Tramwaje w Brasílii
tramwaj |
Tramwaj Citadis w Brasílii |
Państwo | Brazylia |
Lokalizacja | Brasília |
Liczba linii | 1 |
Lata funkcjonowania | od 2014 |
Infrastruktura |
Długość sieci | 22,6 km |
Rozstaw szyn | 1435 mm |
| Multimedia w Wikimedia Commons | |
Tramwaje w Brasílii − planowany system komunikacji tramwajowej w brazylijskim mieście Brasília.
Projekt
Pierwsza linia tramwajowa w Brasílii o długości 8,7 km z 11 przystankami ma zostać poprowadzona od przystanku Asa Sul wzdłuż W3 Sul do 502 Norte. Docelowo pierwsza linia ma mieć 22,6 km długości i 24 przystanki. Linia ma zostać otwarta w 2014 i połączyć system metra z lotniskiem. Na odcinku 502 Sul − 502 Norte o długości 1,2 km ma zostać zastosowana trzecia szyna w systemie APS zamiast sieci napowietrznej. Linię ma wybudować konsorcjum Brastram. Do obsługi linii zamówiono 16 tramwajów Alstom Citadis.
Bibliografia
- Infotram:Brasilia: Miasto zyska sieć tramwajową
- Infotram:Brasilia: Alstom dostarczy tramwaje dla miasta
Tramwaje w Brazylii
Systemy działające | - Brasília
- Campos do Jordão
- Itatinga
- Rio de Janeiro
- Santos
|
---|
Systemy zlikwidowane | - Afogados da Ingazeira
- Além Paraíba
- Aracaju
- Aracati
- Arcoverde
- Bagé
- Barra do Pirai
- Belém
- Belo Horizonte
- Bom Sucesso
- Cachoeira
- Cachoeiro de Itapemirim
- Campanha
- Campinas
- Campo Grande
- Campos
- Carpina
- Caruaru
- Carvalho Brito
- Cassino
- Cataguases
- Caxambu
- Cuiabá
- Curitiba
- Florianópolis
- Fortaleza
- Franca
- Garanhuns
- Goiânia
- Guarará
- Guaratingueta
- Guarujá
- Ilha do Govenador
- Itabaiana
- João Pessoa
- Joinville
- Juiz de Fora
- Jundiaí
- Lavras
- Limoeiro
- Lorena
- Macaé
- Maceió
- Magé
- Manaus
- Manuel Duarte
- Mar de Espanha
- Mendes
- Monte Alto
- Mosqueiro
- Natal
- Niterói
- Nova Friburgo
- Nova Lima
- Ouro Preto
- Palmares
- Paraibuna–Porto del Floras
- Paranaguá
- Pedro Leopoldo
- Pelotas
- Penedo
- Pesqueira
- Petrópolis
- Piracicaba
- Piraju
- Porto Alegre
- Recife
- Ribeirão das Lajes
- Rio Grande
- Sacramento
- Salvador da Bahia
- Santa Cruz
- Santo Amaro
- Santo Antônio do Prata
- São Bernardo do Campo
- São Carlos
- São Leopoldo
- São Lourenço
- São Luís
- São Paulo
- São Vicente
- Sobral
- Sorocaba
- Taubaté
- Teófilo Otoni
- Teresina
- Timbaúba
- Triunfo
- Ubá
- Uruguaiana
- Vassouras
- Vila Velha
- Vitória
- Votorantim
|
---|