Mistrzostwa Czech w Lekkoatletyce 2021
| |||
Organizator | |||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Zlin | ||
Arena | |||
Data otwarcia | 26 czerwca 2021 | ||
Data zamknięcia | 27 czerwca 2021 | ||
Liczba zawodników | 505[1] | ||
Liczba klubów | 81[1] |
52. Mistrzostwa Czech w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 26 i 27 czerwca 2021 na Stadionie mládeže w Zlinie.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Dominik Záleský | 10,31 | Zdeněk Stromšík | 10,38 | Štěpán Hampl | 10,43 |
Bieg na 200 m | Jan Jirka | 20,45 NR | Tomáš Němejc | 20,53 | Jiří Kubeš | 20,94 |
Bieg na 400 m | Matěj Krsek | 46,40 | Patrik Šorm | 46,47 | Pavel Maslák | 46,60 |
Bieg na 800 m | Filip Šnejdr | 1:46,33 | Lukáš Hodboď | 1:46,73 | Jakub Davidík | 1:47,27 |
Bieg na 1500 m | Viktor Šinágl | 3:42,71 | Jan Friš | 3:42,82 | Adam Dvořáček | 3:43,57 |
Bieg na 5000 m | Viktor Šinágl | 14:17,67 | Vladimír Marčík | 14:23,96 | Martin Zajíc | 14:30,34 |
Bieg na 10 000 m[a][2] | Jiří Homoláč | 29:57,15 | Viktor Šinágl | 30:14,12 | Tomáš Jaša | 30:45,18 |
Bieg uliczny na 10 km[b][3] | Martin Zajíc | 30:34 | Viktor Šinágl | 30:52 | Vladimír Marčík | 31:04 |
Bieg przełajowy (krótki)[c][4] | Vladimír Marčík | 13:38 | Marek Uvizl | 13:40 | Tomáš Jaša | 13:42 |
Bieg przełajowy (długi)[c][4] | Jáchym Kovář | 33:57 | Jiří Homoláč | 34:27 | Michal Šmahel | 34:32 |
Bieg górski na 12 km[d][5] | Jáchym Kovář | 50:33 | Marek Chrascina | 51:30 | Dominik Sádlo | 52:41 |
Bieg górski na 22,5 km[e][6] | Marek Chrascina | 1:33:35 | Jiří Čípa | 1:35:18 | Ondřej Fejfar | 1:37:24 |
Półmaraton[f][7] | Vít Pavlišta | 1:06:31 | Viktor Šinágl | 1:07:11 | Ondřej Fejfar | 1:07:38 |
Maraton[g][8] | Vít Pavlišta | 2:18:28 | Jiří Homoláč | 2:19:08 | Jan Kohut | 2:21:13 |
Bieg na 110 m przez płotki | Petr Svoboda | 13,78 | David Ryba | 14,10 | Vilém Stráský | 14,49 |
Bieg na 400 m przez płotki | Vít Müller | 49,26 | Martin Tuček | 50,20 | Matěj Mach | 51,55 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Damián Vích | 8:53,19 | David Foller | 8:56,61 | Martin Kováčech | 8:59,19 |
Sztafeta 4 × 100 m[h] | Olymp Praha
| 40,61 | AK ŠKODA Plzeň
| 40,88 | Slavia Praha
| 40,95 |
Sztafeta 4 × 400 m | Slavia Praha
| 3:11,40 | AK ŠKODA Plzeň
| 3:13,42 | VSK Univerzita Brno
| 3:14,22 |
Chód na 20 km[i][9] | Vít Hlaváč | 1:29:12 | Lukáš Gdula | 1:35:14 | Adam Zajíček | 1:35:57 |
Chód na 35 km[j][10] | Vít Hlaváč | 2:45:25 | Lukáš Gdula | 2:53:16 | Jaromír Morávek | 2:54:30 |
Chód na 50 km[k][11] | Vít Hlaváč | 3:52:54 | Lukáš Gdula | 3:56:06 | Martin Nedvídek | 4:35:59 |
Skok wzwyż | Marek Bahník | 2,20 | Jakub Bělík | 2,12 | Josef Adámek | 2,12 |
Skok o tyczce | Jan Kudlička | 5,55 | Dan Bárta | 5,45 | Matěj Ščerba | 5,35 |
Skok w dal | Radek Juška | 7,88 | Jakub Rusek | 7,53 | Dan Kováč | 7,32 |
Trójskok | Jiří Vondráček | 16,08 | Ondřej Vodák | 15,81 | Filip Dittrich | 15,24 |
Pchnięcie kulą | Tomáš Staněk | 20,68 | Martin Novák | 18,16 | David Tupý | 17,83 |
Rzut dyskiem | Marek Bárta | 60,02 | Michal Forejt | 56,48 | Jakub Forejt | 53,89 |
Rzut młotem | Patrik Hájek | 69,31 | Michal Fiala | 65,49 | Miroslav Pavlíček | 65,13 |
Rzut oszczepem | Jakub Vadlejch | 82,04 | Vítězslav Veselý | 81,38 | Martin Florian | 71,38 |
Dziesięciobój[l][12] | Ondřej Kopecký | 7502 | Jonáš Pospíšil | 6954 | Vilém Stráský | 6796 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Johana Kaiserová | 11,73 | Natálie Kožuškaničová | 11,74 | Lucie Mičunková | 11,84 |
Bieg na 200 m | Jana Slaninová | 23,64 | Barbora Šplechtnová | 23,66 | Martina Hofmanová | 23,80 |
Bieg na 400 m | Barbora Malíková | 51,23 | Tereza Petržilková | 53,35 | Martina Hofmanová | 54,14 |
Bieg na 800 m | Kimberley Ficenec | 2:04,52 | Adéla Sádlová | 2:05,07 | Anna Šimková | 2:06,09 |
Bieg na 1500 m | Diana Mezuliáníková | 4:09,06 | Kristiina Mäki | 4:10,59 | Simona Vrzalová | 4:11,47 |
Bieg na 5000 m | Moira Stewartová | 16:27,62 | Tereza Hrochová | 16:28,30 | Aneta Chlebiková | 16:40,90 |
Bieg na 10 000 m[a][2] | Moira Stewartová | 33:35,02 | Tereza Hrochová | 33:53,78 | Julia-Anna Lily Bell | 34:48,73 |
Bieg uliczny na 10 km[b][3] | Moira Stewartová | 33:24 | Tereza Hrochová | 34:37 | Tereza Novotná | 35:44 |
Bieg przełajowy[c][4] | Tereza Hrochová | 30:37 | Tereza Zimovjanová | 31:16 | Anna Málková | 31:16 |
Bieg górski na 12 km[d][5] | Tereza Hrochová | 59:10 | Pavla Schorná | 59:27 | Adéla Stránská | 59:39 |
Bieg górski na 22,5 km[e][6] | Barbora Macurová | 1:50:27 | Pavla Schorná | 1:52:45 | Gabriela Veigertová | 1:54:36 |
Półmaraton[f][7] | Tereza Hrochová | 1:14:34 | Barbora Macurová | 1:16:54 | Magdalena Horká | 1:17:52 |
Maraton[g][8] | Eva Vrabcová | 2:27:07 | Moira Stewartová | 2:29:28 | Magdalena Horká | 2:42:30 |
Bieg na 100 m przez płotki | Markéta Štolová | 13,06 w | Helena Jiranová | 13,12 w | Lucie Čuda | 13,15 w |
Bieg na 400 m przez płotki | Nikoleta Jíchová | 57,17 | Barbora Veselá | 57,69 | Tereza Jonášová | 59,14 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Tereza Novotná | 10:18,68 | Veronika Siebeltová | 10:37,03 | Bára Stýblová | 10:43,64 |
Sztafeta 4 × 100 m | USK Praha B
| 45,59 | USK Praha A
| 45,85 | AK Olomouc
| 46,31 |
Sztafeta 4 × 400 m | AK ŠKODA Plzeň
| 3:40,61 | USK Praha
| 3:47,41 | Slavia Praha
| 3:49,41 |
Chód na 20 km[i][9] | Tereza Ďurdiaková | 1:38:00 | Eliška Martínková | 1:39:13 | Jana Zikmundová | 1:48:26 |
Chód na 35 km[j][m][10] | Tereza Ďurdiaková | 2:51:50 | Jana Zikmundová | 3:25:08 | – | – |
Skok wzwyż | Klára Krejčiříková | 1,80 | Michaela Hrubá | 1,77 | Nikola Gavendová | 1,74 |
Skok o tyczce | Romana Maláčová | 4,45 | Amálie Švábíková | 4,45 | Zuzana Pražáková< | 4,35 |
Skok w dal | Linda Suchá | 6,28 | Michaela Kučerová | 6,26 | Kateřina Dvořáková | 6,16 |
Trójskok | Emma Maštalířová | 13,32 | Petra Harasimová | 13,27 | Linda Suchá | 13,11 |
Pchnięcie kulą | Markéta Červenková | 17,48 | Katrin Brzyszkowská | 15,74 | Lenka Valešová | 14,81 |
Rzut dyskiem | Eliška Staňková | 55,68 | Barbora Tichá | 51,70 | Lenka Matoušková | 48,30 |
Rzut młotem | Kateřina Šafránková | 69,56 | Tereza Králová | 65,57 | Lenka Valešová | 63,87 |
Rzut oszczepem | Barbora Špotáková | 61,38 | Martina Píšová | 56,99 | Irena Gillarová | 55,70 |
Siedmiobój[l][12] | Dorota Skřivanová | 5773 | Barbora Zatloukalová | 5723 | Jana Novotná | 5377 |
Zobacz też
Uwagi
- ↑ a b Rozegrano 24 kwietnia w Skalicy na Słowacji.
- ↑ a b Rozegrano 26 września w Běchovicach.
- ↑ a b c Rozegrano 27 listopada w Valašskim Meziříčíu.
- ↑ a b Rozegrano 19 września w Českej Třebovie.
- ↑ a b Rozegrano 15 sierpnia w Jańskich Łaźniach.
- ↑ a b Rozegrano 10 kwietnia w Ostřešanach.
- ↑ a b Rozegrano 30 maja w Pradze.
- ↑ Drugie miejsca zajęła reprezentacyjna sztafeta Czech juniorów z czasem 40,68 s.
- ↑ a b Rozegrano 10 kwietnia w Ołomuńcu.
- ↑ a b Rozegrano 17 października w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.
- ↑ Rozegrano 20 marca w Dudincach na Słowacji.
- ↑ a b Rozegrano 5 i 6 czerwca w Třebíciu.
- ↑ Tylko dwie czeskie zawodniczki ukończyły chód.
Przypisy
- ↑ a b Mistrovství ČR mužů a žen na dráze Zlín (26. – 27. 6. 2021)) Celkové počty [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů a juniorek v běhu na 10000 m Skalica (24. 4. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Mistrovství ČR v silničním běhu mužů, žen, juniorů a juniorek Praha – Běchovice (26. 9. 2021) [online], results.onlinesystem.cz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b c Mistrovství ČR v přespolním běhu mužů, žen, juniorů a juniorek Valašské Meziříčí (27. 11. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Mistrovství ČR v běhu do vrchu (nahoru a dolů) – Běh na Peklák 2021 Česká Třebová – Peklák (19. 9. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Mistrovství ČR v dlouhém horském běhu Janské Lázně (15. 8. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Mistrovství ČR v půlmaratonu mužů a žen Ostřešany (10. 4. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Mistrovství ČR mužů, žen v maratonu Praha (30. 5. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b 55. ročník Olomoucké dvacítky v chůzi, Mistrovství ČR mužů a žen v chůzi na 20 km Olomouc (10. 4. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Majstrovstvá SR v chôdzi na 35 km Banská Bystrica 17.10.2021 [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (słow.).
- ↑ Mistrovství ČR v chůzi na 50 km Dudince (20. 3. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- ↑ a b Mistrovství ČR ve vícebojích mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek Třebíč (5. – 6. 6. 2021) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
Bibliografia
- Mistrovství ČR mužů a žen na dráze Zlín (26. – 27. 6. 2021)) [online], Český atletický svaz [dostęp 2022-08-12] (cz.).
- Milan Urban (red.): Atletické výkony 2021. Český atletický svaz, s. 27–35. [dostęp 2022-08-12]. (cz.).