Pierwsze miejsce

Rosja SKA Sankt Petersburg

Drugie miejsce

Kanada Team Canada

84. edycja Pucharu Spenglera – rozegrana została w dniach 26–31 grudnia 2010. Wzięło w niej udział sześć zespołów. Mecze rozgrywane były w hali Vaillant Arena.

Do turnieju oprócz drużyny gospodarzy HC Davos oraz tradycyjnie uczestniczącego Teamu Canada zaproszono cztery drużyny: Servette Genewa, SKA Sankt Petersburg, Sparta Praga oraz Spartak Moskwa. Po zwiększeniu turnieju do sześciu drużyn rozgrywki podzielono na dwie grupy. Pierwsza nazwana została na cześć Richarda Torrianiego dwukrotnego brązowego medalistę igrzysk olimpijskich w hokeju na lodzie z 1928 i 1948 oraz srebrnego medalistę mistrzostw świata w saneczkarstwie w jedynkach mężczyzn z 1957 roku. Wszystkie te medale zdobył w Davos. Druga grupa została nazwana na część Hansa Cattini oraz Ferdinanda Cattini. Cała trójka grała w przeszłości w zespole HC Davos.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego, hokeiści Dynamo Mińsk nie wystartują w turnieju.

Faza grupowa

Grupa Torriani

M = liczba rozegranych spotkań, W = Wygrane, WpD = Wygrane po dogrywce lub karnych, PpD = Porażki po dogrywce lub karnych, P = Porażki (ogółem), G+ = Gole strzelone, G- = Gole stracone, +/− Różnica bramek, Pkt = Liczba zdobytych punktów

Zespół M W WpD PpD P G + G – +/− PKT
Rosja SKA Sankt Petersburg 2 2 0 0 0 7 2 +5 6
Szwajcaria Servette Genewa 2 1 0 0 1 5 6 -1 3
Czechy Sparta Praga 2 0 0 0 2 4 8 -4 0
26 grudnia 2010 Servette Genewa Szwajcaria 1:3 Rosja SKA Sankt Petersburg Vaillant Arena
Szczegóły
Godzina: 15:00 Goran Bezina 04' (1:1, 0:0, 0:2) 07' Aleksiej Jaszyn
41' Aleksiej Jaszyn
58' Tony Mårtensson
Widzów: 6 432
Sędzia główny: Szwajcaria Brent Reiber
27 grudnia 2010 Sparta Praga Czechy 3:4 Szwajcaria Servette Genewa Vaillant Arena
Szczegóły
Godzina: 15:00 Tomáš Kůrka 30'
Yorick Treille 40'
Félicien Du Bois 42'
(0:0, 2:2, 1:2) 34' Flurin Randegger
37' Dan Fritsche
44' Josh Hennessy
47' Paul Savary
Widzów: 5 782
Sędzia główny: Słowacja Vladimir Baluska
28 grudnia 2010 SKA Sankt Petersburg Rosja 4:1 Czechy Sparta Praga Vaillant Arena

(2:0, 0:2, 2:0) 27' Štefan Ružička
32' Kiriłł Kniaziew
(1:0, 2:2, 0:0) 22' Y. Lehoux
35' T. Roche
Sędzia główny: Kanada Stéphane Rochette

Faza pucharowa

Ćwierćfinały

29 grudnia 2010 Servette Genewa Szwajcaria 2:0 Rosja Spartak Moskwa Vaillant Arena
(1:0, 2:3, 0:0, 1:0) 28' E. Peter
34' E. Peter
37' D. Výborný
Widzów: 5 574

Półfinały

30 grudnia 2010 SKA Sankt Petersburg Rosja 4:3 pd. Szwajcaria Servette Genewa Vaillant Arena
Szczegóły
Godzina: 15:00 J. Franssen 24'
D. Dienisow 26'
T. Mårtensson 36'
A. But 62'
(0:3, 3:0, 0:0, 1:0) 11' R. Park
14' J. Toms
18' T. Déruns
Widzów: 6 015
30 grudnia 2010 HC Davos Szwajcaria 0:4 Kanada Team Canada Vaillant Arena
Szczegóły
Godzina: 20:15 (0:1, 0:2, 0:1) 15' J. Holden
37' M. Bell
38' J.P. Vigier
50' P. Pelletier

Finał

31 grudnia 2010 SKA Sankt Petersburg Rosja 4:3 Kanada Team Canada Vaillant Arena
Szczegóły
Godzina: 12:00 M. Suszynski 11'
A. Jaszyn 31'
M. Afinogienow 35'
M. Suszynski 59'
(1:0, 2:1, 1:2) 27' Micki Dupont
59' B. McLean
60' J. Holden

Linki zewnętrzne

• Wyniki na SplenglerCup.com. spenglercup.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-12-28)].