Island Games 2009 Żeglarstwo Zwycięzcy |
Laser Standard | Oscar Dannström |
Laser Radial | Kaarel Kruusmägi |
Drużynowo | Bermudy |
Turniej żeglarski na Island Games 2009 trwał od 28 czerwca do 4 lipca, a więc przez całą długość trwania imprezy[1]. Wszystkie wyścigi odbyły się w zatoce, niedaleko Zachodniego Portu w Mariehamn, stolicy Wysp Alandzkich, gdzie odbywał się trudniej.
Medale
Medale dla poszczególnych krajów
Poz. | Kraj | Złote | Srebrne | Brązowe | Wszystkie |
1. | Bermudy | 1 | 0 | 0 | 1 |
1. | Sarema | 1 | 0 | 0 | 1 |
1. | Wyspy Alandzkie | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Wight | 0 | 2 | 0 | 2 |
5. | Ynys Môn | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | Minorka | 0 | 0 | 1 | 1 |
6. | Rodos | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Suma | 3 | 3 | 3 | 9 |
Laser Standard
W konkurencji przy pomocy jachtów typu Laser Standard wzięli udział zawodnicy trzynastu, następujących reprezentacji: Alderney, Bermudów, Gibraltaru, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Rodos, Szetlandów, Wight, Wysp Alandzkich, Wyspy Man oraz Ynys Môn[2].
Medaliści
Medal | Zawodnik | Kraj |
Złoto | Oscar Dannström | Wyspy Alandzkie |
Srebro | Dominic Breen-Turner | Ynys Môn |
Brąz | Luke Breen-Turner | Ynys Môn |
Tabela
Turniej przebiegał następująco[3]:
Kraje biorące udział |
Reprezentacja | L. | Najlepszy |
Zawodnik | Wynik | Pozycja |
Alderney | 1 | Victoria Mcallister | 206 | 24. |
Bermudy | 2 | Malcolm Smith | 40 | 4. |
Gibraltar | 2 | Brian Brophy | 139 | 19. |
Guernsey | 2 | David Aslett | 97 | 11. |
Minorka | 2 | José Luis Sastre | 58 | 5. |
Orkady | 1 | Andrew Leslie | 171 | 22. |
Rodos | 2 | Georgios Christodoulou | 96 | 10. |
Szetlandy | 2 | Ewan Stirling | 124 | 16. |
Wight | 2 | James McMillan | 77 | 7. |
Wyspa Man | 2 | Michael Pridham | 118 | 15. |
Wyspy Alandzkie | 2 | Oscar Dannström | 25 | 1. |
Ynys Môn | 2 | Dominic Breen-Turner | 28 | 2. |
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wyścigi | Punkty Net |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
1. | Oscar Dannström | Wyspy Alandzkie | 1 | 1 | 2 | 9 | 4 | 6 | 4 | 1 | 1 | 5 | 25 |
2. | Dominic Breen-Turner | Ynys Môn | 5 | 3 | 1 | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 9 | 2 | 28 |
3. | Luke Breen-Turner | Ynys Môn | 3 | 2 | 3 | 5 | 1 | 2 | 8 | 7 | 2 | 8 | 33 |
4. | Malcolm Smith | Bermudy | 10 | 7 | 11 | 4 | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 | 4 | 40 |
5. | José Luis Sastre | Minorka | 4 | 9 | 6 | 2 | 5 | 5 | 5 | 12 | 14 | 10 | 58 |
6. | Brett Wright | Bermudy | 6 | 5 | 4 | 20 | 7 | 7 | 3 | 13 | 12 | 3 | 60 |
7. | James McMillan | Wight | 8 | 6 | 5 | 16 | 10 | 8 | 6 | 11 | 7 | 18 | 77 |
8. | Rubén García González | Minorka | 16 | 12 | 9 | 1 | 15 | 12 | 4 | 2 | 4 | 11 | 80 |
9. | Andrew Talbot | Wight | OCS | 4 | 19 | 21 | 9 | 4 | 7 | 9 | 8 | 12 | 93 |
10. | Georgios Christodoulou | Rodos | OCS | 17 | 16 | 7 | 11 | 14 | 12 | 8 | 5 | 6 | 96 |
11. | David Aslett | Guernsey | 11 | 18 | 15 | 12 | 12 | 13 | 23 | 4 | 3 | 9 | 97 |
12. | Niklas Areschoug | Wyspy Alandzkie | 2 | 20 | 8 | 3 | 16 | 15 | 21 | 6 | OCS | 17 | 108 |
13. | Martin Speller | Jersey | 7 | 13 | 14 | 19 | 8 | 20 | 11 | 20 | 18 | 1 | 111 |
14. | Jamie Hamilton | Guernsey | 13 | 19 | 17 | 11 | 18 | 9 | 9 | 10 | 17 | 13 | 117 |
15. | Michael Pridham | Wyspa Man | 19 | 8 | 7 | 14 | 14 | 17 | 10 | 23 | 15 | 14 | 118 |
16. | Ewan Stirling | Szetlandy | 9 | 16 | 20 | 10 | 17 | 11 | 16 | 21 | 10 | 15 | 124 |
17. | Jeffrey Speller | Jersey | OCS | 15 | 10 | 13 | 13 | 10 | 20 | 18 | 21 | 7 | 127 |
18. | Peter Whipp | Wyspa Man | 14 | 11 | 21 | 15 | 6 | 18 | 18 | 15 | 16 | 19 | 132 |
19. | Brian Brophy | Gibraltar | 12 | 21 | 12 | 8 | 21 | 16 | 15 | 19 | 20 | 16 | 139 |
20. | Konstantinos Imsiridis | Rodos | 15 | 14 | 18 | 17 | 19 | 21 | 13 | 17 | 11 | DSQ | 145 |
21. | Stephen Lawson | Gibraltar | 17 | 10 | BFD | 18 | 20 | 19 | 19 | 16 | 13 | 23 | 155 |
22. | Andrew Leslie | Orkady | 20 | 23 | 13 | 22 | 22 | 22 | 17 | 14 | 19 | 22 | 171 |
23. | Jeff Dobson | Szetlandy | 18 | 22 | 22 | BFD | 23 | 24 | 22 | 22 | 22 | 20 | 195 |
24. | Victoria Mcallister | Alderney | 21 | 24 | 23 | 23 | DNF | 23 | 24 | 24 | 23 | 21 | 206 |
Laser Radial
W konkurencji przy pomocy jachtów typu Laser Radial wzięli udział zawodnicy dwunastu, następujących reprezentacji: Bermudów, Gibraltaru, Guernsey, Jersey, Minorki, Rodos, Saremy, Szetlandów, Wight, Wysp Alandzkich, Wyspy Man oraz Ynys Môn[4].
Medaliści
Medal | Zawodnik | Kraj |
Złoto | Kaarel Kruusmägi | Sarema |
Srebro | Richard Talbot | Wight |
Brąz | Yiannis Koutselinis | Rodos |
Tabela
Turniej przebiegał następująco[5]:
Kraje biorące udział |
Reprezentacja | L. | Najlepszy |
Zawodnik | Wynik | Pozycja |
Bermudy | 2 | Rockal Evans | 40 | 4. |
Gibraltar | 2 | Sally Naldrett | 121 | 20. |
Guernsey | 2 | Daniel Wray | 56 | 9. |
Jersey | 2 | David Carter | 68 | 11. |
Minorka | 2 | Francisco Arnau Rubio | 53 | 8. |
Rodos | 2 | Yiannis Koutselinis | 37 | 3. |
Sarema | 2 | Kaarel Kruusmägi | 16 | 1. |
Szetlandy | 2 | Lewis Anderson | 100 | 17. |
Wight | 2 | Richard Talbot | 17 | 2. |
Wyspa Man | 2 | Alison Hinds | 87 | 14. |
Wyspy Alandzkie | 2 | Måns Lundberg | 48 | 6. |
Ynys Môn | 2 | Michael Thorne | 86 | 13. |
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wyścigi | Punkty Net |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1. | Kaarel Kruusmägi | Sarema | 1 | 1 | 6 | 1 | BFD | 1 | 4 | 2 | 16 |
2. | Richard Talbot | Wight | 8 | 19 | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 1 | 17 |
3. | Yiannis Koutselinis | Rodos | 3 | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 3 | 7 | 37 |
4. | Rockal Evans | Bermudy | 6 | 6 | 5 | 18 | 10 | 8 | 2 | 3 | 40 |
5. | Sara Lane Pantovic Adderley | Bermudy | 12 | 3 | 3 | 16 | 7 | 3 | 9 | 5 | 42 |
6. | Måns Lundberg | Wyspy Alandzkie | 2 | 5 | 8 | 6 | 11 | 12 | 7 | 9 | 48 |
7. | Richard Gray | Wight | 10 | 16 | 4 | 13 | 4 | 7 | 8 | 4 | 50 |
8. | Francisco Arnau Rubio | Minorka | 13 | 10 | 7 | 12 | 5 | 4 | 5 | 10 | 53 |
9. | Daniel Wray | Guernsey | 5 | 7 | 11 | 2 | 8 | 9 | 14 | 20 | 56 |
10. | Liina Kolk | Sarema | 9 | 12 | 9 | 11 | 3 | 5 | 17 | 14 | 63 |
11. | David Carter | Jersey | 4 | 4 | 14 | 14 | 16 | 15 | 11 | 6 | 68 |
12. | Chris Dravers | Guernsey | 20 | 9 | BFD | 7 | 12 | 10 | 13 | 11 | 82 |
13. | Michael Thorne | Ynys Môn | 7 | 2 | 19 | 21 | 20 | 20 | 6 | 12 | 86 |
14. | Alison Hinds | Wyspa Man | 15 | 15 | 10 | 15 | 9 | 13 | 10 | 15 | 87 |
15. | Lluís Aracil | Minorka | 24 | 8 | 2 | BFD | 14 | 14 | 23 | 13 | 98 |
16. | David Putt | Jersey | 18 | DNF | 15 | 17 | 13 | 11 | 16 | 8 | 98 |
17. | Lewis Anderson | Szetlandy | 11 | 18 | 18 | 10 | 6 | 21 | 19 | 18 | 100 |
18. | Erika Lindholm | Wyspy Alandzkie | 14 | 23 | 20 | 9 | 19 | 19 | 12 | 22 | 115 |
19. | Ben Swindlehurst | Wyspa Man | 22 | 17 | 13 | 8 | 22 | 22 | 20 | 16 | 118 |
20. | Sally Naldrett | Gibraltar | 19 | 11 | BFD | 19 | 18 | 16 | 15 | 23 | 121 |
21. | Nathon Thorne | Ynys Môn | 16 | 20 | 17 | 5 | 21 | 24 | 24 | 24 | 127 |
22. | Eleni Kyriakopoulou | Rodos | 21 | 13 | 16 | 22 | 15 | 23 | 21 | 21 | 129 |
23. | Maggie Adamson | Szetlandy | 17 | 21 | 22 | 20 | 23 | 18 | 18 | 17 | 133 |
24. | Bernard Sheppard-Capurro | Gibraltar | 23 | 22 | 21 | 23 | 17 | 17 | 22 | 19 | 141 |
Konkurencja drużynowa
W konkurencji drużynowej wzięli udział zawodnicy jedenastu, następujących reprezentacji: Bermudów, Gibraltaru, Guernsey, Jersey, Minorki, Rodos, Szetlandów, Wight, Wysp Alandzkich, Wyspy Man oraz Ynys Môn[6].
Medaliści
Medal | Kraj |
Złoto | Bermudy |
Srebro | Wight |
Brąz | Minorka |
Tabela
Turniej przebiegał następująco[7]:
Poz. | Reprezentacja | Zawodnicy | Wyścigi | Punkty Net |
1 | 2 | 3 | 4 |
1. | Bermudy | Rockal Evans | 4 | 5 | 4 | 6 | 19 |
Sara Lane Pantovic Adderley |
Malcolm Smith |
Brett Wright |
2. | Wight | Richard Gray | 2 | 7 | 7 | 9 | 25 |
James McMillan |
Andrew Talbot |
Richard Talbot |
3. | Minorka | Lluís Aracil | 8 | 15 | 5 | 8 | 36 |
Francisco Arnau Rubio |
Rubén García González |
José Luis Sastre |
4. | Wyspy Alandzkie | Niklas Areschoug | 6 | 18 | 1 | 12 | 37 |
Oscar Dannström |
Erika Lindholm |
Måns Lundberg |
5. | Ynys Môn | Dominic Breen-Turner | 13 | 21 | 2 | 3 | 39 |
Luke Breen-Turner |
Michael Thorne |
Nathon Thorne |
6. | Guernsey | David Aslett | 9 | 12 | 11 | 14 | 46 |
Chris Dravers |
Jamie Hamilton |
Daniel Wray |
7. | Rodos | Georgios Christodoulou | 3 | 22 | 10 | 20 | 55 |
Konstantinos Imsiridis |
Yiannis Koutselinis |
8. | Jersey | David Carter | 11 | 16 | 13 | 17 | 57 |
David Putt |
Jeffrey Speller |
Martin Speller |
9. | Wyspa Man | Alison Hinds | 14 | 19 | 15 | 18 | 66 |
Michael Pridham |
Ben Swindlehurst |
Peter Whipp |
10. | Szetlandy | Maggie Adamson | 17 | 23 | 16 | 23 | 79 |
Lewis Anderson |
Jeff Dobson |
Ewan Stirling |
11. | Gibraltar | Brian Brophy | 20 | 24 | 19 | 21 | 84 |
Stephen Lawson |
Sally Naldrett |
Bernard Sheppard-Capurro |
Przypisy
- ↑ ''Program żeglarstwa i windsurfingu na oficjalnej stronie Island Games 2009''. [pdf] [online] [dostęp 2009-08-27] (ang.).
- ↑ Zawodnicy biorący udział w żeglarskiej konkurencji na jachtach Laser Standard.. [dostęp 2009-08-27]. (ang.).
- ↑ ''Przebieg żeglarskiej konkurencji na jachtach Laser Standard''. [online] [dostęp 2009-08-27] (ang.).
- ↑ ''Zawodnicy biorący udział w żeglarskiej konkurencji na jachtach Laser Radial''. [online] [dostęp 2009-08-30] (ang.).
- ↑ ''Przebieg żeglarskiej konkurencji na jachtach Laser Radial''. [online] [dostęp 2009-08-30] (ang.).
- ↑ ''Zawodnicy biorący udział w żeglarskiej konkurencji drużynowej''. [online] [dostęp 2009-08-30] (ang.).
- ↑ ''Przebieg żeglarskiej konkurencji drużynowej''. [online] [dostęp 2009-08-30] (ang.).
Linki zewnętrzne
- Żeglarstwo na stronie wyników Island Games 2009 (ang.)
- Żeglarstwo na oficjalnej stronie Island Games 2009. natwestislandgames2009.ax. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-06-20)]. (ang.)
Reprezentacje | |
---|
Dyscypliny | |
---|
Inne | |
---|