2024– Paris Volley[1]
Kariera reprezentacyjna
Lata Reprezentacja Wyst.
Słowenia Słowenia

Nik Mujanović (ur. 14 października 2004) – słoweński siatkarz, reprezentant kraju, grający na pozycji atakującego.

W 2023 roku o zakontraktowaniu Mujanovicia poinformował włoski klub Mint Vero Volley Monza, jednak zawodnik miał ważny kontrakt z Calcitem Kamnik, co uniemożliwiało mu grę dla włoskiego klubu. Sąd słoweński orzekł w tej sprawie na rzecz klubu z Kamnika[2]. Ostatecznie jednak Mujanović został wpisany do rejestru zawodników Monzy, gdzie gra z numerem 8 na pozycji atakującego[3].

Mistrzostwa Europy:

Udział siatkarza w pozostałych międzynarodowych turniejach w reprezentacji Słowenii

Turniej Miejsce Rok
Mistrzostwa Europy U-17 13. miejsce 2019[10]
Mistrzostwa Europy Juniorów 6. miejsce 2022[11]
Liga Narodów 7. miejsce 2023[12]

Przypisy

1. FRA M: Nik Mujanović Signs with Paris Volley for Next Season!. worldofvolley.com. (ang.).
  2. Mujanovic tesserato dal Vero Volley [online] [dostęp 2023-12-22]  (wł.).
  3. NIK MUJANOVIĆ [online], Store Vero Volley [dostęp 2023-12-22]  (ang.).
  4. Mevza League: Ljubljana down Kamnik in all-Slovenian final to take 14th title!. volleytimes.com. (ang.).
  5. SLO M: ACH Volley crown season without single defeat in domestic competitions by claiming championship title. worldofvolley.com. (ang.).
  6. ACH VOLLEY NASLOV OBDRŽAL V LJUBLJANI. odbojka.si. (słoweń.).
  7. Projekt Warszawa zdobył Puchar Challenge siatkarzy!. polsatsport.pl. (pol.).
  8. Włochy M: Ekipa z Perugii z mistrzostwem! Niesamowity mecz Leona. siatka.org. (pol.).
  9. ME M: Francuzi doprowadzili do tie-breaka, ale brąz zdobyli Słoweńcy. siatka.org. (pol.).
  10. National teams. www-old.cev.eu. (ang.).
  11. CEV U20 Volleyball European Championship 2022 Classification 5-8 (JMF-36). www-old.cev.eu. (ang.).
  12. Final Standings. en.volleyballworld.com. (ang.).