Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 | |||
| |||
Miejsce | Japonia | ||
---|---|---|---|
Termin | 27 lipca 2021 (eliminacje) | ||
Liczba ekip | 16 | ||
Liczba sportowców | 73 | ||
Obiekt rozgrywek | Olimpijskie Centrum Sportów Wodnych | ||
Złoty medal | |||
Srebrny medal | ROC | ||
Brązowy medal |
4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji pływackich, które odbyły się podczas XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Eliminacje miały miejsce 27 lipca, a finał konkurencji 28 lipca 2021 roku.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie japońskim (UTC+09:00) oraz polskim (CEST)[1].
Data | Godzina rozpoczęcia | ||
---|---|---|---|
UTC+09:00 | CEST | ||
27 lipca 2021 | 20:17 | 13:17 | Eliminacje |
28 lipca 2021 | 12:26 | 5:26 | Finał |
Rekordy
Przed zawodami rekord świata i rekord olimpijski wyglądały następująco:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Stany Zjednoczone Michael Phelps (1:44,49) Ricky Berens (1:44,13) David Walters (1:45,47) Ryan Lochte (1:44,46) | 6:58,55 | Rzym | 31 lipca 2009 | [2] |
Rekord olimpijski | Stany Zjednoczone Michael Phelps (1:43,31) Ryan Lochte (1:44,28) Ricky Berens (1:46,29) Peter Vanderkaay (1:44,68) | 6:58,56 | Pekin | 13 sierpnia 2008 | [3] |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnicy | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 3 | Wielka Brytania | Matthew Richards (1:46,35) James Guy (1:44,66) Calum Jarvis (1:45,53) Thomas Dean (1:46,71) | 7:03,25 | Q |
2. | 2 | 4 | Australia | Alexander Graham (1:45,72) Mack Horton (1:47,51) Elijah Winnington (1:46,19) Zac Incerti (1:45,58) | 7:05,00 | Q |
3. | 1 | 5 | Włochy | Stefano Di Cola (1:47,00) Matteo Ciampi (1:45,64) Marco De Tullio (1:46,78) Filippo Megli (1:45,63) | 7:05,05 | Q |
4. | 1 | 4 | ROC | Michaił Dowgaljuk (1:46,56) Aleksandr Krasnych (1:46,78) Iwan Giriew (1:45,71) Michaił Wiekowiszczew (1:46,11) | 7:05,16 | Q |
5. | 2 | 5 | Stany Zjednoczone | Drew Kibler (1:46,12) Andrew Seliskar (1:46,17) Patrick Callan (1:47,12) Blake Pieroni (1:46,21) | 7:05,62 | Q |
6. | 1 | 7 | Szwajcaria | Antonio Djakovic (1:46,41) Nils Liess (1:47,23) Noè Ponti (1:47,11) Roman Mityukov (1:45,84) | 7:06,59 | Q, |
7. | 2 | 2 | Niemcy | Lukas Märtens (1:47,27) Poul Zellmann (1:45,80) Henning Mühlleitner (1:48,11) Jacob Heidtmann (1:45,58) | 7:06,76 | Q |
8. | 2 | 6 | Brazylia | Luiz Altamir Melo (1:48,01) Fernando Scheffer (1:46,09) Murilo Sartori (1:46,76) Breno Correia (1:46,87) | 7:07,73 | Q |
9. | 1 | 3 | Chiny | Ji Xinjie (1:47,14) Hong Jinquan (1:48,17) Zhang Ziyang (1:46,89) Wang Shun (1:46,07) | 7:08,27 | |
10. | 1 | 1 | Izrael | Denis Loktev (1:46,64) Daniel Namir (1:47,41) Tomer Frankel (1:48,19) Gal Cohen Groumi (1:46,41) | 7:08,65 | |
11. | 1 | 6 | Francja | Jordan Pothain (1:47,30) Hadrien Salvan (1:48,09) Enzo Tesic (1:46,84) Jonathan Atsu (1:46,65) | 7:08,88 | |
12. | 2 | 7 | Japonia | Konosuke Yanagimoto (1:48,50) Katsuhiro Matsumoto (1:45,35) Kosuke Hagino (1:47,90) Kotaro Takahashi (1:47,78) | 7:09,53 | |
13. | 2 | 1 | Korea Południowa | Lee Yoo-yeon (1:49,55) Hwang Sun-woo (1:48,88) Kim Woo-min (1:49,24) Lee Ho-joon (1:47,36) | 7:15,03 | |
14. | 2 | 8 | Irlandia | Jack McMillan (1:46,66) Finn McGeever (1:48,46) Brendan Hyland (1:51,28) Shane Ryan (1:49,08) | 7:15,48 | |
15. | 1 | 8 | Polska | Kacper Majchrzak (1:49,32) Jakub Kraska (1:47,94) Kamil Sieradzki (1:50,44) Radosław Kawęcki (1:51,21) | 7:18,91 | |
16. ! | 1 | 2 | Węgry | Balázs Holló (1:47,41) Gábor Zombori (1:47,27) Dominik Kozma Richárd Márton | 9:99,99 ! | DSQ |
Finał
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnicy | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 ! | 4 | Wielka Brytania | Thomas Dean (1:45,72) James Guy (1:44,40) Matthew Richards (1:45,01) Duncan Scott (1:43,45) | 6:58,58 | |
2 ! | 6 | ROC | Martin Malutin (1:45,69) Iwan Giriew (1:45,63) Jewgienij Ryłow (1:45,26) Michaił Dowgaljuk (1:45,23) | 7:01,81 | |
3 ! | 5 | Australia | Alexander Graham (1:46,00) Kyle Chalmers (1:45,35) Zac Incerti (1:45,75) Thomas Neill (1:44,74) | 7:01,84 | |
4. | 2 | Stany Zjednoczone | Kieran Smith (1:44,74) Drew Kibler (1:45,51) Zach Apple (1:47,31) Townley Haas (1:44,87) | 7:02,43 | |
5. | 3 | Włochy | Stefano Ballo (1:45,77) Matteo Ciampi (1:45,88) Filippo Megli (1:45,33) Stefano Di Cola (1:46,26) | 7:03,24 | |
6. | 7 | Szwajcaria | Antonio Djakovic (1:45,77) Nils Liess (1:47,74) Noè Ponti (1:46,93) Roman Mityukov (1:45,68) | 7:06,12 | |
7. | 1 | Niemcy | Lukas Märtens (1:46,68) Poul Zellmann (1:46,30) Henning Mühlleitner (1:48,04) Jacob Heidtmann (1:45,49) | 7:06,51 | |
8. | 8 | Brazylia | Fernando Scheffer (1:45,93) Murilo Sartori (1:46,09) Breno Correia (1:48,11) Luiz Altamir Melo (1:48,09) | 7:08,22 |
Przypisy
- ↑ Tokio 2020 – pływanie – harmonogram. Olympics. [dostęp 2021-07-13]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2009 – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki. Omega Timing. [dostęp 2021-07-13]. (ang.).
- ↑ Pekin 2008 – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki. [dostęp 2021-07-13]. (ang.).
- ↑ Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2021-07-27]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2021-07-28]. (ang.).
- p
- d
- e
Mistrzowie olimpijscy w pływaniu (4 × 200 m stylem dowolnym)
|
- p
- d
- e
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Mężczyźni
Kobiety
Sztafety
Mężczyźni |
|
---|---|
Kobiety | |
Sztafeta mieszana |