Badminton na Island Games 2009
Island Games 2009 Badminton Zwycięzcy | |
---|---|
Mężczyźni indywidualnie | Frederik Elsner |
Mężczyźni deble | Poulsen-Lamhauge |
Kobiety indywidualnie | Sigrun Smith |
Kobiety deble | G. Lloyd-K. Green |
Mieszane deble | Ch. Cotillard-K. Ashton |
Drużynowo | Wyspy Owcze |
Turniej badmintona na Island Games 2009 trwał w dniach 28-29 czerwca oraz 1-3 lipca 2009 roku[1]. Cały turniej odbył się na Vikingahallen w miejscowości Jomala. Jest to wyremontowana hala sportowa z roku 1991, pierwotnie służąca do rozgrywek siatkówki[2]. Obiekt ma 1400 m² i wymiary 56x26 m[2].
Medale
Medale dla poszczególnych krajów
Poz. | Kraj | Złote | Srebrne | Brązowe | Wszystkie |
---|---|---|---|---|---|
1. | Wyspy Owcze | 3 | 1 | 1 | 5 |
2. | Grenlandia | 1 | 4 | 1 | 6 |
3. | Guernsey | 1 | 1 | 0 | 2 |
4. | Jersey | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Wyspa Man | 0 | 0 | 5 | 5 |
6. | Gotlandia | 0 | 0 | 2 | 2 |
7. | Minorka | 0 | 0 | 1 | 1 |
Suma | 6 | 6 | 11 | 23 |
Konkurencje męskie
Odbyły się dwie konkurencje męskie badmintona - indywidualna oraz deble.
Mężczyźni indywidualnie
Kraje biorące udział | ||||
---|---|---|---|---|
Reprezentacja | L. | Najlepszy | ||
Zawodnik | Wynik | |||
Falklandy | 4 | Wszyscy | 1/32 finału | |
Gibraltar | 2 | Kasper Thy Jessen | 1/8 finału | |
Gotlandia | 3 | Christian Pettersson | 1/8 finału | |
Grenlandia | 4 | Frederik Kjærholm Elsner | Zwycięzca | |
Guernsey | 4 | Jake Mann | Ćwierćfinał | |
Jersey | 4 | Chris Cotillard | Ćwierćfinał | |
Minorka | 4 | Eric Navarro Comes | Półfinał | |
Orkady | 4 | Groundwater/Gorn | 1/16 finału | |
Święta Helena | 1 | Philip Francis | 1/16 finału | |
Wight | 4 | David Anderson | 1/8 finału | |
Wyspa Man | 4 | Matthew Wilkinson | Ćwierćfinał | |
Wyspy Alandzkie | 2 | Sandholm/Smulter | 1/16 finału | |
Wyspy Owcze | 4 | Aksel Poulsen | Półfinał |
W konkurencji tej wzięli udział zawodnicy z trzynastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Świętej Heleny, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[3]. Turniej odbył się 1 lipca.
Medaliści
Medal | Zawodnik | Kraj |
---|---|---|
Złoto | Frederik Kjærholm Elsner | Grenlandia |
Srebro | Bror Madsen | Grenlandia |
Brąz | Aksel Poulsen | Wyspy Owcze |
Brąz | Eric Navarro Comes | Minorka |
Przebieg
Przebieg męskiego turnieju indywidualnego wyglądał następująco[4]:
Przed 1/16 finału odbyło się jeszcze kilka meczów 1/32 finału:
1 lipca 2009 | Magnus Gaard | 1:2 | David Anderson | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Kasper Thy Jessen | 2:0 | Michael Brownlee | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Daniel O'Hare | 2:0 | Gary Nicolson | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Ukatu Kristensen | 0:2 | Quentin Petit | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Kes Downer | walk. | Christian Pettersson | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Duncan Groundwater | 2:0 | Jordan Phillips | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Mininnguaq Kleist | 2:0 | Neil Harding | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Simon Ellis | 0:2 | Alex Hutchings | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Rógvi Poul Poulsen | 2:0 | Aidan Smith | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Jonathan Callow | 2:0 | Dominic Jaffray | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Christopher Allan | 2:0 | David Delday | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Christopher Massey | 2:0 | Gavin Carter | Vikingahallen, Jomala |
1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||
Bror Madsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Albert Comes | 0 | ||||||||||||||||||||||
Bror Madsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
David Anderson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Mattias Englund | 1 | ||||||||||||||||||||||
David Anderson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Bror Madsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Chris Cotillard | 0 | ||||||||||||||||||||||
Chris Cotillard | 2 | ||||||||||||||||||||||
James Domaille | 0 | ||||||||||||||||||||||
Chris Cotillard | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kasper Thy Jessen | 1 | ||||||||||||||||||||||
Kasper Thy Jessen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Daniel O'Hare | 0 | ||||||||||||||||||||||
Bror Madsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Aksel Poulsen | 0 | ||||||||||||||||||||||
Aksel Poulsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Thomas Gibbs | 0 | ||||||||||||||||||||||
Aksel Poulsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Quentin Petit | 0 | ||||||||||||||||||||||
Pedro Ameller | 1 | ||||||||||||||||||||||
Quentin Petit | 2 | ||||||||||||||||||||||
Aksel Poulsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Matthew Wilkinson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Matthew Wilkinson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Mikael Sandholm | 0 | ||||||||||||||||||||||
Matthew Wilkinson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Christian Pettersson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Christian Pettersson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Duncan Groundwater | 0 | ||||||||||||||||||||||
Bror Madsen | 0 | ||||||||||||||||||||||
Frederik Elsner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Mininnguaq Kleist | 2 | ||||||||||||||||||||||
Alex Hutchings | 0 | ||||||||||||||||||||||
Mininnguaq Kleist | 1 | ||||||||||||||||||||||
Jake Mann | 2 | ||||||||||||||||||||||
Ian Gorn | 0 | ||||||||||||||||||||||
Jake Mann | 2 | ||||||||||||||||||||||
Jake Mann | 1 | ||||||||||||||||||||||
Eric Navarro Comes | 2 | ||||||||||||||||||||||
Rógvi Poul Poulsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Philip Francis | 0 | ||||||||||||||||||||||
Rógvi Poul Poulsen | 1 | ||||||||||||||||||||||
Eric Navarro Comes | 2 | ||||||||||||||||||||||
Eric Navarro Comes | 2 | ||||||||||||||||||||||
Björn Eriksson | 1 | ||||||||||||||||||||||
Eric Navarro Comes | 0 | ||||||||||||||||||||||
Frederik Elsner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Jonathan Callow | 2 | ||||||||||||||||||||||
Christopher Allan | 0 | ||||||||||||||||||||||
Jonathan Callow | 0 | ||||||||||||||||||||||
Absalon Eysturoy | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kevin Le Moigne | 0 | ||||||||||||||||||||||
Absalon Eysturoy | 2 | ||||||||||||||||||||||
Absalon Eysturoy | 1 | ||||||||||||||||||||||
Frederik Elsner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Christopher Massey | 1 | ||||||||||||||||||||||
Adam McGeoch Maya | 2 | ||||||||||||||||||||||
Adam McGeoch Maya | 0 | ||||||||||||||||||||||
Frederik Elsner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kristian Smulter | 0 | ||||||||||||||||||||||
Frederik Elsner | 2 |
Mężczyźni deble
W konkurencji tej wzięli udział zawodnicy z dwunastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[5]. Turniej odbył się 2 lipca.
Medaliści
Medal | Zawodnik | Kraj |
---|---|---|
Złoto | Aksel Poulsen-Bjartur Lamhauge | Wyspy Owcze |
Srebro | Mininnguaq Kleist-Frederik Kjærholm Elsner | Grenlandia |
Brąz | Matthew Wilkinson-Neil Harding | Wyspa Man |
Brąz | Johan Gate-Björn Eriksson | Gotlandia |
Przebieg
Przebieg męskiego turnieju deblowego wyglądał następująco[6]:
1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||
Kleist-Elsner | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Kleist-Elsner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Watson-Gibbs | 0 | ||||||||||||||||||||||
Watson-Gibbs | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Kleist-Elsner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Petit-Mann | 1 | ||||||||||||||||||||||
Nicolson-Gray | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Nicolson-Gray | 0 | ||||||||||||||||||||||
Petit-Mann | 2 | ||||||||||||||||||||||
Petit-Mann | 2 | ||||||||||||||||||||||
Callow-O'Hare | 1 | ||||||||||||||||||||||
Kleist-Elsner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Gate-Eriksson | 1 | ||||||||||||||||||||||
Gate-Eriksson | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Gate-Eriksson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Eysturoy-Poulsen | 1 | ||||||||||||||||||||||
Eysturoy-Poulsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Jessen-Vinales | 0 | ||||||||||||||||||||||
Gate-Eriksson | 2 | ||||||||||||||||||||||
A. Comes-E. Comes | 0 | ||||||||||||||||||||||
Brownlee-Smith | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Brownlee-Smith | 0 | ||||||||||||||||||||||
A. Comes-E. Comes | 2 | ||||||||||||||||||||||
A. Comes-E. Comes | 2 | ||||||||||||||||||||||
Anderson-Downer | 0 | ||||||||||||||||||||||
Kleist-Elsner | 0 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Lamhauge | 2 | ||||||||||||||||||||||
Le Moigne-Domaille | 2 | ||||||||||||||||||||||
Ameller-Maya | 0 | ||||||||||||||||||||||
Le Moigne-Domaille | 0 | ||||||||||||||||||||||
De Haro-Allan | 2 | ||||||||||||||||||||||
De Haro-Allan | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
De Haro-Allan | 1 | ||||||||||||||||||||||
Wilkinson-Harding | 2 | ||||||||||||||||||||||
Gorn-Groundwater | 2 | ||||||||||||||||||||||
Phillips-Jaffray | 0 | ||||||||||||||||||||||
Gorn-Groundwater | 0 | ||||||||||||||||||||||
Wilkinson-Harding | 2 | ||||||||||||||||||||||
Wilkinson-Harding | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Wilkinson-Harding | 0 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Lamhauge | 2 | ||||||||||||||||||||||
Cotillard-Carter | 2 | ||||||||||||||||||||||
Nielsen-Kristensen | 0 | ||||||||||||||||||||||
Cotillard-Carter | 2 | ||||||||||||||||||||||
Pettersson-Englund | 1 | ||||||||||||||||||||||
Pettersson-Englund | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Cotillard-Carter | 0 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Lamhauge | 2 | ||||||||||||||||||||||
Massey-Ellis | 1 | ||||||||||||||||||||||
Sandholm-Smulter | 2 | ||||||||||||||||||||||
Sandholm-Smulter | 0 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Lamhauge | 2 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Lamhauge | |||||||||||||||||||||||
- |
Konkurencje żeńskie
Odbyły się dwie konkurencje żeńskie badmintona - indywidualna oraz deble.
Kobiety indywidualnie
Kraje biorące udział | ||||
---|---|---|---|---|
Reprezentacja | L. | Najlepsza | ||
Zawodniczka | Wynik | |||
Falklandy | 2 | Wszystkie | 1/16 finału | |
Gibraltar | 3 | Jennifer Kwan | 1/16 finału | |
Gotlandia | 3 | Victoria Olsson Meimermondt | 1/8 finału | |
Grenlandia | 3 | Mille Schiøtt Kongstad | 2. miejsce | |
Guernsey | 4 | Gayle Lloyd | Ćwierćfinał | |
Jersey | 4 | Kimberly Ashton | Ćwierćfinał | |
Minorka | 4 | Laia Foguet Seguí | Ćwierćfinał | |
Orkady | 4 | Trzy zawodniczki | 1/16 finału | |
Wight | 3 | Lauren Blowman | 1/16 finału | |
Wyspa Man | 4 | Cristen Callow/Kimberley Clague | Półfinał | |
Wyspy Alandzkie | 1 | Jenna Gestranius | 1/32 finału | |
Wyspy Owcze | 4 | Sigrun Smith | Zwyciężczyni |
W konkurencji tej wzięły udział zawodniczki z dwunastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[7]. Turniej odbył się 1 lipca.
Medalistki
Medal | Zawodniczka | Kraj |
---|---|---|
Złoto | Sigrun Smith | Wyspy Owcze |
Srebro | Mille Schiøtt Kongstad | Grenlandia |
Brąz | Cristen Callow | Wyspa Man |
Brąz | Kimberley Clague | Wyspa Man |
Przebieg
Przebieg żeńskiego turnieju indywidualnego wyglądał następująco[8]:
Przed 1/16 finału odbyło się jeszcze kilka meczów 1/32 finału:
1 lipca 2009 | Laia Foguet Seguí | 2:0 | Sevelanne Gordon | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Victoria Olsson Meimermondt | 2:1 | Samantha Murchison | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Vicky Law | 0:2 | Brynhild Djurhuus Carlsson | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Joanne Pottinger | 0:2 | Rannvá Djurhuus Carlsson | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Rachel Legg | 2:0 | Georgia Dye | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Carly Singer | 0:2 | Sofia Oscarsson | Vikingahallen, Jomala |
1 lipca 2009 | Jenna Gestranius | 1:2 | Kiara Green | Vikingahallen, Jomala |
1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||
Sigrun Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
Lauren Blowman | 0 | ||||||||||||||||||||||
Sigrun Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
Anika Johnson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Anika Johnson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Coombs-Goodfellow | 0 | ||||||||||||||||||||||
Sigrun Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
Laia Foguet Seguí | 0 | ||||||||||||||||||||||
Aviaaja Geisler | 2 | ||||||||||||||||||||||
Nicola Wilkinson | 1 | ||||||||||||||||||||||
Aviaaja Geisler | 0 | ||||||||||||||||||||||
Laia Foguet Seguí | 2 | ||||||||||||||||||||||
Rebecca Reid | 1 | ||||||||||||||||||||||
Laia Foguet Seguí | 2 | ||||||||||||||||||||||
Sigrun Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kimberley Clague | 1 | ||||||||||||||||||||||
Kimberley Clague | 2 | ||||||||||||||||||||||
Marilisa Garnier | 0 | ||||||||||||||||||||||
Kimberley Clague | 2 | ||||||||||||||||||||||
Victoria Meimermondt | 0 | ||||||||||||||||||||||
Ruth Flett | 0 | ||||||||||||||||||||||
V. Meimermondt | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kimberley Clague | 2 | ||||||||||||||||||||||
Gayle Lloyd | 1 | ||||||||||||||||||||||
Gayle Lloyd | 2 | ||||||||||||||||||||||
Laura Rita Román | 0 | ||||||||||||||||||||||
Gayle Lloyd | 2 | ||||||||||||||||||||||
Brynhild Carlsson | 1 | ||||||||||||||||||||||
Sofia Arkhipkina | 0 | ||||||||||||||||||||||
Brynhild Carlsson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Sigrun Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
Mille Kongstad | 0 | ||||||||||||||||||||||
Rannvá Carlsson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Olivia Delcán Román | 1 | ||||||||||||||||||||||
Rannvá Carlsson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Cristen Callow | 2 | ||||||||||||||||||||||
Jennifer Kwan | 0 | ||||||||||||||||||||||
Cristen Callow | 2 | ||||||||||||||||||||||
Cristen Callow | 2 | ||||||||||||||||||||||
Rina Lorentzen | 0 | ||||||||||||||||||||||
Rachel Legg | 0 | ||||||||||||||||||||||
Rina Lorentzen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Rina Lorentzen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Katharine Thornton | 0 | ||||||||||||||||||||||
Katharine Thornton | W | ||||||||||||||||||||||
Helena Nirs | |||||||||||||||||||||||
Cristen Callow | 0 | ||||||||||||||||||||||
Mille Kongstad | 2 | ||||||||||||||||||||||
Sofia Oscarsson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Guðri Poulsen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Guðri Poulsen | 0 | ||||||||||||||||||||||
Kimberly Ashton | 2 | ||||||||||||||||||||||
Laura Minto | 0 | ||||||||||||||||||||||
Kimberly Ashton | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kimberly Ashton | 0 | ||||||||||||||||||||||
Mille Kongstad | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kiara Green | 2 | ||||||||||||||||||||||
Ana Mamajón Camino | 0 | ||||||||||||||||||||||
Kiara Green | 0 | ||||||||||||||||||||||
Mille Kongstad | 2 | ||||||||||||||||||||||
Jane Hill | 0 | ||||||||||||||||||||||
Mille Kongstad | 2 |
Kobiety deble
W konkurencji tej wzięły udział zawodniczki z jedenastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[9]. Turniej odbył się 2 lipca.
Medalistki
Medal | Zawodniczki | Kraj |
---|---|---|
Złoto | Kiara Green-Gayle Lloyd | Guernsey |
Srebro | Guðri Poulsen-Sigrun Smith | Wyspy Owcze |
Brąz | Kimberly Ashton-Lindsey Woodward | Jersey |
Brąz | Cristen Callow-Nicola Wilkinson | Wyspa Man |
Przebieg
Przebieg żeńskiego turnieju deblowego wyglądał następująco[10]:
1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||
Geisler-Møller | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Geisler-Møller | 0 | ||||||||||||||||||||||
Ashton-Woodward | 2 | ||||||||||||||||||||||
Ashton-Woodward | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Ashton-Woodward | 2 | ||||||||||||||||||||||
Clague-Singer | 0 | ||||||||||||||||||||||
Román-Seguí | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Román-Seguí | 0 | ||||||||||||||||||||||
Clague-Singer | 2 | ||||||||||||||||||||||
Clague-Singer | 2 | ||||||||||||||||||||||
Flett-Reid | 0 | ||||||||||||||||||||||
Ashton-Woodward | 1 | ||||||||||||||||||||||
Green-Lloyd | 2 | ||||||||||||||||||||||
Lawergren-Nirs | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Lawergren-Nirs | 0 | ||||||||||||||||||||||
Green-Lloyd | 2 | ||||||||||||||||||||||
Green-Lloyd | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Green-Lloyd | 2 | ||||||||||||||||||||||
Carlsson-Carlsson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Dye-Insley | |||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Dye-Insley | 0 | ||||||||||||||||||||||
Carlsson-Carlsson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Arkhipkina-Minto | 0 | ||||||||||||||||||||||
Carlsson-Carlsson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Green-Lloyd | 2 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Smith | 0 | ||||||||||||||||||||||
Kwan-Murchison | 0 | ||||||||||||||||||||||
Meimermondt-Oscarsson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Meimermondt-Oscarsson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Blowman-Law | 0 | ||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Blowman-Law | |||||||||||||||||||||||
Meimermondt-Oscarsson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Callow-Wilkinson | 2 | ||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Johansen-Lorentzen | |||||||||||||||||||||||
Johansen-Lorentzen | 0 | ||||||||||||||||||||||
Callow-Wilkinson | 2 | ||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Callow-Wilkinson | |||||||||||||||||||||||
Callow-Wilkinson | 0 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
Camino-Román | 2 | ||||||||||||||||||||||
Hill-Pottinger | 0 | ||||||||||||||||||||||
Camino-Román | 1 | ||||||||||||||||||||||
Johnson-Stuart | 2 | ||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Johnson-Stuart | |||||||||||||||||||||||
Johnson-Stuart | 0 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Coombs-Goodfellow-Garnier | |||||||||||||||||||||||
Coombs-Goodfellow-Garnier | 0 | ||||||||||||||||||||||
Poulsen-Smith | 2 | ||||||||||||||||||||||
- | |||||||||||||||||||||||
Poulsen-Smith |
Mieszane deble
- Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Konkurencja drużynowa
W drużynowej konkurencji wzięło udział jedenaście reprezentacji. Były to następujące reprezentacje: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[11]. Mecze rozegrano w dniach: 28 i 29 czerwca 2009. Każdy z meczów składał się z pięciu spotkań - singlowych (męskiego i żeńskiego) oraz deblowych (męskiego, żeńskiego i mieszanego).
Medaliści
Medal | Drużyna |
---|---|
Złoto | Wyspy Owcze |
Srebro | Grenlandia |
Brąz | Gotlandia |
Przebieg
Turniej przebiegał następująco[12]:
Faza grupowa
Grupa A
Grupa A | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty | ||
Wygrane | Przegrane | ||||||
Grenlandia | 2 | 2 | 0 | 10 | 0 | 2 | |
Wight | 2 | 1 | 1 | 3 | 7 | 1 | |
Orkady | 2 | 0 | 2 | 2 | 8 | 0 |
28 czerwca 2009 | Grenlandia | 5:0 10:0 | Wight | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Orkady | 2:3 5:6 | Wight | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Grenlandia | 5:0 10:0 | Orkady | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Grupa B
Grupa B | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty | ||
Wygrane | Przegrane | ||||||
Wyspy Owcze | 3 | 3 | 0 | 12 | 3 | 3 | |
Jersey | 3 | 1 | 2 | 6 | 9 | 1 | |
Minorka | 3 | 1 | 2 | 6 | 9 | 1 | |
Guernsey | 3 | 1 | 2 | 6 | 9 | 1 |
28 czerwca 2009 | Wyspy Owcze | 4:1 9:3 | Guernsey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Minorka | 3:2 6:5 | Jersey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Wyspy Owcze | 4:1 9:3 | Jersey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Minorka | 2:3 5:7 | Guernsey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Wyspy Owcze | 4:1 8:3 | Minorka | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Guernsey | 2:3 4:7 | Jersey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Grupa C
Grupa C | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty | ||
Wygrane | Przegrane | ||||||
Gotlandia | 3 | 3 | 0 | 12 | 3 | 3 | |
Wyspa Man | 3 | 2 | 1 | 11 | 4 | 2 | |
Gibraltar | 3 | 1 | 2 | 7 | 8 | 1 | |
Falklandy | 3 | 0 | 3 | 0 | 15 | 0 |
28 czerwca 2009 | Wyspa Man | 5:0 10:0 | Falklandy | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Gotlandia | 4:1 8:3 | Gibraltar | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Gotlandia | 5:0 10:0 | Falklandy | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Wyspa Man | 4:1 9:3 | Gibraltar | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Gotlandia | 3:2 7:5 | Wyspa Man | Vikingahallen, Jomala |
raport |
28 czerwca 2009 | Gibraltar | 5:0 10:0 | Falklandy | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Rozgrywki o miejsca 7-11
Grupa D
Grupa D | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty | ||
Wygrane | Przegrane | ||||||
Minorka | 2 | 2 | 0 | 7 | 3 | 2 | |
Gibraltar | 2 | 1 | 1 | 6 | 4 | 1 | |
Wight | 2 | 0 | 2 | 2 | 8 | 0 |
29 czerwca 2009 | Wight | 1:4 3:8 | Gibraltar | Vikingahallen, Jomala |
raport |
29 czerwca 2009 | Minorka | 3:2 7:5 | Gibraltar | Vikingahallen, Jomala |
raport |
29 czerwca 2009 | Wight | 1:4 2:8 | Minorka | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Grupa E
Grupa E | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty | ||
Wygrane | Przegrane | ||||||
Guernsey | 2 | 2 | 0 | 8 | 2 | 2 | |
Orkady | 2 | 1 | 1 | 6 | 3 | 1 | |
Falklandy | 2 | 0 | 2 | 0 | 9 | 0 |
29 czerwca 2009 | Guernsey | 5:0 10:0 | Falklandy | Vikingahallen, Jomala |
raport |
29 czerwca 2009 | Orkady | 4:0 8:0 | Falklandy | Vikingahallen, Jomala |
raport |
29 czerwca 2009 | Orkady | 2:3 6:6 | Guernsey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Baraż o półfinał
29 czerwca 2009 | Jersey | 3:2 7:6 | Wyspa Man | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Mecz o piąte miejsce
29 czerwca 2009 | Wyspa Man | 3:1 7:2 | Minorka | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Półfinały
29 czerwca 2009 | Wyspy Owcze | 3:0 6:0 | Gotlandia | Vikingahallen, Jomala |
raport |
29 czerwca 2009 | Grenlandia | 3:2 7:4 | Jersey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Mecz o trzecie miejsce
29 czerwca 2009 | Gotlandia | 3:1 6:3 | Jersey | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Finał
29 czerwca 2009 | Wyspy Owcze | 3:1 6:3 | Grenlandia | Vikingahallen, Jomala |
raport |
Ostateczna klasyfikacja
Miejsce | Drużyna |
---|---|
1. | Wyspy Owcze |
2. | Grenlandia |
3. | Gotlandia |
4. | Jersey |
5. | Wyspa Man |
6. | Minorka |
7. | Gibraltar |
8. | Wight |
9. | Guernsey |
10. | Orkady |
11. | Falklandy |
Przypisy
- ↑ Program rozgrywek badmintona na oficjalnej stronie Island Games 2009.
- ↑ a b Informacja o obiekcie na stronie Island Games 2009.
- ↑ Zawodnicy męskiej konkurencji indywidualnej na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Przebieg męskiej konkurencji indywidualnej badmintona na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Zawodnicy męskiej konkurencji deblowej na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Przebieg męskiej konkurencji deblowej badmintona na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Zawodniczki żeńskiej konkurencji indywidualnej na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Przebieg żeńskiej konkurencji indywidualnej badmintona na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Zawodniczki żeńskiej konkurencji deblowej na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Przebieg żeńskiej konkurencji deblowej badmintona na stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Reprezentacje biorące udział w konkurencji drużynowej badmintona na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Przebieg konkurencji drużynowej badmintona na stronie wyników Island Games 2009..
Linki zewnętrzne
- Badminton na stronie wyników Island Games 2009 (ang.)
- Badminton na oficjalnej stronie Island Games 2009. natwestislandgames2009.ax. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-08-13)]. (ang.)
- p
- d
- e
Reprezentacje |
|
---|---|
Dyscypliny |
|
Inne |