Puchar Azji w Piłce Nożnej 2019
| |||
Katar - Japonia, finał turnieju | |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | AFC | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Zjednoczone Emiraty Arabskie | ||
Otwarcie | 5 stycznia, Abu Zabi | ||
Zamknięcie (finał) | 1 lutego, Abu Zabi | ||
Liczba drużyn | 24 (z 1 konfederacji) | ||
Liczba aren | 8 (w 4 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 51 | ||
Liczba bramek | 130 (2,55 na mecz) | ||
Oglądalność | 644 307 (12 633 na mecz) | ||
Król strzelców | Almoez Ali | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | Almoez Ali | ||
Strona internetowa |
Puchar Azji w Piłce Nożnej 2019 – 17. edycja Pucharu Azji w piłce nożnej. Turniej po raz drugi w historii rozgrywany był w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a tytułu broniła reprezentacja Australii, która w poprzedniej edycji, pokonała po dogrywce Koreę Południową. Od 2019 roku formuła rozgrywania turnieju została zmieniona i po raz pierwszy w jego historii rywalizowały ze sobą 24 drużyny narodowe[1].
Gospodarz
Zjednoczone Emiraty Arabskie 9 marca 2015 zostały ogłoszone gospodarzem i o to miano rywalizowały z Iranem[2].
Eliminacje
- Osobny artykuł: Puchar Azji w Piłce Nożnej 2019 (eliminacje).
46 drużyn narodowych przystąpiło do rywalizacji o 23 wolne miejsca w turnieju (ZEA jako gospodarz miały zapewnioną kwalifikację do turnieju finałowego). W 2014 roku podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego AFC podjęto decyzję o połączeniu dwóch pierwszych rund kwalifikacyjnych do Pucharu Azji z eliminacjami do piłkarskich Mistrzostw Świata[1].
Do rozstawienia drużyn wykorzystano ranking FIFA ze stycznia 2015 roku. W pierwszej rundzie 12 najniżej sklasyfikowanych zespołów zostało skojarzonych w 6 par, który rywalizowały ze sobą w formacie mecz-rewanż o 6 miejsc premiowanych awansem do drugiej rundy. Zespoły te dołączyły do 34 pozostałych drużyn w drugiej rundzie, w której zostały podzielone na 8 grup po 5 drużyn. Bezpośredni awans do turnieju finałowego uzyskują zwycięzcy każdej z grup oraz 4 najlepsze drużyny w klasyfikacji drużyn z drugich miejsc. Zespoły, które zapewnią sobie awans w ten sposób będą dalej rywalizowały w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata (w tym momencie drogi eliminacji do Pucharu Azji i do Mistrzostw Świata zostaną rozłączone).
Pozostałe drużyny z drugich miejsc, wszystkie drużyny, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach oraz 4 najlepsze z czwartych miejsc zagrają w trzeciej, decydującej rundzie eliminacji do Pucharu Azji. Reszta drużyn (czyli pozostałe drużyny z czwartych miejsc oraz wszystkie z piątych miejsc) zagrają w dodatkowej dwustopniowej fazie play-off, gdzie mecze rozgrywane będą systemem mecz i rewanż. W ten sposób wyłonionych zostanie ostatnich osiem drużyn, które wezmą udział w trzeciej rundzie eliminacji. W niej, 24 drużyny zostaną podzielone na 6 grup po 4 zespoły, które będą rywalizować ze sobą systemem kołowym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup uzupełnią stawkę finalistów turnieju.
Stadiony
Abu Zabi | Abu Zabi | Al-Ajn |
---|---|---|
Zayed Sports City Stadium | Al Jazira Stadium | Hazza Bin Zayed Stadium |
Pojemność: 44,000 | Pojemność: 42,056 | Pojemność: 25,965 |
Al-Ajn | ||
Sheikh Khalifa Stadium | ||
Pojemność: 20,174 | ||
Abu Zabi | ||
Malab Al Nahajjan | ||
Pojemność: 15,000 | ||
Szardża | Dubaj | Dubaj |
Malab asz-Szarika | Al-Shabab Stadium | Al-Nasr Stadium |
Pojemność: 15,000 | Pojemność: 12,000 | Pojemność: 12,000 |
Uczestnicy
W porównaniu do poprzedniej edycji tym razem tylko gospodarz turnieju miał zapewniony udział w turnieju finałowym. Pozostałe drużyny walczyły w eliminacjach o udział w turnieju.
Drużyna | Grupa kwalifikacyjna | Liczba występów | Najlepszy wynik | Ostatni występ |
---|---|---|---|---|
Arabia Saudyjska | zwycięzca druga runda Grupa A | 9 | Zwycięstwo (1984, 1988, 1996) | 2015 |
Australia | zwycięzca druga runda Grupa B | 3 | Zwycięstwo (2015) | 2015 |
Katar | zwycięzca druga runda Grupa C | 9 | Ćwierćfinał (2000, 2011) | 2015 |
Iran | zwycięzca druga runda Grupa D | 13 | Zwycięstwo (1968, 1972, 1976) | 2015 |
Japonia | zwycięzca druga runda Grupa E | 8 | Zwycięstwo (1992, 2000, 2004, 2011) | 2015 |
Tajlandia | zwycięzca druga runda Grupa F | 6 | III miejsce (1972) | 2007 |
Korea Południowa | zwycięzca druga runda Grupa G | 13 | Zwycięstwo (1956, 1960) | 2015 |
Uzbekistan | zwycięzca Druga runda Grupa H | 6 | IV miejsce (2011) | 2015 |
Irak | I miejsce klasyfikacja drużyn z drugich miejsc druga runda | 8 | Zwycięstwo (2007) | 2015 |
Syria | II miejsce klasyfikacja drużyn z drugich miejsc druga runda | 5 | Faza Grupowa (1980, 1984, 1988, 1996, 2011) | 2011 |
Zjednoczone Emiraty Arabskie | III miejsce klasyfikacja drużyn z drugich miejsc druga runda | 9 | II miejsce (1996) | 2015 |
Chiny | IV miejsce klasyfikacja drużyn z drugich miejsc druga runda | 11 | II miejsce (1984, 2004) | 2015 |
Indie | I miejsce trzecia runda Grupa A | 4 | III miejsce (1964) | 2011 |
Kirgistan | II miejsce trzecia runda Grupa A | debiutant | ||
Liban | I miejsce trzecia runda Grupa B | 1 | Faza grupowa (2000) | 2000 |
Korea Północna | II miejsce trzecia runda Grupa B | 5 | IV miejsce (1980) | 2015 |
Jordania | I miejsce trzecia runda Grupa C | 3 | Ćwierćfinał (2004, 2011) | 2015 |
Wietnam | II miejsce trzecia runda Grupa C | 4 | IV miejsce (1956, 1960) | 2007 |
Oman | I miejsce trzecia runda Grupa D | 3 | Faza grupowa (2004, 2007, 2015) | 2015 |
Palestyna | II miejsce trzecia runda Grupa D | 1 | Faza grupowa (2015) | 2015 |
Bahrajn | I miejsce trzecia runda Grupa E | 5 | IV miejsce (2004) | 2015 |
Turkmenistan | II miejsce trzecia runda Grupa E | 1 | Faza grupowa (2004) | 2004 |
Filipiny | I miejsce trzecia runda Grupa F | debiutant | ||
Jemen | II miejsce trzecia runda Grupa F | debiutant |
Składy
- Główny artykuł: Puchar Azji w piłce nożnej 2019 (składy).
Rozgrywki
Drużyny z pierwszego i drugiego miejsca z każdej grupy miały zapewniony awans do 1/8 finału. Cztery najlepsze zespoły, które zajęły 3. miejsce w swoich grupach, również awansowały do fazy pucharowej. Schemat rywalizacji z drużynami z trzeciego miejsca wyznaczony był w następujący sposób.
4 najlepsze zespoły z 3. miejsc | Rywal zwycięzcy grupy A | Rywal zwycięzcy grupy B | Rywal zwycięzcy grupy C | Rywal zwycięzcy grupy D |
---|---|---|---|---|
A B C D | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B |
A B C E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
A B C F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A B D E | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
A B D F | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A B E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
A C D E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy E |
A C D F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F |
A C E F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
A D E F | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy A | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
B C D E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy E |
B C D F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
B C E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
B D E F | 3. miejsce z grupy E | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy B | 3. miejsce z grupy F |
C D E F | 3. miejsce z grupy C | 3. miejsce z grupy D | 3. miejsce z grupy F | 3. miejsce z grupy E |
Faza grupowa
Zasady
Za zwycięstwo w meczu przyznawane były 3 punkty, za remis – 1 punkt, za porażkę – 0 punktów, o kolejności w grupie decydowała suma zdobytych punktów. Do 1/8 finału awansowali wszyscy zwycięzcy grup, wszystkie drużyny z 2. miejsc oraz cztery najlepsze drużyny z 3. miejsc.
Gdy dwie lub więcej drużyn uzyskały tę samą liczbę punktów (po rozegraniu wszystkich meczów w grupie), o kolejności w grupie decydowały określone kryteria, kolejno:
- większa liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami (tzn. drużynami, dla których rozstrzyga się kolejność);
- lepszy bilans (większa różnica) bramek zdobytych i straconych w meczach pomiędzy tymi drużynami;
- większa liczba bramek zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami;
- jeżeli po zastosowaniu kryteriów 1-3 pozostają drużyny, dla których nie rozstrzygnięto kolejności, kryteria 1-3 powtarza się z udziałem tylko tych drużyn; jeżeli kolejność jest nierozstrzygnięta, stosuje się dalsze punkty;
- lepszy bilans (większa różnica) bramek zdobytych i straconych we wszystkich meczach w grupie;
- większa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach w grupie;
- seria rzutów karnych, jeżeli dwie drużyny uzyskały tę samą liczbę punktów, tę samą liczbę bramek, grają ostatni grupowy mecz ze sobą i remisują na koniec tego meczu, a inne drużyny nie uzyskały tej samej liczby punktów;
- klasyfikacja fair play;
- losowanie;
4 najlepsze drużyny, spośród tych, które zajęły 3. miejsca w grupach, ustala się na podstawie następujących kryteriów (biorąc pod uwagę wszystkie mecze grupowe), kolejno:
- większa liczba zdobytych punktów;
- lepszy bilans (większa różnica) bramek zdobytych i straconych;
- większa liczba bramek zdobytych;
- klasyfikacja fair play turnieju finałowego;
- losowanie;
Legenda do tabelek:
awans do 1/8 finału
możliwy awans do 1/8 finału
- Pkt – liczba punktów
- M – liczba meczów
- W – wygrane
- R – remisy
- P – porażki
- Br+ – bramki zdobyte
- Br− – bramki stracone
- +/− – bilans bramek
Grupa A
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zjednoczone Emiraty Arabskie (A) | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 |
Tajlandia (A) | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 |
Bahrajn (A) | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Indie | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 |
A - Awans z grupy.
5 stycznia 2019 17:00 CET | Zjednoczone Emiraty Arabskie Khalil 88' (k.) | 1:1 (0:0) Raport | Bahrajn | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 33 878 Sędzia: Adham Mohammad |
6 stycznia 2019 14:30 CET | Tajlandia | 1:4 (1:1) Raport | Indie | Malab Al Nahajjan, Abu Zabi Widzów: 3 250 Sędzia: Kwok Man Liu |
10 stycznia 2019 12:00 CET | Bahrajn | 0:1 (0:0) Raport | Tajlandia | Al-Nasr Stadium, Dubaj Widzów: 2 720 Sędzia: Chris Beath |
10 stycznia 2019 17:00 CET | Indie | 0:2 (0:1) Raport | Zjednoczone Emiraty Arabskie | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 43 206 Sędzia: César Arturo Ramos |
14 stycznia 2019 17:00 CET | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 1:1 (1:1) Raport | Tajlandia | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 17 809 Sędzia: Ryuji Sato |
14 stycznia 2019 17:00 CET | Indie | 0:1 (0:0) Raport | Bahrajn | Malab asz-Szarika, Szardża Widzów: 11 417 Sędzia: Ilgiz Tantashev |
Grupa B
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jordania (A) | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | +3 |
Australia (A) | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 |
Palestyna | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | -3 |
Syria | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | -3 |
A - Awans z grupy.
6 stycznia 2019 12:00 CET | Australia | 0:1 (0:1) Raport | Jordania | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 4 934 Sędzia: Ahmed Al Kaf |
6 stycznia 2019 17:00 CET | Syria | 0:0 (0:0) Raport | Palestyna | Malab asz-Szarika, Szardża Widzów: 8 471 Sędzia: Ravshan Ermatov |
10 stycznia 2019 14:30 CET | Jordania | 2:0 (2:0) Raport | Syria | Sheikh Khalifa International Stadium, Al-Ajn Widzów: 9 152 Sędzia: Kim Dong-jin |
11 stycznia 2019 12:00 CET | Palestyna | 0:3 (0:2) | Australia | Al-Shabab Stadium, Dubaj Widzów: 11 915 Sędzia: Valentin Kovalenko |
15 stycznia 2019 14:30 CET | Australia | 3:2 (1:1) Raport | Syria | Sheikh Khalifa International Stadium, Al-Ajn Widzów: 10 429 Sędzia: César Arturo Ramos |
15 stycznia 2019 14:30 CET | Palestyna | 0:0 (0:0) Raport | Jordania | Al Jazira Stadium, Al-Ajn Widzów: 20 843 Sędzia: Mohanad Qassim |
Grupa C
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Korea Południowa (A) | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 |
Chiny (A) | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 |
Kirgistan (A) | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 |
Filipiny | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | -6 |
A - Awans z grupy.
7 stycznia 2019 12:00 CET | Chiny | 2:1 (0:1) Raport | Kirgistan | Sheikh Khalifa International Stadium, Al-Ajn Widzów: 1 839 Sędzia: Mohammed Abdulla Mohamed |
7 stycznia 2019 14:30 CET | Korea Południowa | 1:0 (0:0) Raport | Filipiny | Al-Nasr Stadium, Dubaj Widzów: 3 185 Sędzia: Nawaf Szukr Allah |
11 stycznia 2019 14:30 CET | Filipiny | 0:3 (0:1) Raport | Chiny | Al Jazira Stadium, Abu Zabi Widzów: 16 013 Sędzia: Hiroyuki Kimura |
11 stycznia 2019 17:00 CET | Kirgistan | 0:1 (0:1) Raport | Korea Południowa Kim Min-jae 41' | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 4 893 Sędzia: Khamis Al-Marri |
16 stycznia 2019 14:30 CET | Korea Południowa | 2:0 (1:0) Raport | Chiny | Malab Al Nahajjan, Abu Zabi Widzów: 13 579 Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim |
16 stycznia 2019 14:30 CET | Kirgistan | 3:1 (1:0) Raport | Filipiny | Al-Shabab Stadium, Dubaj Widzów: 4 217 Sędzia: Turki Al-Khudhayr |
Grupa D
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iran (A) | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 0 | +7 |
Irak (A) | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 |
Wietnam (A) | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 |
Jemen | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 10 | -10 |
A - Awans z grupy.
7 stycznia 2019 17:00 CET | Iran | 5:0 (3:0) Raport | Jemen | Al Jazira Stadium, Abu Zabi Widzów: 5 301 Sędzia: Ryuji Sato |
8 stycznia 2019 14:30 CET | Irak | 3:2 (1:2) Raport | Wietnam | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 4 779 Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim |
12 stycznia 2019 12:00 CET | Wietnam | 0:2 (0:1) Raport | Iran | Malab Al Nahajjan, Abu Zabi Widzów: 10 841 Sędzia: Muhammad Taqi |
12 stycznia 2019 14:30 CET | Jemen | 0:3 (0:2) Raport | Irak | Malab asz-Szarika, Szardża Widzów: 9 757 Sędzia: Fu Ming |
16 stycznia 2019 17:00 CET | Wietnam | 2:0 (1:0) Raport | Jemen | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 8 237 Sędzia: Ahmed Al-Kaf |
16 stycznia 2019 17:00 CET | Iran | 0:0 (0:0) Raport | Irak | Al-Nasr Stadium, Dubaj Widzów: 15 038 Sędzia: Ravshan Ermatov |
Grupa E
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Katar (A) | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 0 | +10 |
Arabia Saudyjska (A) | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 |
Liban | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 |
Korea Północna | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 14 | -13 |
A - Awans z grupy.
8 stycznia 2019 17:00 CET | Arabia Saudyjska | 4:0 (2:0) Raport | Korea Północna | Al-Shabab Stadium, Dubaj Widzów: 5 075 Sędzia: Peter Green |
9 stycznia 2019 17:00 CET | Katar | 2:0 (0:0) Raport | Liban | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 7 847 Sędzia: Ma Ning |
12 stycznia 2019 17:00 CET | Liban | 0:2 (0:1) Raport | Arabia Saudyjska | Al-Nasr Stadium, Dubaj Widzów: 13 792 Sędzia: Ali Sabah |
13 stycznia 2019 12:00 CET | Korea Północna | 0:6 (0:3) Raport | Katar | Sheikh Khalifa International Stadium, Al-Ajn Widzów: 452 Sędzia: Hettikamkanamge Perera |
17 stycznia 2019 17:00 CET | Arabia Saudyjska | 0:2 (0:1) Raport | Katar | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 16 067 Sędzia: Kim Dong-jin |
17 stycznia 2019 17:00 CET | Liban | 4:1 (1:1) Raport | Korea Północna | Malab asz-Szarika, Szardża Widzów: 4 332 Sędzia: Chris Beath |
Grupa F
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japonia (A) | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Uzbekistan (A) | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 |
Oman (A) | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 |
Turkmenistan | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 10 | -7 |
9 stycznia 2019 12:00 CET | Japonia | 3:2 (0:1) Raport | Turkmenistan | Malab Al Nahajjan, Abu Zabi Widzów: 5 725 Sędzia: Alireza Faghani |
9 stycznia 2019 14:30 CET | Uzbekistan | 2:1 (1:0) Raport | Oman | Malab asz-Szarika, Szardża Widzów: 9 424 Sędzia: Ko Hyung-jin |
13 stycznia 2019 14:30 CET | Oman | 0:1 (0:1) Raport | Japonia | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 12 110 Sędzia: Mohd Amirul Izwan Yaacob |
13 stycznia 2019 17:00 CET | Turkmenistan | 0:4 (0:4) Raport | Uzbekistan | Al-Shabab Stadium, Dubaj Widzów: 4 354 Sędzia: Ammar Al-Jeneibi |
17 stycznia 2019 14:30 CET | Oman | 3:1 (1:1) Raport | Turkmenistan | Al Jazira Stadium, Abu Zabi Widzów: 8 338 Sędzia: Nawaf Szukr Allah |
17 stycznia 2019 14:30 CET | Japonia | 2:1 (1:1) Raport | Uzbekistan | Sheikh Khalifa International Stadium, Al-Ajn Widzów: 7 005 Sędzia: Mohammed Abdulla Hassan Mohamed |
Klasyfikacja drużyn z trzecich miejsc
Grupa | Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | Bahrajn (A) | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 |
C | Kirgistan (A) | 3[a] | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 |
F | Oman (A) | 3[a] | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 |
D | Wietnam (A) | 3[b] | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 |
E | Liban | 3[b] | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 |
B | Palestyna | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | -3 |
Faza pucharowa
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20 stycznia – Al-Ajn | ||||||||||||||
Tajlandia | 1 | |||||||||||||
24 stycznia – Abu Zabi | ||||||||||||||
Chiny | 2 | |||||||||||||
Chiny | 0 | |||||||||||||
20 stycznia – Abu Zabi | ||||||||||||||
Iran | 3 | |||||||||||||
Iran | 2 | |||||||||||||
28 stycznia – Al-Ajn | ||||||||||||||
Oman | 0 | |||||||||||||
Iran | 0 | |||||||||||||
20 stycznia – Dubaj | ||||||||||||||
Japonia | 3 | |||||||||||||
Jordania | 1(2) | |||||||||||||
24 stycznia – Dubaj | ||||||||||||||
Wietnam (kar.) | 1(4) | |||||||||||||
Wietnam | 0 | |||||||||||||
21 stycznia – Szardża | ||||||||||||||
Japonia | 1 | |||||||||||||
Japonia | 1 | |||||||||||||
1 lutego – Abu Zabi | ||||||||||||||
Arabia Saudyjska | 0 | |||||||||||||
Japonia | 1 | |||||||||||||
22 stycznia – Dubaj | ||||||||||||||
Katar | 3 | |||||||||||||
Korea Płd. (dogr.) | 2 | |||||||||||||
25 stycznia – Abu Zabi | ||||||||||||||
Bahrajn | 1 | |||||||||||||
Korea Płd. | 0 | |||||||||||||
22 stycznia – Abu Zabi | ||||||||||||||
Katar | 1 | |||||||||||||
Katar | 1 | |||||||||||||
29 stycznia – Abu Zabi | ||||||||||||||
Irak | 0 | |||||||||||||
Katar | 4 | |||||||||||||
21 stycznia – Abu Zabi | ||||||||||||||
ZEA | 0 | |||||||||||||
ZEA (dogr.) | 3 | |||||||||||||
25 stycznia – Al-Ajn | ||||||||||||||
Kirgistan | 2 | |||||||||||||
ZEA | 1 | |||||||||||||
21 stycznia – Al-Ajn | ||||||||||||||
Australia | 0 | |||||||||||||
Australia (kar.) | 0(4) | |||||||||||||
Uzbekistan | 0(2) | |||||||||||||
1/8 finału
20 stycznia 2019 12:00 CET | Jordania | 1:1 (dogr.) k. 2:4 (1:0, 1:1, 1:1) Raport | Wietnam | Al-Nasr Stadium, Dubaj Widzów: 14 205 Sędzia: Alireza Faghani |
Rzuty karne | ||||
Abdul-Rahman Baha’ Faisal Samir Ahmad Ersan | Quế Ngọc Hải Đỗ Hùng Dũng Lương Xuân Trường Trần Minh Vương Bùi Tiến Dũng I |
20 stycznia 2019 15:00 CET | Tajlandia | 1:2 (1:0) Raport | Chiny | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 8 026 Sędzia: Mohammed Abdulla Hassan Mohamed |
20 stycznia 2019 18:00 CET | Iran | 2:0 (2:0) Raport | Oman | Al Jazira Stadium, Abu Zabi Widzów: 31 945 Sędzia: César Arturo Ramos |
21 stycznia 2019 12:00 CET | Japonia | 1:0 (1:0) Raport | Arabia Saudyjska | Malab asz-Szarika, Szardża Widzów: 6 832 Sędzia: Ravshan Ermatov |
21 stycznia 2019 15:00 CET | Australia | 0:0 (dogr.) k. 4:2 (0:0, 0:0, 0:0) Raport | Uzbekistan | Sheikh Khalifa International Stadium, Al-Ajn Widzów: 6 809 Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim |
Rzuty karne | ||||
Milligan Behich Kruse Giannou Leckie | Shukurov Tukhtakhodjaev Alibaev Bikmayev |
21 stycznia 2019 18:00 CET | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 3:2 (dogr.) (1:1, 2:2, 3:2) Raport | Kirgistan | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 17 784 Sędzia: Fu Ming |
22 stycznia 2019 14:00 CET | Korea Południowa | 2:1 (dogr.) (1:0, 1:1, 2:1) Raport | Bahrajn | Al-Shabab Stadium, Dubaj Widzów: 7 658 Sędzia: Ryuji Sato |
22 stycznia 2019 17:00 CET | Katar | 1:0 (0:0) Raport | Irak | Malab Al Nahajjan, Abu Zabi Widzów: 14 701 Sędzia: Muhammad Taqi |
Ćwierćfinały
24 stycznia 2019 14:00 CET | Wietnam | 0:1 (0:0) Raport | Japonia | Al-Nasr Stadium, Dubaj Widzów: 8 954 Sędzia: Mohammed Abdulla Hassan Mohamed |
24 stycznia 2019 17:00 CET | Chiny | 0:3 (0:2) Raport | Iran | Al Jazira Stadium, Abu Zabi Widzów: 19 578 Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim |
25 stycznia 2019 14:00 CET | Korea Południowa | 0:1 (0:0) Raport | Katar | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 13 791 Sędzia: Ravshan Ermatov |
25 stycznia 2019 17:00 CET | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 1:0 (0:0) Raport | Australia | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 25 053 Sędzia: Ryuji Sato |
Półfinały
28 stycznia 2019 15:00 CET | Iran | 0:3 (0:0) Raport | Japonia | Hazza Bin Zayed Stadium, Al-Ajn Widzów: 23 262 Sędzia: Chris Beath |
29 stycznia 2019 15:00 CET | Katar | 4:0 (2:0) Raport | Zjednoczone Emiraty Arabskie | Al Jazira Stadium, Abu Zabi Widzów: 38 646 Sędzia: César Arturo Ramos |
Finał
1 lutego 2019 15:00 CET | Japonia | 1:3 (0:2) Raport | Katar | Zayed Sports City Stadium, Abu Zabi Widzów: 36 776 Sędzia: Ravshan Ermatov |
|
|
|
Katar
PIERWSZY TYTUŁ
Strzelcy
- 9 goli
- 4 gole
- 3 gole
- 2 gole
- 1 gol
- Salem Al-Dawsari
- Mohammed Al-Fatil
- Housain Al-Moqahwi
- Hattan Bahebri
- Apostolos Giannou
- Chris Ikonomidis
- Jamie Maclaren
- Tom Rogic
- Jamal Rashid
- Gao Lin
- Xiao Zhi
- Stephan Schröck
- Jeje Lalpekhlua
- Anirudh Thapa
- Alaa Abbas
- Ali Adnan
- Bashar Resan
- Humam Tariq
- Karim Ansarifard
- Alireza Dżahanbachsz
- Saman Ghoddus
- Takumi Minamino
- Yoshinori Mutō
- Tsukasa Shiotani
- Takehiro Tomiyasu
- Baha’a Abdul-Rahman
- Musa Al-Taamari
- Tareq Khattab
- Anas Bani Jasin
- Akram Afif
- Hassan Al-Haydos
- Hamid Ismail
- Abdelkarim Hassan
- Achlidin Israiłow
- Mirłan Murzajew
- Tursunali Rustamow
- Hwang Hee-chan
- Kim Jin-su
- Pak Kwang-ryong
- Hasan Matuk
- Felix Michel
- Mohammed Al-Musalami
- Ahmed Kano
- Omar Al Somah
- Omar Kharbin
- Teerasil Dangda
- Supachai Jaided
- Thitipan Puangchan
- Chanathip Songkrasin
- Arslanmyrat Amanow
- Altymyrat Annadurdyýew
- Ahmet Ataýew
- Odil Ahmedov
- Jaloliddin Masharipov
- Javokhir Sidikov
- Nguyễn Quang Hải
- Quế Ngọc Hải
- Khamis Esmaeel
- Khalfan Mubarak
- Gol samobójczy
- Ali Faez (w meczu przeciwko Wietnamowi)
- Pawieł Matiasz (w meczu przeciwko Chinom)
Przypisy
Uwagi
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona Pucharu Azji
- Kwalifikacje Pucharu Azji na stronie AFC
- p
- d
- e
Turnieje | |
---|---|
Eliminacje |