladies – Result. icecalc.com. [dostęp 2019-11-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-12-09)]. (ang.).
- ↑ ISU World Figure Skating Championships 2000 – Pairs – Result. icecalc.com. [dostęp 2019-11-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-12-03)]. (ang.).
- ↑ ISU World Figure Skating Championships 2000 – Ice Dancing – Result. icecalc.com. [dostęp 2019-11-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-12-09)]. (ang.).
Bibliografia
- ISU World Figure Skating Championships 2000. icecalc.com. [dostęp 2019-11-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-12-03)]. (ang.).
- p
- d
- e
|