Island Games 2009 Tenis stołowy Zwycięzcy |
Mężczyźni indywidualnie | Johan Pettersson |
Kobiety indywidualnie | Evelina Carlsson |
Mężczyźni deble | Ahlgren i Eriksson |
Kobiety deble | Ahlgren i Schwartz |
Mieszane deble | Ahlgren i Mattsson |
Drużynowo | Gotlandia |
Turniej tenisa stołowego na Island Games 2009 trwał od 27 czerwca do 4 lipca[1]. Wszystkie mecze odbyły się w Godbyhallen 15 minut drogi od centrum Mariehamn, stolicy Wysp Alandzkich[2][3]. Wymiary tego obiektu to 33 x 45 m, a znajduje się on w Finström[2][3].
Medale
Medale dla poszczególnych krajów
Poz. | Kraj | Złote | Srebrne | Brązowe | Wszystkie |
1. | Gotlandia | 5 | 2 | 4 | 11 |
2. | Wyspy Alandzkie | 1 | 0 | 1 | 2 |
3. | Jersey | 0 | 3 | 2 | 5 |
4. | Guernsey | 0 | 1 | 4 | 5 |
5. | Grenlandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Konkurencje męskie
Rozegrano dwie konkurencje męskie - indywidualną oraz deble.
Mężczyźni indywidualnie
W konkurencji tej wzięli udział zawodnicy trzynastu reprezentacji, pochodzących następujących krajów: Alderney, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Rodos, Saremy, Szetlandów, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[4]. Konkurencja odbyła się 2 i 4 lipca.
Medaliści
Kraje biorące udział |
Reprezentacja | L. | Najlepszy |
Zawodnik | Wynik |
Alderney | 4 | Wszyscy | Faza grupowa |
Falklandy | 2 | Wszyscy | Faza grupowa |
Gotlandia | 4 | Håkan Ahlgren | Półfinał |
Grenlandia | 3 | Wszyscy | 1/8 finału |
Guernsey | 4 | Garry Dodd | Półfinał |
Jersey | 4 | Craig Gascoyne | 2. miejsce |
Minorka | 3 | Francisco De Haro | 1/16 finału |
Rodos | 4 | Trzech zawodników | 1/16 finału |
Sarema | 3 | Sven Issajev | 1/16 finału |
Szetlandy | 2 | Wszyscy | Faza grupowa |
Wight | 4 | Scott Lawson | Ćwierćfinał |
Wyspa Man | 4 | Wszyscy | Faza grupowa |
Wyspy Alandzkie | 4 | Johan Pettersson | Zwycięzca |
Wyspy Owcze | 4 | Ragnar Egilsson | Ćwierćfinał |
Medal | Zawodnik | Kraj |
Złoto | Johan Pettersson | Wyspy Alandzkie |
Srebro | Craig Gascoyne | Jersey |
Brąz | Håkan Ahlgren | Gotlandia |
Brąz | Garry Dodd | Guernsey |
Wyniki
Wyniki przedstawiały się następująco[5]:
Faza grupowa
Grupa 01
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Håkan Ahlgren | Gotlandia | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 4 |
Lazaros-Nectarios Teloglou | Rodos | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 |
Heiki Sullakatko | Sarema | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 2 |
2 lipca 2009 | Lazaros-Nectarios Teloglou | 0:3 (3:11, 3:11, 5:11) | Håkan Ahlgren | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Lazaros-Nectarios Teloglou | 3:0 (11:9, 11:4, 11:6) | Heiki Sullakatko | Godbyhallen, Finström |
Grupa 02
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Johan Pettersson | Wyspy Alandzkie | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 4 |
Sven Issajev | Sarema | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 |
Lee Orton | Wight | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 2 |
Grupa 03
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Craig Gascoyne | Jersey | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 4 |
Roger Hookey | Wight | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 |
Veljo Väljakivi | Sarema | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | 2 |
Grupa 04
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Garry Dodd | Guernsey | 3 | 3 | 0 | 9 | 0 | 6 |
Rói Agnarsson | Wyspy Owcze | 3 | 2 | 1 | 6 | 6 | 5 |
Ignasi Moll | Minorka | 3 | 1 | 2 | 5 | 8 | 4 |
Andrew Patterson | Wyspa Man | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Andrew Patterson | 2:3 (5:11, 11:7, 7:11, 11:3, 4:11) | Ignasi Moll | Godbyhallen, Finström |
Grupa 05
Grupa 06
Grupa 07
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Scott Lawson | Wight | 3 | 3 | 0 | 9 | 3 | 6 |
Jonas Hederstedt | Gotlandia | 3 | 1 | 2 | 6 | 6 | 4 |
Trevor Lefebvre | Jersey | 3 | 1 | 2 | 5 | 7 | 4 |
Cristobal Vidal | Minorka | 3 | 1 | 2 | 3 | 7 | 4 |
2 lipca 2009 | Jonas Hederstedt | 2:3 (11:9, 9:11, 11:9, 3:11, 6:11) | Scott Lawson | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Trevor Lefebvre | 3:1 (6:11, 11:9, 11:7, 11:7) | Jonas Hederstedt | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Trevor Lefebvre | 1:3 (10:12, 11:5, 5:11, 6:11) | Cristobal Vidal | Godbyhallen, Finström |
Grupa 08
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Malik Kleist | Grenlandia | 3 | 3 | 0 | 9 | 4 | 6 |
Oliver Langlois | Guernsey | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 | 5 |
Alex Rorke | Wight | 3 | 1 | 2 | 7 | 6 | 4 |
Hallur Thorsteinsson | Wyspy Owcze | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Malik Kleist | 3:2 (2:11, 9:11, 11:9, 11:9, 11:7) | Oliver Langlois | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Alex Rorke | 2:3 (8:11, 13:11, 11:8, 14:16, 9:11) | Oliver Langlois | Godbyhallen, Finström |
Grupa 09
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Aqqalu Nielsen | Grenlandia | 3 | 3 | 0 | 9 | 3 | 6 |
Paul Hainsworth | Guernsey | 3 | 2 | 1 | 7 | 5 | 5 |
Fróði Fríðason Jensen | Wyspy Owcze | 3 | 1 | 2 | 6 | 6 | 4 |
Julian Briercliffe | Wyspa Man | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Fróði Fríðason Jensen | 3:0 (11:7, 11:8, 11:9) | Julian Briercliffe | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Aqqalu Nielsen | 3:1 (10:12, 11:7, 11:4, 11:8) | Julian Briercliffe | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Fróði Fríðason Jensen | 2:3 (11:9, 9:11, 11:9, 5:11, 6:11) | Paul Hainsworth | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Fróði Fríðason Jensen | 1:3 (11:7, 7:11, 9:11, 9:11) | Aqqalu Nielsen | Godbyhallen, Finström |
Grupa 10
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Max Tupper | Jersey | 3 | 3 | 0 | 9 | 0 | 6 |
George Tsakalos | Rodos | 3 | 2 | 1 | 6 | 4 | 5 |
Josh McCulloch | Alderney | 3 | 1 | 2 | 3 | 8 | 4 |
Lucas Biggs | Falklandy | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Josh McCulloch | 3:2 (6:11, 9:11, 11:6, 11:7, 11:9) | Lucas Biggs | Godbyhallen, Finström |
Grupa 11
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Joshua Band | Jersey | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 6 |
Georgios Sarantis | Rodos | 3 | 2 | 1 | 7 | 4 | 5 |
Daniel Mainland | Szetlandy | 3 | 1 | 2 | 4 | 7 | 4 |
Ross Benfield | Alderney | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Daniel Mainland | 1:3 (7:11, 4:11, 11:6, 6:11) | Georgios Sarantis | Godbyhallen, Finström |
Grupa 12
Zawodnik | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Johan Eriksson | Gotlandia | 3 | 3 | 0 | 9 | 0 | 6 |
Petrus Brønlund | Grenlandia | 3 | 2 | 1 | 6 | 4 | 5 |
Andreas Stamoulis | Rodos | 3 | 1 | 2 | 3 | 7 | 4 |
Keith Ives | Alderney | 3 | 0 | 3 | 2 | 9 | 3 |
Grupa 13
2 lipca 2009 | Alistair Waterhouse | 2:3 (11:1, 3:11, 7:11, 11:9, 9:11) | Francisco De Haro | Godbyhallen, Finström |
Faza pucharowa
|
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 1/16 finału | | | 1/8 finału | | | Ćwierćfinały | | | Półfinały | | | Finał |
|
| | | | | |
|
| | Håkan Ahlgren | |
| | | |
| | - | | | |
| | | | Håkan Ahlgren | 3 |
| | | | | |
| | | | Petrus Brønlund | 0 | | |
| | Petrus Brønlund | 3 | | | | |
| | | | |
| | Max Tupper | 2 | | |
| | | | Håkan Ahlgren | 3 |
| | | | | |
| | | | Phil Ogier | 0 | | |
| | Georgios Sarantis | 0 | | | | | | | |
| | | | |
| | Bengt Lindqvist | 3 | | |
| | | | Bengt Lindqvist | 0 |
| | | | | |
| | | | Phil Ogier | 3 | | |
| | Phil Ogier | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | | | Håkan Ahlgren | 2 |
| | | | | |
| | | | Craig Gascoyne | 4 | | |
| | Malik Kleist | 3 | | | | | | | | | | |
| | | | |
| | Sven Issajev | 1 | | |
| | | | Malik Kleist | 0 |
| | | | | |
| | | | Johan Mattsson | 3 | | |
| | Paul Hainsworth | 2 | | | | |
| | | | |
| | Johan Mattsson | 3 | | |
| | | | Johan Mattsson | 0 |
| | | | | |
| | | | Craig Gascoyne | 3 | | |
| | Jonas Hederstedt | 3 | | | | | | | |
| | | | |
| | Rói Agnarsson | 2 | | |
| | | | Jonas Hederstedt | 1 |
| | | | | |
| | | | Craig Gascoyne | 3 | | |
| | Craig Gascoyne | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | | | Craig Gascoyne | 3 |
| | | |
| | | | Johan Pettersson | 4 |
| | Garry Dodd | | | | | | | | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | | | Garry Dodd | 3 |
| | | | | |
| | | | Joshua Band | 1 | | |
| | Jim Bergbo | 1 | | | | |
| | | | |
| | Joshua Band | 3 | | |
| | | | Garry Dodd | 3 |
| | | | | |
| | | | Scott Lawson | 1 | | |
| | Aqqalu Nielsen | 3 | | | | | | | |
| | | | |
| | Francisco De Haro | 1 | | |
| | | | Aqqalu Nielsen | 1 |
| | | | | |
| | | | Scott Lawson | 3 | | |
| | George Tsakalos | 0 | | | | |
| | | | |
| | Scott Lawson | 3 | | |
| | | | Garry Dodd | 3 |
| | | | | |
| | | | Johan Pettersson | 4 | | |
| | Ragnar Egilsson | | | | | | | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | | | Ragnar Egilsson | 3 |
| | | | | |
| | | | Roger Hookey | 1 | | |
| | Roger Hookey | 3 | | | | |
| | | | |
| | Lazaros-Nectarios Teloglou | 0 | | |
| | | | Ragnar Egilsson | 0 |
| | | | | |
| | | | Johan Pettersson | 3 | | | |
| | Johan Eriksson | 3 | | | | | | | |
| | | | | |
| | Oliver Langlois | 1 | | |
| | | | Johan Eriksson | 0 | |
| | | | | |
| | | | Johan Pettersson | 3 | | | |
| | Johan Pettersson | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | |
| | | | | | | | | |
Mężczyźni deble
W konkurencji tej wzięli udział zawodnicy czternastu reprezentacji, pochodzących następujących krajów: Alderney, Falklandów, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Rodos, Saremy, Szetlandów, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[6]. Konkurencja odbyła się 3 i 4 lipca.
Medale
Wyniki
Wyniki przedstawiały się następująco[7]:
Faza grupowa
Grupa 01
Zawodnicy | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Garry Dodd-Phil Ogier | Guernsey | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 4 |
Fróði Fríðason Jensen-Hallur Thorsteinsson | Wyspy Owcze | 2 | 1 | 1 | 3 | 5 | 3 |
Francisco De Haro-Ignasi Moll | Minorka | 2 | 0 | 2 | 2 | 6 | 2 |
2 lipca 2009 | Jensen-Thorsteinsson | 3:2 (11:7, 11:9, 7:11, 9:11, 11:5) | De Haro-Moll | Godbyhallen, Finström |
Grupa 02
Zawodnicy | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Håkan Ahlgren-Johan Eriksson | Gotlandia | 2 | 2 | 0 | 6 | 0 | 4 |
Trevor Lefebvre-Max Tupper | Jersey | 2 | 1 | 1 | 3 | 4 | 3 |
Georgios Sarantis-Andreas Stamoulis | Rodos | 2 | 0 | 2 | 1 | 6 | 2 |
2 lipca 2009 | Sarantis-Stamoulis | 1:3 (11:8, 6:11, 8:11, 4:11) | Lefebvre-Tupper | Godbyhallen, Finström |
Grupa 03
Zawodnicy | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Scott Lawson-Alex Rorke | Wight | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 6 |
Julian Briercliffe-Andrew Patterson | Wyspa Man | 3 | 2 | 1 | 7 | 3 | 5 |
Lucas Biggs-Dylan Stephenson | Falklandy | 3 | 1 | 2 | 3 | 8 | 4 |
Ross Benfield-Josh McCulloch | Alderney | 3 | 0 | 3 | 2 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Biggs-Stephenson | 3:2 (11:8, 12:10, 7:11, 8:11, 11:6) | Benfield-McCulloch | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Benfield-McCulloch | 0:3 (4:11, 4:11, 4:11) | Briercliffe-Patterson | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Briercliffe-Patterson | 3:0 (11:1, 11:2, 11:2) | Biggs-Stephenson | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Lawson-Rorke | 3:1 (11:13, 11:5, 11:5, 11:7) | Briercliffe-Patterson | Godbyhallen, Finström |
Grupa 04
2 lipca 2009 | Issajev-Sullakatko | 1:3 (11:6, 8:11, 10:12, 7:11) | Agnarsson-Egilsson | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Hederstedt-Mattsson | 3:0 (11:7, 11:9, 11:5) | Agnarsson-Egilsson | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Issajev-Sullakatko | 0:3 (6:11, 11:13, 5:11) | Hederstedt-Mattsson | Godbyhallen, Finström |
Grupa 05
Zawodnicy | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Petrus Brønlund-Malik Kleist | Grenlandia | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 6 |
Paul Hainsworth-Oliver Langlois | Guernsey | 3 | 2 | 1 | 7 | 3 | 5 |
Paul Corran-Adam Teare | Wyspa Man | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 | 4 |
Keith Ives-Juan Salado | Alderney | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Brønlund-Kleist | 3:1 (11:6, 10:12, 11:9, 13:11) | Hainsworth-Langlois | Godbyhallen, Finström |
Grupa 06
Zawodnicy | Kraj | Mecze | Punkty | Punkty |
M | W | P | Z | S |
Joshua Band-Craig Gascoyne | Jersey | 3 | 3 | 0 | 9 | 1 | 6 |
Roger Hookey-Lee Orton | Wight | 3 | 2 | 1 | 6 | 5 | 5 |
Lazaros-Nectarios Teloglou-George Tsakalos | Rodos | 3 | 1 | 2 | 5 | 8 | 4 |
Sean Grogan-Daniel Mainland | Szetlandy | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 3 |
2 lipca 2009 | Teloglou-Tsakalos | 3:2 (10:12, 5:11, 11:4, 11:8, 11:9) | Grogan-Mainland | Godbyhallen, Finström |
2 lipca 2009 | Teloglou-Tsakalos | 1:3 (10:12, 6:11, 11:8, 10:12) | Hookey-Orton | Godbyhallen, Finström |
Faza pucharowa
|
| | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| 1/8 finału | | | Ćwierćfinały | | | Półfinały | | | Finał |
|
| | | | |
|
| | Dodd-Ogier | |
| | | |
| | - | | | |
| | | | Dodd-Ogier | 3 |
| | | | | |
| | | | Brønlund-Kleist | 1 | | |
| | Lefebvre-Tupper | 0 | | | | |
| | | | |
| | Brønlund-Kleist | 3 | | |
| | | | Dodd-Ogier | 2 |
| | | | | |
| | | | Hederstedt-Mattsson | 3 | | |
| | Hookey-Orton | 3 | | | | | | | |
| | | | |
| | Briercliffe-Patterson | 1 | | |
| | | | Hookey-Orton | 0 |
| | | | | |
| | | | Hederstedt-Mattsson | 3 | | |
| | Hederstedt-Mattsson | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | | | Hederstedt-Mattsson | 1 |
| | | |
| | | | Ahlgren-Eriksson | 3 |
| | Lawson-Rorke | | | | | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | | | Lawson-Rorke | 1 |
| | | | | |
| | | | Lindqvist-Pettersson | 3 | | |
| | Lindqvist-Pettersson | 3 | | | | |
| | | | |
| | Band-Gascoyne | 0 | | |
| | | | Lindqvist-Pettersson | 2 |
| | | | | |
| | | | Ahlgren-Eriksson | 3 | | | |
| | Jensen-Thorsteinsson | 1 | | | | | | | |
| | | | | |
| | Hainsworth-Langlois | 3 | | |
| | | | Hainsworth-Langlois | 1 | |
| | | | | |
| | | | Ahlgren-Eriksson | 3 | | | |
| | Ahlgren-Eriksson | | | | | |
| | | | |
| | - | | | |
| | |
| | | | | | | |
Konkurencje żeńskie
Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Mieszane deble
Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Konkurencja drużynowa
Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.
Przypisy
- ↑ Program tenisa stołowego na oficjalnej stronie Island Games 2009.. [dostęp 2010-08-17]. (ang.).
- ↑ a b Informacja o Ålands Idrottscenter na oficjalnej stronie Island Games 2009.. [dostęp 2010-08-17]. (ang.).
- ↑ a b Informacja o Godbyhallen na oficjalnej stronie Island Games 2009.. [dostęp 2010-08-17]. (ang.).
- ↑ Zawodnicy biorący udział w indywidualnych zawodach tenisa stołowego mężczyzn na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.. [dostęp 2010-08-17]. (ang.).
- ↑ Wyniki indywidualnych zawodach tenisa stołowego mężczyzn na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.. [dostęp 2010-08-17]. (ang.).
- ↑ Zawodnicy biorący udział w deblowych zawodach tenisa stołowego mężczyzn na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.. [dostęp 2010-08-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki indywidualnych zawodach tenisa stołowego mężczyzn na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.. [dostęp 2010-08-19]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Tenis stołowy na stronie wyników Island Games 2009 (ang.)
- Tenis stołowy na oficjalnej stronie Island Games 2009 (ang.)
Reprezentacje | |
---|
Dyscypliny | |
---|
Inne | |
---|